ªi sã împartã sacoșe pe la sediile PNG.
Isi mai aduce cineva aminte de deplasarile la Galati, 4-5, cu Jean singur in peluza 2 de la Galati?Sau de "evenimentele" de la Steaua-National 2-4? E, omul ala, care avea defectele lui, facea ca despre galeria Stelei, sa se scrie prin ziarele provinciale"Atentie, Armata Ultra soseste la ..."...Isi mai aduce cineva aminte vocea lui Jean cand bagam o " Forza Steaua" de se zguduia Ghencea? Am fost unul din cei care a smuls de pe gardul peluzei Sud spurcaciunea aia de banner cu nuova guardia, la "incendiu"; va spun ca cei 2 latrai de acum nu au nici o legatura cu notiune de "lider de galerie". Ei sunt doar niste oameni aserviti (clanul Camataru stie !) interesului ca peluzele sa TACA ! Sa ne bucuram ca retarzii la gol cu Brasov, si sa tacem ca Mutu la terfelirea prin Nesquik a tot ceea ce inseamna pentru noi numele asta, Steaua ! Scriu cu lacrimi in ochi cand vad ca Steaua mea, Steaua voastra, Steaua noastra, a ajuns Steaua lui. Si cel mai grav este ca prostu' are si bulan: cu Dinamo nu mergem, cu Lyon in deplasare, cu Bayern in deplasare, iar pana la primul meci acasa, eheee...s-a stins totul cum a inceput. Acte de bravada in peluza nu are cine sa faca, pentru ca la prima aparitie a alora in carapace, gata, toata lumea chitic. Asta nu e vina nimanui, e vina acestui neam de lasi care nu are taria sa stea unit vreodata. Toti ne calca in picioare, ne scuipa-n ochi flegme jegoase, si noi le acceptam ... De lunetist nu poate fi vorba , ca se afla despre cheta si ne ducem pe carici totzi...De DNA, nu mai zic, ca prostu' e asigurat din toate partile, altfel nu avea gura asta. De proteste de strada, cine sa se ocupe de organizare, de fly-ere, de autorizatii? Asa ca dragi colegi de suferinta...vorba filmului: in pofida dorintzii noastre, dam mereu de dracu'. Nu puteam sa tinem si noi cu Petrolu'? Nu aveam nene problemele astea ! Gigi nu va pleca de la Steaua decat atunci cand ii va aduce lui paguba sa fie asociat cu numele Steaua. Si atunci cand va pleca..dupa mine potopul..., ca e si razbunator, ca orice specimen tipic lombrozian. Dovada faza cu galeria pe Dinamo: m-ati injurat? Nu mergeti ! Plus ca mai castiga si faptul ca nu are cine sa-l injure, bineinteles daca ne-ar lasa mariile lor Dorin si mustata. Iata ca tocmai cu dusmanii cu care mi-a placut de 15 ani sa ma bat, sa ma injur si sa ma ironizez, vom trai umilinta sa ne rada in fata : oilor, sclavilor, stiti si voi apelativele respective. Si asta din cauza cui ? Un scelerat bun cel mult de studiat la Antipa, o euglena verde, un cefalopod demn de fundul marii... Oameni buni ascultati la mine: nu scapam de asta inca cel putin 10 ani !