Poate ca exista totusi ac de cojocul ciobanului. Nu stiu daca e realitate sau fictiune, dar in EVZ se poate citi urmatoarea declaratie a unui presupus lider de galerie:
"O sã vadã lumea întreagã cum vom lupta cu Becali. Vom începe show-ul încã de la Lyon, dar rãzboiul o sã fie în Ghencea, cu Fiorentina. O sã facem orice ca sã oprim acel meci! Dacã nu putem sã ne vedem echipa în deplasare, atunci sã nu mai joace în cupele europene! Gigi o sã plãteascã astfel toate milioanele pe care le-a câștigat de la noi pentru bilete. Trebuie gânditã foarte bine aceastã acțiune, ca sã nu se întoarcã împotriva noastrã și lumea sã înțeleagã exact cã este ultima formã de protest împotriva lui Gigi și nimic altceva. Gigi nu va mai avea viațã în Ghencea! Îl vom înjura pânã va pleca. O sã-l luãm și noi la pietre, cum a pãțit Taher la Rapid. O sã vadã ce va pãți la meciul cu Timișoara", a spus unul din liderii galeriei steliste în EVZ.
Ce-o fi vom vedea, spiritele sunt insa foarte aprinse.
