FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bayern Munchen - Steaua București

«1236»
fcsteaua.ro25.11.2008 13:00

Click aici pentru transmisia LIVE TEXT

Steaua disputã ultima partidã în deplasare din acest sezon al Ligii Campionilor, în compania mult titratei Bayern Munchen. Meciul se va disputa pe Allianz Arena din Munchen, va începe la ora 21:45 și va fi transmis în direct de Pro TV.

 

Steaua încearcã astãzi sã mai șteargã din impresia dezolantã a unui nou parcurs fãrã victorie în Ligã. Dupã ce au obținut doar un egal în primele 4 meciuri, roș-albaștrii încearcã sã se întoarcã neînvinși din deplasarea teoretic cea mai dificilã din aceastã grupã. Deși jocul din ultima vreme, coroborat cu forma bunã în care se gãsește Bayern în acest moment, nu ne îndreptãțește sã fim foarte optimiști, o reacție de orgoliu din partea jucãtorilor noștri nu trebuie exclusã. În același timp, am putea miza pe dorința lui Dorinel Munteanu de a face o bunã impresie ca antrenor în țara în care a impresionat ca jucãtor ani la rând.

 

"Neamțul" nu se poate baza pe Ogãraru și Kapetanos - accidentați, și are câteva posturi "dilematice" în echipã. Cine va fi colegul lui Rãdoi la mijloc - Tiago, Lovin sau Ovidiu Petre (recent refãcut)? Cine va juca pe stânga - Toja, Semedo, Szekely sau Neaga? În atac, locul lui Kapetanos pare sã fie acontat de Bogdan Stancu, în ciuda evoluțiilor surprinzãtor de șterse din ultima perioadã.

 

Steaua ar putea începe cu:

 

Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Petre Marin - Rãdoi, Ovidiu Petre - Nicolițã, Dayro Moreno, Toja - Bogdan Stancu

 

La meci vor fi prezenți și cei 50 de suporteri steliști care au fãcut deplasarea prin intermediul Asociației Independente a Suporterilor Steliști.

 

Forza Steaua! Hai bãieții!

 

Ovidiu

 

Jerraldinho25.11.2008 13:05

Decand poate sa joace Neaga in CL....nu a fost trecut pe lista de CL, remember? :)

steaua_gloria25.11.2008 13:13

pronostic: 3-1 :noexpression:

Joga Bonito25.11.2008 13:27

2-0 pt nemti e un scor decent... Insa poate meciul cu nr 13 e cel cu noroc pt noi. Hai cu egalul!

forever_fan_steaua25.11.2008 13:31

Forza Steaua! Haideti baieti, cu un rezultat mare! Aratati-i lui Borcica de ce "Steaua e numai una"!

 

 

Succes Steaua! :steag_cruce_invers:

SzabiStelistu25.11.2008 13:43

din pacate Toja s-a accidentat :((....am avut impresia ca va face un meci mare diseara....in fine...sper sa jucam fotbal si noi,si rezultatul ,chiar daca va fi negativ eu nu o sa fiu nervos....

w3bmaster25.11.2008 13:53

Sa sperem ca vom juca fotball

 

Forza Steaua

ebonyc25.11.2008 14:31

un meci frumos din partea alor nostri si rezultatul chiar nu conteaza. poate ca e mai bine sa iesim din europa si sa se sconcentreze baietii pe campionat,ca tare frumos ar fi un nou titlu.

ps: desi nu ascult manele bine e facut refrenul ala cu "Steaua e numai una" :D

xray_rom25.11.2008 14:38

Sper ca ceea ce scrie in GSP este o alta facatura media si nu un adevar.

"

Cîteva zeci de suporteri ai Stelei amenințã cã vor intra cu torțe la meci!

Zeci de suporteri ai Stelei au ajuns deja la stadionul pe care se va disputa diseara partida dintre Bayern si echipa lui Gigi Becali. Acestia au asupra lor torte si ameninta ca vor face scandal in timpul partidei in tribuna pentru a incerca suspendarea Stelei din Cupele Europene.

Suporterii au dezvaluit planul spunind ca vor sa se razbune astfel pe Gigi Becali pentru bataia incasata in timpul partidei cu Poli Timisoara, atunci cind firma de paza condusa de Catalin Zmarandescu a intrat in forta in galeria ros-albastrilor.

"Facem anarhie! Sã vadã Gigi cum e! Au vrut scandal, vor avea scandal!" a spus unul dintre suporteri."

 

 

zoint25.11.2008 14:40

@xray_rom

 

Asa sa faca ca Steaua acum a devenit izvorul lu ne Jiji de a face bani lichizi ca nu prea mai merge cu terenurile si sa o suspende pe Steaua mie imi convine doar sa plece tumoarea asta de la echipa

stelistu din sm25.11.2008 15:03
un meci frumos din partea alor nostri si rezultatul chiar nu conteaza. poate ca e mai bine sa iesim din europa si sa se sconcentreze baietii pe campionat,ca tare frumos ar fi un nou titlu.

ps: desi nu ascult manele bine e facut refrenul ala cu "Steaua e numai una" :D

fii serios, doar nu crezi ca o sa-i lase sa intre pe stadion...mai ales ca echipa gazda are de pirdud si nu echipa vizitatoare...

nenorocitii astia de oameni din presa il atatca cum pot pe gig acuma inainte de alegieri...

hai Steaua..1-2;)

mihai2007925.11.2008 15:47

hai Steaua luptam castigam campionii

xray_rom25.11.2008 16:21
@xray_rom

 

Asa sa faca ca Steaua acum a devenit izvorul lu ne Jiji de a face bani lichizi ca nu prea mai merge cu terenurile si sa o suspende pe Steaua mie imi convine doar sa plece tumoarea asta de la echipa

Nu as miza pe asta. Apoi, functie de "tambalau", o sactiune UEFA ar putea atrage eliminarea pt sezonul viitor. Suntem recidivisti!

c.ronaldo1725.11.2008 16:23
Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Petre Marin - Rãdoi, Ovidiu Petre - Nicolițã, Dayro Moreno, Semedo - Stancu.
Lari25.11.2008 16:26

Consider o greseala folosirea lui Ghionea in aparare. Cred ca Radoi ar fi facut mai bine fata rigorilor acestui meci (mai ales la ce atacanti rapizi si tehnici au germanii). Mai potrivit ar fi fost, cred, folosirea lui Tiago (meci bun la Lyon) si retragerea lui Radoi.

 

Dar poate Munti a fost inspirat. Sa vedem.

SzabiStelistu25.11.2008 16:51

@Lari

 

De acord cu tine!

Guardian25.11.2008 17:01

un egal ar fii giugiuc! :))

ebonyc25.11.2008 17:42

pentru suporterii aia "patimasi" de ameninta ca intra cu torte pe stadion, mai bine ar afisa un banner cu "Sanatate Laca"

greenyes25.11.2008 18:30
Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Petre Marin - Rãdoi, Ovidiu Petre - Nicolițã, Dayro Moreno, Semedo - Stancu.

 

Daca asta chiar este echipa de start eu sunt cam pesimist. Prevad ca O. Petre o sa fie schimbat deoarece nu mai poate din cauza ca nu e refacut complet si o sa intre........Lovin doar e mijlocas de inchidere......in sfarsit....

 

Fortam fortam cu toate panaramele iar Pedriel, Ochirosii, Toja,...Tiago.....nu pupa echipa asta nici daca ramanem fara jucatori.......ce sa mai intelegi din tot ce se intampla la echipa noastra......???? Ochirosii si Pedriel nu sunt trecuti pe lista UEFA dar nici in campionat nu prin echipa si asta in conditiile in care pantera roz si restul care joaca ne au ingropat de feicare data.........

Lari25.11.2008 19:03
Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Petre Marin - Rãdoi, Ovidiu Petre - Nicolițã, Dayro Moreno, Semedo - Stancu.

 

Intr-adevar, asta e echipa dar cu un singur amendament important: in locul lui Semedo va juca Szekely. Echipele sunt pe site-ul UEFA.

 

Cum vor juca germanii: Rensing - Lahm, Van Buyten, Lucio, Oddo - Ze Roberto, Van Bommel - Ribery, Schweinsteiger - Klose, Toni.

DelPiero1025.11.2008 19:13

Ce mijloc au nemtii...si ce atac...si cand mai vad un Lucio prin aparare...e clar!

SteauaToronto25.11.2008 19:29

Se pare ca Zmarandescu va fi prezent in peluza ... sper sa fie incins rau de data asta.

Alex88pl25.11.2008 19:54

care zicea ca bayern isi odihneste vedetele???

Guardian25.11.2008 19:55

hai cã a început nebunia.. sã îi luãm tareeee altfel nu facem nimic ! succes bãieti

Alex88pl25.11.2008 19:59

incredibil...avem o sansa in atac...nu joaca Semedo!

 

mda...sper sa se opreasca nemtii la 4

«1236»