andyro - 01-12-2008 - 17:59
@xray_rom, un alt membru AISS, adica eu, iti zice ca o sa se intre cu bate si cutite la meci, o sa moara cel putin 15 stewarzi, iar in minutul 33 va fi o tentativa de asasinat cu bomba la tribuna oficiala. Multumit acum ?
raspundeti
axl - 01-12-2008 - 18:00
@xray_rom, un alt membru AISS, adica eu, iti zice ca nu o sa se intre cu bate si cutite la meci, nu o sa moara cel putin 15 stewarzi, iar in minutul 33 nu va fi o tentativa de asasinat cu bomba la tribuna oficiala. Multumit acum ?
@andyro @axl
M-ati bagat mai in ceata decat natura stadionul Ghencea.
Eu cum sa pariez acum?Se intrerupe sau nu in min 33?
)))))
Just kiddding!
Eu nu-mi caut multumirile sau nemultumirile in atitudinea suporterilor din tribuna. Din punctul meu de vedere au TOTALA libertate sa faca ce vor si cum vor. De la a pune dinamita sub scaunul lui Becali pana la a-i da cu sarin in loja oficiala:))
Multumirile sau nemultumirile mele sunt numai legate de echipa, de jocul si rezultatele ei!Atat!
Si inainte de '89 si dupa mi-a fost indiferent cine a condus acest club, pentru ca mi-am vazut lungul nasului!Eu iubesc Steaua ca simbol, istorie si echipa. Si inainte de '89 si dupa, au fost si meciuri bune si meciuri proaste, ca la orice echipa din lume, dar Steaua a fost mereu pe plus la diferenta.
Problema lui Becali pt care a "intrat" in conflict si cu mine este ca spre deosebire de predecesori, a aparut in media cu declaratii tembele asupra jucatorilor, care aveau darul sa le toarne plumb in picioare si nu sa le dea aripi.
Mai pe scurt, tot ceea ce a facut si am considerat eu ca a afectat echipa, jocul si imaginea Stelei(cazul valiza pe care l-a pre-trambitzat ca un dobitoc la TV cu cateva zile inainte de "flagrant").
Dar nici nu cred ca e o solutie sa scoti un rau prin alt rau. Nu te poti vindeca de cancer, prin operatie, imbolnavindu-te constient de hepatita C din cauza bisturiului nesterilizat ca l-a luat valul pe chirurg sub presiunea ta.
E doar parerea mea pe care nu o impun NUMANUI! In fine ...
In acest context as regreta daca am pati si noi ce au patzit rapidistii pt o bricheta, dar nici eu, nici voi, nici AISS-ul nu putem (eu nici nu mi-am propus) sa controlam nemultumirea multimii si dezlantuirea ei.
Putem doar sa nu punem mai multe paie pe foc decat sunt necesare la incitare.
Nu atat din atitudine civica, cat din dragoste fata de echipa Steaua.