FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Interviu Olaroiu: Sa-ti fie rusine Gigi

«1234»
DelPiero1023.10.2008 12:26
printre altii Panduru.Il bate pe Jiji si scpam de maimutoi

:hooray: Eureka,s-a gasit solutia!

satessa23.10.2008 12:35

Cel mai bine ar fi sa plece ciobanu din Ghencea si apoi sa cautam antrenor. Si-a batut joc si de Hagi si de Lacatus!!!

sabin130723.10.2008 12:39
Dincolo de Lacatus e Steaua.

Acum ca el s-a dat la o parte, poate o veti vedea si voi.

Ce Steaua vezi tu acum? Chiar crezi ca prin mazilirea lui Lacatus s-au rezolvat treburile?

 

Dincolo de Becali e Steaua. Cand s-o da el la o parte o sa vad si eu Steaua clar, fara sa voresc de pe pereti, sa critic antrenori, sa le numar convins victorii si infrangeri, fara ¨daca¨, fara ¨parca¨.

 

Ce treaba sa faca vreun antrenor cu jucatorii astia si cu patronul asta mai mult de 2-3 luni?

In cazul oricarui antrenor e normal sa apara o perioada mai slaba (din diferite motive la un club normal, la noi in principal din motivul Gigi cu toate implicarile lui peste tot) si atunci Becali se va pravali peste el, noi iar vom calcula cat de onorabil este respectivul si iar ne vom gandi ce Mesia pentru poporul stelist ar putea veni pe banca noastra.

 

Daca pentru Becali mi se pare normal sa nu invete nimic niciodata din acest circ, in cazul nostru nu mi se pare la fel de normal.

Piece of Mind23.10.2008 12:40
Fratilor, sunteti normali?

Va e dor de Olaroiu?

Va e dor de fotbalul practicat de echipa antrenata de el?

Pai, in cazul acesta, incep sa il regret enorm pe Lacatus....

 

Ia ziceti-mi si mie, daca Olaroiu e asa bun de ce a adus echipa in halul in care a adus-o in al doilea an de antrenorat? Sau jucam fotbal si nu mi-am dat eu seama? Acele performante cu care se impopotoneaza ca un nesimtit sa nu aiba oare nimic in comun cu faptul ca a preluat o echipa gata formata de Protasov?

Si, mai ales, daca e atat de capabil de ce a ales sa antreneze in "puternicul" campionat arab?

 

Nu cred ca a putut declara asa ceva in acel interviu. Este, pur si simplu, un lingau ordinar.

 

Sa nu uitam ca el ne-a adus "bicicleta" in echipa. Astept o tricicleta, o trotineta, patinatori pe role si pe gheata, surferi. Dar fotbalisti cand o sa avem?

 

Te cam pripesti maestre...

 

In al doilea sezon echipa a avut o cadere explicabila prin impactul fantastic pe care l-a avut asupra ei accederea in grupele Ligii. In alte campionate, alte echipe au fost in situatii similare (Arsenal, Milan, etc) sau chiar au fost in pericol de retrogradare (Betis, 2005-2006).

 

Mai mult, lotul, pe langa faptul ca era foarte slab (pe banca de rezerve stateau Croitoru, Cristocea, etc), mai era si decimat de accidentari! Pai cati fotbalisti a avut Oli pe la Bologna?...

 

In fine, nu el l-a adus pe Nicolita la Steaua, ci MM, in mandatul lui Zenga.

Lari23.10.2008 13:21
printre altii Panduru.Il bate pe Jiji si scpam de maimutoi

:hooray: Eureka,s-a gasit solutia!

 

Malesani ar fi mai bun ca Panduru, ca Basarab al nostru il perie pe jegali pe unde-l prinde. Malesani nu stie ce-i aia. Alberto is ma man!

 

Cris0723.10.2008 13:37

Mi-as dori ca Jiji sa aduca un antrenor care are un CV demn de o echipa de cl...un antrenor care sa aiba performante la echipele la care a mai antrenat....nu unu care vrea sa se afirme ...si nu o reusit decat sa retrogradeze echipe...Forza Steaua !!! respect pt M.Lacatus!!!

w3bmaster23.10.2008 13:55

Decat sa vina Zeroli mai bine se da pe fata ciobanu si face echipa ... si gata ...

fiara723.10.2008 14:06

La ce luna de foc urmeaza, lui Slugaroiu iar i se sterge fotbalul din cap :))

il_scorpio23.10.2008 14:51

Sper sa vina Panduru in locul lui Munteanu. Omul nu prea are treaba cu antrenoratul, da cred ca i-ar da cu capul de toti peretii. Cred ca i-ar face sa alerge nu 10 km intr-un meci ci 15. :thumbsup:

Kreator23.10.2008 15:17
a dat de bani sclavu!!!

 

 

:)

 

Olita a castigat intr-un an la arabi mai multi bani decat castigase pana acum in toata viata lui....

 

Cred si eu ca are tupeu acum olitaroiu, cand vede extrasul de cont de la banca unde isi tine "cascavalul"....

 

Pai nu e la fel si cu Principele Cacareaza? De aia are oierul atata tupeu, pentru ca se simte bogat (si pentru ca nu are nici un pic de educatie).

 

:)

 

 

revivo23.10.2008 15:18

Oare de ce nu ar fi bun Grigoras de la Galati?

Mihai D23.10.2008 15:48

ne dam cu parerea degeaba...mai bine am face o revolutie contra ciobanului.

mikutu23.10.2008 15:52
Oare de ce nu ar fi bun Grigoras de la Galati?

 

a declarat imediat dupa plecarea lui Lacatus ca el nu se poate impaca cu jegali!:)))))

Korado23.10.2008 15:55

Becali asta cam le stie el pe toate ! Acuma ar fi cel mai dur sa il refuze toti si sa se apuce el sa antreneza , as murit de ras(sa mai castige si alegerile) si sa du-s drq tara Romania(care mai mult sau mai putin nici nu a existat vreodata).

 

 

Korado_userbar.png

 

Korado_userbar.png

MoRRiS23.10.2008 16:16

Off-topic :

 

**************************************************************

 

"Am avut deosebita ocazie de a juca impreuna cu marea stea, Marius Lacatus!

 

Am fost antrenat, in doua randuri, de catre marele stelist, Marius Lacatus!

 

Aceste fraze sunt parte din identitatea mea de stelist. Am trait, pentru putin timp, foarte aproape de "inima Stelei" si am simtit un pic din caldura ei.

 

Pana sa il cunosc , parerea mea legata de ceea ce inseamna sa iubesti Steaua, era gresita pentru ca ma credeam stelist pana in maduva oaselor. Daca imi permiteti, pentru a va face sa intelegeti cu exactitate ceea ce vreau sa spun, am sa fac o comparatie. Multi dintre noi ne numim credinciosi doar pentru ca mergem duminica la Sfinta Liturghie si ca ne facem cruce cind trecem pe linga Biserica. Atunci cind cunosti un calugar insa, si afli cum cea mai mare parte din viata si tot sufletul le-a dedicat lui Dumnezeu, prin post si rugacine, iti dai seama cam unde este nivelul tau duhovnicesc si cit de credincios esti.

 

Pentru Steaua, Marius Lacatus este ca un sfant calugar pentru ca inima lui nu a stat niciodata departe de acest club! Mai devreme sau mai tirziu, echipa va trece de aceasta pasa proasta dar un lucru cu siguranta il vor resimti toti stelistii, caci cel care si-ar fi dat si sufletul pentru acest club, nu a putut sa mai ramina…

 

Neputinta de care, noi, toti mirenii, am dat dovada, in a-l ajuta sa ramana in Ghencea, este periculoasa…

 

Prezent astazi in vestiarul Stelei pentru a-si lua la revedere de la echipa pe care si-a dorit atat de mult sa o antreneze, "Fiara" nu a putut sa isi stapineasca durerea si a varsat, poate, ultimele lacrimi ros-albastre…

 

In numele tuturor celor care au cunoscut iubirea ta fata de culorile Stelei si in numele celor pe care i-ai condus sub imperiul ros-albastru, iti transmit mii de multumiri si enorm respect!"

 

George Ogararu

 

******************************************************************

 

 

Respect stelistilor adevarati !!!

CoRsSo23.10.2008 17:14

Becali, pleaca o data! Nesimtitule! Jigodie!

lakinstone23.10.2008 17:33

Oleg Protasov TE ASTEPTAM IN Ghencea :steag_cruce_invers:

mikutu23.10.2008 17:47

sa fiu si eu off... putin!

niste cuvinte scrise de Maria Andries , care nu demult , era in aceeasi nota a ''mazetarilor''!

 

''''

Lãcãtuș le era dator fanilor cu acest ultim eroism, 3-5 cu Lyon, într-un meci "irațional de delicios", cum scria "L'Equipe". Scurta revoltã bãrbãteascã a fost repede înãbușitã. Izgonindu-l pe Lãcãtuș, Becali a frînt și ultima articulație care lega Steaua de propria glorie.

 

A venit un alt antrenor, dar locul lui Lãcãtuș va rãmîne gol. Pentru cã e locul lui. ªi nimeni în afarã de el nu l-ar putea umple. Pentru cã e locul dintre Boloni și Hagi, de lîngã Iordãnescu și lîngã Balint. Locuri goale și ele.

 

În Ghencea, Lãcãtuș a dat peste unul dintre indivizii din cauza cãrora ne simțim strãini în propria casã. Alungați din propria țarã. Dar indivizii ãștia nu sînt mulți. ªi nici atît de puternici pe cît cred. La un moment dat, nu azi, nu mîine, dar curînd, vor fi trimiși acolo unde meritã.

 

Ce se va întîmpla cu Steaua? Nu se poate construi nimic în absența valorilor. Sigur, Becali&Becali nu vor sã construiascã, ci doar sã stãpîneascã. ªi pentru asta, vor cãlca în picioare totul. Pînã cînd nu vor rãmîne în Ghencea decît o sumã de isterii într-un pustiu al performanței.

 

Dar ãsta e stilul patronului, nu destinul Stelei. Cel care s-a arãtat în '86 și cel pe care Becali a crezut cã l-a anulat printr-un act de vînzare-cumpãrare.

 

La fel ca și trecutul, viitorul Stelei aparține oamenilor care înseamnã ceva și reprezintã ceva. Cîndva, cumva, va trebui sã punem valorile la locul lor! Exilul se va sfîrși. Iar Lãcãtuș se va întoarce acasã și va primi din nou salutul galeriei. Nu azi, nu mîine, dar curînd.

 

Trãim într-o țarã, la urma urmei, nu pe domeniul unor nulitãți în expansiune.''

 

 

 

 

mai demult , prin anii de scoala , si chiar de liceu ....ma pricepeam si eu la ''scris'' ! viata dura , a ''democratiei romanesti'' , a reusit sa-mi reprime aceste ''porniri'' , viata implementata de alde becalioti ce ne conduc! de aceea imi permit sa citez aceste randuri , si sa ma identific cu ele ! si desi sunt un realist convins , imi permit sa sper un singur lucru : ''vom fi iarasi ce am fost si chiar mai mult decat atat !!!!

 

 

 

 

 

oop23.10.2008 18:17

@MoRRiS:frumos a scris Ogararu despre Laca!Daca ar juca fotbal la fel de bine cum isi asterne cuvintele pe o foaie,Ogararu ar fi tatal lor!

Sunnyblack23.10.2008 18:20
Becali, pleaca o data! Nesimtitule! Jigodie!

 

 

mai mult decat atata nu am nici eu ce sa adaug Jiji=miserie.

 

 

Protasov e un antrenor de clasa.

Harald23.10.2008 18:22

eu sper ca dupa urmatoarele alegeri sa mai demisioneze cineva!

oop23.10.2008 18:26
Becali, pleaca o data! Nesimtitule! Jigodie!

Daca nici de al meciul cu Gloria Bz nu se striga impotriva lui Becali,eu nu mai calc pe Ghencea pana nu pleaca vita!

Daca vrea cineva un abonament sa ma contacteze dupa meciul de duminica(am o proasta presimtire ca toate or sa fie bune si frumoase!)

Lari23.10.2008 18:48

@oop

Dude, hai sa ne gandim un pic: gandeste-te cati oameni vin in medie pe Ghencea si da un click pe butonul de trafic si uita-te cati oameni intra pe zi pe acest site. Apoi tin sa-ti amintesc faptul ca multi dintre userii activi sunt din strainatate.

 

Apoi, daca ai mers la meciurile Stelei la tribuna I sau a II-a, ai vazut si tu ce fel de oameni stau acolo: persoane care, in general, ii privesc pe cei care huiduiesc drept huligani. Marea majoritate a acelor persoane vin doar pentru a vedea un meci de fotbal si nimic mai mult.

 

Deci presupunand PRIN ABSURD ca ambele peluze vor porni la unison huiduielile si scandarile anti-Becali, bou' va vorbi din nou despre huligani, fapt care va fi alimentat din plin de presa. Iar rezultatul nu va fi decat unul contrar celui pe care ni-l dorim.

 

Dar ar fi un lucru fantastic. Am arata ca exista si suporteri stelisti nebecalizati.

syfer8923.10.2008 19:18

Toate simbolurile Stelei au plecat cu capul jos din Ghencea din cauza lui Becali, jigniti si facuti terci prin presa. Jucatori de valoare care nu au prins primul 11 ca asa ii venea lui, gen Elton si Dayro Moreno anul trecut daca va aduceti aminte. M-am saturat. Eu zic sa iesim in strada ca timisorenii si rapidistii si sa protestam! Este singurul lucru care-l putem face pentru echipa noastra, din pacate.

oop23.10.2008 19:59

@Lari:Da,ai perfecta dreptate,dar eu sper ca macar peluzele sa protesteze la adresa creditorului cu riscul ca oamenii lui Zmarandescu(jumate burtosi,jumate tipi cu fetze de liceeni) sa intre in noi.

 

PS:bine,acum nu stiu daca cei care conduc bruma de galerie au interes sa strige impotriva lui Becali ... ramane de vazut!

«1234»