FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lacatus a demisionat de la Steaua

«1789»
fedora22.10.2008 20:57

1. Da, se pare ca s-a trezit si presa. Poate avem o sansa daca fortam niste proteste duminica?

 

2. Bine ai revenit, Laca! Nu-ti statea bine langa cioban.

 

3. Iata de ce vine blatistul Dorinel si nu altcineva: "Eu nu pot sa lucrez cu Dan Petrescu. De ce? Pai, daca ii spun ceva si nu face, asta e. Il dau afara a doua zi"

manu7122.10.2008 21:05

bravo ciobane,recunos ca ai mai scapat de unu caruia i-ai vandut iaurt(orice ai face,cioban ramai toata viata ta ipocrita),recunosc ca Lacatus nu era mare scula de antrenor(dar are o calitate mare,are coloana pt ca si-a dat demisia la primul atac al ipocritului,1-0 pt Lacatus in fata shtoarfei de pe centura pipera).

acum urmeaza altul la rand,inca unu care nu are prea mare talent de antrenor,Munteanu nu prea a rupt gura targului(o reusita este perioada la CFR),dupa exprimarea "marelui"invatat din ciobanie o sa fie ghidonat de talentatul mioritic in activitate......cand aud ce exprimare are Jiji la adresa antrenorului pe care urmeaza sa-l aduca,ma uimeste faptul ca Dorinel accepta situatia(spunea marele Nicolae iorga despre poporul roman ca este compus din curve si lashi pe la 1940,valabil si in 2008).....chiar sunt uimit,pana la urma acest cioban nu vrea un antrenor,vrea o fatada pt talentul sau de antrenor(normal ca nu poate sa faca scoala de antrenori,pt ca el nu stie prea multa carte ,ca altfel era magnific).

sa fim realisti,pe cioban nu-l intereseaza Steaua,pe el il intereseaza locul 2 in campionat si sumele de la u.e.f.a.....noi speram sa lupta pt titlu,pt cupa(adevarul ca e greu,jucatori de 250000 euro/bucata,nu-ti aduc performanta,antrenor fara experienta la 100000euro/sezon,nici atat).....in lc ne-am facut de ras .....in top 300 e dat ciobanu ca fiind cel mai bogat roman,cat a platit si pt titulatura asta?

eu unu nu vreau sa mai ma enervez cu talentele ciobanesti,antrenor,patron,politician,filozof,ipocrit.......asta este situatia Steaua a ajuns becaliana,asa pata in istorie nu a lasat nici comunismul,ma lasa rece ce face ciobanul(ma doare sufletul de Steaua,intotdeauna Steaua este totul pt mine) cu Steaua lui,pt ca nu poate sa fie a noastra deoarece nu se urmareste ca echipa sa lupte pt glorie in campionat,in cupa Romaniei,in cupele europene.

iti multumesc Lacatus pt faptul ca ai ramas barbat si ai stiut sa pleci cand ti-ai dat seama ca mai mult nu poti face.......respect vesnic pt fericirea pe care ne-ai aduso prin talentul tau fotbalistic si puterea de lupta,ai vrut sa te intorci acolo unde esti idol si sa realizezi ce ai facut ca fotbalist,nu s-a putut,viata merge inainte pt tine,iti urez sa-ti fie bine...........

"ce-am fost si ce am ajuns"

BlackWoolfy22.10.2008 21:23
1. Da, se pare ca s-a trezit si presa. Poate avem o sansa daca fortam niste proteste duminica?

 

2. Bine ai revenit, Laca! Nu-ti statea bine langa cioban.

 

3. Iata de ce vine blatistul Dorinel si nu altcineva: "Eu nu pot sa lucrez cu Dan Petrescu. De ce? Pai, daca ii spun ceva si nu face, asta e. Il dau afara a doua zi"

 

Sa te vedem acum Jiji ce ai sa faci cu suporteri??????????????

Este un curent care zice asa ,trebuie sa ii aduci pe aia din Pipera cum ai mai vrut sa faci nu de mult sa incurajeze echipa ca suporteri Stelei uni aia adevarati au spus ca mai bine suspendati de cat umiliti de un cioban ca tine sa vezi Jiji ce te asteapta si in campionat si in UEFA SA VEDEM CE AI SA FACI????????????

Asa se va canta:Am avut si vom avea mereu boala pe TIGANII ..........................si te calmeaza baieti jijica sa mai zici tu ca esti stapanul ca Steaua e a ta ca faci ce vrei suporteri nu te intereseaza si toate aberatile tale tampite si cu UEFA nu mai ai ce face ca daca ai uitat avem cu Fiorentina acasa decat asa mai bine de loc Jiji rade toata europa de noi cibane si daca iti facem asa 2-3 ani sa nu mai vina milioanele din Liga poate reenunti si noi scapam de tine

-cand ai strigat au au au ai scapat

-cand ti-ai batut joc de noi si de Elton ai scapat

-cand ai comis-o cu Hagi ai sapat

-si multe altele ai scapat

-dar acum cu Lacatus ai stricato rau

 

si sa sti ca sa umplut paharul

xray_rom22.10.2008 21:28

Excelent acest articol din GSP. Cand e vosrba sa dea in Becali o fac meserias:)

 

Excelent acest articol din GSP

 

Becali, tu cînd pleci?

October 22nd, 2008

 

Lãcãtuș a renunțat, dar demisia antrenorului nu rezolvã criza Stelei

 

"Lãcãtuș e vinovat". Da, știm clișeele fotbalului. 2-0 e cel mai periculos scor, antrenorul e culpabil dacã echipa pierde. Axiomã din Ghencea: Patronul nu greșește niciodatã, are întotdeauna dreptate. Gigi Becali e un camarad de nãdejde. Nu te salveazã de la înec, privește cum te scufunzi. Dupã potop, îți construiește o casã, dar și-o trece pe numele lui.

Da, Lãcãtuș e vinovat. Pentru cã a venit cu inima deschisã la Steaua, deși știa ce pãtimise Hagi. Cã a fost scutul tãu, Gigi, în fața suporterilor, ce cred în spiritul Stelei și nu în spiritul de turmã. Lãcãtuș poate fi blamat pentru cã tribuna îl iubește, iar pe tine doar te acceptã. Fosta extremã e criticabilã pentru cã jucãtorii sînt nemulțumiți cã i-ai pãcãlit la bani. Tehnicianul poate fi pus la zid pentru cã Toja nu e mijlocașul salvator pe care l-ai vãzut tu pe casetã, pentru cã Semedo, feblețea ta, e doar un iepuraș speriat de minge, pentru cã finul tãu, Rãdoi, și-a pierdut omul din marcaj.

 

Antrenorul poate fi acuzat pentru cã tu,marele bogãtaș, împãratul din Pipera, susții Steaua doar cu banii ce vin din Liga Campionilor, cã echipa e ruptã în fund dupã ce ai îmbrãcat-o de la solduri. Lãcã meritã sã fie batjocorit pentru cã a încercat sã fie el antrenorul mãcar pentru o searã și nu o marionetã ghidonatã din lojã.

 

Lãcãtuș a renunțat ieri. Un gest demn dupã ce Steaua a fost ciuruitã în propriul fief. "Ce, a murit cineva?", a comentat Becali. Da, iluzia cã un simbol poate fi și un mare antrenor. Dupã Balaci la Craiova sau Dobrin, la Pitești, Lãcãtuș a eșuat în Ghencea. Da, pentru asta e vinovat. Cã a coborît de pe soclu și a devenit muritor. Cã s-a oferit naiv pradã hienelor, cã a fost lapidat de cei care-i juraserã credințã. Cã a rezistat pe bancã pînã la final și nu a pãrãsit stadionul, la 3-4, ca și patronul.

 

Cînd a preluat Steaua, Gigi Becali recunoștea cã nu se pricepe la fotbal, cã nu este un suporter al "roș-albaștrilor". Nu știa cine a bãtut penaltyurile la Sevilla, nu cunoștea palmaresul Stelei, habar nu avea ce echipã a învins "Regele", în Supercupã, la Monte Carlo. Între timp a devenit specialist. Þine Cupa Campionilor în birou, pe dulap, iar pe Lãcãtuș, Balint și Hagi i-a atacat murdar, pe la spate.

 

Plecarea "Fiarei", bucuria patronului. Becali a mimat suferința în fața presei. Cu o mînã i-a dat brînci lui Lãcãtuș în prãpastie, cu cealaltã își fãcea cruce cã a scãpat de el. Demisia antrenorului nu este panaceul pentru boala Stelei. Virusul ce o vlãguiește de puteri stã pe jilț, la palat.

 

 

tyby_tyby22.10.2008 22:30

mai baieti nu mai criticati atat patronul.... si asa nu ii pasa si nici nu ii va pasa nu trebuie iertat pentru ce a facut rau dar sa nu uitam ca... Steaua cand nimeni nu se atstepta a ajuns intr-o semi-finala UEFA si de atunci prin Champions League poate nu a facut nimic acolo dar cu siguranta ne-au tinut pe toti cu sufletul la gura indiferent cu ce echipa am jucat dar ce frumos a fost totusi cu Dinamo Kiev :P multumim Dica...asa ca sa ne bucuram chiar de curiozitatea ne facem sa ne bagam nasul acolo unde nu trebuie hai sa ne bucuram de fotbal... Becali greseste dar are si el lucrurile bune pe care le-a facut ... Borcea ce a facut pt Dinamo Copos ce? eu unu ma mai multumesc si cu faptul ca aud si nume de romani cand joaca Steaua nu ca si CFR dar bv bv bv si lui CFR asa se pare ca e fotbal pe care suntem nevoiti sa il vedem cu straini si ramane doar numele dintr-o echipa... dar in care nu poti avea pe cineva ca jucator preferat ca ar fi ca un jucator de la alta echipa pt ca e strain .... multumesc Stelei pentru pentru simplu fapt ca joaca si incearca si multumesc ca martea sau miercurea nu stau sa ma uit ca alti pe acasa (Dinamo ra=pid):P fara suparare voi nu aveti nici-o vina fular-campionii

rattlesnake23.10.2008 06:03

Inca o data, se dovedeste ca suntem cei mai de kakao suporteri. Niste marionete manipulate de oier cum vrea el si cand vrea. De ani buni oierul face ce vrea el la Steaua iar suporterii ei stau si privesc cum un retard cu 4 clase calca in picioare toate simbolurile Stelei.

 

Ne-a stricat imaginea (in toata Europa se stie ca suntem condusi de un incult paranoic), ne-a luat demnitatea, am devenit niste maimutoi cu niste sefi de galerie condusi chiar de el insusi, oierul suprem.

Unde sunt suporterii Stelei de altadata, ca eu unul nu-i mai recunosc!?!! Dinamo si Rapid ne dau clasa la acest capitol si pun pariu ca daca aveau ei un jeg ca Becali , il zburau de mult!

 

Rusine jegurilor alea care sunt sefi de galerie la Steaua, cand de fapt apara interesele ciobanului, rusine tuturor fanilor stelisti, noi suntem adevaratii vinovati pentru ce ni se intampla!!!

 

Acestea fiind spuse, de azi inainte nu mai vreau sa mai aud de clubul asta infect si bolnav mintal!

 

 

«1789»