FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Otelul - Steaua

«191011»
DanStan17.10.2008 14:40

Stimati tovarasi, nu va mai luati de Zapata.

 

Ia uite aici, stire pe Onlinesport : ""Mi-am dat seama ca avem nevoie de portar. Zapata a jucat bine pentru Steaua, dar gata. Ii multumim pentru ce a facut pentru noi, dar nu se poate sa pierdem atatea puncte din cauza lui. Din iarna, il vom lua pe Tatarusanu", a declarat Gigi Becali."

 

Imi pare rau s-o spun dar am senzatia ca exact asta se vroia. Zapata era singurul care ne mai scotea din ra*at. Ciobanu' s-a simtit lezat si de faptul ca Zapata a fost premiat de suporteri, in viziunea lui el e singurul care are voier sa premieze pe cineva, fireste, cu tot circul de rigoare.

Oricum, in ziua in care Zapata va pleca voi fi la aeroport. E un mare portar si poate ar fi putut ajunge mult mai departe daca n-ar fi venit in mizeria din Romania. Cat despre Tatarusanu ... la cate puncte a 'donat' el adversarilor Stelei ...

Mihai D17.10.2008 14:40

suntem ciuk batailor....afara cu toate oile supuse!! n-avem mandrie orgoliu nimic suntem varza...poate peste 10 ani mai luam titlul.

iancu dragosh17.10.2008 14:42
Laca hai nene da-ti demisia.Ne-ai furat un titlu anul trecut, ajunge.Lasa pe unu care stie meserie ca se vede ca esti total pe langa.Un lot ca anul asta nu am mai avut de ani buni de zile si pe tine te bate toata lumea.Gata, noi suntem Steaua,aici nu avem timp de experimente.

 

P.S: Dan Petrescu e cu cel putin 3 clase peste Lacatus la antrenorat,cred ca ar merita sa i se dea si lui o sansa.Mai rau decat acum cu Laca nu are cum sa fie!!!

Laca a recuperat un avans de 11 puncte anul trecut=> Laca ne-a pierdut tiltul . Corect. Nota 10. Cel mai tare rationament pe care l-am auzit in ultima vreme. felicitari!!!

MoWeed17.10.2008 14:42
Ia uite aici, stire pe Onlinesport : ""Mi-am dat seama ca avem nevoie de portar. Zapata a jucat bine pentru Steaua, dar gata. Ii multumim pentru ce a facut pentru noi, dar nu se poate sa pierdem atatea puncte din cauza lui. Din iarna, il vom lua pe Tatarusanu", a declarat Gigi Becali."

E un dobitoc! Uite aici mentalitatea profesionista cu care e condus clubul...

Marius17.10.2008 14:43
O singura tinta avem: Gigi!

CIOBANE, PLEACA DIN Ghencea!

 

Am numarat vreo 10 insi care il urasc din rasputeri pe cioban... Ne adunam si noi vreo 100 in mileniul asta si sa protestam???

 

Vii pe Ghencea cu banner?

rLz17.10.2008 14:44
4 puncte ne-a mancat Zapata sezonul asta, 1 cu Vaslui, 2 cu Bistrita si unul acum... sa nu veniti sa-mi spuneti ca ne-a si scos ca nu-mi amintesc vreun meci anul asta unde vreo interventie de-a lui sa fie hotaratoare...

 

ideea de baza cand joci cu echipele din provincie este sa nu primesti gol in prima repriza chiar daca nu dai, ca in a doua, taranii oricum nu mai ataca, macar se termina egal...

daca ai luat un gol imputit cum le ia rufay mai nou, pe coltul scurt, ai pus-o: incep simulari, trageri de timp, noi ne precipitam si nu mai jucam nimic etc.

 

chiar nu vede nimeni un pattern de vreo 3 ani incoace, cand dracu am intors noi vreun rezultat dupa ce am fost condusi?

4 puncte nea mancat si vreo 10-20 nea salvat!

nu crezi ca esti cam nerecunoscator?

SS Lazio17.10.2008 14:44
O singura tinta avem: Gigi!

CIOBANE, PLEACA DIN Ghencea!

 

Am numarat vreo 10 insi care il urasc din rasputeri pe cioban... Ne adunam si noi vreo 100 in mileniul asta si sa protestam???

 

 

Prietene, camarade, tovarase...

Pornesti, din start, pe o idee gresita.

Nu intelegi ca nu se strange nimeni? Astia suntem, n-ai ce face!

Totusi, nici n-ar trebui sa ne strangem in fata proprietatii cuiva pentru a-i deranja linistea in numele unei posturi( fiindca calitate nu o pot numi) ce o are nu doar cand joaca Steaua, ci mai mereu.

 

 

E suficient ca la fiecare a 3-a,5-a, 10-a sau chiar ( ACCEPT SI ASTA!) a 100-scandare sa se auda frenetic un "Ciobane, pleaca din Ghencea!".

 

E DE AJUNS! Crede-ma. Televizare, telenovelizare, mandrie recastigata. Asta s-ar obtine. Uita-te la episodul de acum ceva vreme, cand s-a strigat tot meciul impotriva lui!

Ce fata avea! Ce il macina evenimentul! Ii fugea pamantul de sub picioare.

 

Nu intelege ca n-ar fi frumos sa se mearga cu sutele in fata ... casei lui, insa, mai intai, trebuie sa se constientizeze ca nu o fixatie devenita maladiva, absorbitoare si centripeta, de tipul "problema e Lacatus", "Jos cu Lacatus!", "carpa!" ,ne scoate din situatia asta groaznica, ci un protest la adresa ciobanului.

 

Cine crede ca doar la Lacatus trebuie "umblat" sau ca Lacatus e primul vinovat, greseste amarnic si e doar un suporter orbit de furie. Mintile ii sunt intunecate de ura. Or, singura tumoare maligna o REPREZINTA BECALI!

DanStan17.10.2008 14:45

Lasa-i, astia-s trepadusii ciobanului ...

Mihai D17.10.2008 14:46
Principali vinovati pentru aceasta situatie suntem noi. De 6 ani de zile am ros fiecare os pe care l-a aruncat Becali. Spre rusinea noastra am avut reactii mai violente la adresa lui Piti, Hagi, Lacatus (stelisti adevarati) decat la adresa Ciobanului. Atata timp cat o sa vedem doar copacii si nu padurea meritam tot ceea ce ni se-ntampla.

ai dreptate trebe boicotat ciobanu.

lupi17.10.2008 14:49
Lacatus e praf;)...Toja la nationala joaca pe stanga si e omul meciului pe maracana cu brazilia si la Steaua marele tehnician il pune mijlocas defensiv.mare antrenor.BODANELU si ultrasii ailalti sa taca;)

 

joaca Toja in meciul asta?

Si poate nu te ridici nici la degetul meu mic ca sa`mi cer sa tac.

 

 

doamne noi jucam cu 3 inchizatori si tot luam gol..cum sa fim asa penibili ?!

 

 

Vreau sa inteleg si eu... in viziunea voastra Tiago e defensiv sau ofensiv? ca Adrian zice ca e oofensiv... voi ziceti ca e defensiv.. pana la urma cum e?

aminteam de toja doar sa vedeti ce maestru e Lacatus.Jucam cu 3 inchizatori si tot luam gol.

Adrian17.10.2008 14:49
O singura tinta avem: Gigi!

CIOBANE, PLEACA DIN Ghencea!

 

Am numarat vreo 10 insi care il urasc din rasputeri pe cioban... Ne adunam si noi vreo 100 in mileniul asta si sa protestam???

 

Vii pe Ghencea cu banner?

 

 

:))

uullttrraasss17.10.2008 14:49

nu ne triem , dar sa iti tin tie parte in ce zici pare aiurea ;)

Mihai D17.10.2008 14:50
O singura tinta avem: Gigi!

CIOBANE, PLEACA DIN Ghencea!

 

Am numarat vreo 10 insi care il urasc din rasputeri pe cioban... Ne adunam si noi vreo 100 in mileniul asta si sa protestam???

Nu-s din Bucuresti, da chiar nu se aduna lumea sa protesteze la meciuri ?

ar trebui boicotat ciobanu la meciul cu lionu acolo unde il doare.

Joga Bonito17.10.2008 14:56
O singura tinta avem: Gigi!

CIOBANE, PLEACA DIN Ghencea!

 

Am numarat vreo 10 insi care il urasc din rasputeri pe cioban... Ne adunam si noi vreo 100 in mileniul asta si sa protestam???

 

Vii pe Ghencea cu banner?

 

Poate o sa dau 2 milioane pe motorina si vin la Bucuresti ( mentionez ca locuiesc la 800 de km de Ghencea), si cu ocazia te umplu de penibil pe tine mare fan de mistouri care locuiesti in Bucuresti.

ss lucki17.10.2008 14:58
4 puncte ne-a mancat Zapata sezonul asta, 1 cu Vaslui, 2 cu Bistrita si unul acum... sa nu veniti sa-mi spuneti ca ne-a si scos ca nu-mi amintesc vreun meci anul asta unde vreo interventie de-a lui sa fie hotaratoare...

 

ideea de baza cand joci cu echipele din provincie este sa nu primesti gol in prima repriza chiar daca nu dai, ca in a doua, taranii oricum nu mai ataca, macar se termina egal...

daca ai luat un gol imputit cum le ia rufay mai nou, pe coltul scurt, ai pus-o: incep simulari, trageri de timp, noi ne precipitam si nu mai jucam nimic etc.

 

chiar nu vede nimeni un pattern de vreo 3 ani incoace, cand dracu am intors noi vreun rezultat dupa ce am fost condusi?

4 puncte nea mancat si vreo 10-20 nea salvat!

nu crezi ca esti cam nerecunoscator?

 

sunt foarte recunoscator lui Zapata, cand are merite... vorbeam de sezonul asta nu de cel trecut... inca o data, te rog enumera-mi paradele lui extraordinare care ne-au salvat anul asta...

 

Stanici17.10.2008 15:01

Joga, relax ca are cam dreptate Mrs. Sunt multe chestiuni care nu merg discutate p'aici..

DanStan17.10.2008 15:01

@ ss lucki : Nu te mai agita, stim c-ai primit indicatii de la Jiji sa-l desfiintezi de Zapata. Stim si cat il urasc 'prietenii' pe Zapata pentru ca ne-a scos din multe situatii grele tocami cand ei vrouiau sa ne vada primind carute de goluri.

predatorpulse717.10.2008 15:03

Ciobanul trebuie boicotat la meciurile din Liga,insa avand in vedere k suntem in Romania nu o sa fie ceva organizat impotriva becaliotului. Cum zicea alt utilizator al acestui forum tot ce se poate face este sa se strige pe stadion impotriva ciobanului in mod organizat si atat. Boicoturi,adunari in fata palatului si alte chestii d-astea vor fi intoarse impotriva fanilor. Daca se vor boicota meciurile de pe Ghencea din campionat echipa va avea de suferit iar presa va da niste titluri penale gen "Steaua fara fani" etc. Daca se merge la palat becali si ai lui o sa trambiteze in presa k au venit huligani si derbedei la el acasa,intorcand situatia impotriva fanilor prin intermediul presei.

 

Cand s-a protestat impotriva sa la meciul acela a fost ceva spontan,nu a fost o chestie organizat,desi atunci a fost faza aia cu Jiji prezent la meciul lui dinam0 si asta i-a infuriat pe fani. Majoritatea fanilor au trecut printr-un proces de becalizare si i-a iesit ciobanului. Nu vedeti k suntem toti intr-o amorteala d-asta enervanta,castigam un meci nici nu stim sa ne bucuram iar cand pierdem(mai ales in deplasari) aproape ca e ceva normal,nici nu ne mai enervam,bagam doua vorbe pe forum si gata.

 

Stiu k o sa zica unii oameni "haideti domne sa ne organizam" insa chiar daca,prin absurd,va strangeti cateva sute,mii si strigati impotriva ciobanului,la primul rezultat bun jumatate din ei o sa paraseasca gasca crezand k echipa incepe sa mearga iar cand echipa se va acoperi din nou de rusine isi vor aminti de cioban. Noi nu vedem padurea din cauza copacilor,ne agitam vorbind de Lacatus,Banel,Semedo,lot,contracandidate uitand sursa tuturor problemelor de la Steaua,fecali.

 

Boicotati meciurile din Liga Campionilor(stiu k astfel facem rau echipei dar trebuie sa tragem un semnal de alarma,si ce semnal mai bun deca pierderea catorva milioane de catre fecali,k sa nu mai zic de imaginea unui stadion gol in CL) iar la meciurile din campionat scandati impotriva lui. Nu avem ce sa-i facem in mod legal dar macar sa stie k nu e binevenit in Ghencea,probabil k o sa-l doara in cot dar macar sa aratam k am luat atitudine,nu k stam k niste oi cat echipa noastra e dusa in rapa de becali si incompetentii ce-l inconjoara.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

ss lucki17.10.2008 15:05
@ ss lucki : Nu te mai agita, stim c-ai primit indicatii de la Jiji sa-l desfiintezi de Zapata.

 

Daca n-as fo atat de suparat si amarat, mi-ar starni un zambet in coltul gurii afirmatia ta...

nu ma intelegeti gresit, il consider pe zapata cel mai bun portar din lot cu 10 clase peste ceilalti 2, dar cand e iesit din forma, mai trebuie incercat si cu altul...

cand iei goluri copilaresti pe coltul scurt, descurajezi si echipa care nu mai simte in tine un pilon de nadejde si joaca cu frica...

joe2117.10.2008 15:06
Vad ca pt unii principala grija e trierea suporterilor, clasificarea lor dupa specie, clasa, rasa, increngatura... Pe mine sincer chiar nu ma intereseaza cine tine cu Steaua ! Eu vreau sa castigam trofee, sa jucam spectaculos (macar din cand in cand) si sa reprezentam cat mai bine Romania in cupele europene. Da, asta imi doresc, sa fim nr. 1 in Romania si sa contam in Europa ! Asta insemna Steaua, de mai bine de 60 de ani ! Si nu cred, sincer, ca asta ma catalogheaza ca suporter de rezultat. Normal ca as fi suporterul Stelei si in divizia B si in C, dar as fi un supoter stelist umilit si revoltat impotriva conducerii si jucatorilor. Unii dintre voi astia cu catalogarile nu stiu precis ce insemna suporter de rezultat, e simplu oameni buni: acel "fan" care atunci cand Steaua bate pe Kiev cu 4-1 in deplasare isi pune Scooter Maria ring tone la telefon si cand pierdem la scor cu Lyonul spune ca nu-l intereseaza ca si daca ar fi castigat nu imparteau banii cu el. Cei care isi pierd timpul si isi toaca nervii criticand pe forum sau fluierand pe stadion NU SUNT SUPORTERI DE REZULTAT !!!

 

Lasa-ma nene, nu cred ca suporterii Stelei sunt suporteri de rezultat, dar supararea e mare, nu jucam nimic iar atitudinea jucatorilor lasa de dorit.Sunt ferm convins ca multi dintre cei de aici sufera enorm de mult dar merg in continuare cu aceasta echipa ceea ce-nseamna ca nu-s suporteri de rezultat, uita-te la nick-urile lor si-ai sa-i vezi mereu postand.Un supoerer de rezultat pleaca repede...Inca ceva, nu stiu ce varsta ai, dar ti-as povesti de umilinta suprema la care am fost supusi candva fiind eliminati din cupa de Sticla Ariesu Turda...

 

 

Daca dai click pe nick-ul meu, vezi ce varsta am. Daca nu te descurci, iti spun eu: 24 (cam jumate din cat ai tu). Lasand asta la o parte, citind raspunsul tau nu cred ca ai inteles ce am vrut sa spun. Poate daca mai citesti o data, de mai multe ori...

Opa suntem si spirituali, nu ca nu ma descurc dar pur si simplu nu ma intereseaza pesoana ta, de aceea nu m-am obosit sa intru pe profilul tau sa vad ce varsta ai, cat priveste problema de descurcat, te asigur ca o fac mult mai mult decat iti inchipui tu...Mai ramanem sa-ncepem sa ne-njuram in limbi straine...Stii ceva nu ma intereseaza catusi de putin ce varsta ai si cine esti, dar debitezi prostii si aici e o problema, citez :

 

Unii dintre voi astia cu catalogarile nu stiu precis ce insemna suporter de rezultat, e simplu oameni buni: acel "fan" care atunci cand Steaua bate pe Kiev cu 4-1 in deplasare isi pune Scooter Maria ring tone la telefon si cand pierdem la scor cu Lyonul spune ca nu-l intereseaza ca si daca ar fi castigat nu imparteau banii cu el. Cei care isi pierd timpul si isi toaca nervii criticand pe forum sau fluierand pe stadion NU SUNT SUPORTERI DE REZULTAT !!!

 

Lasand la o parte ca esti incoerent in exprimare, daca esti cat de cat un suporter echilibrat, iti dai seama ca multi care injura poate nu au capacitatea necesara de a se controla in situatii ajunse la extrem, si ca sa pricepi mai usor ce vreau sa spun, dupa un esec usturator cu Sportul, fie si cu echipa de rezerve, urmat de unul de maniera de la Galati, normal ca-si perd rabdarea si incep sa-njure, dar asta nu inseamna ca sunt suporteri de rezultat, sau sunt mai putin suporteri ca tine...

P.S Daca tot nu ai inteles mesajul meu, iti explic mai direct, nu poti tu stabili cine e mai supoerter si cine nu fara a tine cont si de latura psihologica a fiecarui individ...

DanStan17.10.2008 15:11

Mai lasa-ma ! Exact in Zapata trebuia sa dati ! Nu mi exista nici un jucator pe care sa nu-l fi injurat. Toti, de la A la Z sunt niste nulitati, antrenorul e un zero barat ... Steaua nu mai are nimic bun ... Care mama dreaq a orchestrat campania asta ? Daca l-as cunoaste l-as nenoroci cu mana mea, indiferent de consecinte.

 

Ma intreb cine le-a dat ordin imputitilor din presa sa 'traga' in Zapata. Toti, inclusiv Gradinescu, un tip echilibrat, ii speculeaza fiecare ezitare, incearca sa transforme orice mica eroare pe care o comite intr-o catastrofa ... cine dreaq e javra care a organizat toate astea ?

SS Lazio17.10.2008 15:13

@90% de aici.

Deci, nu trebuie sa discutam despre Becali, nu? Ca ne bate Doamne-Doamne, nu? (Alt motiv nu vad...)

 

Vom discuta, EVIDENT, despre Lacatus!

Si iata cum ceva in mod patent negativ(becali) devine pozitiv sau, la fel de rau, neglijabil, doar pentru a ne satisface orgoliul ranit, gasind un vinovat fabricat(Lacatus).

Un suporter are 2 arme: stadionul si o minte limpede. In rest, are doar emotia care reverbereaza, indiferent de situatie, in constiinta lui. Un ecou care, din pacate, nu-l ajuta in colectiv, doar daca este transpus sub chipul multimii. Cat timp are chipul individiului, nu prea are nicio rezontanta ceea ce zice. In schimb, daca gaseste cineva linia care trece prin mintea si inima fiecaruia, o linie care duce CLAR la Becali, care pare, neverosimil si ineluctabil, tintuit ca patron, si daca, as adauga, daca cineva ar permite oamenilor sa zica ceea ce doresc, atunci vom fi castigat razboiul cu becali.

 

Pana atunci, ne ferim si facem caterinca, de dragul amorului propriu, pe seama lui Laca. Ca de, ce bine e sa inchidem ochii la cancer, vazand o julitura pe obraz; ce bine e sa injuram pe cel care a deschis din greseala geamul in camera bolnavului de sida.

 

Va felicit si va urez spor la propagat curentul anti_lacatus.

Dupa ce vor fi fost schimbati 10 antrenori, si veti vedea ca SUNTEM TOT ACOLO, atunci poate o sa va edificati. Dar nici atunci nu cred...

 

 

Marius17.10.2008 15:13
Poate o sa dau 2 milioane pe motorina si vin la Bucuresti ( mentionez ca locuiesc la 800 de km de Ghencea), si cu ocazia te umplu de penibil pe tine mare fan de mistouri care locuiesti in Bucuresti.

 

Sa-mi dai un bip cand ajungi, intram amandoi la meci si o sa-ti demonstrez cat de ignorant, ipocrit si, uneori, dobitoc esti.

«191011»