@requiem
intelept nick ti-ai ales, trebuie sa repet asta.
Nu il mai vrem si basta. Asa vrem noi, daca ar fi sa raspundem un acelasi mod precum oligofrenul.
Pe de alta parte, pomenesti de marele proiect Steaua 2000. Eu nu am auzit decat de Bucuresti 2000, sa ma ierti.
As admite ca a avut pagubosul asta o contributie daca nu as stii ca a fost un efect secundar la pretentiile lui.
De cand a venit singurul scop a fost acela de a-si crea imagine. Pt ca nu o avea. Steaua l-a ridicat pe el, probabil la asta se refera acel proiect care traieste numai in fantezia ta. Drept consecinta a tras de echipa asta atat cat sa-i asigure imagine, ceea ce unii ar putea crede ca e firesc. Steaua lui trebuia sa fie mereu in prim-plan ca sa ii asigure mediatizare. Si asta a facut, adica a tras de echipa asta atat cat sa fie prima intr-un fotbal cangrenos cum este Liga 1 romaneasca. Lucru nu foarte greu de realizat, sa recunoastem.
Pana si asta ar fi in ordine daca:
-lucrurile ar fi fost facute cu respect fata de culorile si istoria clubului
-daca nu ar fi declarat ca Steaua ii apartine numai lui si ca nu-i pasa de suporteri
-daca nu ar fi transformat Steaua in eveniment media( de cate ori are nevoie de rating da cate un antrenor afara "la misto", iar Steaua este tarata in mizeria din politica romaneasca de care toti fugim atunci cand mergem pe stadion)
Prezenta in Liga nu este un deziderat pentru suporteri, crede-ma. Acolo devenim ciuca batailor tocmai din cauza faptului ca acel proiect de care vb tu nu exista. Nici un suporter adevarat nu isi doreste atat de multa umilinta, iar acest maimutoi ne expune unei astfel de situatii. Mai e si o chestiune de demnitate. Steaua nu a cumparat pana acum niciodata meciuri, era iubita tocmai pt ca nu se afla in nici o cardasie sau cooperativa. Nemernicul asta ne-a luat pana si bucuria asta.
Stim ca se poate face mai mult. Stim ca Steaua e un nume greu in Europa si valoreaza mult mai mult decat o amuleta la dispozia acestui personaj infect.
Nu in ultimul rand pt ca noi ne respectam legendele in vreme ce aratarea aceea de care vb dumneata nici macar nu le cunoaste. Ba mai mult le desconsidera. De la inaltimea dumnealui de mamifer superior din ordinul primatelor.
E revoltator, noi primim batjocura iar dumneata domnule reqviem vii aici si ne tii teorii, ne pomenesti de "proiecte".
Steaua ceea pe care o iubim noi merge de fiecare data cu capul sus pe unde calca. Si nu are nevoie de astfel de episoade rusinoase in istoria ei.
Steaua se poate finanta singura, este un nume mai mare decat Dinamo Kiev sau Steaua Rosie Belgrad. Asta chiar si in conditiile in care nu mergem in LC. Stii de ce? Pt ca ne are pe noi suporterii. Si nu suntem putini, crede-ma Orice investitor serios ar fi bucuros sa-i fie alaturat numele, undeva acolo, macar la o nota de subsol atunci cand este pomenita echipa noastra.
Asa incat, echipa asta este in primul rand a noastra si apoi a cate unuia care nu ar trebui decat sa vina si sa scoata bani dintr-o afacere mult prea profitabila in ecuatia imagine-profit.