@Adrian
cu ce-si bate joc Becali de voi? l-ati injurat, il injurati si-l veti injura! asta e decizia voastra, foarte bine! dar asumati-o! nu-i mai cereti nimic, si nu mai cereti nimic! nu va plangeti daca va raspunde cu aceeasi moneda?! nu trebuie sa va plangeti orice s-ar intampla! si nici Becali nu are a se plange! e normal si de asteptat ca in astfel de situatii lucrurile sa degenereze pana la urma!
intrebarea mea este alta: ceea ce faceti voi acum ajuta cu adevarat Steaua? cat le pasa de echipa capetelor infierbantate care-si inchipuie ca sunt niste luptatori pentru libertate, cand de fapt sunt doar niste insi certati cu normele de civilizatie (unii - precizez unii). mie mi se pare normal sa apara contestari in orice domeniu, inclusiv in fotbal, unde se pare ca toti ne pricepem, inclusiv la Steaua. dar orice contestare trebuie sa aibe o anumita rationalitate, temei si sa duca la o solutie mai buna. altfel, se ajunge in situatia de la rapid! si acolo s-au crezut peluzele smechere si de tari ce au fost, au ramas acum doar in izmene. aceasta contestare imi pare orchestrata si manipulata prin media, avand ca unic obiectiv blocarea Stelei! si asta este cu adevarat o manevra securista!
eu nu inteleg sintagma:"sa plece Gigi din Ghencea?" cum adica sa plece? este el angajatul cuiva, exista niste stapani din umbra care ar putea sa-l demita? omu' e patron si gata! clubul e privat, Armata draguta de ea s-a spalat pe maini si echipa traieste exclusiv din banii proprietarului. voi puteti sa-l contestati pe Gigi cu adevarat intr-un singur fel: cand va exista un alt investitor mai puternic, care SA FIE INTERESAT SA CUMPERE ECHIPA si sa o duca la alt nivel! pana cand aceasta conditie nu se va indeplini, este o prostie sa-i ceri lui Becali sa nu mai vina la echipa! adica ce sa faca? sa-si bage picioarele si sa inchida robinetul! observ ca accederea in UCL nu prea mai are farmec pentru unii! atunci poate ar fi bine sa stam putin pe locul 10-12 si poate veti intelege ca fotbalul de performanta se tine cu bani multi si nicidecum cu gargara si misto!
contestati-l pe Gigi cand veti deschide un fond public de subscriptie in care sa se adune 5-10 mln.EURO din partea suporterilor pe care sa-l puneti la dispozitia echipei fara nici o restrictie. asta e palma care l-ar durea pe "creditor" si atunci vom avea dreptul sa discutam si noi altfel. dar cand ai buzunarele goale si salariile le plateste numai Becali, guristii ar face bine sa stea mai mult prin parcuri. acolo aerul este curat si i-ar ajuta sa se linisteasca.
toata agitatia actuala face un rau enorm echipei. punctele pierdute cu buzaul se datoreaza SI suporterilor care nu au catadicsit sa incurajeze echipa de loc. dumnealor erau nervosi si injurau! sufereau dupa Lacatus?! Steaua? ultima preocupare!
cat despre arthuro, poate intrebarea ar trebui adresata specialistilor: Lacatus si Ilie l-au recomandat calduros si l-au trombonit pe Gigi! eu nu zic ca e slab jucator, dar in fotbal numai rezultatele vorbeste: cand esti varf si dai 2 goluri in trei luni ai o mare problema! si aceasta problema este exclusiv a ta ca jucator, nicidecum a lui patronului care mai trebuie sa-ti plateasca si salariul?!
ce pot eu sa spun mai mult? continuati, asta e drumul garantat catre "succes"! ii faceti Stelei un mare "bine" si banuiesc ca la Dinamo lumea se tine cu mana de burta de atata ras cand vede ce se intampla la noi! pana la urma prietenii sunt marea problema si nicidecum dusmanii!