Sa nu va aud cu simbolul Neaga. Nu a jucat si nu joaca nimic. In plus gesticularile sale si cersetoriile in fata arbitrilor, ma scot din minti. Problema la Steaua e una: s-a instalat un sistem de joc, si asta de ceva ani, care ii dezvata pe jucatori de fotbalul adevarat.
Parerea mea este ca totul porneste de la cei doi inchizatori. In fotbal nu a existat si nu exista postul de inchizator, asa cum este pus in practica la Steaua. Lovin si camila aia de Ovidiu Petre, nu stiu altceva in afara de a mai opri o minge, din cand in cand. De pasat nu stiu, de centrat nu stiu, de tras la poarta nici atat. Jocul celor doi i-a obligat pe ceilalti jucatori sa isi dezvolte un sistem de joc haotic, bazat pe centrari. Asa am ajuns sa nu jucam fotbal, sa numaram pe degete cate un meci bun.
Atata timp cat cei doi natarai nu pleaca de la Steaua, nu o sa vedem fotbal.
Amintiti-va de Galca... Ce inchizator era!!!!