FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ceausescu, Iliescu, becali. Istoria se va repeta.

«12345»
laur_2329.10.2008 17:18

Intolerabil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cum poate incultul acesta, cum isi permite sa fie atat de cretin..incat sa faca un asemenea gest, de o marlanie incredibila, inaintea celui mai important meci al anului?!! Neuronul lui nu si da seama ce va crea prin aceasta decizie...

keluboss29.10.2008 17:24

Atrag atentia unui factor periculos: Precedntul Craiova

Mititelu si-a luat mana de pe galerie si suporterii olteni nu au intrat la meci

ATENTIE!!!!

suntem in aceeasi situatie

jandarmii ne pot interzice accesul la derby deoarece Steaua in calitate de club oaspete nu va furniza listele de acces pe stadion etc...

 

Asta mi se pare problema mai mare

In rest deja am dat prin la articolul meu in care spuneam sa-l mai amanam pe Gigi a intrecut limita mai mult ca oricand, i-am dat foc daca pierdem cu Dinamo ramane sa mai mananc cenusa

 

FOTBALUL APARTINE TUTUROR INDIFERENT DE CLASA SOCIALA, VENIT, CREDINTE AFILIERI POLITICE, ETC iar una din frumustetile Stelei rezida in faptul ca in tribuna din Ghencea vei gasi de la oameni simpli la profesori universitari, imbracati cum le permite punga si educatia, si scandand asa cum le dicteaza iubirea pentru Steaua chit ca este un cantec minunat dintr-o peluza, un suflat in goarna, sau un suras cu scobitoarea in coltul gurii, sus la loje printre mesele pline de lucruri bune de la catering

ssinpadureacualune29.10.2008 17:34

Becali isi permite pentru ca s-a obisnuit. A fost obisnuit de cei pe care i-a cumparat. A fost obisnuit de nenumaratele resemnari ale suporterilor mascate in "pace". A fost obisnuit de Zmarandescu, de Mustata si de toti bisnitarii din Nord, vechii bercenari deveniti bisnitari, a fost obisnuit de frica si indiferenta celorlalti suporteri care nu au putut reactiona impotriva celor de mai sus, obisnuit de cei ce au mers pe banii clubului in deplasari, de cei ce fac coregrafii din banii lui ( o sa ziceti ca nu si bla bla..nu s-au luat bani...va zic de acum terminati si nu va mai pacaliti singuri), obisnuit de Sud care pentru prezenta la meciuri cu steaguri si bilete in deplasari l-a ignorat, obisnuit de MM,Argaseala, Ilie, Hagi , Lacatus si acum Dorinel, obisnuit de jucatori fara suflet, fara apartenenta la culorile ros-albastre cu gandul decat la banii lui, obisnuit de cetatenii care il cred salvator...etc...si de toti la un loc cand la inceput radeam cu MAXIMUS si cu URSU Becali de restul lumii.

 

Va spun un moment.Atunci trebuia inceput totul.S-a luat de suporteri si i-a jignit in toate felurile, a trimis bodyguarzii si venea meciul cu Timisoara.Ultimul din campionat, decisiv pt titlu.Si atunci a fost primul cap plecat...cum sa nu mergem la meci pt ca luam campionatul....atunci stadionul trebuia sa fie gol si sa ia campionatu el si cu masa si cu familia lui. Atunci a fost primul cap plecat si de atunci s-a terminat totul.

 

E prea tarziu pentru orice acum...nu se mai poate face nimic.

vlad7529.10.2008 18:05
@Adrian

 

cat despre arthuro, poate intrebarea ar trebui adresata specialistilor: Lacatus si Ilie l-au recomandat calduros si l-au trombonit pe Gigi! eu nu zic ca e slab jucator, dar in fotbal numai rezultatele vorbeste: cand esti varf si dai 2 goluri in trei luni ai o mare problema! si aceasta problema este exclusiv a ta ca jucator, nicidecum a lui patronului care mai trebuie sa-ti plateasca si salariul?!

Stiu ca ati avut o scapare Domnule Victor.

Va rog sa corectati aceasta greseala,ca o citesc pustanii aia de care ne tot vorbiti si maine-poimanie ii vedeti vorbind la fel.

Ce exemplu dati dumneavoastra? :nono:

1on29.10.2008 18:08
Becali isi permite pentru ca s-a obisnuit.

[...]

E prea tarziu pentru orice acum...nu se mai poate face nimik.

Orice învãț are și dezvãț...

maye29.10.2008 18:23
"Cei care uita istoria sunt condamnati sa o repete!" - Nicolae Iorga

 

becalii nu mai sta mult timp la Steaua!

am vrea noi...dar simt ca nu pleaca labarul asta

David_Steaua200729.10.2008 18:35

Nu mai avem ce zice,e clar, Redondo si Victor au dreptate!Noi suntem niste pusti ciorditi,retarzi care nu n-am trait inca vremea si ne bagam aiurea in seama aici pe site ...

Si eu mai aveam tupeu sa ma enervez cand ne fac altii oi proaste!Ce naivitate...

 

Forza Steaua!

il_scorpio29.10.2008 18:47

Jiji da' da' sa-mi sugi p*** de ziua ta!!

Danntes29.10.2008 18:59

@Victor

mosule nu ai nici o treaba cu spiritul Stelei, esti fix kinderul stelist becalizat, esti o rusine pentru stelism!

dax4729.10.2008 19:08

Aveti grija sa nu o furati si de la dinamovisti si de la Becali, ca sa nu mai zic de garda. Astia abia asteapta sa repete episodul cu genocidul de acum 2 ani.

 

Situatia e jenanta tare. Pacat ca a semnat Dorinel. Speram sa n-o faca acum, sa-l lase pe oier sa mai dispere. :noexpression:

Adrian29.10.2008 19:46

Victor

 

Cum adica cu ce ne-a jignit pe noi?

Eu cred ca stii foarte bine.

 

Uite, o sa enumar:

 

1.A fixat ca obiectiv principal la Steaua locul 2.

 

2.A adus la Steaua 2 antrenori doar ca sa aibe el liniste.

Lumea era furioasa dupa acel 2-4 din Ghencea cu spurcatii.L-a adus pe Hagi ca sa nu faca fanii gat.I-a mers.Fanii s-au oprit.Apoi echipa mergea prost.Asa ca l-a umilit pe Hagi.

Oricat de slab antrenor ar fi fost Hagi, tot nu merita sa fie umilit.

A umilit unul dintre simbolurile clubului(desi despre Hagi putem vorbi la nivel national, nu doar de club.)

cainii si ciorile rad de noi din cauza asta de se prapadesc.

Apoi l-a adus pe Lacatus.

Si-a bagat picioarele in Steaua si l-a adus doar ca sa inchida gura la fani.Si a facut-o.

 

Si problema cu antrenorii nu e noutate.

Pe Piturca l-a tinut 3 ani desi era varza.

 

Selectia antrenorilor se face mai mult pe prietenii.

Eu zic ca asta nu e normal cand vorbim de un club ca Steaua.

 

3.Comportamentul lui fata de jucatori.

Nimeni nu zice ca Arthuro e bun.Dar merita totusi respectat.

Pana la urma el a venit la Steaua ca l-a vrut Steaua.Nu a dat el telefon sa ii zica patronului ca e mai bun ca toti atacantii pe care ii are in lot si ca daca nu il ia, e fraier.

La fel ca Arthuro mai sunt si Cristocea, Croitoru, Saban,Carlos,Iacob,Zaharia,etc.

Putea sa ii ia pe fiecare in parte si sa le spuna: "imi pare rau, nu mai am nevoie de serviciile tale", nu sa iasa in presa si sa ii faca in toate felurile.

 

4.Comportamentul fata de suporteri.

Noi nu suntem oameni cumparati si nici vagabonzi asa cum ne face el in presa.

Cat era Piturca la echipa nimeni nu zicea nimic de Gigi.De ce?

Pt ca Gigi tacea.Nu ne facea de rusine, nu se dadea mare ca el face echipa, nu nimic.

Echipa nu a mers, lumea l-a injurat pe piti, nu pe Gigi.

 

Dar cand Gigi refuza sa aduca la Steaua un antrenor de nivelul Stelei si isi bate joc de tot aducand tot felul de sefi de campanie electorala, nu ai cum sa nu zici nimic.

 

5.Scandalurile de coruptie in care a tarat clubul.

 

Si daca ma mai chinui sigur mai gasesc niste motive.

 

Noi am fost aici inainte sa vina Gigi si vom fi si dupa ce pleaca el.

Putin respect meritam.Ca nu suntem oile lui sau verii lui sa faca ce vrea cu noi.

Sunt destul de sigur ca va veni si ziua in care Gigi va realiza ca nu mai poate mulge nimic de la Steaua.Si atunci va scapa de ea asa cum a scapat de MM, de giovanii(in 2000 sau cand a fost) si de multi altii.

 

Ai zis de taher si Copos.Astia 2 nu i-au injurat pe fani si nici nu i-au amenintat ca le interzice pe stadion in momentul cand au fost injurati.

 

Gandeste-te numai cine a inceput "razboiul" asta.

 

 

p.s.

Daca Gigi crede ca suporterii il injura pt ca au ceva personal cu el, greseste.

Oricine ar fi in locul lui, daca echipa ar merge prost din cauza acelui individ, suporterii ar reactiona la fel

bodanelu29.10.2008 19:49

@Victor, redondo si ceilalti sustinatori ai creditorului:

 

Vreau sa traiesc ziua cand o sa va vad poza pe site cu voi plangad la mormantul idolului vostru!

Catalyn0729.10.2008 19:57

nu ar fi frumos un banner cat galeria la meciu din groapa pe care sa scrie: Jiji Pleaca din Ghencea ?

Stanici29.10.2008 19:59

Adrian, ai uitat faza cu pupatul carpei zdrentelor.

redondo29.10.2008 20:07
@Victor, redondo si ceilalti sustinatori ai creditorului:

 

Vreau sa traiesc ziua cand o sa va vad poza pe site cu voi plangad la mormantul idolului vostru!

Cred ca ai inteles foarte bine ca nu e nici pe departe idolul meu.Discutia era alta.Am spus cu alta ocazie ca imi este antipatic,dar il judec strict ca patron in perioada 2003-2008. Iar eu consider ca am avut rezultate.Tu poate zici ca nu.Aici nu avem ce face...depinde ce intelege fiecare din fotbalul actual. Sigur, Steaua e mare, dar e aici la noi.....afara e doar cea mai importanta echipa a unei tari fara prea mari realizari fotbalistice de-a-lungul timpului(poate facand exceptie generatiile anilor 80 si cea din 94).

bodanelu29.10.2008 20:20
e dureros ce se intampla,dar ceva concret nu putem face...dam din gura,dam din degete si cam atat...proteste s-au facut,se vor mai face,insa rezultatul lor este nul...au doar impact mediatic pe moment.in schimb raspunsul pe care ni-l da de fiecare data e mult mai umilitor:interzicerea la meciurile echipei iubite,jigniri repetate si nefondate in presa care nu fac decat sa ne strice imaginea si sa scada din amploarea protestelor noastre(sunt destule specimene care cred orbeste in ceea ce zice(vezi episodul cand peluzele ii cereau sa plece,iar tribunele ii fluierau pe cei ce il contestau)) si nu in ultimul rand amenintarile cu bataia pentru cei ce indraznesc sa nu il accepte in Ghencea.

Durere e mare, dar daca gandim asa nu rezolvam nimic. Si eu sunt constient ca sustinerea echipei este pe primul loc, dar acum nu trebuie sa dam in spate. Daca o facem clar ca o sa ni se puna eticheta de oi! Si Becali o sa se creada de neclintit. Nu e momentul sa ne resemnam, chiar daca nu putem vedea echipa in deplasare. Fara sacrificii nu dam inainte. Si nu cred ca tu nu sti ce inseamna un sacrificiu pentru echipa. Acasa nu are dreptul sa ne inchida peluzele, fiind abonati.

 

@redondo, daca la altii se poate si lanoi se poate! Echipa traieste prin noi, nu prin creditor sau altul din conducere.

Si cum ziceam in alt post, prefer sa ma trezesc la 11 in weekend sa ma duc la meciuri, dar fara cioban.

Adrian29.10.2008 20:37
Adrian, ai uitat faza cu pupatul carpei zdrentelor.

 

 

Nu am uitat.

Desi as vrea sa pot uita.

 

Umilintele la care am fost supusi in ultimii ani...

 

Sper sa batem sambata!

sergiulobont29.10.2008 21:18
Cred ca ai inteles foarte bine ca nu e nici pe departe idolul meu.Discutia era alta.Am spus cu alta ocazie ca imi este antipatic,dar il judec strict ca patron in perioada 2003-2008. Iar eu consider ca am avut rezultate.Tu poate zici ca nu.Aici nu avem ce face...depinde ce intelege fiecare din fotbalul actual. Sigur, Steaua e mare, dar e aici la noi.....afara e doar cea mai importanta echipa a unei tari fara prea mari realizari fotbalistice de-a-lungul timpului(poate facand exceptie generatiile anilor 80 si cea din 94).

 

Am avut rezultate? 3 campionate din care luate cu ajutorul valizelor si o supercupa. Faptul ca am jucat in semi-finala UEFA nu inseamna nimic in tofee. Faptul ca jucam de 3 ani consec in UCL nici macar atat, pt ca acolo suntem ciuca batailor da asta nu mai conteaza...el sa isis ia banii.

makavelli1929.10.2008 21:49

M-am prapadit de ras cand am auzit faza zilei de la cine altcineva decat de la primul oier al tarii: "Voi face la Steaua un nou tip de galerie. Vor veni elevi îmbrãcați frumos și vor face galerie." :laugh:

Parca si vad imbracati ca pionerii o mana de copii, ca pe vremea serbarilor lui Ceausu...:laugh:

Reala abereala...

Ce sa mai...doar ne-am obisnuit cu el...saracul e cu mansarda...:laugh:

Forza Steaua!

redondo29.10.2008 22:46
Am avut rezultate? 3 campionate din care luate cu ajutorul valizelor si o supercupa. Faptul ca am jucat in semi-finala UEFA nu inseamna nimic in tofee. Faptul ca jucam de 3 ani consec in UCL nici macar atat, pt ca acolo suntem ciuca batailor da asta nu mai conteaza...el sa isis ia banii.

E clar ca noi nu ne vom intelege aici.Pai atunci sa facem ca Dinamo:iesim in primul tur in Europa an de an si luam Cupa pe care Dinamo a luat-o de 5 ori dupa ce noi am luat ultimul trofeu.Atunci de ce s-a vorbit mereu de Steaua la superlativ in ultimii ani si nu de Dinamo? Iti spun eu,pentru ca Steaua a avut mereu Europa si acolo se vede adevarata valoare. Fotbalistic vorbind o semifinala de cupa europeana valoreaza mai mult decat 5 cupe nationale,chiar daca nu ridici nici-un trofeu.

w3bmaster29.10.2008 23:41

Eu sper sa continuam toti sa ii uram de bine :)

 

Cat despre Iliescu a durat ceva timp sa moara cu Jiji nu ne permite nervii sa zic asa sa dureze atat poa il inpinge cineva sa nu se aiba pe constinta cioban infect ...

vanfootball30.10.2008 00:14
E clar ca noi nu ne vom intelege aici.Pai atunci sa facem ca Dinamo:iesim in primul tur in Europa an de an si luam Cupa pe care Dinamo a luat-o de 5 ori dupa ce noi am luat ultimul trofeu.Atunci de ce s-a vorbit mereu de Steaua la superlativ in ultimii ani si nu de Dinamo? Iti spun eu,pentru ca Steaua a avut mereu Europa si acolo se vede adevarata valoare. Fotbalistic vorbind o semifinala de cupa europeana valoreaza mai mult decat 5 cupe nationale,chiar daca nu ridici nici-un trofeu.

 

Fotbalistic vorbind, o victorie in fata Galatei e mai importanta decat una in fata lui Dinamo. Sentimental, nimic nu e mai presus decat un meci castigat in fata rivalilor de o viata. Asta nu intelegeti voi, astia imbecalizati.

victor30.10.2008 08:23
Stiu ca ati avut o scapare Domnule Victor.

Va rog sa corectati aceasta greseala,ca o citesc pustanii aia de care ne tot vorbiti si maine-poimanie ii vedeti vorbind la fel.

Ce exemplu dati dumneavoastra? :nono:

 

 

"rezultatele vorbeste" este o constructie tipica de argou transferata in limbajul cult (provine din mai cunoscutul: "faptele vorbeste")! o licenta artistica!

 

nu ma pune la punct dpdv gramatical caci vei pierde! intamplator sunt obligat sa ma "apdatez" continuu!

 

 

in rest un singur lucru doresc sa le reamintesc revolutionarilor de ocazie si celor care se simt dezgustati, neimpliniti, stresati....... ma rog: sambata jucam cu Dinamo si saptamana viitoare cu rapid! sunt doua meciuri esentiale pentru Steaua! sigur, aici e loc de multe discutii, caci nu stiu in ce masura va mai pasa unora de Steaua!? imi pare ca traiti intr-un univers paralel?!

 

din partea mea doar un comentariu: sa-i omoram pe Dinamo!

sabin130730.10.2008 08:38
intamplator sunt obligat sa ma "apdatez" continuu!

 

in rest un singur lucru doresc sa le reamintesc revolutionarilor de ocazie si celor care se simt dezgustati, neimpliniti, stresati....... ma rog: sambata jucam cu Dinamo si saptamana viitoare cu rapid! sunt doua meciuri esentiale pentru Steaua! sigur, aici e loc de multe discutii, caci nu stiu in ce masura va mai pasa unora de Steaua!? imi pare ca traiti intr-un univers paralel?!

Profesore, tu nu te mai saturi? Vad ca te adaptezi bine de tot, ti se ingroasa obrazul atat cat e nevoie.

Bine ca tu faci fata cu brio tuturor mizeriilor, deci nu esti dezgustat. Bine ca te simti tu implinit ca trompeta png. Bine ca stai tu linistit ca vei infuleca si celelalte porcarii, mandru ca detii un creier becalizat.

 

A dracu iti mai pasa tie de Steaua, tremuri la gandul ca vin meciurile importante. N-are rost sa-ti mai explic tie care e binele Stelei (da, ma cred mai in masura decat tine, desi probabil am jumatate din varsta ta), insa in niciun caz nu e unul prostituat.

 

DA, traim in universuri diferite. NOI SUNTEM Steaua pe cand tu esti doar o sluga becaliota absolut dezgustatoare si cu mult tupeu murdar.

vanfootball30.10.2008 08:41
in rest un singur lucru doresc sa le reamintesc revolutionarilor de ocazie si celor care se simt dezgustati, neimpliniti, stresati....... ma rog: sambata jucam cu Dinamo si saptamana viitoare cu rapid! sunt doua meciuri esentiale pentru Steaua! sigur, aici e loc de multe discutii, caci nu stiu in ce masura va mai pasa unora de Steaua!? imi pare ca traiti intr-un univers paralel?!

 

din partea mea doar un comentariu: sa-i omoram pe Dinamo!

 

Hai du-te si mai pupa-l pe "stapan". Si implica-te activ in atragerea elevilor din licee, frumos imbracati, la stadion. Si da-le si cate un fluturas cu PNG!

«12345»