Si cand ma gandesc ca unii se luau de maestrul Jenei cand acesta a zis ca Timisoara nu va avea meci greu in Ghencea.
Ce ati vazut astazi este "desavarsirea" operei de management a clanului Becali,adica o echipa lipsita de mari valori,care arata ca o gaina cu capul taiat care nu mai stie sa castige,nici macar acasa. O echipa fara ritm,fara atac,cu un mijloc slab de tot si cu o aparare care cu timpul a devenit una mediocra.
Se mira cineva mai sus cum de badoi si Stancu joaca bine la Timisoara. Pai acolo joaca intr-un sistem,au un antrenor care a rezistat mai mult de un an de zile(iar uhrin e mai antrenor decat Laca,Hagi si Munteanu) si au cat de cat liniste. La Steaua de 2 ani si ceva de zile este haos pe partea de management. Jucatorii sunt adusi pentru ca sunt ieftini nu pentru ca sunt valorosi,sunt adusi dupa preferintele lui Becali in loc sa fie consultat antrenorul.
Iar panta noastra descendenta va continua in continuare. Chestia asta cu 11 meciuri e bullshit avand in vedere ca au fost cateva in CL si unul in cupa Romaniei. Ceea ce este deranjant este faptul ca nu castigam de 7 meciuri in campionat si mai deranjant e faptul ca nu batem echipe mici,ce sa mai zicem de derby-uri.
Pentru acest spectacol jenant care este jucat in fata noastra(si pe banii nostri) de 3 ani de zile Steaua merita tribune goale. Nu este posibil sa joci atat de prost 3 sezoane la rand. Nici macar nu vorbesc de rezultate(desi acelea ar trebui sa primeze),care au lipsit cu desavarsire,ci de joc,un joc infect,incet,fara nici o noima. Daca dam de o echipa cacacioasa poate batem cu 1-0,2-1 sau facem egal iar daca dam de o echipa tare pe picioare zicem mersi daca scapam cu acel egal. Asa a ajuns Steaua condusa de un nebun,o echipa mica,mica de tot. Colac peste pupaza,au mai fost si acele incidente in peluza pentru care vom fi iarasi acuzati in presa.
Am mai zis-o de acum cateva meciuri,un obiectiv realistic pentru Steaua in acest sezon este clasarea pe un loc de cupa uefad(deci pe primele 6 locuri). As mai discuta despre meciul de azi insa este o ciorba reincalzita. Avem un mijloc de 2 bani cu un Radoi care e de fapt fundas,cu un tiago necizelat si un Lovin penibil. Dayro moreno a aratat din nou cat de ratangiu este iar kapetanos nu a mai prins un meci mare. Singurii care au iesit in evidenta astazi cat de cat au fost szekely,Ogararu si intr-o oarecare masura si Radoi. Apararea a devenit muci pentru ca nu avem mijloc,e criminal pentru jucatori ca Goian si Ghionea sa ramana la unu la unu cu goga sau bucur.
O sa apara useri care o sa ne vorbeasca de barele ratate sau de ocazia lui kapetanos insa acestea sunt scuze penibile,sa ai 3 ocazii in 93 de minute spune multe despre forta ofensiva a Stelei.
Nu batem nici cu Urziceni si nici Craiova cu jocul asta penibil. Steaua ar trebui sa o ia de la capat insa cei de la club nu realizeaza ca s-a ajuns intr-o infundatura,o sa inceapa alt sezon si o luam de la capat pana cand ii iese lui Jiji combinatia.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
