FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FC Timisoara 2 - 2

«12345»
androsteaua15.11.2008 21:49
balaj ne-a dat-o in ultimul hal(un rosu la badoi si 2 penaltyuri la Neaga si Dayro).nu degeaba e dinam0 pe primul loc.se stie doar cine trebuie sa mai intre in CL.

 

 

m**e lui Gigi si sotiei sale, zmarandescu.

tare faza cu sotia lui!

c477u7u15.11.2008 21:49
merg de vreo 2 ani jum 3 in Peluza Sud, iar azi a fost de departe cea mai "interesanta" zi.

mi-a placut mult ca s-au solidarizat toti cei de la peluze si ne-am tirat spre case, sau la o distractie in oras inca de la pauza.respect tuturor.

la sud multi nu stiau exact ce s-a intamplat cu suporterul de la nord si cred ca erau printre cei care ii provocau pe jandarmi, suporteri care nu stiau de la incepuse de fapt totul.

am un respect deosebit si pentru cei de la tribuna a 2a care au simtit nevoia sa se implice, desi la un moment dat o "fortau" aiurea cu totii, pentru ca jandarmii nu aveau de gand sa intre in peluza si uneori e bine sa stii cand se opresti pentru ca-si facusera deja cunoscut punctul de vedere.

 

desi dezaprob total actele de violenta si huliganism, m-am simtit un pic mandru asta-seara.pe Becali o sa-l doara undeva in continuare dar macar asa se pare ca l facem sa plece din timpul meciului.

 

 

 

Pe langa faptul ca pleaca de pe stadion mai suporta si o mica amenda (la banii lui) care cu siguranta nu o va da de placere, si injurat si cu banii luati

barbubobby15.11.2008 21:50

Mama!!!!! Guardian a scris pe blog " Mori ciobane ". Si eu ca prostul ma duc pe stadion sa-l contest pe cioban. Imi iau inapoi toate gandurile de bine pe care le-am avut pentru tine dupa ce am citit primul tau post (care a fost de-a dreptul genial fie vorba intre noi). Cum zicea cineva mai sus daca atat au inteles unii dintre cei care s-au uitat azi la TV si plus kktul pe care o sa-l mai manance presa il scoatem pe ciban presedinte si pe zmarandescu sef la MApN.

RedStar15.11.2008 21:50
"Legea 4 este prost fãcutã, faptul cã nu s-au luat mãsuri dupã incidentele din meciurile cu Dinamo și Rapid au dus la aceste lucruri. În timpul incidentelor din peluza I, unul dintre cei care aprinseserã torțe m-a lovit în momentul în care noi încercam sã-i extragem pe cei care încercau sã facã scandal. Dacã își închipuie cineva cã o sã stau sã mã loveascã, se înșalã și niciodatã nu o sã dau înapoi pentru a opri astfel de manifestãri", a spus Cãtãlin Zmãrãndescu pentru mediafax

 

 

Completare la ce am spus mai sus:

Cat de tampit sa fii sa dai in Zmarandescu? Fata de ce crede majoritatea, Zmarandescu e un baiat inteligent si cu bun simt. Dar asta nu inseamna ca sta ca un prost cand dai in el. Aduceti-va aminte de organizarea care a facut-o la casele de bilete inainte de CL.

 

 

androsteaua15.11.2008 21:52
mai oameni..degeaba ne agitam noi pentru ca nu rezolvam nimic..

 

uite ce a declarat Mustata..liderul galeriei: "Nu e normal sã vii sã dai în oameni. S-a înțeles prost. Lumea a înțeles cã i-a trimis Gigi, dar nu e așa. S-a greșit cã s-a intervenit în forțã"

 

cum sa se rezolve asa cand ei mascheaza totul? a primit telefon de la cioban si gata,,nu s-a intamplat nimic..

 

ati uitat ce ne-a amenintat jegosul ala de cioban? "trimit cateva gorile sa le rupa capu' huliganilor din tribune" ??

 

fu---i stana matii Jiji

respect celor care au plecat d p stadion! ATAT

Catalyn0715.11.2008 21:53

cel mai bine ar fi sa nu mearga nici o peluza la meciul cu Fiorentina, ca pe cioban acolo il doare, la buzunar.

 

 

p.s. erau vreo 50 de suporteri la coltzul peluzei I si au rupt gardu, a venit UN jandarm la ei, habar nu am ce le-a zis, dar baietii au inceput sa puna gardu la loc :noexpression:

sabin130715.11.2008 21:54

Ce-o sa curga de acum intoxicarile. Pe langa prostia crasa care n-o sa lase pe multi sa pricepa ceva din ce se intampla nici daca se mai continua asa inca 50 de ani, o sa apara telenovelele despre evenimente.

 

Logic ar fi sa nu ne certam intre noi, pentru ca se presupune ca suntem stelisti toti pe-aici.

metuzu15.11.2008 21:54
respect celor care au plecat d p stadion! ATAT

 

 

asta simteam si eu dar dupa ce au plecat dupa stadion si ca sa fuga de jandarmi si-au calcat in picoare colegii, nu mai am nici un fel de respct pentru ei !!!

fedora15.11.2008 21:54
aminte de organizarea care a facut-o la casele de bilete inainte de CL.

Tie chiar nu ti-e rusine un pic asa?

Eu era sa-mi iau bataie de la gorilele lui Zmarandescu chiar cand m-am dus sa-mi cumpar biletele: nu era nimeni la coada, am intrat si m-au oprit primatele ca de ce nu le-am aratat buletinul. M-a luat unul mai negricios de mana sa dea in mine (si ceilalti trupeti ai lui Zmara, de vreo 16-17 ani, ranjeau cu gura pana la urechi), dar s-a abtinut pana la urma (norocul meu).

Noroc ca aveam la mine si buletin si pasaport si carnetul de student si abonamentul meu (desi nici una din astea nu era "requirement"). De-abia dupa ce si-au batut joc de mine si mi-au verificat toate actele am reusit sa plec. Evident, n-am incercat sa fac pe eroul, eram singur si oricum nu faci nimic nici cu 100 de martori, dar cu nici unul...

andrey_ptm_steaua15.11.2008 21:56

Jiji pentru NOI....Esti doar un GUNOI....Rusine conducatorilor Stelei...pentru o torta inofensiva si pentru cateva mesaje sa vina zmarandescu(sluga lui FECALI) si sa faca atata scandal...Respect tuturor care au parasit stadionul inainte de pauza....CIOBANE PLEACA DIN Ghencea.....

Belodedici15.11.2008 21:56

Am si eu o intrebare. De ce au dat bodyguarzii lu' Becali in suporteri? De la ce a pornit totul? Suntem multi care nu avem idee, macar sa stim de unde provine frustrarea asta...

Matteo15.11.2008 21:58

de la faptul ca ciobanul spurcat a fost injurat pe Ghencea

 

Stelian Stancu : Toți suporterii Stelei l-au înjurat pe Gigi Becali. Asta spune multe despre el. Eu am plecat din Ghencea pentru cã mã sãturasem de Becali. El este tot rãul de la Steaua. Nu ați vãzut reacția oamenilor de acolo. Mã bucur cã undeva acolo sus existã un Dumnezeu. S-a vãzut ce "ciurucuri" de fotbaliști suntem noi".

1uLy4Nn15.11.2008 21:59
Am si eu o intrebare. De ce au dat bodyguarzii lu' Becali in suporteri? De la ce a pornit totul? Suntem multi care nu avem idee, macar sa stim de unde provine frustrarea asta...

 

 

pentru ca asa a ordonat ciobanul

 

a facut;o public daca iti aduci aminte..asa ca baietii au asteptat cea mai mica scanteie si au sarit la bataie..totul a inceput de la o banala torta..

 

in groapa si sub pod dc s-au aprins zeci de torte si nu a intervenit nimeni???

andrey_ptm_steaua15.11.2008 22:00
Am si eu o intrebare. De ce au dat bodyguarzii lu' Becali in suporteri? De la ce a pornit totul? Suntem multi care nu avem idee, macar sa stim de unde provine frustrarea asta...

 

 

pe scurt: prin min 15 cred baietii de la NORD au aprins o singura torta si au afisat cateva mesaje...au aparut imediat gorilele si de acolo a iesit restul

andreutzusteaua15.11.2008 22:01

voi batausii de pe teren va considerati suporteri?ati parasit echipa cand avea mai multa nevoie de voi.voi sunteti adevarata dezamagire a acestui meci nu marionetele alea de pe teren,aici excluzandu-l pe Mirel.daca vreti sa va bateti inscrieti-va la sala lui zmarandescu ca va nenoroceste ala.atat despre voi.in rest pe jucatori mai bine plecati singuri daca aveti putina personalitate si Becali vei ramane cel mai mare dusman al Stelei.BV Mirel,SINGURUL STELIST ADEVARAT!!!nu va strofocati sa ma contestati ca oricum sunteti ca niste oi.ganditi mai intai sa ma analizati si veti vedea ca am dreptate.in mod sigur pentru mine Steaua inseamna mai mult decat fanatism.daca sunteti suporteri adevarati haideti in **** sa-i trezim pe morti! fular-campionii

Catalyn0715.11.2008 22:02

@andreutzusteaua

 

 

daca nu stii ce a fost acolo nu vorbii sa te aflii in treaba

nemilosul15.11.2008 22:03
"Legea 4 este prost fãcutã, faptul cã nu s-au luat mãsuri dupã incidentele din meciurile cu Dinamo și Rapid au dus la aceste lucruri. În timpul incidentelor din peluza I, unul dintre cei care aprinseserã torțe m-a lovit în momentul în care noi încercam sã-i extragem pe cei care încercau sã facã scandal. Dacã își închipuie cineva cã o sã stau sã mã loveascã, se înșalã și niciodatã nu o sã dau înapoi pentru a opri astfel de manifestãri", a spus Cãtãlin Zmãrãndescu pentru mediafax

smarandescule daca era sora sau tolea in peluza iti spun sigur ca dadeai inapoi si apoi plangeai ca o **** (ca dupa meciul direct)"daca era nea Gigi sa ma vada sigur bateam"

 

pacat ca au ajuns gunaiele cu 3 clase sa aiba legea de partea lor indiferent ce fac

maye15.11.2008 22:06

Respect pentru cei care au plecat din peluze!!!

Meciul nu mai conteaza cel putin pentru mine!!!

jegali...de sarbatori sa dea Domnu` sa MORI!!!

mountytoma15.11.2008 22:06
Am si eu o intrebare. De ce au dat bodyguarzii lu' Becali in suporteri? De la ce a pornit totul? Suntem multi care nu avem idee, macar sa stim de unde provine frustrarea asta...

 

cred ca Gigi se saturase sa fie cu gura plina (tot stadionul era prin gura lui) iar Victor nu mai reusea sa-l stearga pe cioban pe buze... asta e cred cauza interventiei in forta a gealatilor.

 

revenind la meci, zapata 10 Ghionea Ogararu si Goian 7 Petre Marin trebuie sa ii lase locul lui filip cat mai repede, Banel nu trebuia scos el ci Dayro, tiago bunicel, Radoi execrabil ca si conducator de joc, s-a vazut clar ca capitanul fenteaza fotbalul de la o vreme si nu se mai descurca cu mingea, Lovin in nota obisnuita, szekely e cam pierdut in spatiu, Dayro aerian ca de obicei, kapetanos se zbate mult dar singur nu poate face mare lucru, rica mi-a placut cel mai mult, cand punea el piciorul pe minge se vedea. ambele goluri au plecat din fazele lui si se pare ca e singurul care stie sa construiasca un atac altfel decat sa arunce mingea in fata la bataie.Stancu era mai util daca intra la pauza in locul lui Dayro, un Dayro din nou frustrat si frustrant. imi pare rau pentru Dorinel, la primul meci in Ghencea trebuia sa se bucure de aplauzele galeriei, nu sa asiste la un razboi de care nu se face vinovat.

 

celor care isi inchipuie ca altcineva decat Dinamo va lua campionatul asta, cred ca astazi ati avut dovada clara ca toti arbitrii dau in Steaua. subtil sau mai putin subtil, in momentele cheie arbitrii au impins Timisoara de la spate.

 

pacat ca nu au plecat toti spectatorii din tribune la pauza, era cea mai buna reclama electorala pentru png. in repriza a doua Peluza Nord era plina de alegatorii ciobanului: goala-goluta!

valentin2day15.11.2008 22:10

am fost pentru prima data la sud

cand erau incidentele in desfasurare am vazut ceea ce nu credeam posibil doar din povestiri: un suporter sigur vb cu un jandarm langa ceilalti jandarmi si avea mainile in aer si dintr-o data l-a prins de mana si a inceput sa-i dea batoane p spate, atunci au mai venit vreo doi si au inceput si ei sa-l bata

 

korynna15.11.2008 22:14

In fata la HOME DESIGN MALL s-a dat foc la bannerele cu png din zona!

c477u7u15.11.2008 22:16
In fata la HOME DESIGN MALL s-a dat foc la bannerele cu png din zona!

 

 

 

Bine au facut :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

c477u7u15.11.2008 22:22
smarandescule daca era sora sau tolea in peluza iti spun sigur ca dadeai inapoi si apoi plangeai ca o **** (ca dupa meciul direct)"daca era nea Gigi sa ma vada sigur bateam"

 

pacat ca au ajuns gunaiele cu 3 clase sa aiba legea de partea lor indiferent ce fac

 

 

 

Vrei sa spui ca esti vreun criminal platit care daca banuiesc bine nu faci parte (dar ti-ai dori) din gasca lui Becali? Nu te supara este doar o intrebare

Ingerul din Ghencea15.11.2008 22:30

Sa plece draqului o data ciobanul asta din Ghencea...nu vede ac numai are loc si face numai prostii?? de ce dreq s-au trezit si astia cand s-a aprins numai o torta si in groapa sau la milogi nu s-au alarmat asa de tare?? pentru ca oierul e prost si da comenzi ... ce sa zic mare D-zeu ce e el pe pamantu asta si trebuie lumea sa ii stie de frica...imi pare rau pentru fanul batut...pentru cel care a lesinat ... din pacate iar se da dovada ca omul este un animal ... apropo de animal ce mama dreq cautau aia cu electrosocuri (dupa cum declara Musata) in peluza??? ce suntem animale sa ne curenteze sa stim ca ce facem nu este bine ?? sau ce gandesc gorilele alea a lui sMarandescu ?? mi-a lasat un gust amar ce a facut chiar nu ma asteptam sa se intample asta ... acum normal ca va sarii ciobanelu' cu banu sa inchida gura la suporteri ca el e un sfant si ca vrea liniste pe stadion ... sa se duca tareeeeeee si cu capul inainte

LIBERTATE PENTRU SUPORTERI !!! :steag_cruce_invers: steagro

img_3514_resize.jpg

img_3528_resize.jpg

CNCT15.11.2008 22:45

La meciul din Stefan cel Mare galeria cainilor a aprins ZECI de torte!!!!Nimeni nu a intrat peste ei sa "ii bata".La Timisoara etapa trecuta la fel,au aprins SUTE DE TORTE,absolut nimeni nu a invocat vreo lege a lui Dragomir,nimeni nu sa agitat sa intre in ei.Astazi pentru o SINGURA...UNA SINGURA...AM FOST MACELARITI!!!!Suntem pur si simplu vanati,macelariti de catre jandarmi si bodyguarzi.Este INCREDIBIL ce se intampla la noi....INCREDIBIL.Suntem pur si simplul renegati de propria conducere de club,asa ceva nu am intalnit toata viata mea.Cei dintre voi care ati ramas la meci (in loc sa plecati in semn de solidaritate pentru baietii care au fost batuti crunt de oamenii ciobanului)sunteti doar niste oi,va meritati soarta.

 

Sper inca ca unu sa isi ia inima in dinti si sa il trimita pe cioban in sicriu si daca e posibil pe toata familia lui o data cu el.Trebuie sa scapam de bacteria asta "infecta"...asta nu mai este Steaua noastra de mult!!!

 

 

P.S:mesaj scris la nervi, nervi mari de tot...chiar nu pot sa inteleg cum unii dintre voi puteti sta si privi impasibili cum stelisti,baieti care practic traiesc si isi cheltuie ultimul leu pentru Steaua sunt batuti,maltratati!!!??? Asa ceva e incredibil...unde **** mea e solidaritatea dintre noi???Eu daca vad ca un stelist isi ia o palma mi se face negru in fata ochilor si daca nu il pot ajuta imi vine sa mor si voua va pasa de...de ce?

«12345»