Marius Lacatus a demisionat miercuri, 22 octombrie, din functia de antrenor principal al Stelei. Decizia acestuia a venit la o zi dupa infrangerea de pe teren propriu, scor 3-5, din fata celor de la Olympique Lyon, contand pentru grupa F a UEFA Champions League. "In urma declaratiilor patronului echipei se lasa loc de interpretari si de aceea am decis sa renunt. A fost un an destul de bun, se putea si mai mult, dar din pacate nu am reusit sa obtin mai multe performante. E o experienta si poate voi invata din greseli. Plec pentru ca nu vad perspective bune. Decat sa sufere echipa in continuare si sa fie o presiune mare pe jucatori, mai bine plec eu", a declarat Lacatus dupa ce s-a intalnit cu patronul echipei, pe care l-a anuntat ca demisioneaza. FC Steaua va publica mai tarziu un comunicat oficial al fostului antrenor al echipei noastre, caruia clubul ii multumeste pentru munca depusa in ultimul an si pentru performantele obtinute in aceasta perioada.
Asadar , Cine vine ?
