respect pentru decizia lui Lacatus..sper sa vina Protasov insa sansele sunt destul de mici..90% vine Dorinel Munteanu
respect pentru decizia lui Lacatus..sper sa vina Protasov insa sansele sunt destul de mici..90% vine Dorinel Munteanu
Cand scriu aceste cuvine imi este foarte greu , Marius Lacatus RESPECT-->Becali crezi ca esti antrenor , mai bine pleaca(eu nu da-u banii la echipa dar mentalitatea jucatorilor sunt exact ca a ta , din cauza ta echiap e asa ). Cand Zapata scotea mingi de la vinclu anul/sezonul trecut nu vorbeai despre schimbarea lui RUSINE lipsa de neprofesionalism.
Marius Lacatus e un tip extraordinar si sper ca dupa experienta traita la Steaua sa nu-l afecteza si sa nu ii plece de la inima echiapa Steaua! Nu uita sunt in lumea fani care inca mai stiu ce erai/esti/si vei fi pentru aceasta echipa.Eu nu am sa uit niciodata cum ai venit tu si ai prelaut echipa de pe locul 6(nimicita) si ai adusa la 1 punct de titulu. Nu am sa uit cum salutai galeria la fiecare meci , parca tu le erai dator lor si nu ei tie!Pentu cariera ta impresionanta precum si unicul jucator de fotbal din Romania care esti idolul echipei!
mai bine pleca oierul
:wall:
decat Simbolul Stelei...dar la cat de mult a fost contestat din pacate a cedat cel mai destept ca in totdeauna ... imi pare rau si regret din tot sufletul ca a plecat :sad2: ... nu e un antrenor stralucit dar se vede ca a facut ceva la clubul asta ... chiar daca nu in rezultate asa cum ar vrea unii dar spiritul echipei era altul
...
BAFTA MULTA Laca ORIUNDE VEI MERGE !!!
Lacatus si-a recastigat respectul de sine prin acest pas.
Becali:"Daca nu voiam sa plece, insistam si Lacatus nu m-ar fi refuzat!"
Becali:"Daca nu voiam sa plece, insistam si Lacatus nu m-ar fi refuzat!"
"daca...daca" oierul asta nu stie ce sa mai minta sa pice el in picioare sa ii fie lui bine ... sincer m-am saturat de minciunile lui pana peste cap ... o avea el bani si poate sa schimbe ce vrea dar Iubirea pentru Steaua a fanilor nu o va schimba in veci ... iubirea asta nu moare niciodata si nu se cumpara cu nimic ...
Lacatus inseamna totul pentru Club iar oierul asta nu stie altcva decat sa distruga ... sa se duca sa faca experimente la alta echipa ca la Steaua a facut destule si toate le-a facut praf ...
sincer nu prea il mai acceptam la Steaua la Laca...dar acum am un mic gol undeva in adancul intunecat al sufletului meu..oricum il respect pt tot ce a facut pt Steaua..sper sa`si gaseasca o echipa care are un conducator capabil sa gandeasca si fara sa`l streseze...sa vina D.Munteanu?FEREASCA Dumnezeu!!!..e ca si cum ar antrena un `amator`..cat va fi creatura asta venita dintr`o lume paralela la Steaua(becali),niciun antrenor nu va face performante la Steaua..isi baga nasul peste tot..nu conteaza ca stie sau nu..el se baga oriunde incape...DISPARI,JAVRA!
Chit ca Steaua ar retrograda si Lacatus ar ramane decat sa vina un antrenor nou care sa fie sclavu lu Jiji si sa castigam campionatu...Doamne kti antrenori care au salutat galeria am avut uitativa la zer0li care nu cred ca nea salutat nici macar odata. Rusine alora care iau cerut demisia. Sa speram ca acesta este inceputul declinului pentru cioban
dak Steaua retrogradeza si pleaca ciobanu ma bucur mai mult ca la un titlu. Pacat, mare pacat....Protasov e ultima speranta. ![]()
Probabil nu sunt primul care scrie asta, dar nu mai pot rezista. Sa le fie rusine celor care i-au cerut demisia lui Lacatus! Presupun ca sunteti fericiti acum! Sa le fie rusine celor care il faceau hair-stylist pe cel mai mare stelist din istorie! Stiti de ce a plecat Laca? Pentru ca singurul lucru care il mai facea sa indure aberatiile lui Jiji eram noi, suporterii. Sustinerea noastra era motivul pentru care se trezea dimineata si o lua din nou de la capat! Credeti ca i-a fost usor? In mod cert nu! Si tocmai unii dintre noi l-au tradat! Cand nu a mai simtit caldura si sustinerea noastra, a plecat! Laca, eu iti multumesc! Pentru mine vei ramane intotdeauna cel mai mare stelist. Plecarea ta coincide cu o pauza cu o durata nedeterminata pe care o sa o iau de la meciurile de pe Ghencea. Nu va mai fi la fel!
Pentru userii de aici care se bucura, un singur mesaj: Rusine Iudelor!
Sunt scarbit!
Hai ca esti tare! Il si vad pe Lacatus stand in fata calculatorului citind mesajele lui Adrian sau ale lui Mihai Somanescu si spunand:" Gata !Nu mai pot continua!Daca oamenii astia nu ma vor e clar ca nu mai am ce cauta aici".Ai auzit tu pe cineva pe stadion strigand demisia?
"M-am bucurat pentru ce a patit Steaua"a spus radu banciu sau cum il cheama!o urasc din tot sufletu pe omul asta X(X( l-as omora!!Lacatus ramai in inimile noastre pe veci!!MULTUMIM PENTRU TOT!!!TE IUBIM!!
Nu comentez daca a fost sau nu antrenor de Steaua. Spun doar ca avea mentalitate de Steaua, insa nu in-de-ajuns de mult. Respectele mele daca a demisionat la tampeniile lui Becali din presa. Omul ala trebuie sa mai stie si ce-i aia autocontrol. Legat de Becali, o sti el sa se faca remarcat, o fi el la masa bogatilor, dar in nici un caz nu face parte din elita oricarui tip de grup. A fost, este, si va fi intotdeauna un om care nu poate castiga increderea si respectul cuiva. Nu stie sa se controleze, nu stie sa faca mai nimic. In afara de bani. Bravo lui...dar nu la Steaua..
Lacatus, ai fost, si vei ramane un om deosebit, cu un loc special in sufletul meu.
LA-CA-TUS !!! LA-CA-TUS !!! iti multumim pt tot ce ai facut pt Steaua si vei ramane pt noi unicul numar 7... echipa noastra din pacate, si ma refer acum la conducere, nu stie, precum in reclama aceea, sa-si pretuiasca adevaratele valori.... tot respectul meu pt Marius Lacatus si ma bucur ca nu s-a intamplat ca si cu Hagi... si am si eu o intrebare... retorica:)) oare cand se va trezi domnul din pipera care conduce acest imens club la realitate??? si fratilor.... unde ati vazut voi antrenori schimbati cum se schimba la noi???? in anglia la arsenal si man utd antrenorii astia is de cand ma stiu... si nu au avut numai succese... da parerea mea e, ca daca prinzi un antrenor bun, merita sa-l ti mai mult timp chiar daca nu apar rezultatele imediat.. parerea mea... FORZA Steaua !!! si ..... HAI Dorinel !!!
ANUNT LA MICA PUBLICITATE
FC STEUA Bucuresti cauta antrenor. experienta nu este obligatorie (se invata de la patron). cerinte pt candidati: cap de lemn, mut, surd si orb (oricum va fi ghidat de patron) expert in pupincurism este un avantaj. oferim salariu motivant si ocazia de a vizita tari straine. va rugam trimite-ti CV la adrea J***@***
ANUNT LA MICA PUBLICITATE
FC STEUA Bucuresti cauta antrenor. experienta nu este obligatorie (se invata de la patron). cerinte pt candidati: cap de lemn, mut, surd si orb (oricum va fi ghidat de patron) expert in pupincurism este un avantaj. oferim salariu motivant si ocazia de a vizita tari straine. va rugam trimite-ti CV la adrea J***@***
=)) hahaha pt comunicarea cu patronu candidatu trebuie sa aiba celularu la el tot timpu,de preferabil din aceeasi retea telefonica,acesta trebuie sa aiba incredere in viziunile prealuminatului si sa ai aplice dorintele lui masochiste... ![]()
p.s MORI CIOBANE !!!
Carcotasi de pe toate forumurilor, uniti-va!
A aparut alta tinta!Dorinel!Nu-l slabiti pana nu-l daramati!
Sa nu-l prinda paltonul ca antrenor la Steaua!
Succes!
P.S.
1) Multi au crezut ca daca va pleca Lacatus va veni un "Mourihno" la Steaua:)))))
Naivitatea nu este interzisa de lege, poate de aceea sunt prea multi naivi in libertate:)
Becali nu va da mai mult de 2-300 k euro unui antrenor, nici de acum si nici peste 5 ani!
Nu spun ca Dorinel este un antrenor slab, dar nu cred ca este mai bun decat Lacatus, astfel inca sa faca din rahatul lui Becali bici si aceasta schimbare sa fie justificata. S-a dat din lac in ....putz.
Deja oierul a dec;arat ca implicarea lui in cadrul echipei va fi mult mai mare decat pe vremea lui Lacatus!
"Am vorbit la telefon cu Dorinel Munteanu de fațã cu Lãcãtuș. L-am ales pe Munteanu pentru cã mi-a plãcut jocul echipelor unde a antrenat el, chiar daca nu a avut rezultate. El a croit bine jocul echipelor dar nu a avut 'material'. M-am consultat cu jucãtorii și ei au spus cã nu va fi nicio problemã sã lucreze cu el. Îl vor respecta. Îmi place de el pentru cã are caracter. Nu suntem certați, dar în urma acelor discuții a lãsat loc de 'bunã ziua. La început, mã voi implica mai mult la echipã, voi încerca sã ghidonez activitatea lui Munteanu", a încheiat Becali", a spus Becali.
2) Ceea ce am spus la pct. 1) am spus-o cu amaraciunea hazului de necaz.
Pentru ce se intampla acum la Steaua si lui Lacatus, dar si de lehamite fata de acei carcotasi Protasov- petrescieni-etc, visatori si mai putin ganditori.Dupa atatia ani nu au ajuns sa-l cunoasca pe Becali si sustin de-a puia a gaia cu cai verzi pe pereti.
L-ati vrut afara pe Lacatus sa va procopsiti cu noul antrenor...Becali:)))
Asa ca .... sa aveti la indemana epitetul vostru favorit cu care l-ati "umplut" pe Laca: "sluga oierului".
Acum sunteti multumiti ?? Eu sincer mor de ciudã cand vãd ca Lãcãtus pleacã capul in fata lui Becali!
Acum sunteti multumiti ?? Eu sincer mor de ciudã cand vãd ca Lãcãtus pleacã capul in fata lui Becali!
da sunt multumit dintr-un anumit punct de vedere:1 Lacatus nu si-a plecat capu in fata ciobanului...a avut onoarea sa isi dea demisia si nu sa indure prostiile trimise in presa de jijiot....2 Lacatus s-a vazut ca nu poate mai mult ca antrenor, mai are de invatat...3 si yo mor de ciuda ca Lacatus nu a reusit an templu sa demonstreze aceea ,,salbaticie'' pe care o arata an teren.Aceasta a fost inca o lectie pe care Lacatus o sa o invete si cu timpu va deveni mai bun.. RESPECT Lacatus ,TE VOM IUBI MEREU ![]()
ANUNT LA MICA PUBLICITATE
FC STEUA Bucuresti cauta antrenor. experienta nu este obligatorie (se invata de la patron). cerinte pt candidati: cap de lemn, mut, surd si orb (oricum va fi ghidat de patron) expert in pupincurism este un avantaj. oferim salariu motivant si ocazia de a vizita tari straine. va rugam trimite-ti CV la adrea J***@***
=)) hahahhahahahahahaha cat de tareee
)) bvo mane ai facut-o
)))))
Imi pare rau dak o sa fiu cam realist in declaratiile mele insa cred ca plecarea lui Lacatus se datoreaza in primul rind lui, si asta din cauza ca si-a atins limitele de antrenor. ca ca ciobanul e un idiot nu mai este nici o lipsa de indoiala, insa nu din cauza lui Steaua a ajuns acum in situatia asta. Bine, zice el ca il vreau pe ala sau pe alalat insa dak este un antrenor bun pe banca "zice ca patronu si face ca el" dak are stofa de antrenor si va zic eu ca dak avea rezultate ii inchidea gura lu fecali. A ca si jucatorii au acum vina lor asta e rusinea lor si ar trebui sa le dea de gindit ca poate si ca din cauza lor a plecat Laca pt ca nu au reusit sa indeplineasca indicatiile tactice pe care li le dadea el. Am mai zis-o si o mai zic: DA ca si jucator palaria jos in fata lui Lacatus si sper ca si pe viitor sa mai ajungem sa avem un asa jucator insa mai greu, insa ca pt asta sa stam si sa asteptam aceleasi rezultate ca si antrenor eu zic ca nu este corect. Poate pe viitor el va acumula destula experienta, va "fura" din meseria aceasta de la antrenorii cei mari de prin Europa (cel putin). Personal, anul acesta credeam ca o sa facem o figura mult mai frumoasa in Liga, sa cistigam campionatu si poate si o figura frumuoasa si in Cupa Romaniei. Am zis asta uitandu-ma la lot, la omogenitatea si experienta acumulata. Le mai lipsesc unele lucruri insa unele dintre ele trebuiau sa vina si de la antrenor (de aia i se zice antrenor). Imi pare rau pt el si cred ca aducerea lui s-a bazat mai mult pe o impacare (temporara) cu suporterii decat pe valoarea sa de antrenor. Steaua nu poate sa aduca antrenori pe care sa-i invete meseria de antrenor, ORICARE AR FI NUMELE LUI. Sper sa ajungem sa avem un antrenor care sa ii inchida gura ciobanului si la propriu si la figurat!!!
Sa te vedem acum Jiji ce ai sa faci cu suporteri??????????????
Este un curent care zice asa ,trebuie sa ii aduci pe aia din Pipera cum ai mai vrut sa faci nu de mult sa incurajeze echipa ca suporteri Stelei uni aia adevarati au spus ca mai bine suspendati de cat umiliti de un cioban ca tine sa vezi Jiji ce te asteapta si in campionat si in UEFA SA VEDEM CE AI SA FACI??????????????
Asa se va canta:Am avut si vom avea mereu boala pe TIGANII ..........................si te calmeaza baieti jijica sa mai zici tu ca esti stapanul ca Steaua e a ta ca faci ce vrei suporteri nu te intereseaza si toate aberatile tale timpite si cu UEFA nu mai ai ce face ca daca ai uitat avem cu Fiorentina acasa decat asa mai bine de loc Jiji rade toata europa de noi cibane si daca iti facem asa 2-3 ani sa nu mai vina milioanele din Liga poate reenunti si noi scapam de tine
-cand ai strigat au au au ai scapat
-cand ti-ai batut joc de noi si de Elton ai scapat
-cand ai comis-o cu Hagi ai sapat
-si multe altele ai scapat
-dar acum cu Lacatus ai stricato rau
si sa sti ca sa umplut paharul
Daca vine Dorinel, va pati ca si Lacatus si Hagi. Becali isi ia o sluga, nu accepta antrenori gen Protasov, pentru ca stie ca nu va fi "sheful".
Lucescu, tigan si javra cum e el, e printre cei mai mari antrenori din Europa. Si o zic obiectiv.
Daca vine Dorinel, va pati ca si Lacatus si Hagi. Becali isi ia o sluga, nu accepta antrenori gen Protasov, pentru ca stie ca nu va fi "sheful".
Lucescu, tigan si javra cum e el, e printre cei mai mari antrenori din Europa. Si o zic obiectiv.
esti fericit?
Ce mari performante are Lucescu sa-l propulsezi intre cei mai mari antrenori din Europa?
Sa te vedem acum Jiji ce ai sa faci cu suporteri??????????????
Este un curent care zice asa ,trebuie sa ii aduci pe aia din Pipera cum ai mai vrut sa faci nu de mult sa incurajeze echipa ca suporteri Stelei uni aia adevarati au spus ca mai bine suspendati de cat umiliti de un cioban ca tine sa vezi Jiji ce te asteapta si in campionat si in UEFA SA VEDEM CE AI SA FACI??????????????
raspundeti
Asa se va canta:Am avut si vom avea mereu boala pe TIGANII ..........................si te calmeaza baieti jijica sa mai zici tu ca esti stapanul ca Steaua e a ta ca faci ce vrei suporteri nu te intereseaza si toate aberatile tale timpite si cu UEFA nu mai ai ce face ca daca ai uitat avem cu Fiorentina acasa decat asa mai bine de loc Jiji rade toata europa de noi cibane si daca iti facem asa 2-3 ani sa nu mai vina milioanele din Liga poate reenunti si noi scapam de tine
-cand ai strigat au au au ai scapat
-cand ti-ai batut joc de noi si de Elton ai scapat
-cand ai comis-o cu Hagi ai sapat
-si multe altele ai scapat
-dar acum cu Lacatus ai stricato rau
si sa sti ca sa umplut paharul
Nu am apucat sa citesc toate posturile,asa ca daca a mai pus si altcineva acest articol din GSP,imi cer scuze.Un articol pe care nu credeam sa-l vad in ziareBecali, tu cînd pleci?
Lãcãtuș a renunțat, dar demisia antrenorului nu rezolvã criza Stelei
"Lãcãtuș e vinovat". Da, știm clișeele fotbalului. 2-0 e cel mai periculos scor, antrenorul e culpabil dacã echipa pierde. Axiomã din Ghencea: Patronul nu greșește niciodatã, are întotdeauna dreptate. Gigi Becali e un camarad de nãdejde. Nu te salveazã de la înec, privește cum te scufunzi. Dupã potop, îți construiește o casã, dar și-o trece pe numele lui.
Da, Lãcãtuș e vinovat. Pentru cã a venit cu inima deschisã la Steaua, deși știa ce pãtimise Hagi. Cã a fost scutul tãu, Gigi, în fața suporterilor, ce cred în spiritul Stelei și nu în spiritul de turmã. Lãcãtuș poate fi blamat pentru cã tribuna îl iubește, iar pe tine doar te acceptã. Fosta extremã e criticabilã pentru cã jucãtorii sînt nemulțumiți cã i-ai pãcãlit la bani. Tehnicianul poate fi pus la zid pentru cã Toja nu e mijlocașul salvator pe care l-ai vãzut tu pe casetã, pentru cã Semedo, feblețea ta, e doar un iepuraș speriat de minge, pentru cã finul tãu, Rãdoi, și-a pierdut omul din marcaj.
Antrenorul poate fi acuzat pentru cã tu,marele bogãtaș, împãratul din Pipera, susții Steaua doar cu banii ce vin din Liga Campionilor, cã echipa e ruptã în fund dupã ce ai îmbrãcat-o de la solduri. Lãcã meritã sã fie batjocorit pentru cã a încercat sã fie el antrenorul mãcar pentru o searã și nu o marionetã ghidonatã din lojã.
Lãcãtuș a renunțat ieri. Un gest demn dupã ce Steaua a fost ciuruitã în propriul fief. "Ce, a murit cineva?", a comentat Becali. Da, iluzia cã un simbol poate fi și un mare antrenor. Dupã Balaci la Craiova sau Dobrin, la Pitești, Lãcãtuș a eșuat în Ghencea. Da, pentru asta e vinovat. Cã a coborît de pe soclu și a devenit muritor. Cã s-a oferit naiv pradã hienelor, cã a fost lapidat de cei care-i juraserã credințã. Cã a rezistat pe bancã pînã la final și nu a pãrãsit stadionul, la 3-4, ca și patronul.
Cînd a preluat Steaua, Gigi Becali recunoștea cã nu se pricepe la fotbal, cã nu este un suporter al "roș-albaștrilor". Nu știa cine a bãtut penaltyurile la Sevilla, nu cunoștea palmaresul Stelei, habar nu avea ce echipã a învins "Regele", în Supercupã, la Monte Carlo. Între timp a devenit specialist. Þine Cupa Campionilor în birou, pe dulap, iar pe Lãcãtuș, Balint și Hagi i-a atacat murdar, pe la spate.
Plecarea "Fiarei", bucuria patronului. Becali a mimat suferința în fața presei. Cu o mînã i-a dat brînci lui Lãcãtuș în prãpastie, cu cealaltã își fãcea cruce cã a scãpat de el. Demisia antrenorului nu este panaceul pentru boala Stelei. Virusul ce o vlãguiește de puteri stã pe jilț, la palat.