Salut!
Sunt Razvan si este prima data cand postez pe acest site.Urmaresc insa ce se scrie de cativa ani.
Nu sunt din Bucuresti, n-am fost niciodata la un meci al Stelei dar sunt stelist.Nu sunt anti Dinamo, Rapid sau alte cluburi...la mine se rezuma totul la Steaua.
Am o slujba care ma duce peste tot in lume pentru cea mai mare parte a anului si site-ul acesta este singura mea legatura cu ce se intampla cu echipa.Si se intampla multe...
Vad o gramda de ura pe acest site impotriva lui Gigi Becali, lui Adrian Mutu, lui Dinamo etc.Nu stiu cat de justificata e si nici nu e treaba mea s-o justific.
Bineinteles ca am vrut sa scriu aici ca sa-mi exprim o parere.
Echipa joaca prost.Motive?Ar fi o gramda de oameni care ar da vina pe conducere, pe valoarea jucatorilor s.a.m.d.
De cand a luat Gigi Becali echipa s-au intamplat foarte multe si bune si rele...am revenit in Europa dar am intrat intr-o mediatizare excesiva si negativa mai important.
Cred, si nu ma judecati pentru asta, ca si cei care scriu pe acest forum au partea lor de vina!Pentru ca in nici un caz nu ar trebui sa se discute acum despre injurarea unuia sau altuia.nu se gasesc solutii se fac mai multe probleme.
Cred ca si d-l Becali are partea lui de vina pentru ca se amesteca prea mult in treburi de fotbal.pentru mine e simplu de explicat.Dansul vrea publicitate si profit pentru ca este o afacere pentru dansul.jucatorii, antrenorii..materia prima.Totusi nu stiu unde ar fi ajuns echipa daca nu ar fi luat-o atunci.A declarat ca vrea sa faca din Steaua un fel de Arsenal.Mi-ar placea sa faca asta..dar e greu pentru ca e nevoie de scouteri buni, foarte buni...Arsenal n-are numai pusti englezi de fapt din cate stiu eu are foarte putini.
Avem cativa fotbalisti de valoare acum in lot care joaca de foarte multa vreme.Se spune ca vor fi transferati.Asta ar fi bine pentru ei pentru Steaua si pentru echipa nationala.Au facut tot ce-au putut pentru echipa asta si eu ii apreciez pe fiecare in parte dar e destul trebuie sa plece sa joace si altundeva sa-si reinnoiasca ambitiile, pofta de joc.Avem cativa fotbalisti care nu s-au integrat si au jucat mai prost.Am vazut numai injuraturi pentru ei.Asta mi se pare un lucru foarte rau.Nu cred ca vor juca mai bine daca vor fi injurati si buni, nebuni sunt ai Stelei.E de ajuns cat de rau vorbesc unii din conducere de ei..daca si suporterii care ar trebui sa-i "suporte" ii injura e clar ca sa nu ne asteptam la nimic bun.
Am urmarit aseara meciul CFR-ului cu Chelsea.Mi-a placut f mult cum a jucat.Imi plac patronii CFR-ului...sunt f calmi si rationali in declaratii si-si vad limitele neamestecandu-se in treburile antrenorului.
De aceea si eu il condamn pe d-l Becali...se amesteca prea mult si nu inteleg de ce doreste sa-si atraga atata publicitate negativa...avea atatea de castigat daca nu se amesteca...atat pe plan sportiv cat si politic.Dar nu l-as injura pentru ca n-as avea de ce....de bine de rau acum jucam in UCL, prost dar jucam.Asta e de apreciat pentru ca vedem numele echipei acolo la Monaco.
Eu am incredere in Dorinel Munteanu, am avut si in Marius Lacatus.Dar unii suporteri ce-au facut la cateva zile dupa ce a fost numit Dorinel Munteanu?Au cerut schimbarea lui.Atunci si ei fac acelasi lucru pe care-l urasc la d-l Becali.Se amesteca unde nu stiu...Trebuie sa i se acorde timp oricui pentru ca eu cred ca oricine vine la Steaua vrea sa faca ceva.
Deja am scris exagerat de mult asa ca o sa rezum.
Poate d-l Becali o sa vanda clubul sau poate nu.Orice ar alege eu daca as fi in locul lui as fi mai calm...nu face bine nici in afaceri nici in politica nici in sanatate.
Am sa urmaresc meciul in seara asta la televizor si am sa stau cu inima cat un purice cum stau mereu cu oricine ar juca.As vrea sa fiu mandru si de cei care-i sustin dar sunt prea multe declaratii de ura.Cred ca ar trebui ignorate aceste lucruri si suporterii ar trebui sa faca ceea ce stiu cel mai bine :sa-si sustina echipa.Toti jucatorii au nevoie de asta pentru ca si ei sunt atacati din toate partile.Mai mult decat alta conducere, transferuri bune echipa are nevoie de incredere...aceasta s-a pierdut...si e pacat.Incercati sa nu va mai concetrati atat de mult in a uri atata lume si puneti mai mult suflet in a sustine echipa oricum ar juca si oricine ar conduce-o...
Sper sa nu deranjez pe nimeni cu comentariile mele.
Va multumesc!