Inimaginabil jocul de azi a lui Roger impotriva scotianului Murray. In setul decisiv mi-a parut rau de erorile nefortate ale elvetianului: multe forhanduri in lungul liniei aut, serviciul I de multe ori in fileu sau aut la limita; in schimb Andy Murray a jucat exact, greseli putine, un backhand cu 2 maini nimicitor si o conditie fizica imecabila. Pe scurt Murray a dat totul, jucand la un potential de 110% desi era calificat in semifinale. Ca orice britanic autentic si-a aparat onoarea. Chiar daca ieri, in conditii asemanatoare Novak Djokovici a clacat in 2 seturi.
Efectiv n-am avut timp sa plec din fata TV-ului amplasat in pub-ul din satul unguresc in care am fost la pescuit.. Desi n-am inteles o boaba din comentariul maghiar, imaginile au fost de nedescris. Mare jucator, mare invins acest Roger.
