FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Noul Antrenor Al Stelei

«1236»
I.N.Money22.10.2008 11:32

Marius Lacatus a demisionat miercuri, 22 octombrie, din functia de antrenor principal al Stelei. Decizia acestuia a venit la o zi dupa infrangerea de pe teren propriu, scor 3-5, din fata celor de la Olympique Lyon, contand pentru grupa F a UEFA Champions League. "In urma declaratiilor patronului echipei se lasa loc de interpretari si de aceea am decis sa renunt. A fost un an destul de bun, se putea si mai mult, dar din pacate nu am reusit sa obtin mai multe performante. E o experienta si poate voi invata din greseli. Plec pentru ca nu vad perspective bune. Decat sa sufere echipa in continuare si sa fie o presiune mare pe jucatori, mai bine plec eu", a declarat Lacatus dupa ce s-a intalnit cu patronul echipei, pe care l-a anuntat ca demisioneaza. FC Steaua va publica mai tarziu un comunicat oficial al fostului antrenor al echipei noastre, caruia clubul ii multumeste pentru munca depusa in ultimul an si pentru performantele obtinute in aceasta perioada.

 

Asadar , Cine vine ?

dangeor22.10.2008 11:35

Pana una alta, ne vine rau!

steaua_gloria22.10.2008 11:42

noul antrenor al steli va fi Dan Petrescu cu siguranta si o sa faca un kkt. un antrenor invatat cu echipe mici , sa stea la Unirea...

Lari22.10.2008 11:43

Ma gandesc cu groaza ca giovani si alti raioshi de-astia o sa-si dea cu parerea...

 

Nu cred in varianta Protasov: a stat 3 ani la echipa sa de suflet si a dat-o de gard in repetate randuri.

 

Varianta Dan Petrescu ar fi cea mai aproape de inima mea, numai ca are si el o buba: jocul spectaculos cam lipseste pe unde a antrenat. Dar cine stie...

 

As vrea un profesionist, atata tot!

 

Dangeor, genial post!!! :yeahh:

steaua_gloria22.10.2008 11:45

OK SA VINE ARSENE WENGER ! :naughty:

Flaviu8622.10.2008 11:45

Dan Petrescu? dar din cate stiu eu nu ar avea voie sa antreneze alta echipa. chiar as vrea sa ma lamureasca cineva daca poate veni sau nu un antrenor care momentan angajament in Liga 1.

 

mi-ar placea sa vina Protasov, dar zgarcitu de cioban parca il si vad zicand ca ii prea scump . asta e , ciobanu tot cioban

predatorpulse722.10.2008 11:46

Avand in vedere k cel mai important sfatuitor al lui jijel este giovanni,va spun doar 2 cuvinte: Esteban Vigo. Altfel nu imi explic cum gasesc ei antrenor atat de repede,pana la meciul cu buzau.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

dangeor22.10.2008 11:59
Dan Petrescu? dar din cate stiu eu nu ar avea voie sa antreneze alta echipa. chiar as vrea sa ma lamureasca cineva daca poate veni sau nu un antrenor care momentan angajament in Liga 1.

 

mi-ar placea sa vina Protasov, dar zgarcitu de cioban parca il si vad zicand ca ii prea scump . asta e , ciobanu tot cioban

Il pot pune manager general, maseur, magazioner, director tehnic, solutii se gasesc.

MoWeed22.10.2008 12:01

Sper sa nu cumva sa se bage Giovanni si sa ne trezim cu vreun Esteban Vigo.

Dan Petrescu nu mai poate antrena alta echipa din Liga 1 in sezonul asta, asa ca probabil va fi strain noul antrenor

john_8622.10.2008 12:05

@MoWeed, e cat se poate de clar ca giovanni va aduce noul antrenor. Debarcarea lui Laca a fost premeditata, ciobanul a recunoscut ca a dat declaratiile de dupa meciul cu Lyon ca sa il forteze pe Lacatus sa plece. Cred ca deja se stie numele antrenorului in clanul becali.

andyro22.10.2008 12:06

Lita Dumitru, Sdrobis.... d'astia care n-au foarte multe pretentii.

 

@Lari, esti incorect cu Protasov. In Ucraina exista 2 mari echipe, Sahtior si Dinamo Kiev, cu care Dnepr, echipa a unui oras de mineri, un fel de Jiul Petrosani la noi, nu se va putea niciodata compara din punct de vedere al investitiilor, suporterilor, etc. Pe locul 3 in ultimii 2 ani a fost Metalist Kharkiv, jucaria unui magnat financiar ucrainian, care printre altele a eliminat Besiktas in UEFA, dupa un 4-1 in care turcii n-au miscat nimic. Dnepr a terminat pe locul 4 in ultimii 2 ani, dupa cele de mai sus, si nu cred ca ar fi putut face cineva mai mult, fie el Protasov sau Mourinho.

DelPiero1022.10.2008 12:06

Pe cand discutii despre un nou patron...?

MoWeed22.10.2008 12:09
@MoWeed, e cat se poate de clar ca giovanni va aduce noul antrenor. Debarcarea lui Laca a fost premeditata, ciobanul a recunoscut ca a dat declaratiile de dupa meciul cu Lyon ca sa il forteze pe Lacatus sa plece. Cred ca deja se stie numele antrenorului in clanul becali.

De asta imi este mie frica, sa nu aduca vreun antrenor foarte slab pe care sa-l sustina pana in panzele albe;doar sezonul asta pot da vina pe Laca la insuccese

bebeto22.10.2008 12:10

antrenor principal e Gigi becali.de fapt baiatul asta e de toate la Steaua...ar fi si maturator daca maturatorii de la Steaua ar fi bagati in seama de presa in fiecare zi.intrebarea corecta este:CINE VA FI ANTRENOR SECUND?

Hassan22.10.2008 12:14

 

Sper intr-un antrenor STRAIN, profesionist. Un antrenor care sa nu inteleaga aberatiile ciobanului sau ale presei, care sa isi vada de treaba si sa puna echipa pe picioare. Nu imi pasa daca il aduce giovani, Gigi sau Gica, atat timp cat este un adevarat profesionist

DelPiero1022.10.2008 13:57
Sper intr-un antrenor STRAIN, profesionist. Un antrenor care sa nu inteleaga aberatiile ciobanului sau ale presei, care sa isi vada de treaba si sa puna echipa pe picioare. Nu imi pasa daca il aduce giovani, Gigi sau Gica, atat timp cat este un adevarat profesionist

 

Ucraineanul s-ar întoarce în Ghencea

Protasov: "Aștept un telefon de la Steaua"

 

Protasov nu se grãbește sã ajungã în Ghencea, însã așteaptã ca telefonul sã sune în orice moment. Fostul antrenor al Stelei nici nu știa cã Lãcãtuș a demisionat și spune cã ia în calcul o revenire în Ghencea.

 

Reporter: Sunteți disponibil sã preluați Steaua?

 

Protasov: Tu ești presedintele Stelei? Tu îmi faci propunerea?

 

Reporter: Dacã primiți o propunere de la dl Becali, ce ziceți?

 

Protasov: Nu pot sã vorbesc ?dacã??

 

Reporter: Așadar, asteptați un telefon de la Steaua?

 

Protasov: Nu, nu aștept un telefon, dar aș aștepta un telefon? Nu vorbesc despre posibilitãți. Nu știam cã Lãcãtuș și-a dat demisia, am aflat de la voi.

PROSPORT

 

Ce ziceti?Desi cred ca sunt sub 1 % sanse sa revina,ucraineanul e dispus.Desigur,Becali vrea numai o marioneta...

sabin130722.10.2008 14:04

Da, mi se pare plauzibil sa speram intr-o liniste la echipa venita din dificultatile unui strain de a intelege limba romana, si asta prost vorbita de becali. Becali ii va transmite ceva, ¨antrenorul¨ nu va intelege sau se va face ca nu aude in timp ce ii invata pe cativa jucatori sa faca o preluare inaintea unui meci in CL, si gata, toate bune si frumoase.

Lari22.10.2008 14:12
Lita Dumitru, Sdrobis.... d'astia care n-au foarte multe pretentii.

 

@Lari, esti incorect cu Protasov. In Ucraina exista 2 mari echipe, Sahtior si Dinamo Kiev, cu care Dnepr, echipa a unui oras de mineri, un fel de Jiul Petrosani la noi, nu se va putea niciodata compara din punct de vedere al investitiilor, suporterilor, etc.

 

Oleg a stat 3 ani acolo, aia au construit pana si un stadion nou, i-au dat mana libera, a adus ce jucatori a vrut el iar Dnepr s-a umplut de penibil in Cupa UEFA.

 

Nu ma asteptam ca el sa ajute Dnepr sa devina noua forta in Ucraina, dar nici sa aiba acele rezultate slabe in cupele europene.

 

Daca ar veni, eu as avea incredere in el, pentru ca a aratat, de exemplu, ca are capacitatea sa schimbe in timpul meciului lucrurile care nu merg, ceea ce spune multe.

 

Asa cum am spus, mi-as dori un profesionist, adica un de-ala care sa aiba capacitatea sa-i puna pe jucatori si sa atace furibund si sa se apere cu maturitate. Oleg facea excelent faza ofensiva, insa apararea, cu el la timona, imi parea nesigura. Ce nu pricep: cum putea defensiva noastra sa arate asa de bine in cupele europene...

 

Sa dea Dumnezeu sa ma insel eu, Andyro! Sa vina Oleg si sa ne faca din nou mandri de echipa asta.

 

weeezer22.10.2008 14:14

Io cred ca cel mai "de viitor" antrenor pentru noi ar fi Razvan Lucescu. Asta daca am putea lasa la o parte ura de rasa (si aici ma gandesc la rasa rapidista, nu la oarece minoritati etnice).

 

Apoi in ordinea preferintelor ar veni Dan Petrescu. Sau pe locul 1 in top daca s-ar putea sa vina la pachet cu MM. Sanse <1%.

 

Dorinel n-a demonstrat ca ar putea fi un antrenor de top, afara de un prim sezon mai bunutz la CFR, in rest peste tot a dat gres.

sabin130722.10.2008 14:28

@weeezer

Ce te face sa crezi ca pe termen mai mare de cateva luni acesti antrenori si-ar putea arata valoarea/non-valoarea la Steaua cu becali?

Lari22.10.2008 14:32

Maine la amiaza vom afla numele noului antrenor. Am emotii mai ceva ca la un meci...

 

LE: Bai, cum ar fi sa vina Malesani? Ce misto ar fi, cre'ca ar fi in stare sa-l ia la suturi pe dobitoc daca ar incepe sa faca pe desteptu' pe chestii de fotbal :naughty:

 

Malesani, vino tata incoa', asta ti-e menirea, sa-l troznesti pe oaie! :worthy:

Adrian22.10.2008 14:38
Lita Dumitru, Sdrobis.... d'astia care n-au foarte multe pretentii.

 

@Lari, esti incorect cu Protasov. In Ucraina exista 2 mari echipe, Sahtior si Dinamo Kiev, cu care Dnepr, echipa a unui oras de mineri, un fel de Jiul Petrosani la noi, nu se va putea niciodata compara din punct de vedere al investitiilor, suporterilor, etc. Pe locul 3 in ultimii 2 ani a fost Metalist Kharkiv, jucaria unui magnat financiar ucrainian, care printre altele a eliminat Besiktas in UEFA, dupa un 4-1 in care turcii n-au miscat nimic. Dnepr a terminat pe locul 4 in ultimii 2 ani, dupa cele de mai sus, si nu cred ca ar fi putut face cineva mai mult, fie el Protasov sau Mourinho.

 

As vrea sa mai completez eu ceva.

Cu o echipa a carei vedete sunt Vorobei si Bielyk, Dneprul lui Protasov a cam batut pe sahtiorul lui il muce pe unde l-a prins.

Lari22.10.2008 14:45

Adrian, de acord, a batut si la Kiev cu 3-1 si 2-0, se stiu lucrurile astea. Mai intreb odata: ce performante in cupele europene a avut Protasov cu o echipa pe care el insusi a creat-o, asa cum a dorit?

Raduccio22.10.2008 15:11

astia de pe gesepe si de pa prostsport il dau pe Dorinel antrenor.... nu stiu ce sa mai zic.

Robinson Rufay Zapata22.10.2008 15:23
astia de pe gesepe si de pa prostsport il dau pe Dorinel antrenor.... nu stiu ce sa mai zic.

 

nici Dorinel inca nu are valoare de Steaua , un Petrescu sau un Protasov ar fi excelent , insa din pacate greu de adus vreunu acum la Steaua

«1236»