FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mos Craciun Stelist

«1234»
rezistenta_ultras30.12.2008 15:41
ce usor i-a fost lui Gigi cu voi

pentru replica asta ai pierdut primul loc

am semnat oficial alianta cu Nedelcu Alina Mihaela

sa se consemneze ca scorul inainte de implicarea mea era de 19-9 in favoarea userului dee

detronarea liderului va fi doar o chestiune de ore

dee30.12.2008 15:45

era o gluma. Cum sa nu rad cand dai replica (tipica bisnitarilor) "imi scot votul la vanzare"? ti-am continuat gluma, eu asa am luat-o :)

 

Am , totusi, o rugaminte, vezi cum iti imparti voturile, astfel incat sa ajung pe 3 sau pe 4. Nu mi-a placut niciodata locul 2, nu e de mine :happy:

 

p.s prefer locul 4, pentru ca 4 e cifra mea norocoasa.

p.p.s ati fost prea severi cu Iulia, toti ne nastem imorali, unii insa o si demonstreaza pretandu-se

sau acceptand.

 

Stanici30.12.2008 16:09

Gata, ba! Oficial, ma fac om bun. Plm, mi-au dat lacrimile.

 

In alta ordine de idei: "Rezistenta ultraaaa'/ Rezistentaaa ultraaa!!!/ REZISTENTA ULTRAAAA!!!!!"

bodanelu30.12.2008 16:20

Dorele mai pune si un ale dupa :)

 

Rezistenta ultraaaa' ale/ Rezistentaaa ultraaa!!! alee/ REZISTENTA ULTRAAAA alee!!!!!"

 

micodo30.12.2008 17:51

Asta e ocazia potrivita pentru a-i demostra deei ca noi, ultrasii-misogino/hooligano/nemanierato/intoleranto/derbedei putem fi si cavaleri apreciind si meritele sexului frumos. Asa ca o voi vota pe ...Alina!

Nah ca nu mai poti sa ma acuzi de misoginism :-D...pac-pac, nu te-am votat!

Joga Bonito30.12.2008 17:51

Mda... dintr-un concurs frumos totul a devenit o caterinca. :alcoholic:

dee30.12.2008 17:56

taci mai Joga ca mie imi place, e mai antrenant. Sa vezi un om ( aparent matur) care se imbufneaza ca un copil si-si scoate prietenii de la naftalina, pentru un presupus afront, e ceva ... Sa vedem cat mai rezista cu toata sarada asta :D Ioi, de stiam, il puteam chiar intepa pe bune, sa vad cum reactioneaza.

 

@micodo, nu trebuie sa-mi demonstrati mie nimic. fiecare cu constiinta proprie.

Marius30.12.2008 20:06

O sa observati disparitia catorva posturi :) Eu sunt vinovat.

 

Hai sa pastram concursul intr-o nota optimista. Este abia prima editie, atat organizatorii cat si concurentii invatam din mers, iar editiile viitoare vor fi cu siguranta mai bune.

dee30.12.2008 20:11
O sa observati disparitia catorva posturi :) Eu sunt vinovat.

 

ai sters si tu incheierea amiabila a "conflictului", plina de urari de bine , lasand loc interpretarilor. Frumos ce sa spun...

Virgil30.12.2008 20:11

Am inteles ca ai sters, dar de ce pe al meu? Pentru ca doare ce-am spus? Sterge si cele 17 puncte ale fetei care a depasit-o pe Dee.

Oricum interventia ultrasului a schimbat scorul corect, iar concursul a pierdut din serioazitate si credibilitate. Rusinos.

Marius30.12.2008 20:15

Virgil,

 

Referitor la Alina:

 

astept sa faca vreo 20 de voturi si o descalific :)

 

Postul tau era inutil, nu faceai decat sa prelungesti un conflict care nu ar fi trebuit sa existe. Dupa cum vezi, se ia in considerare si cazul Alinei. Cum am spus, regulile se vor imbunatati pe viitor, speram ca si bunul simt al participantilor la concurs. E prima editie a concursului, una cu un succes neasteptat.

rezistenta_ultras30.12.2008 20:41

Draga Virgil ,

apreciez moralitatea de care incerci sa dai dovada,insa intr-o tara libera(site liber) in adevaratul sens al cuvantului,fiecare are posibilitatea de a vota cum si pe cine doreste...pana una alta puteam sa imi pun si un brad fara beteala si globuri in concurs si as fi avut sanse destul de mari sa castig.de ce?pentru ca se gaseau destui sa il voteze...frumos sau urat...

referitor la promptitudinea ta...as fi apreciat daca interveneai in acelasi fel cand pe alte topicuri se jigneau fara motiv,grupuri sau persoane...dar asta e deja alta discutie.

de cand postez pe acest site,am intalnit totusi moderatori/adminstratori cu mintea ceva mai deshisa decat tine...mai relaxati...cu spirit de gluma...asta ma face sa postez in continuare,desi multi dintre ultrasii de care zici,au renuntat sa o mai faca.

pana la urma ce te deranjeaza?ca nu castiga cine trebuie?

reciteste mai sus post-urile...totul a pornit de la o gluma...urmata de o ironie ieftina...am taxat-o si o sa o taxeze si altii...

 

 

 

 

Virgil30.12.2008 21:10

Draga ultrasule, ma judeci gresit. Au fost situatii cu ceva timp in urma cand am fost de partea ta. Cand te-am sustinut cu vorbe. Poate ca atunci eram mai deschis la minte, in acceptia ta. Nu e frumos ce faci. Ai trecut deja la jigniri, dupa ce ai facut acest tot balci. Nu te onoreaza. Dimpotriva. Ar fi trebuit sa bagi capul in pamant de rusina, pentru ca ai compromis o idee generoasa la care au lucrat cativa admini o lunga perioada de timp.

E si site-ul tau acest fcsteaua.ro si in primul rand tu, dar si ceilalti ca tine ar trebui sa-l respectati.

rezistenta_ultras30.12.2008 21:28

inainte de toate te-as ruga sa imi enumeri jignirile la care te referi...ma uit cu mirare inapoi si nu gasesc niciuna...iar capul in pamant il bag in fata parintilor,nu in fata ta.

dar daca vrei neaparat sa continuam discutia...cred ca ar fi mai bine sa o continuam in alt cadru.

numai bine

 

 

 

 

axl30.12.2008 21:31

Bai certaretilor, cred ca ati uitat cu toii care este adevarata semnificatie a Craciunului, aceasta fiind ziua de nastere a lui Santa.

Stanici30.12.2008 22:08

Virgile, tu esti fondatorul clubului "how high, Dee?" ?.

 

In alta ordine de idei, propun ca doar cei fara de prihana sa aduca acuzatii despre constituirea de circ. Asta e, nu vad cu ce greseste cineva ca isi declara public, pe forum, sustinerea unui concurent. Parca si tu ii urai cuiva sa ramana muta. Sau am inteles eu gresit.

Uite, cu aceasta ocazie, imi exprim parerea ca bradu' lu' Nedelcu Alina Mihaela e cel mai frumos.

Si regulile alea.. unde sunt?!! Unde scrie ca nu ai voie sa faci ce a facut rezistenta_ultra, Virgil sau Azzido?

MoWeed31.12.2008 00:32

Sincer sa fiu, mie mi s-a parut ca bradul Alinei Mihaela Nedelcu a fost cel mai frumos si asta nu are legatura cu dee(sincer sa fiu nici nu stiam ca ea e Andreea Muresan; am votat printre primii).

Nu cred ca ar fi cinstit nici fata de ea sa fie descalificata tinand cont ca nu exista dovezi cum ca ea a cerut voturile cuiva. Mai degraba dee si-a facut anti-reclama decat sa-si fi facut Alina reclama. Parerea mea!

f234567k31.12.2008 01:02

22-22 :w00t:

Virgil31.12.2008 06:49
inainte de toate te-as ruga sa imi enumeri jignirile la care te referi...ma uit cu mirare inapoi si nu gasesc niciuna...iar capul in pamant il bag in fata parintilor,nu in fata ta.

dar daca vrei neaparat sa continuam discutia...cred ca ar fi mai bine sa o continuam in alt cadru.

numai bine

 

 

Te uiti cu mirare inapoi si nu gasesti niciuna? Curios, eu m-am simtit jignit de ceea ce ai scris la adresa mea. Dar daca asa gandesc ultrasii, incerc sa inteleg si eu, sa ma pun in pielea unui ultras. Cat priveste parintii tai, sa le dea Dumnezeu sanatate si viata lunga, am si eu copii de varsta ta. Chiar daca nu-ti sunt parinte, macar in calitate de Stelist nelipsit din tribunele Templului ar trebui sa-mi acorzi respect. Sunt inaintasul tau in materie de Steaua. Dar poate ca-i mai bine sa ma opresc aici.

 

 

Nu doresc sa castige cineva anume concursul bradului de Craciun, vreau doar sa se dispute corect aceasta intrecere si m-a deranjat atitudinea ta fata de Dee. A fost un fel de "daca nu stii cine sunt, nu incerca sa te pui cu mine". Un fel de "semper superiores" complet iesit din adevaratul sau sens.

In fond cine esti? Conducator sau membru al unui grup restrans de ultrasi. Copii care cred ca Steaua a inceput si se termina cu ei. Fleacuri...

Azzido31.12.2008 08:57

topic inchis

(retard ppl)

«1234»