.implica-te activ in atragerea elevilor din licee, frumos imbracati, la stadion
Si a elevelor. nu foarte imbracate.
.implica-te activ in atragerea elevilor din licee, frumos imbracati, la stadion
Si a elevelor. nu foarte imbracate.
Era un citat din Traian Tomescu si am redat intocmai cuvintele adresate de el lui Miron Cozma. Nu-ti inteleg interventia.
Daca puneai ghilimele nu mai era nevoie de interventia lui.
Daca puneai ghilimele nu mai era nevoie de interventia lui.
Nu puteam pune ghilimele pentru ca Traian Tomescu nu i s-a adresat lui Gigi. ![]()
agitatia actuala face rau doar ciobanului adica stapanului lui Victor, daca pierde locul 2 pierde si milioanele din Liga, clubului Steaua in sine ii face bine.
Mai prieteni! cu cat e scandalul mai mare cu atat e mai bine pentru Becali. Victor (tizul meu de altfel) nu s-a facut prea bine inteles si v-a dat impresia ca tine cu ciobanul. Dar are dreptate. Becali pentru asta traieste: MEDIATIZARE! Parca vad titlurile: "Becali contestat de un stadion intreg", "Becali in razboi cu suporterii", "Becali tuna: Astia's niste bagabonti si niste huligani!!". Becali, Becali si iar Becali... Nu stiu care-i binele ala de care vorbiti voi. Cu ce ii face bine Stelei daca termina pe 10-12?Cu ce i-ar face bine daca nu s-ar califica in Liga Campionilor? "Becali: Am sa bag 20 de milioane de euro in aducerea de jucatori!" Din nou reclama, s.a.m.d. Frectie la picior de lemn e ce facem noi.
Nu puteam pune ghilimele pentru ca Traian Tomescu nu i s-a adresat lui Gigi.
Gigi, "se apropie latul"
In fine nu asta e esenta discutiei. Intr-un fel pot face si discutiile astea bine ca poate i se "scoala" vreunuia o idee practica din tot ce vorbim pe aici. Treaba e foarte complicata si trebuie gandita de persoane capabile de actiuni concrete,nu injuraturi. Dar cine oare? ![]()
"rezultatele vorbeste" este o constructie tipica de argou transferata in limbajul cult (provine din mai cunoscutul: "faptele vorbeste")! o licenta artistica!
nu ma pune la punct dpdv gramatical caci vei pierde! intamplator sunt obligat sa ma "apdatez" continuu!
in rest un singur lucru doresc sa le reamintesc revolutionarilor de ocazie si celor care se simt dezgustati, neimpliniti, stresati....... ma rog: sambata jucam cu Dinamo si saptamana viitoare cu rapid! sunt doua meciuri esentiale pentru Steaua! sigur, aici e loc de multe discutii, caci nu stiu in ce masura va mai pasa unora de Steaua!? imi pare ca traiti intr-un univers paralel?!
din partea mea doar un comentariu: sa-i omoram pe Dinamo!
Totusi,o mica intrebare:esti cumva un scolar,imbracat in uniforma si tuns regulamentar?Nu de alta,insa felul in care ii apararea grobainului ma face sa cred ca esti ori un pionier,insa cu un alt stapan(Jiji) ori esti ruda ceva cu el.
In fine...paharul s-a umplut si trebuie sa luam atitudine.Ma bucura atitudinea redactorilor fcsteaua si sper sa se continue acest trend,chiar daca,sa zicem,rezultatele echipei vor fi mai bune.Si intradevar...ISTORIA SE REPETA.Perfect adevarat...
Faptul ca vorbim aici nu inseamna mare lucru caci probabil nu ne vom intalni niciodata fata in fata.Asa ca eu chiar nu inteleg ce rost isi iau aceste jigniri pe care i le adresati lui Victor.Bun,nu esti de acord cu omul nu intri in dialog si gata,dar nu e normal sa aiba fiecare un drept la opinie? Ce inseamna imbecalizat? Duce spre imbecil? Crezi ca are vreun rost sa stau sa-ti explic gradul meu cultural?...poate ca suntem din lumi sociale diferite,dar pastrati totusi o norma de bun simt.Nu va costa nimic.
auzi la Victoras:vin meciuri grele,cu dinamu si Rapid,sa-i omorim pe dinamu!presupun ca ne si rogi sa venim la meciuri,sa ajutam echipa,sa nu-i facem rau!ca nenea oierul e baiat bun si vorbeste la suparare,asa e el,mai cretin din fire,chiar din burta ma-sii!daca plingi 5 minute pe mine m-ai convins!ma inscriu si in maretul partid al ultra-sfintului si prea-fericitului imbecil din loja!
auzi la Victoras:vin meciuri grele,cu dinamu si Rapid,sa-i omorim pe dinamu!presupun ca ne si rogi sa venim la meciuri,sa ajutam echipa,sa nu-i facem rau!ca nenea oierul e baiat bun si vorbeste la suparare,asa e el,mai cretin din fire,chiar din burta ma-sii!daca plingi 5 minute pe mine m-ai convins!ma inscriu si in maretul partid al ultra-sfintului si prea-fericitului imbecil din loja!
Am o intrebare: ce conteaza mai mult pentru tine, sa vii la meci sa incurajezi Steaua, in doua partide in care ne jucam tot sezonul, sau sa vii doar ca sa-l contesti pe Gigi? Pe bune acum!
Noroc.
"rezultatele vorbeste" este o constructie tipica de argou transferata in limbajul cult (provine din mai cunoscutul: "faptele vorbeste")! o licenta artistica!
nu ma pune la punct dpdv gramatical caci vei pierde! intamplator sunt obligat sa ma "apdatez" continuu!
Pe cuvantul tau ca voi pierde?
Deocamdata am 1-0 .
Si de ce n-ai pus ghilimelele maestre?
Asuma-ti raspunderea si pentru greseli domnule Victor.
Am si eu o intrebare pentru fostii contestatari ai lui Lacatus:
Fapt: jucatorii nu au primit pana mai ieri nici macar ciuntit primele de intrare in Liga. Se pare ca apoi le-au primit dar nu intregi ci asa cum i-a venit maimutoiului. Asta inseamna ca jucatorii au asteptat doua luni banii dupa care nu au luat tot ce lise cuvenea.
Intrebarea este: ce ati fi vrut sa faca Lacatus in conditiile in care nu a decis nimic in perioada de transferari si s-a trezit cu o trupa foarte tare supraevaluata ca sa nu zic altfel si in conditiile in care jucatorii, asa cum sunt ei nici macar nu au fost platiti?
Si alte cateva care deriva din aceleasi realitati:
Cat de talentat trebuie sa fii ca antrenor sa reusesti ceva in aceste conditii?
Se poate face performanta la echipa atata vreme cat ramane maimuta in chip de om de paie, asa-zis investitor?
@Protasov
Mai grav e ca nici acum multi nu s-au convins de ce spui tu acum si de ce am tot repetat eu pe aici. Asta e cel mai grav, scenariul se repeta la nesfarsit fara sa se invete ceva din asta.
Din cauza aparentei neputinte in fata cosmarului becalian antrenorii au intrat in gura suporterilor, cautandu-se vina acolo unde ea nu este.
Un fapt similar mi se pare acum, cand se spune ca prin protestele noastre afectam echipa. Echipa este afectata de Becali si va mai fi muuuuult timp daca gandim mereu doar ca ¨protestele noastre afecteaza echipa¨. Fara sa sacrificam meciuri, poate chiar sezoane intregi nu vom putea scapa niciodata de acest ¨neo-dictator¨.
Hai du-te si mai pupa-l pe "stapan". Si implica-te activ in atragerea elevilor din licee, frumos imbracati, la stadion. Si da-le si cate un fluturas cu PNG!
mi-a placut ideea lui Gigi cu elevii de liceu. v-a aruncat in absurd! chiar m-a umflat rasul gandindu-ma care vor fi comentariile ofuscate?! am vazut ca si pe Becali il amuza subiectul! e tare barosanu' cand e vorba de arogante publice, as zice chiar ca nu are rival! are ceva nativ din Eugen ionescu: poate rosti cele mai teribile chestii cu o nonsalanta dezarmanta! cred ca nu-l intelegeti si de aceea il si urati?! in general ce nu pricepi te deranjeaza, mai ales cand te confrunti cu notiuni teoretic simple! nu zic ca Becali este vreun complicat metafizic, dar puritanismul filozofiei lui surprinde mereu si mereu!
parerea mea!
Care filosofie ? Omul nu judeca ! Tu crezi ca unul cu 3 clase e capabil sa poata avea filosofii si idei personale ?
Ce inseamna imbecalizat? Duce spre imbecil? Crezi ca are vreun rost sa stau sa-ti explic gradul meu cultural?...poate ca suntem din lumi sociale diferite,dar pastrati totusi o norma de bun simt.Nu va costa nimic.
Duce, daca vrei tu sa duca. Nu inteleg de ce te simti jignit din moment ce spui ca Gigi nu l-a jignit pe Hagi. Daca prostul satului nu l-a jignit pe Gica, atunci nici eu nu te-am jignit.
Hai, explica-ne gradul tau cultural, uimeste-ne, domnule redondo!
@Victor
))))))))) Esti de-a dreptul hilar. Daca ai ajuns sa-l compari pe Gigi cu Eugen Ionescu inseamna ca vorbim degeaba.
E un idiot oligofren care vorbeste numai prostii, avand o mentalitate de taran prost si incuiat. Asta e tot! Mai lasa-ne cu filozofia lui frusta, ca numai filozof nu e berbecul asta.
@Adrian
F. bine punctat , ai atins in general toate bubele acestui canceros de Becali. Sper ca sunt cat mai multi care realizeaza ca numirea unui antrenor mediocru ca Lacatus nu a fost spre binele Stelei si spre bucuria lor tampa , ci spre binele lui personal. Mai sunt inca lucruri pe care aparatorii de serviciu ai ciobanului uita sa-l spuna sau il ignora cu buna stiinta:
1. Ce cauta in club niste gioarse ca virgil Becali, geambazi, ianuli sau Valentin Becali si si lista poate continua ? Ultimul se ocupa de "tinerele talente" , unul dintre ele fiind Florin Matei .Va dati seama ce scula va iesi pustiul asta sub comanda lu' Vali Becali ?
Nu sunt pentru aducerea in club unor foste glorii care si-au dovedit incapabilitatea de cand s-au lasat de fotbal (vezi Duckadam,Lita, chiar Lacatus) si sa-i plimbam ca pe moaste, dar nici sa parazitezi clubul cu asemenea larve care nici pana la 100 nu poa' sa numere. Va dati seama, fiind rude cu el , ce background pot sa aiba asemenea indivizi ?
2. Doua dintre cele 3 Ligi pe care aplaudacii le trec la reusitele ciobanului au fost obtinute de pe lucul 2 .Ce performanta e asta ? Pun pariu ca, daca 100 de ani va dura aceasta tampenie imensa cu "locul 2 poate participa in Liga " , Nemernicia Sa nu-si va mai da osteneala sa prinda locul 1 , de cupa nici nu mai vorbesc. A-si da osteneala, ma refer la fixarea clara a obiectivului pentru orice antrenor (daca nu ,AFARA, cum trebuia sa se intample cu Laca dupa 1-2 cu spurcatii ) , PLUS "LOGISICA" , fara de care nici o echipa in Romania nu poate lua titlul . Aici ma refer la relatii bune cu arbitrii, cu oficialii FRF , nu la talhariile pe care le practica spurcatii de zeci de ani. El insa , prefera sa vorbeasca ca un bou fara argumente si fara miza, sa mascareasca , iar sistemul (ala corupt e drept, dar nu inseamna ca jijigodia e fra pata ) il respinge de fiecare data si nu-i da Stelei nici o sansa la primul loc.
3. In fine , daca nu vrea "sa fie dependent de sistem" , nici echipa puternica nu face. Desi palavrageste cu investitiile ( si multi fraieri il cred ), de incasarile mult superioare altor echipe nu sufla nici un cuvant . A avut intr-o primavra 220 mii de spectatori la 4 meciuri , a luat numai 1 milion drepturi TV de la Realitatea pentru un singur meci(cu Boro ) si ca multumire le aduce "vagabonzilor" jucatori ca Gigel Coman,Croitoru, si antrenori ca Oli, prietenul lui si mare caracter . "Cum sa aduc eu un tehnician strain serios, ala imi cere bani ,domne ?"
Totul pe principiul "ieftin si bun , eu nu risc nimic ", in fiecare ani aduce doar ciurucuri de maxim 1 milion vizionati pe dvd . Daca nu-s buni (si au toate sansele, la banii astia) el nu pierde mare lucru, isi face totusi treba cu ei . Si i-a iesit sarlatanului , 10 milioane in fiecare an din Liga ,DAR iesirea din grupe, premiata cu doar 2 milioane nu constituie, ca si trofeele interne, o miza in care trebuie sa investesti bani si pricepere.
Asadar sper din tot sufletul ca , prin aceasta manevra de forta ( ar fi unic in istoria derbiului cand o galerie sa nu fie prezenta) sa atraga antipatia fara echivoc a peluzelor iar scandarile lor vor fi preluate imediat de tribune, astfel Ceasca 2 va realiza ca nu "doar o mana de derbedei" il injura . Nici un pseudo-lider de galerie de la Steaua nu va avea voie , moral vorbind , ca dupa absenta din groapa sa se abtina la urmatorul meci pe Ghencea (altfel va dovedi ca e ultimul om ) sa dea tonul la un protest de amploare. Dictatorul e stramtorat, vin alegerile iar el nu va maia aparea o luna pe sticla ,plus ca si mana sa drepta de represiune e candidat
si orice interventie in forta ar fi fatala pentru acest partid de mafioti si interlopi. Important e sa tina treaba, sa nu ne facem ca uitam la primul rezultat insemnat .
Cat despre placa unora ca "daca strigati de Gigi faceti rau echipei" ii rog sa ne scuteasca . ORICUM, sanse la titlul si o echipa serioasa si puternica nu vor exista atata timp cat umbra acestui maleefic va pluti peste Ghencea, indiferent cat de docili la adresa conducerii sunt suporterii.
sper ca ce ai zis tu legat de cumpararea si inlocuirea suporterilor sa nu se intample niciodata si sper sa nu faca vreo manevra cu javrele si sa nu lase galeria sa intre. daca o sa se intample asa atunci clar protestul trebuie sa devina mult mult mai puternic si mai aprins si mai inversunat.**** Becali **** tuturor celor care sunt ruda cu el si care fac rau Stelei.
lupta voastra barbara cu coibanul face numai rau echipei si acest lucru contribuie decisiv la rezultatele slabe! dacat asa ,mai bine cautati pe unul care sa-i poata oferi atati bani cat sa vanda Steaua! nu cred ca daca v-ati platit biletul la meci va puteti comporta ca "niste actionari " care sa-i ceara astuia sa plece ! ca sa poata pleca el trebuie sa vanda ca sa recupereze banii investiti eventual cu castig! garantia proprietatii o da constitutia tuturor cetatenilor tarii indiferent de pregatire , caracter sau doleantele si simpatiile altora !mutand aceasta "lupta" in incinta stradionului determinati randamentul scazut al echipei ! daca sunteti asa de multi contestatari ai lui si doriti chiar asa de mult sa plece de ce nu mergeti cu acele banere sa protestati legal in fata casei lui? nu cred ca s-ar simti prea bine atunci cand ar vedea un miting autorizat in fata casei lui in primul rand pentru scandalul de presa ce ar urma ! doar maraind prin "globuri" nu realizati mare lucru! nici eu nu-l agreez dar sunt indignat de "atitudinile jignitoare ", injuriile, si chiar ineptiile unora ! sunt prea multi cei care se coboara la nivelul "ciobanesc" al lui (si atunci sunt de o seama cu el)! doresc oare unii sa raspunda cu pros-tie la pros-tie? vad mereu pe cate unul care desi nu e stelist pretinde ca e stelist si-si permite injurii "ca la asa cortului"! este totusi si multa invidie si frustrare in aceste atitudini !
Duce, daca vrei tu sa duca. Nu inteleg de ce te simti jignit din moment ce spui ca Gigi nu l-a jignit pe Hagi. Daca prostul satului nu l-a jignit pe Gica, atunci nici eu nu te-am jignit.
Hai, explica-ne gradul tau cultural, uimeste-ne, domnule redondo!
@Victor
))))))))) Esti de-a dreptul hilar. Daca ai ajuns sa-l compari pe Gigi cu Eugen Ionescu inseamna ca vorbim degeaba.
E un idiot oligofren care vorbeste numai prostii, avand o mentalitate de taran prost si incuiat. Asta e tot! Mai lasa-ne cu filozofia lui frusta, ca numai filozof nu e berbecul asta.
nervosule din Evul Mediu, imi permit sa fac comparatii pentru ca citesc mult! ceea ce tie sunt convins ca iti displace!
intr-o romanie anosta si cenusie, inculta si apatrida, modelul Becali este extrem de rar, si cu atat mai interesant! un selfmanmade care oscileaza dezarmant intre ceresc si infernal, un dur cu suflet de copil, atat de nemernic uneori si nemapomenit de inger de tot atatea ori!
parerea mea!
intr-o Romanie anosta si cenusie, inculta si apatrida, modelul Becali este extrem de rar,
Asta e problema, modelul Becali devine din ce in ce mai des din punct de vedere al mentalitatii. Am devenit o societate avida de bani, in stare de a face orice pentru bani chiar daca ar incalca legile bunului simt.
LE: Romania se scrie cu litera mare ![]()
@MoWeed
ai dreptate pana la un punct, dar aviditatea de mani nu este o trasatura esentiala, sau unic ca lui Becali cel de azi! in fine, nu cred ca are rost sa intram in abisurile psiho-analizei!
repet insa: data de poti detasa si sa te concentrezi exclusiv pe Steaua, pornind de la ideea ca si Becali este tot atat de suporter ca si noi, iesirile lui la rampa, inclusiv derapajele multe greu de acceptat, au un aer de unicitate si in mod sigur o savoare pe care mie cel putin, imi este greu sa mi-o reprim! pe romaneste as zice ca e un dulce, chiar si atunci cand este un bulangiu!
"Ceausescu, Iliescu, Becali. Istoria se va repeta."
Asta inseamna ca gb va ajunge presedinte? =))
eeeeeeeeee sugi **** gigiiiii..atat am de spus in legatura cu scarba asta. cancerul asta de om ne omoara incet dar sigur..sefilor de galerie FACETI CEVA
nervosule din Evul Mediu, imi permit sa fac comparatii pentru ca citesc mult! ceea ce tie sunt convins ca iti displace!
intr-o romanie anosta si cenusie, inculta si apatrida, modelul Becali este extrem de rar, si cu atat mai interesant! un selfmanmade care oscileaza dezarmant intre ceresc si infernal, un dur cu suflet de copil, atat de nemernic uneori si nemapomenit de inger de tot atatea ori!
parerea mea!
Victor felicitari.
Daca niste sticle de whiskey nu au reusit tu ai facut-o. Atata greata nu mi s-a mai facut de mult.
Ma duc sa vomit ma scuzati....
nervosule din Evul Mediu, imi permit sa fac comparatii pentru ca citesc mult! ceea ce tie sunt convins ca iti displace!
intr-o romanie anosta si cenusie, inculta si apatrida, modelul Becali este extrem de rar, si cu atat mai interesant! un selfmanmade care oscileaza dezarmant intre ceresc si infernal, un dur cu suflet de copil, atat de nemernic uneori si nemapomenit de inger de tot atatea ori!
parerea mea!
Nu esti singurul care citeste de pe acest site, iti garantez ca suntem destui, asa ca lasa aerele de abonat la biblioteca Academiei. Cel care citeste o carte pe deceniu e chiar idolul tau, Gigel cel tampitel.
Vezi ca e "self-made man", nu selfmanmade, desi titulatura de semianalfabet i s-ar potrivi mai bine creditorului.
"care oscileaza dezarmant intre ceresc si infernal, un dur cu suflet de copil, atat de nemernic uneori si nemapomenit de inger de tot atatea ori."
Tu erai bun la "curtea" sotilor Ceausescu, sa le aduci asemenea osanale. Se pare ca tu il iubesti profund si sincer pe stimabilul bisnitar. Dar pana si Hitler avea admiratorii sai, care il considerau un Mesia. Ce sa mai spun? In asemenea conditii, bafta in campania PNG!
Pentru majoritatea stelistilor, domnul Becali ramane o scursura a societatii, un analfabet ordinar, un caracter de cea mai joasa speta, un profitor etern, un evazionist prost crescut, un imbogatit megaloman, o japita scarboasa...
Hai bafta!
PS: Crezi ca sunt dur in exprimare? De fapt, chiar incerc sa ma abtin; ura pe care i-o port unui om ce distruge sistematic un lucru atat de iubit mie e mult mai intensa decat ceea ce am exprimat aici.