FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid - Steaua 0 - 0

«1234»
Cipper10.11.2008 13:28
Nu pot sa nu remarc totusi ca in echipa de start a Rapidului nu a fost niciun...tigan, sa-i zicem asa. Singurul tigan de pe teren a fost la noi, si a fost cel mai bun.

 

Pentru acuratete ar fi de consemnat ca Maftei nu e deloc blond. Ca al nostru a fost mai bun ca al lor, nu Neaga nimeni. Da' ca ei n-au avut deloc nu se poate :)

 

Cat despre comportament nu zice nimeni sa stea ca la teatru baietii din galerie. Dar o petarda e periculoasa. Au fost petarde si nu torte. Si oricum atat petardele cat si tortele pot rani o persoana. Nu ca mi-ar fi mila de infanteristii de la brigada FLEGMA de la trib I din giulesti, dar un comportament superior merita afisat.

 

In plus ar fi bine sa nu se dea ocazia suspendarii terenului. Asta e visul lui Gigi!

bodanelu10.11.2008 13:51
Daca tu esti de acord cu atitudinea lor inseamna ca eu sunt altcineva iar tu esti gibon

inca un exemplu de om cu creierul spalat de presa! bucura-te in continuare, legile se dau si cat de curand o sa mergi pe stadion doar daca esti in putza goala...

DanV10.11.2008 13:52
De ce s-au comportat mizerabil suporterii Stelisti ieri?

Ca au aprins 2 torte si le-au mai si aruncat?...etc

 

Intocmai. A arunca torte si petarde in tribune este un act de huliganism iresponsabil, considerat ca atare oriunde in lumea civilizata. Daca altii o fac, treaba lor, atat ii duce capul si educatia primita. Cand au aruncat ciorile cu brichete am castigat meciul la masa verde si ne-am bucurat ca sunt atat de necivilizati. Cand si-au dat in petec suporterii dinamovisti prin Olanda si prin tara, din nou am fost cu nasul pe sus. Si acum? Va coborati la nivelul lor?

 

In plus, daca ai lucra ca medic la urgente asa cum o fac eu, nu ai mai afirma ca sunt obiecte nepericuloase. Poate cand vei avea un copil care ajunge acasa cu arsuri pe fata sau fara un ochi din cauza unor "ultrasi" care se refuleaza pe stadion iti vei schimba optica.

 

Cantati, afisati bannere, incurajati echipa, criticati si faceti misto de finantator sau cine doriti, dar nu confundati sportul cu un teatru de razboi. Gem stadioanele de mucosi analfabeti pusi pe harta si distrugeri, chipurile ca dovada a atasamentului fata de o echipa.

steado10.11.2008 14:00
Astia ca tine merita sa li se dea sa ia asfalt in brate.

 

Sa iti fie rusine ba!

 

De ce s-au comportat mizerabil suporterii Stelisti ieri?

Ca au aprins 2 torte si le-au mai si aruncat?

 

In toata istoria fotbalului nu a patit nici un suporter nimic din cauza unei torte.

 

Vreti sa fim "superiori".Ce intelegeti voi prin "superior"?

Sa stau cuminte in tarc in timp ce suporterii altei echipe ma scuipa si arunca cu pietre si alte obiecte dupa mine?Asta intelegeti voi?

 

Maturizati-va!

 

Bine zis Adriane ! Acum am inteles si eu ce inseamna sa fii superior ! Pe ei, pe mama lor (la propriu) !

 

... Epocal comentariul, trebuia citat !

 

 

Adrian10.11.2008 14:08

Da, da, da!

Sigur ca da.Bineinteles.Ofcourse!

 

 

Noi suntem niste Sacali, nu?(Sacal - porecla primita de asasini)

Mergem pe stadioane pt a distruge si pt a masacra tot ce intalnim in cale.

 

Cu 2 petarde nu se face razboi domnule.Si ti-am mai zis doar ca statistic nici un suporter nu a patit niciodata nimic pe vreun stadion din lumea asta din cauza unei torte.

 

Noi suntem voi, omule!

Noi mergem pe stadion la fiecare meci si facem ce vreti sa faceti si voi.Numai ca voi nu mergeti pe stadioane.Voi stati acasa tolaniti pe canapele si cu mainile in pungi de seminte si comentati: "vai Doamne, ce analfabeti...asa-i pisi?".

 

Inca nu am vazut om care, ajuns pe Stadion, sa nu isi arate fata urata.

Si aici vorbesc despre injuraturi, scuipat, scaune rupte,etc.

 

Domnule Dan, dumneavoastra cand mergeti pe stadion sunteti sfant?

NU CRED!

 

Asa ca nu ne mai judecati pe noi.

 

 

 

 

morosanu'10.11.2008 14:50

precum orice padure isi are uscaturile ei ,tot asa si noi avem gibonii nostri...

refresh10.11.2008 15:01
Cu 2 petarde nu se face razboi domnule.Si ti-am mai zis doar ca statistic nici un suporter nu a patit niciodata nimic pe vreun stadion din lumea asta din cauza unei torte.

Statistic suporterii nu or fi patit nimic, dar in Italia un politist a murit de la o petarda aruncata in masina daca nu ma insel. Ce sens are sa arunci o petarda intr-o gloata? Esti tu 100% sigur ca nu se intampla nimic? Si daca se intampla, ce mai faci prietene? Iti asumi raspunderea? Nu cred, fugi pana te gasesc.

 

P.S.: Tu personal ai aruncat cu vreo petarda aseara, sau in general, in mijlocul unor oameni care nu au unde sa fuga? Sau faci si tu dupa vorba aia, dupa razboi multi viteji se arata? Intelegi ce vrei.

Adrian10.11.2008 15:08

Ce legatura are aia cu prefectura?

Trebuie sa fii ultras ca sa ai petarde?

Bai frate, sa nu imi zici ca politistul ala era cu masina in peluza, ca nu te cred.

 

De Craciun si de Revelion sunt petarde peste tot.Toti arunca, toti dau foc.

Si aia sunt tot ultrasi?

 

Hai sa te intreb altceva.

Daca tu mergi pe stadion si ai o fumigena cu tine si te plezneste un suporter advers cu o piatra in cap, ce faci?

 

Iti garantez ca si tu arunci cu fumigena dupa el si dupa toata natia lui.

 

Terminati cu aerele astea de supraoameni!

1974OFF10.11.2008 15:11

@Adrian

Insistenta ta te descalifica.

Concret: la meciul de Paste, stie toata lumea la care ma refer, am venit in Templu cu doi copii, prima data pe Ghencea. I-am dus la tribuna I, cit mai departe de oaspetii nostri di acea seara. Degeaba, tot au fost atinsi de pietre, la sprincene, bine ca nu a ramas si semn.

O petarda aruncata te face mai BARBAT, mai STELIST ??? Dragul meu, pentru astfel de rafuieli exista terenurile virane, locuri unde va recomand cu caldura sa va stringeti, fara victime colaterale.

Si nu incepe cu statul acasa, cintat etc. Nu tine. Cu cit esti mai mult in fenomen, cu atit ar trebui sa intelegi ca aceste gesturi nu aduc bine echipei, voua si celor de linga voi.

Cu bine !

Adrian10.11.2008 15:21

Alo!

 

Voi cititi ce scriu eu?

 

Am zis eu undeva ca e bine sa arunci petarde sau fumigene?Am zis eu cumva ca asta te face barbat?

Am scris doar ca atunci cand esti sub "asediu", te mai gandesti sa si ripostezi.

Sau cumva voi stati capra atunci cand sunteti luati la bataie?

 

Nu stiu, poate nu sunt un bun crestin.

Dar nu cred ca e prea bine sa intorci si celalalt obraz atunci cand o piatra te loveste in cap.

 

 

Pe absolut toate stadioanele pe care am mers cei care au facut scandalul cel mai mare au fost cei care nu sunt ultrasi.

Frustratii care fug de acasa ca sa scape de bataia nevestei ajung pe stadion si fac scandal.Astia fac scandal.Astia incep totul.Si vina se da pe Ultrasi.

GIBONI!

ANIMALE!

DROGATI!

ALCOOLISTI!

UCIGASI DE COPII!

VIOLATORI!

 

 

Repet.

Eu nu cred ca exista un om aici care sa stea linistit cand pietrele zboara pe deasupra capului lui.

1974OFF10.11.2008 15:26

@Adrian

Nu sta nimeni linistit, dar majoritatea nu se ia la bataie cu cei care lovesc.

Si vezi ca nu mi-am gonit niciodata barbatul de acasa pe stadion, din contra l-am insotit:) Misoginule :)))

 

MoWeed10.11.2008 15:42
Mi se pare interesanta opinia lui Tupac. La fel ca si mesajul galeriei noastre, cu trimitere la etnia mult iubita. Nu pot sa nu remarc totusi ca in echipa de start a Rapidului nu a fost niciun...tigan, sa-i zicem asa. Singurul tigan de pe teren a fost la noi, si a fost cel mai bun.

Da' Maftei ce e? Neamt?

mache10.11.2008 15:48
Noi mergem pe stadion la fiecare meci si facem ce vreti sa faceti si voi.Numai ca voi nu mergeti pe stadioane.Voi stati acasa tolaniti pe canapele si cu mainile in pungi de seminte si comentati: "vai Doamne, ce analfabeti...asa-i pisi?".

 

Eu n-am mai calcat in Ghencea din '00-'01 cand inca nu exista berbecali in prim plan si alte asemenea personaje... Am fost si in deplasare in tiganie... si stiu ce era in galerie (Peluza Nord) ... o mare de indivizi care mai de care mai "culti" care preferau sa strige "M**e Dinamo" cand marca Steaua contra Universitatii Craiova :mellow:unsure.gif decat sa cante...

 

De fapt asta nu intelegi tu Adrian ... unii oameni (care la un moment dat aveau acelasi nivel de interes fata de echipa ca si tine) sunt scarbiti de ce se intampla acum pe stadioane... nu spune nimeni c-ar fi fost acum 10 ani mai bine dar ce e acum prin tribune lasa un gust amar mai ales pentru unii care au trecut de pubertate/adolescenta/studentie. Nu trebuie sa fii nici "gibon" care merge regulat la meciuri si nici "samantar" ca sa intelegi anumite lucruri... trebuie doar sa fii constient ca lucrurile se vor schimba (chit ca e vorba de legea lu mitica sau nu) si daca nu evoluezi nu ai decat de pierdut.

refresh10.11.2008 15:51
Ce legatura are aia cu prefectura?

Trebuie sa fii ultras ca sa ai petarde?

Bai frate, sa nu imi zici ca politistul ala era cu masina in peluza, ca nu te cred.

 

De Craciun si de Revelion sunt petarde peste tot.Toti arunca, toti dau foc.

Si aia sunt tot ultrasi?

 

Hai sa te intreb altceva.

Daca tu mergi pe stadion si ai o fumigena cu tine si te plezneste un suporter advers cu o piatra in cap, ce faci?

 

Iti garantez ca si tu arunci cu fumigena dupa el si dupa toata natia lui.

 

Terminati cu aerele astea de supraoameni!

 

Ti-am dat un exemplu de o petarda care face victime intr-un spatiu restrans. Atata tot, punct. Cum spuneam, intelegi ce vrei.

 

Si aia care atunca de craciun si revelion cu petarde, de obicei "mari jmecheri sa arate cat de tari sunt", evident ca nu sunt ultrasi. Nu de asta e vorba. Ca sa fii ultras trebuie neaparat sa faci victime? Ia gandeste-te putin.

 

Daca te refereai strict la faptul ca dai in ala ca da in tine la randul lui, ok. E altceva. Eu am spus doar ca nu e normal sa arunci cu petarde in altii.

 

In fine, fiecare face cat il duce capul, sunt multi care nu constientizeaza efectele decat cand e prea tarziu si nu pot face nimic altceva decat sa regrete.

 

Nu intru in polemica, mai multe nu o sa mai postez pe acest subiect.

Adrian10.11.2008 16:08
De fapt asta nu intelegi tu Adrian ... unii oameni (care la un moment dat aveau acelasi nivel de interes fata de echipa ca si tine) sunt scarbiti de ce se intampla acum pe stadioane...

 

Si de atata scarba aleg sa nu mai mearga si sa ignore in totalitate echipa si sa nu faca nimic.

Atitudine de Stelist, nu am ce zice.

Mai ales cand te gandesti ca Generalul Mihail Lascar, parintele Stelei, a zis intr-o noapte de noiembrie, pe frontul de est : "Luptam pana la unul, nu ne predam!"...

 

Noi(eu si oamenii cu care merg la meciuri) de obicei cantam tot meciul despre Steaua.Cantece obijnuite, incurajari,etc.

Mai intra si injuraturi la adresa rivalelor dar 95% din timp se canta despre Steaua.

 

 

Refresh

Hai sa asteptam ziua cand nu vor mai exista oameni rai si cand nu va mai fi ura.Atunci probabil ca nimeni nu va mai arunca cu nimic dupa nimeni.

mdionis10.11.2008 16:14
De Craciun si de Revelion sunt petarde peste tot.Toti arunca, toti dau foc.

Si aia sunt tot ultrasi?

 

Nu. Sunt persoane care in momentul ala au o conceptie deficitara despre civilizatie. Mai ales daca arunca cu petardele aiurea, in locuri in care se pot gasi semeni de-ai lor.

 

Hai sa te intreb altceva.

Daca tu mergi pe stadion si ai o fumigena cu tine si te plezneste un suporter advers cu o piatra in cap, ce faci?

 

In primul rand, eu nu merg cu fumigena pe stadion. A iti sustine echipa nu este sinonim cu a cara cu sine obiecte potential periculoase.

In al doilea rand, incerc sa evit pe cat posibil crearea unei situatii de asa natura incat macacul generic sustinator al echipei adverse sa simta nevoia de a arunca amenintator cu pietre in directia mea.

In al treilea rand, daca totusi reuseste sa faca o astfel de actiune, de el trebuie sa se ocupe fortele de ordine iar nu eu. Intr-un stat civilizat, cetateanul nu "isi face singur dreptate" si mai ales nu printr-o riposta idioata care nu serveste la nimic (in afara de ogoirea hormonala a macacilor generici de ambele parti) si constituie o escaladare aberanta a unui conflict ce nici nu ar fi trebuit sa existe.

 

Iti garantez ca si tu arunci cu fumigena dupa el si dupa toata natia lui.

 

Prea multa siguranta de sine strica.

 

Terminati cu aerele astea de supraoameni!

 

Nu e vorba de a fi "supraoameni" ci pur si simplu "oameni" iar nu animale.

 

Deja am asistat la o escaladare verbala fara rost, pornita din interpretari aiurea ale frazelor altora.

Un coleg de forum i-a numit "giboni" pe indivizii din galeria Stelei care au aruncat cu torte/petarde prin vecini. Sensul mesajului este simplu: acest comportament este inacceptabil in lumea civilizata. Mesajul nu s-a referit desigur la "ultrasi" in ansamblul lor ci la acele persoane care, in numele acestui statut identitar pe care si-l revendica, au recurs la actiuni necivilizate.

 

De ce s-au comportat mizerabil suporterii Stelisti ieri?

Ca au aprins 2 torte si le-au mai si aruncat?

 

Exact. Este necivilizat sa arunci cu torte sau pocnitori intr-o zona in care se gasesc alte persoane.

In particular si intre altele, nu este un gest care face vreun bine Stelei ci doar le ofera celor care arunca o satisfactie efemera la nivel de instincte.

 

Inca nu am vazut om care, ajuns pe Stadion, sa nu isi arate fata urata.

Si aici vorbesc despre injuraturi, scuipat, scaune rupte,etc.

 

Deh, fiecare vede lumea in mijlocul careia traieste.

Sa presupunem insa ca o gramada de indivizi in jurul domniei tale sunt hoti sau criminali. Este acesta un motiv suficient pentru ca domnia ta sa comita furturi sau crime pe banda rulanta?!

 

A fi superior inseamna in primul rand sa iti folosesti mintea inainte de a reactiona visceral, inseamna sa te intrebi in permanenta daca actiunea pe care vrei sa o indeplinesti este buna sau rea, inseamna sa te distingi prin ceva deo gloata cu coeficient de inteligenta subunitar.

 

A fi "ultra" nu inseamna sa abdici automat de la aceste principii iar cei care asociaza apartenenta la gruparile "ultras" cu excesele indreptate impotriva altora sunt exact cei care discrediteaza si fac rau gruparilor de care apartin. In momentul in care ii impui unei alte persoane sa suporte o violenta fizica sau psihica de acest gen, te dai singur afara din randurile lumii civilizate. Nu este o consolare si nici o justificare cum ca actiunile respective sunt facute chipurile "pentru Steaua".

 

Am scris doar ca atunci cand esti sub "asediu", te mai gandesti sa si ripostezi.

Sau cumva voi stati capra atunci cand sunteti luati la bataie?

 

Riposta are sens daca are sanse realiste de a intrerupe "asediul" si daca nu risca sa faca rau unor persoane neimplicate in mareata lupta fizica intre galerii (o non-valoare ridicata in slavi din motive obscure de majoritatea gibonoizilor). Nu era cazul aici.

bodanelu10.11.2008 16:40

ce cand arderea unei fumigena sau torta este un act huliganic?

dee10.11.2008 16:44
Vreti sa fim "superiori".Ce intelegeti voi prin "superior"?

Sa stau cuminte in tarc in timp ce suporterii altei echipe ma scuipa si arunca cu pietre si alte obiecte dupa mine?Asta intelegeti voi?

sa inteleg ca cei de la T0 au aruncat cu pietre, scuipat, iar saracii stelisti au fost nevoiti sa riposteze? Asa cum explica mdionis, a fi superior inseamna in primul rand a-ti folosi mintea si nu stabilirea unui nou record la 400m in jurul stadionului.

 

Maturizati-va!

un sfat pe care ar trebui sa-l urmezi ,Adriane.

Adrian10.11.2008 16:51

mdionis

In primul rand, eu nu merg cu fumigena pe stadion. A iti sustine echipa nu este sinonim cu a cara cu sine obiecte potential periculoase.

In al doilea rand, incerc sa evit pe cat posibil crearea unei situatii de asa natura incat macacul generic sustinator al echipei adverse sa simta nevoia de a arunca amenintator cu pietre in directia mea.

In al treilea rand, daca totusi reuseste sa faca o astfel de actiune, de el trebuie sa se ocupe fortele de ordine iar nu eu. Intr-un stat civilizat, cetateanul nu "isi face singur dreptate" si mai ales nu printr-o riposta idioata care nu serveste la nimic (in afara de ogoirea hormonala a macacilor generici de ambele parti) si constituie o escaladare aberanta a unui conflict ce nici nu ar fi trebuit sa existe.

 

Din pacate fortele de ordine nu prea isi fac treaba pe stadion.

Si cand o fac, de cele mai multe ori suporterii echipei vizitatoare sunt cei care o patesc, indiferent ca ei sunt de vina sau nu.

 

Anul trecut, in meciul de la Cluj cu U, suporterii uisti au aruncat timp de cateva minute cu pietre si bete dupa noi.Jandarmii au venit la noi si ne-au dat mai in spate.

Dupa cateva minute bune s-au dus si au incercat sa ii potoleasca si pe uisti.

 

E mult mai usor sa ataci un grup mai mic decat un grup mai mare.

In meciul de acum 2 ani, din groapa, s-a procedat la fel.Stelistii au fost provocati si tot pe ei au intrat jandarmii cu lacrimogene si bataie.Cand i-au intrebat de ce nu au intrat si in pch, seful jandarmilor a raspuns cam asa:

"Da' ce?Suntem prosti sa intram intre 5000 de oameni?"

 

 

Cand esti provocat de cele mai multe ori ripostezi.

Am dreptate sau nu?

Daca baietii voiau sa scoata pe cineva in evidenta puteau sa spuna "ala care a aruncat cu fumigena e un gibon".Ei au ales sa spuna "suporterii aia sunt niste giboni".

Cazul e special pt ca vorbim totusi despre stadionul Ghiulesti, locul unde flegmele si brichetele plutesc nestingherite peste gazon.

 

Imi e foarte greu sa cred ca rrapidistii nu au aruncat cu nimic dupa Stelisti.

 

De obicei, la meciuri, liderii de galerie zic inainte sa inceapa meciul sa nu arunce nimeni cu nimic, sa nu rupa scaune, etc. Asta e un mic pact intre suporteri si echipa.

Ca scaunele rupte sunt platite de echipa si nu e corect sa plateasca altul pt ce faci tu.

De foarte multe ori am auzit "daca rupeti vreun scaun, va dam pe mana jandarmilor.sunteti pe cont propriu".

 

De aceea zic ca nu cred ca stelistii au inceput totul.

 

 

 

Eu merg pe stadioane de ceva vreme.

Vad cum reactioneaza toate tipurile de suporteri.

 

Ultrasii sunt mult mai calmi.Ultrasii canta mai mult.

Ceilalti suporteri sunt un pic speciali.De ce zic asta?

Pt ca majoritatea din ei simt nevoia sa iasa in evidenta intre toti acei oameni.

Acestia injura, scuipa, arunca cu obiecte dupa arbitrii si ceilalti jucatori.Acestia provoaca fanii adversi.

 

Am fost mai de mult la un meci dintre Unirea Alba Iulia si Universitatea Craiova(de pe vremea cand Alba Iulia era in A).Am stat atunci la tribuna ca nu aveam nici o treaba cu peluzele.Am vrut doar sa vad meciul.

 

Ultrasii olteni au venit si s-au asezat in partea lor si au inceput sa cante.

La un moment dat o mare parte din tribuna s-a indreptat spre gardul despartitor si a inceput sa ii injure si sa ii ironizeze pe olteni.Nu au lipsit bineinteles prazuri fluturate.Au inceput sa ii provoace din nimic.

 

Intre Alba Iulia si Craiova nu e nici o rivalitate.Si atunci care era problema?

Problema e ca asa e tot omul.

Pe stadion toti se cred eroi.Toti fac prostii.

 

Si cine sufera?Ultrasii!

 

 

E usor pt cei care nu calca pe stadion sau in peluza sa judece.

Dar adevarul e ca majoritatea vorbesc fara sa stie.

 

 

 

 

DEE

 

Eu zic sa cauti poza din prost sport cu haina lui Dorinel.

Acolo se vede cel mai bine nivelul de cultura al tribunei 0 ghiulestene.

Sunnyblack10.11.2008 16:59
sunt convins ca pentru mine...pentru tine...si multi altii de pe aici nu conteaza deloc banii aia....as vrea sa nu mai intru niciodata in Liga da sa vad din nou echipa campioana....vreau sa fim din nou campioni...da cer cam mult...

 

nu sunt deacord cu ce spui, daca Steaua nu ari mai intra in grupele champion league arfi mult mai grav. ce conteaza sa fie campiona intr-un campionat fara valoare??

 

si daca nici o echipa romaneasca nu mai va juca in Champions League atuncia e clar ca campionatul e fara valoare.

 

 

Dinamo e pe primul loc si cei???

 

javrele nu o fost instare sai scoata pe nijmegen si sunt pe primul loc in Romania.

 

ce p....a mea e asta?

 

Steaua TREBE SA JOACE IARA UN ROL INPORTANT IN EUROPA...

 

makavelli1910.11.2008 17:09

Am urmarit discutiile ce-au avut loc cu interes.

Un lucru e clar, galeria Stelei a gresit cand a aruncat cu torte si petarde.

Lui Adrian i dau dreptate atunci cand spune ca fortele de ordine nu-si fac treaba competent si de asemenea ca nu doar ultrasii au iesiri ce instiga la violenta sau dovedesc nu mai mult decat incultura.

Personal am participat la meciuri ale CFR-ului si va spun ca si acolo sunt specimene necivilizate la tribuna I sau a II-a, samantari sau alti eroi si atotstiutori in fotbal care injura de la arbitru, jucatori adversi pana la jucatorii propriei echipe. Asta e adevarul...si mai avem pana sa ne civilizam.

 

O seara buna! Forza Steaua!

dee10.11.2008 17:18
Personal am participat la meciuri ale CFR-ului si va spun ca si acolo sunt specimene necivilizate la tribuna I sau a II-a, samantari sau alti eroi si atotstiutori in fotbal care injura de la arbitru, jucatori adversi pana la jucatorii propriei echipe. Asta e adevarul...si mai avem pana sa ne civilizam.

 

Ai dreptate, se injura peste tot .Tin minte ca la meciul CFR-Dinamo eram la T2 iar in fata mea au nimerit un grup izolat de 3 dinamovisti. Nimeni n-a indraznit sa-i loveasca, s-au limitat la mici injurii si rafuieli verbale. Instigari la violenta sunt peste tot, insa asta nu inseamna ca trebuie sa te si pretezi la violenta.

 

grizzly10.11.2008 17:28
In toata istoria fotbalului nu a patit nici un suporter nimic din cauza unei torte.

daca stau sa ma gandesc bine exista chiar si jucatori care au avut de suferit din cauza unor torte aruncate (dida e primul care imi vine in minte). nu sunt de acord cu ideea de a provoca si initia actiuni de genul asta. daca era asa "jmecher" animalul respectiv, trebuia sa stea langa un jandarm cand a dat cu petarda. toti "ultrasii" astia sunt tari de tot atata timp cat cred ca sunt feriti de multime si nu ii vede nimeni.

sa nu cadem totusi in extrema cealalta a problemei. respect pt cei care intra la vopsit, canta si apara asa cum stiu si pot culorile clubului. accentul fiind pus pe apara, adica nu provoaca, nu ataca.

c.ronaldo1710.11.2008 17:28

Intr-o statistica a GSP-ului, Steaua este echipa care a jucat cel mai in viteza in acest sezon din Romania.

bodanelu10.11.2008 17:33

daca e dupa dee, trebuie sa-i luam in brate si pe rapidisti si pe javre si sa ne pupam cu ei... sa ne bucuram impreuna la goluri.. etc..

«1234»