FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Interviu Olaroiu: Sa-ti fie rusine Gigi

«1234»
RedStar23.10.2008 09:14
MoWeed si Bodanelu...ce bine ar fi fost sa aiba si Laca rezultatele "carpei"!

 

Al dreacu Gigi asta, lui Oli i-a "facut" echipa, mutand castigator, numai saracu' Laca a avut ghionion, ca nu s-a lipit norocul de el...

 

Problema noastra acum este legata de posibila revenire a Satanei. Sunt absolut convins ca el l-a alimentat suculent pe Gigi si impotriva lui Hagi, si a lui Lacatus.

 

Care rezultate? Ce a facut Oli si nu a facut Lacatus? Iti spun eu ce a facut in plus. A adus cel mai urat joc pe care l-am vazut eu vreodata in Ghencea. A luat o echipa la cheie si a faramat-o efectiv. Asta a facut.

Un egal de salon cu Rapid, o bataie sora cu moartea de la 'Borough. A batut ultima clasata din Primera cu o echipa facuta de altul - Protasov. O calificare chinuita cu un adversar foarte usor Standard. E o panarama de antrenor.

 

Lacatus a scos Galata, a jucat de la egal la egal cu Bayern(astia au avut noroc sa plece cu 3 puncte din Ghencea) si Lyon si a fost peste Fiorentina intr-un meci pe care ar fi trebuit sa-l castigam. Mult mai mult decat Olaroiu.

 

 

Da Protasov ce a facut la Dnepr daca e asa bun? Nu a reusit sa o duca in grupele UEFA 3 ani la rand. Ultima oara a fost eliminat de o echipa din Liga a doua elvetiana.

 

 

steaua_gloria23.10.2008 09:21

asta nu e declaratia lui Olaroiu ma baieti :confused: sa fim seriosi... s-a lucrat bine pentru acest "interviu"

fiara723.10.2008 09:26

Nu are cum sa declare Slugoiu asa ceva. Il facea praf gibonul in secunda 2. Sa nu uitam ce i-a facut lui Iordanescu acum cateva zile, si Puiu nu spusese decat ca "nu ar putea colabora cu gb"

Hassan23.10.2008 09:26

Steaua de la sfarsitul "erei glorioase" din mijlocul anilor '90 pana acum nu mai joaca decat urat, defensiv, fara viteza si spirit ofensiv, asta cred ca e clar pentru toata lumea

Diferenta s-a facut prin faptul ca, in unele perioade (vezi Piturca, Lacatus, Hagi, Pedrazzini) s-au obtinut putine rezultate (calificarea in UCL de pe locul 2 este pentru mine, o performanta minora, cel mult) iar in alte perioade s-au obtinut rezultate in ciuda jocului absolut neatractiv (Olaroiu, Zenga). Protasov este o exceptie, s-a jucat frumos in perioada lui dar la fel, fara rezultate

Olaroiu a ramas in functie 2 ani cat a ramas pt ca a avut rezultate.....asta e clar. Si mai e clar un lucru, Olaroiu este antrenor, totusi. A reusit o adevarata performanta cu FC National (echipa fara nici un ban) inainte sa vina la noi, (prin comparatie, ce facuse Lacatus?) cu noi a luat 2 campionate si a mers bine in UEFA, si reuseste performante in golful persic dupa noi.

Eu unul sunt tentat sa cred ce scrie in interviu. De ce? Pai teoretic, daca e sa ne luam dupa gura lumii, si Olaroiu si Lacatus au fost "pilotati" de Gigi. Unul a avut rezultate, celalalt, nu prea. S-a schimbat "flerul de antrenor" al oierului, sau pur si simlpu unul a stiut sa-l pacaleasca sa creada ca face ce vrea el, si altul a fost prea vertical si sincer pentru a face pacaleli?

Lari23.10.2008 09:38
Nu are cum sa declare Slugoiu asa ceva. Il facea praf gibonul in secunda 2. Sa nu uitam ce i-a facut lui Iordanescu acum cateva zile, si Puiu nu spusese decat ca "nu ar putea colabora cu gb"

Pai, nah, a aparut in presa ca a zis. Ce reactii a avut Becali?

 

DelPiero1023.10.2008 09:46

Nu cred in acest interviu...de cand a capatat ZerOli atata coloana vertebrala? :shifty:

Lari23.10.2008 09:54

@DelPiero10

De ce esti dispus sa crezi orbeste in tot ce spune Becali cand apele sunt tulburi?

 

Cand totul mergea bine, Olaroiu si Becali, IMPREUNA, au explicat care era relatia dintre ei referitoare la Steaua.

 

Observ o tendinta incredibila spre a crede orice cand apele sunt tulburi, uitand anumite lucruri din momentele in care erau spuse alte chestii in clipe in care minciunile erau excluse.

MoWeed23.10.2008 09:57
@DelPiero10

De ce esti dispus sa crezi orbeste in tot ce spune Becali cand apele sunt tulburi?

 

Cand totul mergea bine, Olaroiu si Becali, IMPREUNA, au explicat care era relatia dintre ei referitoare la Steaua.

 

Observ o tendinta incredibila spre a crede orice cand apele sunt tulburi, uitand anumite lucruri din momentele in care erau spuse anumite lucruri in clipe in care minciunile erau excluse.

Fara suparare si nu ma refer neaparat la tine.

Dar observ si eu o tendinta de a nu crede tot ce a zis Jiji in trecut despre Olaroiu si de a crede absolut tot ce zice presa si Jiji despre imixtiunile in echipa pe vremea lui Lacatus.

Ca de obicei in Romania, adevarul este undeva la mijloc...

Lari23.10.2008 10:05

@MoWeed

Nicio suparare, numai ca daca Olaroiu a spus clar, cand a plecat la arabi, ca el statea si ii explica boului de ce asa si pe dincolo, iar Becali a spus ca da, asa au stat lucrurile si ca asta vrea de la orice antrenor, sa ii explice si lui cum si de ce face una sau alta.

 

Acum, jegali incearca sa-si faca imagine spunand din nou rahaturi gen "Io, generalul, io am facut tot, restul is incapabili", iar noi il credem. Am mai spus-o azi: cand apele sunt tulburi, asta e singurul discurs al lui cici.

 

Pe vremea lui Lacatus, probabil ca lucrurile au stat cam tot asa cum au stat si cu Oli. Numai ca, momentan, astea sunt supozitii. Este foarte posibil ca Lacatus sa-i spuna cretinului ca va face intr-un anumit mod echipa, iar curentatul sa iasa la presa si sa faca spume cu "Asa vom juca pentru ca asa vreau eu!", asa cum e la fel de foarte posibil ca lui Lacatus chiar sa i se fi impus echipa.

 

La Olaroiu au fost explicate lucrurile. Ala e un orgolios. Daca Becali l-ar fi tratat nasol, este exclus ca Oli sa-l mai fi numit apoi "fratele meu".

Mugur_Cornateanu23.10.2008 10:09

O dedicatie din partea unui stelist pentru Gigi. Deci nu mai pot de ras:)

vlad7523.10.2008 10:09

Becali : "Oli e fratele meu! Sare în fața avionului pentru mine!"

MoWeed23.10.2008 10:10
Pe vremea lui Lacatus, probabil ca lucrurile au stat cam tot asa cum au stat si cu Oli. Numai ca, momentan, astea sunt supozitii. Este foarte posibil ca Lacatus sa-i spuna cretinului ca va face intr-un anumit mod echipa, iar curentatul sa iasa la presa si sa faca spume cu "Asa vom juca pentru ca asa vreau eu!", asa cum e la fel de foarte posibil ca lui Lacatus chiar sa i se fi impus echipa.

Sincer sa fiu si eu m-am gandit la aceasta varianta, ca Jiji si-a insumat explicatiile lui Lacatus in fata presei. De altfel, se ajunsese la un moment dat la ideea ca orice schimbare de posturi, orice titularizare surprinzatoare era pusa in carca imixtiunii lui Becali.

Eu raman la parerea ca adevarul e undeva la mijloc; probabil impune jucatori dar nu atat de des precum se speculeaza in presa. Si eu cred ca toti antrenorii nostri au avut de tras cu aceasta idee a lui Jiji cum ca se pricepe la toate, incepand cu Piturca si pana la Lacatus. Cred ca, chiar si Protasov a avut probleme cu oierul...

Dar continui sa cred ca aceasta imixtiune a devenit o problema grava in a 2-a parte a mandatului de antrenor al lui Olaroiu. Cred ca este legata si de plecarea lui MM si de momentul mai prost al echipei(eram la 8 puncte in spatele CFR-ului) si de faptul ca Olaroiu nu a reactionat vehement temandu-se sa nu aiba soarta lui Zenga

Lari23.10.2008 10:14

Protasov chiar a refuzat sa vorbeasca despre Becali destul timp dupa ce a plecat la Dnepr... Dupa care spunea ca el discuta doar cu MM. Dupa care jegali a spus ca nu-i placea de Oleg pentru ca nu stia ce face "ala" la echipa.

 

Becali, vezi ca aia din Coreea de Nord au niste probleme. Fii un crestin veritabil si du-te pana acolo, macar sa vezi despre ce-i vorba!

 

LE: Intr-adevar, multe chestii tulburi in alea ultime 8 etape. S-au intamplat multe dedesubturi si toate au legatura cu (plecarea lui ) MM...

MoWeed23.10.2008 10:15
Protasov chiar a refuzat sa vorbeasca despre Becali destul timp dupa ce a plecat la Dnepr... Dupa care spunea ca el discuta doar cu MM. Dupa care jegali a spus ca nu-i placea de Oleg pentru ca nu stia ce face "ala" la echipa.

Cred ca avea si un contract facut profesionist, motiv pentru care a ezitat sa-l dea afara de la Steaua

Protasov23.10.2008 10:21

Nu imi vine sa cred! Ce discutii! Fratii, avioane, voi sunteti in ordine? Ce faceti acum? Il certificati pe asta ce se pune pres? Asta dupa ce l-ati injurat pe Lacatus? Voua nu va e rusine?

 

Olaroiu a plecat de la Steaua pt ca nu este in stare sa atace mai mult de un minut intr-un meci.

Am asteptat 2 ani sa faca o echipa care sa atace macar un sfert de ora intr-un sezon. Nu am vazut, nu a reusit saracul.

Lari23.10.2008 10:24
Nu imi vine sa cred! Ce discutii! Fratii, avioane, voi sunteti in ordine? Ce faceti acum? Il certificati pe asta ce se pune pres? Asta dupa ce l-ati injurat pe Lacatus? Voua nu va e rusine?

 

Personal, nu l-am injurat pe Lacatus si nu o voi face vreodata.

 

Cu Olaroiu, jocul a fost tern dar au fost rezultate, cu Protasov jocul a fost magic, dar rezultatele nu au fost exceptionale decat in cupele europene.

 

Nu il "certific" pe Olaroiu, afirm niste realitati.

 

LE: Rezultatele exceptionale in cupele europene daca excludem ratarea Ligii.

sabin130723.10.2008 10:30

Acum sa ne gandim daca preferam un joc spectacol dar fara rezultate (inainte de campania foarte buna din UEFA Protasov a pierdut calificarea in CL cu Rosenborg) sau un joc anti-spectacol si cu mai multe rezultate?....

 

dudu_specialistu23.10.2008 10:50
Acum sa ne gandim daca preferam un joc spectacol dar fara rezultate (inainte de campania foarte buna din UEFA Protasov a pierdut calificarea in CL cu Rosenborg) sau un joc anti-spectacol si cu mai multe rezultate?....

nu uita ca Protsov era de maxim 2 luni la echipa cand am pierdut calificarea impotriva lui Rosenborg, total nemeritat dupa parerea mea pentru ca dupa cum bine stii am avut cel putin 11 ocazii clare de gol.

Parcursul foarte bun din Cupa UEFA a venit firesc deoarece echipa a continuat sa creasca in joc ( si cand ne gandim cum a putut sa jaoce echipa in jumatate de an fata de asa zisii antrenori care s-au perindat in perioada urmatoare .)

Adrian23.10.2008 10:53

Sabine, jocul ala spectaculos al lui Protasov nu a avut rezultate la inceput.

Dupa cateva luni au aparut insa si rezultatele:

4-0 cu lens

calificarea mai departe in primavara UEFA de pe primul loc

formarea unei echipe care s-a dus pana in semifinala competitiei si care a luat si titlul.

 

Au fost prietene rezultate.Nu au fost imediat, dar au fost.

 

Protasov daca avea mai mult timp la Steaua,facea treaba buna.

sabin130723.10.2008 11:12

@dudu_specialistu

Asa a avut Steaua o multime de ocazii cu Bayern, CFR si Fiorentina, dar cu toate astea Lacatus a fost porcait cu spor pe forumul asta. Nu se putea pricepe ca nu poti fi fiara pe banca Stelei lui Gigi.

S-a indeplinit dorinta multora, sezonul e compromis.

 

Protasov daca avea mai mult timp la Steaua,facea treaba buna.

Poate ca facea, dar nu exista plan pe termen lung la Steaua ca antrenor dinafara fan clubului Becali. Si el a plecat pentru ca a vrut sa antreneze pe Dnepr, plus ca incepuse Gigi sa-l intepe si pe el, daca deja n-o facuse ¨cenzurat¨. Toate discutiile cu antrenori la noi sunt cu ¨daca¨ si cu ¨parca¨.

bodanelu23.10.2008 11:29
formarea unei echipe care s-a dus pana in semifinala competitiei si care a luat si titlul.

Au fost prietene rezultate.Nu au fost imediat, dar au fost.

Protasov daca avea mai mult timp la Steaua,facea treaba buna.

pai daca o luam dupa logica ta putem sa zicem ca echipa a fost formata de Zenga..

Iar ghicesti in stele? ti-am mai zis-o si dupa meciul cu Lyon cand stiai tu ce au facut antrenorii la pauza...

 

 

fiara723.10.2008 11:30

Cel mai tare sondaj:

 

Cine vrei sã vinã antrenor la Steaua?

9,44% Dorinel Munteanu

24,16% Cosmin Olãroiu

66,4% Altul!

Total voturi: 625

 

stellazioo23.10.2008 11:40

printre altii Panduru.Il bate pe Jiji si scpam de maimutoi

Adrian23.10.2008 11:57
formarea unei echipe care s-a dus pana in semifinala competitiei si care a luat si titlul.

Au fost prietene rezultate.Nu au fost imediat, dar au fost.

Protasov daca avea mai mult timp la Steaua,facea treaba buna.

pai daca o luam dupa logica ta putem sa zicem ca echipa a fost formata de Zenga..

Iar ghicesti in stele? ti-am mai zis-o si dupa meciul cu Lyon cand stiai tu ce au facut antrenorii la pauza...

 

 

Da, si Zenga a avut contributie.

Pe Ogararu el l-a "facut".Ghionea la fel.

 

 

Problema voastra e ca nu vreti sa recunoasteti ca Lacatus a plecat dupa al 6lea meci consecutiv fara victorie.

 

Reusiti sa va bagati asta in cap?

 

Steaua a jucat 6 meciuri unu dupa altul si nu a castigat nici unul.

 

Pun pariu ca daca urmatorul antrenor va face treaba, tot nemultumiti veti fi.

Nu pt ca merge Steaua.Veti fi nemultumiti pt ca nu ati avut dreptate cu Lacatus.

 

Dincolo de Lacatus e Steaua.

Acum ca el s-a dat la o parte, poate o veti vedea si voi.

Tupac Amaru23.10.2008 12:07

Fratilor, sunteti normali?

Va e dor de Olaroiu?

Va e dor de fotbalul practicat de echipa antrenata de el?

Pai, in cazul acesta, incep sa il regret enorm pe Lacatus....

 

Ia ziceti-mi si mie, daca Olaroiu e asa bun de ce a adus echipa in halul in care a adus-o in al doilea an de antrenorat? Sau jucam fotbal si nu mi-am dat eu seama? Acele performante cu care se impopotoneaza ca un nesimtit sa nu aiba oare nimic in comun cu faptul ca a preluat o echipa gata formata de Protasov?

Si, mai ales, daca e atat de capabil de ce a ales sa antreneze in "puternicul" campionat arab?

 

Nu cred ca a putut declara asa ceva in acel interviu. Este, pur si simplu, un lingau ordinar.

 

Sa nu uitam ca el ne-a adus "bicicleta" in echipa. Astept o tricicleta, o trotineta, patinatori pe role si pe gheata, surferi. Dar fotbalisti cand o sa avem?

«1234»