FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lyon - Steaua 2 - 0 (1 - 0)

«15678»
Adrian06.11.2008 14:30

Redondo

 

Daca as baga si eu fabulatii de genul : "Radoi e unul dintre cei mai slabi de la Steaua" sau "Radamel Falcao la Steaua", nu m-ar deranja sa vina cineva si sa imi dea una peste cap ca sa ma trezesc la realitate.

Cate gafe a facut Radoi?

Iti spun eu cate.Foarte putine.Jocurile bune facute de el sunt mult mai multe decat cele slabe.

Numai ca jocurile lui slabe sunt scoase in evidenta.

 

Nu cred ca a facut Radoi vreo gresala fara sa vina cineva din presa si sa o evidentieze, ba chiar sa o augmenteze.

Cam la fel se intampla in momentele astea cu Zapata.

 

Radoi totdeauna a fost scos in fata de catre presa datorita faptului ca e finul lui becalii.A fost facut tiran, mancator de antrenori, etc, etc.

 

Zi-mi cate gafe a facut Radoi anul trecut.

Cate a facut anul asta?

Cauta-le si o sa vezi ca nu a facut chiar asa multe in comparatie cu alti oameni.

Nu degeaba e de multe ori cel mai bun de pe teren.

 

Acum, zi-mi tu mie cati jucatori cunosti care sa poata juca la fel de bine ca Radoi pe mai multe posturi?

 

Ma gandeam eu ca il compari pe Radoi cu Redondo.Un pic am intuit aici.

Din pacate Radoi si Redondo sunt fotbalisti de profil diferit.

 

Argentinianul nu era fundas transformat in mijlocas la inchidere.Argentinianul era un mijlocas central - coordonator de joc.

Facea intr-adevar bine si faza defensiva dar omul stia cel mai bine sa coordoneze jocul.

Xabi Alonso e un jucator la fel ca el,Senna, Mascherano, Xavi. - mijlocasi la inchidere care stiu sa coordoneze un joc.

Astia sunt putini in lume.

Daca reusesti sa gasesti unul care sa vina la Steaua atunci da telefon la club si obliga-i sa il cumpere.

 

Pana una alta, sa revenim cu picioarele pe Pamant.

 

 

p.s.

Daca nu ma insel in ultima parte a carierei Redondo a fost tot accidentat.Asta era pe vremea cand s-a transferat la Milan.Daca l-ai criticat pe Radoi pt faptul ca s-a accidentat in trecut si a stat mult timp pe bara, de ce nu o faci si in cazul idolului tau?

 

p.p.s.

Din cate vad eu, pe Topicul despre Radoi, doar tu si Del Piero il criticati.Pe Del Piero il inteleg.E inca beat pt ca a sarbatorit aseara prea tare cele 2 goluri marcate de idolul lui in poarta lui Casillas :D

redondo06.11.2008 14:55

@Adrian

Cand esti eliminat printr-un procedeu de lupte (picior in capul adversarului) tot gafa se numeste.Crede-ma ca sunt multe.Eu zic decat ca a fost foarte privilegiat mereu din cauza pe care o stim cu totii. Spre ex. in 2006 nu a jucat nici cu Standard, nici cu Kiev, nici cu Lyon ,nici cu Real,dar a intrat in min 60 la returul cu Kiev si a jucal la Lyon(destul de slab caci se vedea inactivitatea de 5 luni)si am auzit al fel: "spiritul lui Radoi....Dica a egalat Kievul caci a intrat Radoi...." Intelegi asta ma enerveaza....ca e prea umflat fata de valoarea lui reala.In rest si mie mi-a placut ca i-a dat peste nas lui Borcea in 2004 sau acum celor de la Dinamo.

E adevart ca joaca pe mai multe posturi dar nu inseamna ca o face bine.

Falcao nu e chiar un super atacant,e doar unul bun si ar costa 2-3 milioane cam cat s-a dat pe Stancu,Szekely sau Semedo.

Buonanotte e un geniu....gandeste-te ca e mai bun decat Elton.

Cu totii l-ati injurat pe Becali cand l-a dat afara pe Elton (inclusiv eu).Dar cati dintre voi stiti ca in spatele deciziei "vestiarului" a stat tot Mirel?Si de atunci ideea ca nimeni nu poate veni la noi pe un salariu peste Radoi,ca deh "urla vestiarul". Facand o paralela crezi ca Ronaldinho era mai catalan si iubea Barca mai mult decat Puyol sau Xavi?Dar avea normal salariu mai mare,caci doar el facea jocurile acolo unde e greu, nu Puyol. Asta trebuie s-o inteleaga si Radoi cand se leaga de Dayro sau de oricine ar veni.

Redondo era mult mai tehnic decat Mascherano,Davids,Deschamps sau Xavi Alonso. Eu spun ca a fost cel mai bun inchizator sau mijlocas la acoperire din istorie. Si tine minte ca idolul meu nu a fost ofensiv cum se intampla la majoritatea,deci poate stiu ceva fotbal.

MoWeed06.11.2008 14:56
Cu totii l-ati injurat pe Becali cand l-a dat afara pe Elton (inclusiv eu).Dar cati dintre voi stiti ca in spatele deciziei "vestiarului" a stat tot Mirel?

Si de unde stii tu?

redondo06.11.2008 15:03
Si de unde stii tu?

Este cea mai importanta voce din vestiar si se stie de ce. Toti mai fac tusa cateodata numai Mirel nu (cand e apt de joc). Daca antrenezi Steaua,vrei nu vrei Mirel e in teren,asta e adevarul. Iar asta o stiu din unele surse care au legatura cu fotbalul

Adrian06.11.2008 15:12

Redondo

 

Tu vorbesti tot din presupus in presupus.

E adevart ca joaca pe mai multe posturi dar nu inseamna ca o face bine.

Asta e parerea ta.Unii zic ca joaca foarte bine si fundas central si inchizator.Printre astia se numara Hagi, Boloni si multi alti oameni mai bine pregatiti ca tine.

Falcao nu e chiar un super atacant,e doar unul bun si ar costa 2-3 milioane cam cat s-a dat pe Stancu,Szekely sau Semedo.

Alta presupunere.Nu e bun dar joaca la River si in nationala Columbiei.

 

Buonanotte e un geniu....gandeste-te ca e mai bun decat Elton.

Elton nu era un zeu.Elton era un jucator Ok.Nu poti sa faci performanta in fotbalul mare cu jucatori de 160.Mai ales ca in ziua de azi se joaca foarte "fizic".

Nu ai citit ce ti-am scris despre alexa si ceilalti inchizatori?

 

Cu totii l-ati injurat pe Becali cand l-a dat afara pe Elton (inclusiv eu).Dar cati dintre voi stiti ca in spatele deciziei "vestiarului" a stat tot Mirel?

Alta presupunere.Luata din presa, bineinteles.

 

 

Asta trebuie s-o inteleaga si Radoi cand se leaga de Dayro sau de oricine ar veni.

 

Radoi e capitan.E treaba lui sa se lege de jucatorii care nu dau randament.

Crezi ca Ronaldinho a plecat de la Barca pt ca avea salariu prea mare sau pt ca nu mai juca?

 

Redondo era mult mai tehnic decat Mascherano,Davids,Deschamps sau Xavi Alonso. Eu spun ca a fost cel mai bun inchizator sau mijlocas la acoperire din istorie. Si tine minte ca idolul meu nu a fost ofensiv cum se intampla la majoritatea,deci poate stiu ceva fotbal.

 

Care majoritate e ofensiva?Xabi Alonso care da doar goluri de la centrul terenului?

Degeaba era Redondo tehnic ca tot nu a marcat prea multe goluri.

 

Fraza ingrosata e foarte importanta.

Tu iti dai cu parerea despre ceva(chiar zici:"eu spun ca a fost cel mai bun") si din aceasta parere rezulta ca tu stii fotbal.Unde e logica aici?

Te rog nu te supara ca te intreb.

Dar, unde e logica aici?

 

p.s.Iti garantez ca au existatat(si inca mai exista) multi inchizatori mult mai buni ca Redondo.

c.ronaldo1706.11.2008 15:13

@redondo

 

Eu daca as fi antrenor la Steaua nu as putea sa vad primul 11 fara Mirel Radoi, indiferent ca jucam cu Otopeni, Gaz Metan, Lyon sau Bordeaux.

redondo06.11.2008 15:29

@Adrian

Redondo a jucat la nivel inalt pana in 2000 cand a plecat de la Real Madrid. Poate nu l-ai prins.Spuneam ca majoritatea romanilor au ca idoli jucatori ofensivi.

Sursa mea e oricum mai sigura decat presa. Vorbesc zilnic la tel cu un prieten care este baiatul medicului de la Dinamo, Batineanu.Prin el i-am cunoscut pe Danciulescu,Niculescu si altii de la Dinamo. In afara terenului, ei sunt prieteni cu unii stelisti....fa si tu legatura.

Buonanotte a fost in nationala olimpica a Argentinei (rezerva) si ar putea fi oprit doar prin fault de Alexa sau Muresan.Cei de la Lyon ne-au batut tehnic nu fizic.Pt ca nu avem oameni care sa paseze.Avem mereu 3 mijlocasi buni doar pe faza defensiva(Radoi,Lovin sau Petre si Nicolita).

In legatura cu Falcao.Da joaca la nationala Columbiei(care este mai slab cotata decat cea a Romaniei,unde joaca Daniel Niculae si altii ca el) si nu este mereu titular la River(care acum este foarte slaba in campionat).

PS Sa-l compar pe Radoi cu Redondo ar insemna ca mi-am pierdut mintile.

MoWeed06.11.2008 15:44

@redondo

 

Jucatorii de nivel de Champions League din America de Sud sunt monitorizati atent de marile cluburi europene. Cei cat-de-cat buni sunt monitorizati de cluburi mai putin cunoscute ca cei mari, dar cu o finantare la nivelul acestora(din Ucraina, Rusia). Cu aceste cluburi nu ne putem lupta pe piata transferurilor atata timp cat Jiji nu da salarii mai mari de 300.000.

 

La noi in tara vin numai straini de mana a 2-a, rare fiind exceptiile....

 

Blackzie06.11.2008 15:48

N-am jucat nimic punct

Luccifer06.11.2008 15:52

eu tot il mai regret pe Cyril Thereau...asta e...

c.ronaldo1706.11.2008 15:55

Eu m-am cam saturat cu atatia columbieni, brazilieni, argentinieni care pun osul doar cand vor, si nu prea vor. Jucatorii straini care imi plac de la Steaua sunt Golanski [polonez], Emeghara [Nigerian], Kapetanos [grec] si Tiago [portughez - poate el face exceptie. Portugalia e tot din aceiasi serie de mai sus]. Ma uit in campionat, si ma minunez cum pot juca unii lituanieni, sarbi sau muntenegreni. Iei chiar pun piciorul la minge.

Adrian06.11.2008 16:21
@Adrian

Redondo a jucat la nivel inalt pana in 2000 cand a plecat de la Real Madrid. Poate nu l-ai prins.Spuneam ca majoritatea romanilor au ca idoli jucatori ofensivi.

Sursa mea e oricum mai sigura decat presa. Vorbesc zilnic la tel cu un prieten care este baiatul medicului de la Dinamo, Batineanu.Prin el i-am cunoscut pe Danciulescu,Niculescu si altii de la Dinamo. In afara terenului, ei sunt prieteni cu unii stelisti....fa si tu legatura.

Buonanotte a fost in nationala olimpica a Argentinei (rezerva) si ar putea fi oprit doar prin fault de Alexa sau Muresan.Cei de la Lyon ne-au batut tehnic nu fizic.Pt ca nu avem oameni care sa paseze.Avem mereu 3 mijlocasi buni doar pe faza defensiva(Radoi,Lovin sau Petre si Nicolita).

In legatura cu Falcao.Da joaca la nationala Columbiei(care este mai slab cotata decat cea a Romaniei,unde joaca Daniel Niculae si altii ca el) si nu este mereu titular la River(care acum este foarte slaba in campionat).

PS Sa-l compar pe Radoi cu Redondo ar insemna ca mi-am pierdut mintile.

 

Il stiu pe Redondo foarte bine.Stai linistit.Urmaresc de la 7 ani tot ceea ce inseamna fotbal.

Pe Redondo il stie toata lumea mai ales dupa incidentul de la nationala din 98 cand a fost exclus pt ca nu voia sa isi taie parul.(la 1 an sau 2 dupa incidentul ala mi se pare ca l-a taiat :)) )

 

Acum hai sa discutam despre sursa ta.

Un prieten care e baiatul medicului de la...stai un pic...dinam0.

Si ai vorbit cu niste jucatori de la ... inca un pic...dinam0.

Care dinam0 este...?!

 

Sa nu discutam despre Steaua prin dinam0.Te rog!

 

Despre Elton se zicea ca nu poate fi oprit.Ca trebuie sa il prinda intai adversarii ca sa il poata faulta.

Muresan, in meciul cu gloria, s-a tinut dupa el pe tot terenul si brazilianul nu a facut nimic.

Si Muresan nu e un jucator de CL.Muresan e doar un jucator bun.

 

Unde ai vazut tu la aceste echipe mari, de CL, jucatori sub 170?Mai ales la mijloc.

Nu prea sunt.Nu prea vezi jucatori sub 170 in echipe mari.

Lyonul ne-o fi facut prin tehnica dar in nici un caz nu au avut pe teren jucatori sub 170.

Ederson,Keita,Toulalan,Makoun,Jouninho,Benzema - toti peste 180.

 

In fotbalul mare nu mai exista loc de compromisuri.Ori dai tot, ori nimic.

 

Cat despre prietenul Radamel, inainte ziceai ca e bun si ca poate veni la Steaua pe 2-3 milioane.Acum zici ca e mai mult rezerva la o echipa care nu merge prea bine in Argentina.Pai de din astia are Steaua nevoie?

Hotaraste-te!

bubu_steaua06.11.2008 16:40
Sa nu va mai aud cu portarii. De parca jucam fotbal si doar ghinionul si Zapata ne stau in cale. De ce nu avem, noi romanii, taria de a recunoaste ca nu jucam fotbal adevarat. Ne amagim cu daca si cu parca. Lionezii plimbau mingea cum vroiau. Nemtii la fel. Anul trecut Arsenal si Sevilla, idem.

Pur si simplu nu facem parte din elita europeana. Trebuie sa acceptam acest lucru si gata. Degeaba dam vina pe Zapata, Dayro si Semedo. Dam vina ca sunt straini. De ce nu spunem nimic de gloaba de Lovin, de Ovidiu Petre, Petre Marin, Nicolita, etc ?

 

 

 

mai lasati-l pe zapata.ce ati vrea sa faca sa inchida poarta.cat am dat pe el 500.000 parca.ziceti altu mai bun ca el de banii astia si atunci mai vb.poate daca am ataca si noi mai des nu s-ar mai intampla ca zapata sa gafeze.aseara a luat 2 goluri si a scos inca 5 face periculoase.de aia cand benzema s-a distrat cu Goe si Ghionea si el a scos-o nu zice nimeni.daca dadeau gol atunci si nu lua golul de la juninho era mai bine oare? Eu sunt de acord ca anul asta gafele s-au inmultit dar sunt sigur ca atunci cand vom incepe sa casigam niste meciuri la rand si el va fi altul.zapata a jucat in mana echpei aseara.punct.si tiago a gresit cand l-a faultat pe junhino in prefaza golului,dar noi l-am votat cel mai bun de pe teren.trebuie sa avem incredere in ei pt ca eu vad o schimbare,iar daca Jiji nu se va baga la echipa cred ca munti va face o ECHIPA.

Hai Steaua!!! fularsteaua2

il_scorpio06.11.2008 16:44
astia care ziceti ca din cauza lui Zapata nu ne`am calificat in optimi ori sunteti retardati mintal ori aveti 12 ani..cum draq sa zici asemenea aberatie?! cand noi n`am dat un sut klumea tot meciu cu Lyon !! la florenta n`am fost in stare sa dam un gol din 5 ocazii clare... cu ce e de vina Zapata bai penibililor ? daca aveam echipa buna nici nu conteaza portaru.. vezi Lyon .. ce gol a primit Loris la Bucuresti .. acela lu Goian cu spatele .

Numarul gafelor lui Zapata se apropie foarte rapid de numarul celor reusite de Carlos. Si asta spune multe.

medichit06.11.2008 17:13

Zapata e cel mai bun portar pe care=l are Steaua in acest moment.Greseala lui ca si a lui Lobont este ca iese prea departe de linia portii si la mingi inselatoare(cum a fost cea la care l-a salvat P. Marin)dar asta arata gauri enorme in defensiva!!!!!Cu alt portar din staful actual scorul avea alte dimensiuni !!! A scos multe, enorm de multe mingi si nu merita sa fie atacat, cei care trebuie atacati sunt defensiva, mijlocul si atacul.

Pana nu va intra si Emeghara in teren in aparare, nu vom avea liniste.

De asemeni la mijloc avem lipsa unu / doi servanti, care sa nu piarda mingea, sa nu joace cu capu'n teren si cu spatele la poarta, sa miste bine si rapid pasele si de asemeni nu in ultimul rand sa dea pase decisive atacantilor, sau extremelor.Atacul trebuie intarit, Kapetanos e ok, insa e cam singur, Arturo nu e ok, Dayro a decazut, Semedo cred ca de asemeni e pe duca;poate Fabbiani sau Pepe Moreno vor mai ajuta cu ceva daca-i va aduce, daca nu nu stiu, pe Elton nu crec ca-l mai revedem.Cat despre Toja, cred ca nu va reusi nimic, nu cred ca e de Steaua.

SzabiStelistu06.11.2008 17:43
Numarul gafelor lui Zapata se apropie foarte rapid de numarul celor reusite de Carlos. Si asta spune multe.

si cate mingi a scos ?!! ma enervati deja!!si el este om si are sentimente!!stie bine ca nu merge bine Steaua!!!cand a scos atata mingi cu bayern??cand a scos suturile in meciurile cu Lyon???da a facut gafe in acest sezon,dar de ce sunt lasati jucatorii adversi sa suteze???toata echipa este vinovata,,si nu doar Zapata!daca nu era Zapata o luam cu 5-0 la Lyon si vreo 6-0 cu bayern!!

redondo06.11.2008 17:54

@Adrian

In vestiar nu aveam cum sa stau sa aud eu ce se-ntampla.Faptul ca fotbalistii de la echipele rivale se intalnesc deseori si se distreaza impreuna prin cluburi nu e o noutate,ca doar nu se i-au la bataie ca suporterii.Poti crede sau nu,dar eu nu aveam nevoie de prea multe surse sa-mi dau seama ca de la Radoi a pornit totul atunci.Oricum, a trecut.Au plans suporterii dupa Elton 3-4 luni si,normal a fost uitat.

Despre Falcao am adus discutia deoarece amintise cineva de un varf de la River si cred ca despre el vorbea.Am spus ca nu este un super atacant,ca daca era pooate ajungea la marile echipe ale Europei.Insa pt Steaua ar fi bun.Este mult peste Arthuro sau Pepe Moreno. Iar in legatura cu Freddy Montero am si alte surse din care am auzit ca este un bun atacant(surse care spuneau la fel despre Pedriel,dar nu si despre Toja).Iar in legatura cu Buonanotte sau Elton,merg pe ideea ca astfel de jucatori de o tehnica si viteza incredibile ar rezolva multe la o echipa a Stelei care de vreo 3 ani nu are un mijlocas coordonator pur-sange.O sa-mi spui ca sunt foarte mici.Corect,caci altfel la tehnica lor valorau 20 milioane si noi sintem pana la urma Steaua,nu Real Madrid.

CreaTor06.11.2008 18:00

Nu asa suntem noi !!! Zapata a fost singuru care a gresit meciu asta . Toata echipa a jucat extraordinar , francezii nici nu stiau ca joaca la ei acasa , Steaua sa jucat cu ocaziile , Lyon nu a tras nici un sut pe poarta. Pana cand a aparut acest portar zapata , (care din cauza ca a crezut ca zidul ramane zid , nu ca se da la o parte din calea mingi) si ca sa vezi a loat gol ! Dar echipa si-a revenit si a pus iara presiune pe Lyon , asa o presiune ca si daca jucau in 5 si tot nu avea o ocazie Steaua !!

 

Pana la urma , da zapata este singurul vinovat , vinovat probabil ca s-a nascut !!

 

Si acuma o intrebare pentru tot forumul , marele Real Madrid , nu a scos nici un punct din dubla mansa cu juventus ... oare acolo e apocalipsa ?

zloty06.11.2008 18:34

"Eu l-aș readuce pe Bicfalvi la Steaua și l-aș folosi mai des pe Ochiroșii" Emeric Ienei

cata dreptate ,ei sunt viitoru degeaba speram noi la staruri din afara

baron06.11.2008 18:48

Vreau sa trag un semnal de alarma: din pacate exista pericolul ca strainii sa fie demonizati si sa se faca loc jucatorilor romani.

 

Cred ca e o actiune concertata pe axa Federatie - Liga - Impresari, care este menita a discredita valoarea jucatorilor "neromani".

 

Sa fim seriosi, un alde Szekely, Lovin, Stancu, Petre Marin, Ovidiu Petre, Nicolita, sunt mai buni decat Dayro sau Semedo?

 

Se incearca transformarea lui Zapata intr-un circar asa cum presa si "oamenii de fotbal" l-au distrus psihic si pe Carlos(care a avut totusi destule meciuri bune pina sa inceapa seria de probleme).

 

Anul trecut Zapata a fost cel mai bun portar din Liga 1. Acum apare pe prompterul TV-urilor, Za Pa TA. Sa le fie rusine tuturor!!!

 

 

O sa distrugem un om, un portar bun. Trebuie doar sa facem loc lui Tatarusanu - un roman (care a luat 11 mii de goluri la Bistrita), sau lui Cernea sau Vatca.

 

 

Propun ca AISS sa ia atitudine (cred ca are datoria asta - sa apere nu numai drepturile suporterilor si a ultrasilor) si sa porneasca o campanie PRO ZAPATA, PRO Dayro, PRO Semedo, etc.

 

Altfel, ne adancim in mediocritate si ajungem sa ii veneram pe Ovidiu Petre - ceasul ce nu sitie sa dea o pasa sau sa faca un dribling, sa ne bucuram de realizarile de maestru ale lui Lovin, de cursele pe banda dreapta/stanga ale lui Banel...

 

Inca ceva: de ce noi romanii nu putem accepta adevarul: jucatorii atata pot. Aceasta le este valoarea. Nu poti sa faci din rahat bici!!! (sau poate numai Oli stie cum.... - am glumit)

 

 

 

 

 

 

Adrian06.11.2008 18:48

Redondo

 

Te-am rugat sa nu iti mai dai cu presupusul.

Presupui ca aia sunt prieteni.De unde stii?

Esti 100% sigur de asta?

Esti 100% sigur ca Radoi a fost de vina pt plecarea lui Elton.

 

Astea sunt povesti prietene.Daca nu ai vazut cu ochii tai cum Radoi i-a dat un sut in fund lui Elton, mai bine nu vorbi despre astfel de incidente.

 

Si eu pot sa zic asa ca am auzit eu stiu de la un prieten de-al tau ca esti fan dinam0 si vorbesti aici doar ca sa bagi raca.

 

Cand sursa ta e dinam0, scuza-ma daca nu te cred.

 

Cat despre valoarea mijlocasilor de buzunar, sa fim seriosi!

Pe Elton il mancau aia in CL.

 

La Steaua o organizare mai buna a jocului e singurul lucru care poate sa faca minuni.

 

Despre Radamel Falcao si alte transferuri din presa nu am chef sa mai vorbesc.Doar atat zic.

ziaristilor din Romania nu le-a iesit nici un transfer al Stelei pana acum.Au dat in presa doar dupa ce Steaua a anuntat.

Irresistible23Steaua06.11.2008 19:00
Nu asa suntem noi !!! Zapata a fost singuru care a gresit meciu asta . Toata echipa a jucat extraordinar , francezii nici nu stiau ca joaca la ei acasa , Steaua sa jucat cu ocaziile , Lyon nu a tras nici un sut pe poarta. Pana cand a aparut acest portar zapata , (care din cauza ca a crezut ca zidul ramane zid , nu ca se da la o parte din calea mingi) si ca sa vezi a loat gol ! Dar echipa si-a revenit si a pus iara presiune pe Lyon , asa o presiune ca si daca jucau in 5 si tot nu avea o ocazie Steaua !!

 

Pana la urma , da zapata este singurul vinovat , vinovat probabil ca s-a nascut !!

 

Si acuma o intrebare pentru tot forumul , marele Real Madrid , nu a scos nici un punct din dubla mansa cu juventus ... oare acolo e apocalipsa ?

 

Cand Zapata era meci dupa meci "man of the match" nu mai mancai atata ... ?

Ce deontolog esti tu, ce sa zicem... Mai ai un pic si-l intreci pe tolontan.

 

Nu stiu la ce meci te-ai uitat tu, auzi ... Lyon nu mai stiau daca joaca la ei acs ... Prietene esti penibil.

Daca tie ti se pare ca Steaua a jucat super bine... Atunci cu o mentalitate de asta ajungem in Liga II, III si ne batem cu Steaua II la promovare (la Steaua II sunt o multime de talente, eu habar n-am de ce sunt irosite in acest hal, oare nimeni nu-l vede pe Vlad Rusu ? Acest jucator are un talent extraordinar si un pic fortat cred ca va deveni cel mai bun atacant roman... Dar cine sa-l promoveze (?!) )

 

Revin la tine domnule "CreaTor" si iti zic... Prietene daca tot esti stelist si nu prea le ai cu fotbalul, nu te mai baga sa analizezi tu meciu, sa iti dai cu parerea .

Si Zapata e om, ca sa vezi, si acel om mai greseste si el(ce-i drept mai rar in ultimul timp).

Anul trecut cand ne-a scos tot sezonul nu mai era singurul vinovat?

 

PS: In privinta lui Juve si Real... Pai nu stiu cum sa-ti zic, dar ce mentalitate are Juve si ce mentalitate avem noi ?

La meciu cu Real, jucatorii nostri stateau la coada la autografe si tricouri(penibil!!!), de ce oare nu am avea si noi acea mentalitate sa jucam atat de bine incat la final sa vina cei de la Lyon, sau oricare echipa, sa ne dea tricourile si sa ne zica : "Bravo ba, ati jucat super bine" .

 

Trei ani in Liga si facem un mare "shit" ... Frumos, profesionalism.

Chiar mi-as dori sa treaca CFR in optimi, sa ne dea o lectie noua...Dar ce vorbesc eu, probabil prima pentru optimi la noi nu e asa de mare ca si cea de accedere in grupe.

Jucatorii sunt niste mercenari, numai dupa bani umbla.

il_scorpio06.11.2008 19:04

Frate deja sunteti enervanti cu Zapata, daca ar fi de 15 ani la Steaua si acum ar fi avut un sezon prost nu ar fi nimeni idiot sa-l critice. Dar cum pot eu sa-mi dau seama care e valoarea lui -aia de anul asta sau de anul trecut? Plus ca am mai zis si ma repet: nu-mi place sa se spuna " a aparat", asta e treaba lui, toti portarii apara si ala de la Buzau, Otopeni, Fieni etc. Conteaza constanta.

iov06.11.2008 19:07

Sa vina Esteban Vigo!!! nici Dorinel nu e bun de nimic, nu ati vazut ce urat face, se agita prea mult pe banca si deranjeza rezervele plus ca nu a candidat nici pentru partidul lui nea' Gigi.

Marius06.11.2008 19:17
Cand Zapata era meci dupa meci "man of the match" nu mai mancai atata ... ?

Ce deontolog esti tu, ce sa zicem... Mai ai un pic si-l intreci pe tolontan.

 

Nu stiu la ce meci te-ai uitat tu, auzi ... Lyon nu mai stiau daca joaca la ei acs ... Prietene esti penibil.

Daca tie ti se pare ca Steaua a jucat super bine... Atunci cu o mentalitate de asta ajungem in Liga II, III si ne batem cu Steaua II la promovare (la Steaua II sunt o multime de talente, eu habar n-am de ce sunt irosite in acest hal, oare nimeni nu-l vede pe Vlad Rusu ? Acest jucator are un talent extraordinar si un pic fortat cred ca va deveni cel mai bun atacant roman... Dar cine sa-l promoveze (?!) )

 

Revin la tine domnule "CreaTor" si iti zic... Prietene daca tot esti stelist si nu prea le ai cu fotbalul, nu te mai baga sa analizezi tu meciu, sa iti dai cu parerea .

Si Zapata e om, ca sa vezi, si acel om mai greseste si el(ce-i drept mai rar in ultimul timp).

Anul trecut cand ne-a scos tot sezonul nu mai era singurul vinovat?

 

PS: In privinta lui Juve si Real... Pai nu stiu cum sa-ti zic, dar ce mentalitate are Juve si ce mentalitate avem noi ?

La meciu cu Real, jucatorii nostri stateau la coada la autografe si tricouri(penibil!!!), de ce oare nu am avea si noi acea mentalitate sa jucam atat de bine incat la final sa vina cei de la Lyon, sau oricare echipa, sa ne dea tricourile si sa ne zica : "Bravo ba, ati jucat super bine" .

 

Trei ani in Liga si facem un mare "shit" ... Frumos, profesionalism.

Chiar mi-as dori sa treaca CFR in optimi, sa ne dea o lectie noua...Dar ce vorbesc eu, probabil prima pentru optimi la noi nu e asa de mare ca si cea de accedere in grupe.

Jucatorii sunt niste mercenari, numai dupa bani umbla.

 

Ma, cuvantul ironie iti spune ceva? Intai invata sa citesti printre randuri, nu mai lua totul ad-literam si abia apoi vino pe forum cu dizertatii penibile...

 

Si termina odata cu tampenia cu autografele. Doar scalvul de Badea a stat pentru ca voia un tricou. Care toata echipa?

«15678»