FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Comunicat de presa privind suporterii

«12345»
bebeto30.10.2008 19:23
Asta nu e vina nimanui, e vina acestui neam de lasi care nu are taria sa stea unit vreodata. Toti ne calca in picioare, ne scuipa-n ochi flegme jegoase, si noi le acceptam ...

De proteste de strada, cine sa se ocupe de organizare, de fly-ere, de autorizatii?

 

prima fraza ...poti s-o mai repeti odata.cit despre proteste....ce autorizatii si vrajeli...BAI FRATILOR! ADUNAREA LA UNIVERSITATE PUR SI SIMPLU..ZI DE ZI DACA IUBITI ECHIPA ASTA.la inceput poate o sa fim mai putini...dar si cind ne-om stringe citeva zeci e mii si blocam centrul bucurestiului in fiecare zi citeva ore pe zi,ca sa numai zic ca exemplul nostru poate fi urmat si in alte orase...pai mai rezista maimuta mai mult de o luna?...dar se pare ca ajungem de unde am pornit si citez:,,Asta nu e vina nimanui, e vina acestui neam de lasi care nu are taria sa stea unit vreodata. Toti ne calca in picioare, ne scuipa-n ochi flegme jegoase, si noi le acceptam ... ´´asa ca pina atunci eu unu o sa ma duc la hochei,hanbal,baschet,ca sa sustin Steaua,cit despre fotbal...uitati-va fratilor pe eurosport 2 in weekend,stam linistiti in fotolii si vedem fotbal de super calitate.

 

 

robespierre30.10.2008 19:25

TRIST...desi la meciuri ma duc in Nord nu pot sa spun decat RESPECT SUD, jos palaria. Iar cat priveste Nordul...Nordul a ajuns o gluma proasta oricat de mult ma doare sa zic asta. Din cea mai tare peluza din Romania am ajuns mai rau ca la stana. Dar ce sa facem cu asa "lideri". Din pacate cei care vor binele Nordului nu sunt suficient de golani si nu prea au nici muschi ca sa schimbe ceva. Sincer cred ca nu o sa mai dureze prea mult pana cand Nordul va ajunge o mana de oameni si acei oameni vor fii "liderii" astia de 2 lei si cu oamneii lor care iti inchid gura daca strigi ceva de "comandantul suprem". Ne meritam soarta.

 

Echipa asta este o gluma proasta. Steaua noastra nu o mai vedem decat prin documentare. Sper sa fie gasita din nou intr-o zi iar acest cioban care ne-a rapit-o sa primeasca dupa suflet.

jon00730.10.2008 19:32

Asa zisii "lideri de galerie" din PN , eu cred ca sunt nijte oameni slabi de inger, NU merita sa se intituleze "lideri" in PN, as da oricit sa pot sa dau abonamentu din PN pe unu din Peluza Sud pt ca aceia merita tot respectul.... ...RESPECT Peluza Sud

critic30.10.2008 19:48

pentru cei care au intrebat, la discutii au fost CCA 10 baieti de la nord si cam 15-20 de la sud. Nimeni nu a dat vina pe sud in discutii.

best30.10.2008 19:49

mda.. se pare ce 'sefii' de la nord au trecut iar de partea lui Becali..

pacat.. ne meritam soarta..

georgetocila30.10.2008 19:49

Cum poti sa dai vina pe cei dela Sud (respect) ,rusine

LeKa30.10.2008 19:56
prima fraza ...poti s-o mai repeti odata.cit despre proteste....ce autorizatii si vrajeli...BAI FRATILOR! ADUNAREA LA UNIVERSITATE PUR SI SIMPLU..ZI DE ZI DACA IUBITI ECHIPA ASTA.la inceput poate o sa fim mai putini...dar si cind ne-om stringe citeva zeci e mii si blocam centrul bucurestiului in fiecare zi citeva ore pe zi,ca sa numai zic ca exemplul nostru poate fi urmat si in alte orase...pai mai rezista maimuta mai mult de o luna?...dar se pare ca ajungem de unde am pornit si citez:,,Asta nu e vina nimanui, e vina acestui neam de lasi care nu are taria sa stea unit vreodata. Toti ne calca in picioare, ne scuipa-n ochi flegme jegoase, si noi le acceptam ... ´´asa ca pina atunci eu unu o sa ma duc la hochei,hanbal,baschet,ca sa sustin Steaua,cit despre fotbal...uitati-va fratilor pe eurosport 2 in weekend,stam linistiti in fotolii si vedem fotbal de super calitate.

 

 

ADUNAREA LA UNIVERSITATE..incepand de cand? sa ne anuntam intre noi !

dax4730.10.2008 20:01

Ar fi bine ca cineva sa-i filmeze pe astia din galerie care fac bisnita cu biletele. Odata si-odata tot trebuie luata o atitudine. Stim cu totii ca banul dicteaza in lumea asta, dar uneori mai trebuie sa ai si un pic de mandrie. Iara mandria si slugarnicia nu se pupa.

 

Singura sansa a Stelei ca sa scape de becal e ca Steaua sa nu mai produca venituri. Lumea sa nu mai vina la stadion, deci zero incasari din bilete. NU vine lume la stadion, automat scade si ratingul la TV, deci scad veniturile si de aici, dispar si sponsorii, scad si mai mult veniturile. Steaua nu mai castiga nimic, adio Liga, deci adio bani. Fecalul vede ca n-are solutie si va vinde clubul, pana la urma.

 

Cel mai rau nu este sa fii urat de lume, ci sa le fii total indiferent.

 

 

ps : E doar o teorie , din pacate insa irealizabila. De ce ? Pentru ca fecalul nu va renunta decat mort la Steaua. Fara Steaua va fi ignorat de toti, cu toata averea lui cu tot. Stie foarte bine asta. A suferit o viata in umbra Stelei , carand sacose cu branza, bani etc , iar acum vrea sa recupereze orice clipa pierduta. Se doreste adulat, venerat, iubit de umanitate. Are ceva succes, pentu ca romanii apreciaza pe cei cu bani, infiderent cat de prosti / retardati ar fi acestia. Nu e vina lor, e vina istoriei, care ne-a format ca popor docil, incapabil de a se conduce singur, intotdeauna fiind condus de altii. Ungurii sunt omniprezenti la conducerea Romaniei si nimeni nu se mira. Asta e.. toate natiunile conduc Romania , dar nu pentru romani.

 

Noi sa fim sanatosi, ca de Becali nu scapam mai curand de 20-30 de ani. Nici de mitica, nici de Sandu.

ThereauRistul30.10.2008 20:01

@kaymack

 

Toti cei de aici il respecta pe jean pentru tot ce a facut el in peluza! nu e vorba de "istoria" lui jean pavel, singurul lucru pe care eu l-am priceput in "era" jean era ca "Armata ultra" era compusa din 25000 de oameni...jean a tinut in frau un stadion intreg, tot stadionul canta la unison,fara Nord fara Sud. De asta fac apel la unitate asa cum facea si el. Eu sincer respect Sudul pentru tot ce se face acolo... trebuie sa fim uniti!!!! SINGURA SOLUTIE O NOUA REVOLUTIE

Stanici30.10.2008 20:02

Imi vine sa plang de draci....

trance_tactics30.10.2008 20:05

De ce sa plangi Stanici ? Asa cum si cineva mai sus a precizat, doar ce am vb la tel cu cineva care a fost la acea intalnire la care au participat si baieti din Sud.

sabin130730.10.2008 20:06

Cati dintre cei care posteaza acum o tineau sus si tare cu Lacatus sa dea dovada de onoare? CARE ONOARE?

Joga Bonito30.10.2008 20:07
De ce sa plangi Stanici ? Asa cum si cineva mai sus a precizat, doar ce am vb la tel cu cineva care a fost la acea intalnire la care au participat si baieti din Sud.

 

Lamureste-ma si pe mine ca imi scapa ceva... Intalnire la palat!?

metzzz30.10.2008 20:09
poate ca aveti tot dreptul sa aruncati cu pietre...dar e mult prea general spus NORD...nordul e format din mii de persoane.daca unii gresesc,nu trebuie sa acuzati toata peluza...incercati sa fiti rationali...nu creeati in aceste momente un conflict care nu isi are rostul intre cele doua peluze...pregatisem cateva mesaje impotriva conducerii pentru meciul de sambata,si va garantez ca le-as fi afisat...as fi strigat pana la epuizare impotriva ciobanului...sunt sclav?sunt vandut?o sa spuneti probabil ca nu,dar raul e deja facut...pentru ca aceasta imagine proasta nu am cum sa o mai spal...nici in fata voastra,nici in fata suporterilor adversi din toata tara care catalogheaza Peluza Nord in acest fel...e prea tarziu acum!

 

Daca e asa cum spui tu , baietii din brigazi daca au tupeu si nu-s vanduti , atunci sa se dezica de ceea ce s-a intamplat , si de cei care au fost la palat , care mai mult ca sigur au fost LIDERII peluzei Nord , si in semn de protest sa nu mai mearga in acel sector sau ceva. Daca nu , inseamna ca toti sunt manjiti cu acelasi "rahat". Numai bine.

 

trance_tactics30.10.2008 20:12

M-a luat valul ce-i drept, era vorba ca nu s-a dat in gat sudul de catre cei de la nord.In ceea ce priveste ce s-a discutat acolo , asta e alta treaba si vom afla zilele acestea.

Fane30.10.2008 20:16

Intrebati-l pe Jean Pavel la meciul cu Galata cu cine s-a certat ( in incinta stadionului ) si de ce....sunteti curiosi ?

 

Va spun eu...cu mustata pentru ca a vandut biletele date de Jiji la niste preturi deosebite.

Si atunci de ce sa ne mai intrebam de ce Nordul nu sufla in fata ciobanului ?

Asa e cand se inchide "robinetu`"

 

rezistenta_ultras30.10.2008 20:19

@Fane

esti dezinformat si pe deasupra mai si dezinformezi la randul tau...atat

Fane30.10.2008 20:25

@rezistenta_ultras

 

Prietene poate eu am fost la alt meci.....dar nu poti sa spui ca restul cu care am mers nu au vazut si auzit aceleasi lucruri.

 

Crede-ma ca nu mint ...si nu sunt singurul care a vazut si auzit ce s-a intamplat.

rezistenta_ultras30.10.2008 20:29

"prietene",eram langa ei...esti dezinformat si atat...intr-adevar e un sambure de adevar in ce ai spus dar ai denaturat totul asemeni redactorilor de la gsp...

Stanici30.10.2008 20:31

Fane, s-ar putea sa aiba dreptate. Nu ca ar fi cineva dintre personajele enumerate de tine monument de corectitudine. Doar ca poate se certau pentru alte motive. Las-o balta!

Fane30.10.2008 20:33

aha...deci se certau pe fulare.

am inteles..e ca voi

sLay30.10.2008 20:33

"Noi am trimis o hirtie la Dinamo prin care spunem ca nu vrem biletele, dar le vom da vineri un raspuns final. E posibil sa revenim asupra deciziei si pina la urma sa le permitem suporterilor sa intre la meci. Am avut azi o discutie cu sefii galeriei si mi-au spus ca cei de la Peluza Sud sunt de vina fiindca am fost injurat. Orice ar fi, eu nu le mai dau nimic, nici bilete gratis si nici autocar", a spus Becali la sport.ro.

 

 

chiar asa...:-j....sa te injosesti....aiurea ;)

maye30.10.2008 20:38

mori ciobane!

MoWeed30.10.2008 20:39

Argaseala a declarat acum la GSP ca reprezentatii galeriei care au fost la intalnire s-au dezis de scandari.

Daca este adevarat, sunt dezamagit. Din pacate la prima amenintare mai voalata a ciobanului s-a dus naibii tot protestul...

andyro30.10.2008 20:42

@Fane, serios ca au dreptate baietii. Se certau din alte cauze, nu avea treaba cu ce zici tu.

«12345»