FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ziua cu cele mai multe intrebari fara raspuns

«12345»
Virgil31.10.2008 10:24

Poate ca exista totusi ac de cojocul ciobanului. Nu stiu daca e realitate sau fictiune, dar in EVZ se poate citi urmatoarea declaratie a unui presupus lider de galerie:

 

"O sã vadã lumea întreagã cum vom lupta cu Becali. Vom începe show-ul încã de la Lyon, dar rãzboiul o sã fie în Ghencea, cu Fiorentina. O sã facem orice ca sã oprim acel meci! Dacã nu putem sã ne vedem echipa în deplasare, atunci sã nu mai joace în cupele europene! Gigi o sã plãteascã astfel toate milioanele pe care le-a câștigat de la noi pentru bilete. Trebuie gânditã foarte bine aceastã acțiune, ca sã nu se întoarcã împotriva noastrã și lumea sã înțeleagã exact cã este ultima formã de protest împotriva lui Gigi și nimic altceva. Gigi nu va mai avea viațã în Ghencea! Îl vom înjura pânã va pleca. O sã-l luãm și noi la pietre, cum a pãțit Taher la Rapid. O sã vadã ce va pãți la meciul cu Timișoara", a spus unul din liderii galeriei steliste în EVZ.

 

Ce-o fi vom vedea, spiritele sunt insa foarte aprinse.

Bodanel31.10.2008 10:26

@virgil

 

e o prostie articolul ala.

dudu_specialistu31.10.2008 10:27

RUSINOS ! Chiar daca ia-ti spus verde in fata cei din SUD, ciobanul nu se va opri si va continua tot rahatul asta . Prea multe compromisuri ati facut, va inchis gura cand la adus pe Lacatus, acum prevad ca va inchide gura si cu niste kkturi de bilete . OMU NU VA INTELEGE DECAT CAND SE VA "DISCUTA" CU EL DE PE POZITIE DE FORTA ( ca anul trecut dupa meciul din Ghencea cand era alb la fata de zici ca era Ceausescu in decembrie ).

 

Totul are o limita, care a fost intrecuta demult. Restu cu stelisti de ocazie, de 2 ani, de 5 ani, rate la case...etc....e FIX **** .

 

NU VA MAI LASATI CALCATI IN PICIOARE, NU NE MAI LASATI GLORIILE SA FIE CALCATE IN PICIOARE.

 

Forza Steaua !

 

Intotdeauna SUPERIORI ! ( daca cumva ati uitat sloganul)

mitritaro31.10.2008 10:28

un articol f bine scris si f concis, trebuie sa-l felictiam pe lecce pt ce a scris si referitor la derby luni am spus ca nu ma intereseaza meciul si ca nu vreau sa merg, dar pe zi ce trece mi-am schimbat pozitia si acum sunt hotarat sa ma duc maine in groapa. nu trebuie sa ne intereseze de acel gunoi de om, hai sa sustinem Steaua maine si sa castigam meciul cu spurcatii

dr.adrian931.10.2008 10:32
Faci parte din AISS? Ai tu informatii din interiorul AISS ? Nu te-am vazut pe lista celor care au trimis datele de inscriere. Ia citeste tu cum il critica majoritatea membrilor AISS pe Jiji. Incearca sa te documentezi inainte sa bagi fitile si sa aberezi.

 

Hai sictir

 

probabil ca daca nu ai injura am putea incepe un dialog. nu fii ca Jiji!

de cand exista AISS s-a pus piciorul in prag impotriva raului? s-au voi vreti sa duceti pe cineva de nas? voi organizati deplasari pe banii lui Jiji!!! asa ca mai bine ati tacea, coruptilor!!!!!

de ce nu dovediti ca sunteti impotriva lui Becali daca chiar sunteti ?

noi suporterii mai de rand, adica nevandutii, nu va mai credem. atat voi cat si liderii de galerie sunteti unsi cu banii lui Jiji, bani murdari facuti pe spatele romanilor prin diferite trucuri.

chiar nu aveti nimic pe constiinta? sunteti fara inima. tradati Steaua.

va prelingeti pe langa Jiji si pe langa dinamovisti?

dovediti ca aveti co.aie si nu mancati din palma lui Jiji.

dovediti asta

lecce31.10.2008 10:33

Mda... de unde plm stiti voi ca s-a milogit lumea? Ati fost voi acolo? Inseamna ca va stiu, ca ne cunoastem. Bah, nu o sa pot eu sa va educ si nici nu imi doresc asta. Imi e mila de imbecili ca voi, care nu au fost in viata lor pe stadion, dar isi dau cu parerea despre ce si cum. Nu ar fi trebuit sa va raspund aici. Locul meu nu e pe forumuri, ci pe stadion... Acolo unde va invit si pe voi cand va pica netul. Toti va dati cu parerea, ne judecati, nici macar nu ati citit ce am scris... v-a fost lene. Cati dintre voi au venit cu o solutie demna de luat in calcul?! Niciunul! Sunteti tari in gura si strigati pe net sa plece Gigi din Ghencea, dar nu ati luat in viata voastra o amenda...nu mai vorbesc de pumni si pari in cap pt Steaua. Voi iubiti Steaua? Voi nici nu stiti ce iubiti, pt ca nu ati fost niciodata aproape de acest club. Voi va varsati frustrarile, dar nu sunt eu si nici ai mei de vina ca ati avut o copilarie trista si singurul vostru refugiu a fost calculatorul luat in rate din pensia bunicului... calculator care, mai tarziu, a devenit supapa de refulare pt niste bieti copii cretini.

O sa ma judecati acum si o sa spuneti numai tampenii despre mine. Nici nu ma atac, nu o sa mai citesc tampeniile voastre. Insa, daca sunteti asa barbati, va invit sa mi le spuneti in fata. Ma gasiti la orice meci al Stelei PE STADION.

Bodanel31.10.2008 10:41
probabil ca daca nu ai injura am putea incepe un dialog. nu fii ca Jiji!

de cand exista AISS s-a pus piciorul in prag impotriva raului? s-au voi vreti sa duceti pe cineva de nas? voi organizati deplasari pe banii lui Jiji!!! asa ca mai bine ati tacea, coruptilor!!!!!

de ce nu dovediti ca sunteti impotriva lui Becali daca chiar sunteti ?

noi suporterii mai de rand, adica nevandutii, nu va mai credem. atat voi cat si liderii de galerie sunteti unsi cu banii lui Jiji, bani murdari facuti pe spatele romanilor prin diferite trucuri.

chiar nu aveti nimic pe constiinta? sunteti fara inima. tradati Steaua.

va prelingeti pe langa Jiji si pe langa dinamovisti?

dovediti ca aveti co.aie si nu mancati din palma lui Jiji.

dovediti asta

 

1. Citeaza te rog paragraful in care eu te-am injurat

2. La deplasarile organizate de AISS fiecare si-a platit biletul insa membrii au avut o reducere(mai mica sau mai mare) din fondurile AISS provenite din cotizatia pe care fiecare dintre noi o plateste lunar si din incasarile pentru publicitatea pe site-ul asta.

3. Tu esti doar un nick care arunca cu noroi. Noi sunteti trecuti cu nume in AISS.

4. Daca mai acuzi fara sa aduci dovezi iei ban. Considerate avertizat. Nu ti-am sters nici un post ca sa nu consideri ca te cenzurez insa adu dovezi pentru tot ceea ce afirmi.

5. AISS o sa publice o pozitie la situatia creata in jurul situatiei biletelor. Asta nu se face asa "pac-pac" ca sa il citez pe un coleg din AISS.

 

Piece of Mind31.10.2008 10:46

A fost o greseala ca acest articol sa fie comentat. Trebuia sa fie luat ca atare. Atat.

dr.adrian931.10.2008 10:47
1. Citeaza te rog paragraful in care eu te-am injurat

2. La deplasarile organizate de AISS fiecare si-a platit biletul insa membrii au avut o reducere(mai mica sau mai mare) din fondurile AISS provenite din cotizatia pe care fiecare dintre noi o plateste lunar si din incasarile pentru publicitatea pe site-ul asta.

3. Tu esti doar un nick care arunca cu noroi. Noi sunteti trecuti cu nume in AISS.

4. Daca mai acuzi fara sa aduci dovezi iei ban. Considerate avertizat. Nu ti-am sters nici un post ca sa nu consideri ca te cenzurez insa adu dovezi pentru tot ceea ce afirmi.

5. AISS o sa publice o pozitie la situatia creata in jurul situatiei biletelor. Asta nu se face asa "pac-pac" ca sa il citez pe un coleg din AISS.

 

atunci cand am sa vad un miting sau o revolutie anti-Becali organizata de voi cei din AISS am sa imi schimb parerea chiar am sa imi iau cuvintele inapoi. pana atunci trebuie sa ai rabdare cu mine caci nu s-a pus piciorul in prag din partea voastra impotriva lui Becali.

 

joseph31.10.2008 10:48
mai bine calculator din pensia bunicului decat sluga lui Jiji respectiv sclavu banului lui.

citeste mai in sus ce ti-am scris.

nu s-a pus problema de bani, ca nu degeaba ne platim deplasarile si coregrafii si tot ce facem din banii nostri. este foarte urat ca tu sa te zbati sa faci ceva si sa apara tot felul de cunoscatori si sa arunce vorbe in tine. ideea este ca s-a facut un compromis. sunt destui si in brigazi care il considera prea mare si ar vrea sa il injure din tot sufletul in Stefan cel Mare... dar sa vedem

 

s-au obtinut niste mici victorii prin faptul ca se pare ca de la anul o sa fie luata si cupa in considerare si ciobanul a declarat ca pleaca daca ii se achita cele 40 de milioane de euro. e poate un fel de anunt de vanzare. nu stiu daca trebuie sa ne multumim cu atat pentru ca ideea de la care s-a pornit era alta si daca la meciul cu Gl. Buzau am avut motive sa-l injuram, dupa toata saptamana asta n-am avea nici macar unul sa ne oprim... dupa cum a vorbit si dupa tot circul cu biletele. si pana la urma biletele alea nu sunt ale lui, sunt ale suporterilor sau asa ar trebui sa fie...

Stanici31.10.2008 10:50

Dr Adrian, ma simt (pastrand proportiile) cum se simte, probabil, Lecce cand citeste o gramada de acuze din partea unor persoane care chiar nu au habar despre felul in care stau lucrurile in peluze. La fel, tu stai si carcotesti fara a avea nicio dovada, esti un om de nimic. Parerea mea.

Jospeh, cam greu sa il injuri cand a reusit sa lase impresia ca face un favor brigazilor. Nemernicul a reusit sa transforme un lucru normal (acela de a da biletele suporterilor)i ntr-un gest de marinimie.

Bodanel31.10.2008 10:51

@dr adrian9

 

O sa te tin minte. Sper ca in curand sa citesc scuzele tale aici pentru tot ce ai afirmat. Si daca tot crezi ca AISS reprezinta suporterii stelisti de ce nu te inscrii in AISS?

Toata lumea pretinde cate ceva insa cati dintre cei care pretind ofera ceva in schimb?

 

sabin130731.10.2008 10:52

@Piece

Scuza-ne ca nu ne tinem gura nici acum. Ar trebui sa fim mai ¨tacuti¨, nu?

 

Cum au esuat si celelalte tentative de protest de care te tot lamentai?

 

Eu vreau sa vad un articol sec, scurt si la obiect despre ce s-a intamplat in realitate, si despre ce se va intampla in realitate, ca sa-l pot lua ca atare. Am mai spus si zilele astea, astept. Ca sa nu mai fie loc de acuze, jigniri, indoieli si altele.

 

Stanici31.10.2008 10:56

Prolema e , Sabine, ca in cazul de fata nu exista alb si negru. E o situatie gri care bate spre cacaniu (dupa mine). Esti pus in situatia de nu a fi in stare sa iti sustii clubul in fata rivalilor de moarte. Derbiul va trece cu repeziciune.. antipatia cred ca va mai mocni un pic.

STARforce31.10.2008 10:59

@dr adrian9

 

Vroiam sa te informez ca AISS nu e made by berbecali dar poate ca o sa iti dai seama mai devreme sau mai tarziu.Inainte de a face supozitii si acuze incearca sa verifici cum stau lucrurile.Toti avem nervii intinsi la maxim si suntem dezinformati dar cred ca TIME WILL TELL.

Hai sa asteptam un pic!

diamond_man31.10.2008 11:05
Si v-am zis ca parerile vor fi impartite...

Fiecare intelege ce vrea...insa nu ma asteptam la asemenea opinii contra.Omul a spus exact ce gandeste,iubeste Steaua,atmosfera de la meciuri,baietii...lucrurile care pentru el conteza...restul se poate cumpara,de asta exista Mastercard.

Alege oarecum sa il ignore pe cioban,totul in detrimentul dragostei pentru tot ce inseamna Steaua.Oricum numai unul care a fost,stie,cunoaste,poate sa inteleaga.Nu e de blamat...

Stii cum sta situatia? Iti spune doctorul ca ai cangrena la piciorul drept, si ai urmatoarele optiuni:1.90% sanse sa ti se cangreneze tot corpul; 2. Ai 10 % sanse sa scapi, si sa se vindece de la sine; Acum zi-mi si mie ce alegi? Ne cacam pe noi pentru un bilet ( a se citi flegma jegoasa dintr-un post anterior), sau ne bagam picioru' si il injuram fie ce-o fi? Avantajul solutiei a doua ar fi ca presa deja este cu pleoapa pe Gigi, pentru ca aduce audienta. Tocmai de asta, daca la urmatoarele meciuri nimeni, repet NIMENI ! nu ar canta nici pro, nici contra Euglena, pur si simplu sa ne uitam la meci, fara aplauze, huiduieli, nimic, nimic, atunci presa ar sari in aer. Atunci Amiba Protaeus ar simti cum dispare capitalul electoral, si cum Steaua ii aduce prejudicii, ceea ce ar duce la ceva asteptat de noi totzi. Astfel nu ar avea ce sa zica, ce sa intoarca, pe cine sa mituiasca cu bilete sau acadele; pana la urma ne poate cineva obliga sa cantam? Nu ! Ei bine, fara bannere, fara cantece, fara steaguri, fara goarne, fara nimic. Ar fi bine si fara fulare, da' parca io nu pot sa vin la meci fara fular, asa ca nu propun :)). Oamenii de la tribuna 2 , 1 si 0, nu vor avea de ce sa huiduie, pentru ca nu vor avea ce, iar singura reactie asteptata va fi cea a lui Cacareaza...Va garantez ca la prima interventie despre galerie, presa va lua foc, sarind cu speculatii si ipoteze. Daca ignori total un prost, prostul ia foc, si-si da in petec. Astfel, propriile lui reactii ii vor aduce prejudicii de imagine...cu.E.D.

 

dee31.10.2008 11:09

E foarte bine ca a existat o discutie intre cele doua parti, insa sper ca Becali a inteles ca nu este dorit in Ghencea nu doar din cauza atitudinii sale manifestate fata de Hagi si Lacatus , iar protestele la adresa lui vor continua, intr-o maniera civilizata, insa vor continua. Gestul facut de baieti, il interpretez ca un pas inainte, ( in sensul ca au pus cartile pe fata), antemergator "razboiului" :)

iancu dragosh31.10.2008 11:10

Imi place cu baietii din peluza au aceeasi mentalitate ca Becali. Daca nu suntem de acord cu ei inseamna ca suntem niste samantari (Becali ar fi zis bagabonti) care nu au dreptul sa aiba o opinie pentru ca nu au stat in peluza ( Becali: nu au bagat bani ca mine)

 

Fals. majoritatea din cei care contesta compromisul facut pentru NISTE BILETE sunt prezenti constant la meciurile Stelei, canta, incurajeaza echipa. Echipa poate fi sustinuta si de la tribuna nu numai din peluza.

 

Piece of Mind31.10.2008 11:23
@Piece

Scuza-ne ca nu ne tinem gura nici acum. Ar trebui sa fim mai ¨tacuti¨, nu?

 

Nu ai inteles. Ideea e ca daca NU AM FOST ACOLO, e cam greu sa ne dam cu presupusul, nu? In plus, genul asta de discutii poate genera conflicte din nimic, cu cei care tin acest site in prim plan.

titi preda31.10.2008 11:25

N-aveti ambitie. la viitorul meci tribunele sa fie pline ochi, cu steaguri rosii, portrete ale lui Ceausescu si Kim-Jong-Il, si se se cinte 'cintece patriotice' ==> Va spun eu, daca s-ar organiza asa ceva , ciobanul ar turba in citeva etape!!!!!!!!!!!!!!!! :steag_cruce_invers:

diamond_man31.10.2008 11:27

HAAAA ! Am gasit solutia ...EVRIKA ! Hai sa facem un pact "de neagresiune" la meciul asta cu tomberonezii: Ei sa-l injure pe Gigi, si noi sa-l injuram pe Borcea, sau pe cine au ei oftica... Va dati seama ca s-ar rade cu lacrimi? Fata lui Euglena? Priceless...Pentru celelalte, mai vedem. Hai ca ar fi de vis o faza d-asta. :bananadance:

1974OFF31.10.2008 11:27
@dr adrian9

 

O sa te tin minte. Sper ca in curand sa citesc scuzele tale aici pentru tot ce ai afirmat. Si daca tot crezi ca AISS reprezinta suporterii stelisti de ce nu te inscrii in AISS?

Toata lumea pretinde cate ceva insa cati dintre cei care pretind ofera ceva in schimb?

Dragul meu Bodanel, eu sunt in AISS, chiar de cind s-a infiintat. Nu am cerut niciodata NIMIC, m-am dus in deplasari pe banii mei, am cumparat bilete la pret intreg, de pe stadionul gazdelor. Am ales sa fiu in AISS pentru ca, din cotizatie, atit cit pot , sa contribui la coregrafia pe care o pregatiti la unele meciuri. Mai jos, te rpg sa ai rabdare sa citesti ce am postat pe site, postare trimisa prin mail si la AISS, fara raspuns:

28-10-2008 - 10:38

"Poate e nevoie si de parerea unui avocat. Credeti ca ar fi posibila organizarea unui protest PASNIC linga stadion, in timpul unui meci ? Ceva legal, cu toate autorizatiile, cu bannere , steauaguri si scandari, fara instigare, pentru ca presa va fi acolo si va relata tot. Sa nu existe nici un motiv prin care sa parem altfel decit niste oameni civilizati, care-si iubesc si sprijina echipa, in felul asta inedit ?In felul asta, peluzele ar fi goale, toti cei de acolo ar fi la "manifestatie", nu ar fi probleme cu firma de paza, impactul ar fi destul de important. Poate chiar se repeta actiunea si la meciul urmator. SINGURUL IMPEDIMENT: ECHIPA, nu vom mai fi linga ei, pentru ca, chiar daca se arunca multe vorbe la suparare, ei ramin cei mai importanti, nu ? AISS are ceva de comentat ?"

Poate imi oferi tu un raspuns. Zi buna !

 

dr.adrian931.10.2008 11:28
Dr Adrian, ma simt (pastrand proportiile) cum se simte, probabil, Lecce cand citeste o gramada de acuze din partea unor persoane care chiar nu au habar despre felul in care stau lucrurile in peluze. La fel, tu stai si carcotesti fara a avea nicio dovada, esti un om de nimic. Parerea mea.

Jospeh, cam greu sa il injuri cand a reusit sa lase impresia ca face un favor brigazilor. Nemernicul a reusit sa transforme un lucru normal (acela de a da biletele suporterilor)i ntr-un gest de marinimie.

 

lasa ca esti tu om mare... mai bine tac si inghit :steagcruce::steag_cruce_invers:fular-campionii:steag_sah_mic: traiasca Jiji si trupa lui.

kaymack31.10.2008 11:28
@kaymack

Care crezi tu ca este sacrificiul suprem pentru un suporter stelsit?

 

 

nu pot sa raspund in numele tuturor dar pt mine sacrifiul suprem ar fii sa numai vin pe stadion,adik ma refer in sensu ca dak as stii ca Steaua ar avea de castigat ca eu numai vin pe stadion nu as mai venii...

1974OFF31.10.2008 11:31
@dr adrian9

 

Vroiam sa te informez ca AISS nu e made by berbecali dar poate ca o sa iti dai seama mai devreme sau mai tarziu.Inainte de a face supozitii si acuze incearca sa verifici cum stau lucrurile.Toti avem nervii intinsi la maxim si suntem dezinformati dar cred ca TIME WILL TELL.

Hai sa asteptam un pic!

Tocmai ca sintem dezinformati, am rugat AISS sa se implice cu un comunicat. Meciul cu Buzaul a fost duminica. Azi e vineri, ce s-a asteptat pina cum ??? Ce se mai asteapta inca ???

«12345»