Va rog sa nu mai discutam abilitatile de antrenor ale lui Lacatus,pentru k acest post nu exista la Steaua. La Steaua exista becali si atat. El crediteaza,el alcatuieste lotul,el aduce antrenori care sa asculte de el(Oli) sau antrenori care sa potoleasca tribuna stelista(Hagi,Lacatus) si el decide cine intra in teren.
Omul asta a distrus Steaua din toate punctele vedere,mai ales de cand are numai supusi pe langa el,in frunte cu arga(t)seala. Ne-a facut praf spiritul stelist prin atitudinea sa fata de fotbal,atitudinea "merge si asa",atitudinea in care trebuie sa luptam doar pentru $ nu pentru onoare. Cum sa respecte jucatorii antrenorul cand ei stiu k adevaratul conducator se afla in loja. Ei incearca sa joace cat sa nu se supere fecali pe el nu k sa-i bage Lacatus in echipa. D-asta isi permit nesimtiti precum Lovin sa se ia in gura cu Lacatus ca in perioada de pregatire. Ei stiu k Laca nu are putere cu adevarat si isi permit orice.
Becali v-a prostit pe toti cu meciul din cupa. Pai el a bagat echipa a 2-a si Lacatus e acuzat de servilism. Fratilor toti antrenorii care vor veni de acum la Steaua vor fi sclavi,sa va fie clar. A vazut jijel ca e mai greu sa bagi jucatori in echipa cand antrenorul e strain(mai greu cu comunicarea) asa k l-a luat pe Oli k el raspundea la comenzi.
A bagat in cupa jucatorii mai putin folositi insa cu ce motivatie sa joace aia cand:
1)nu asculta de antrenor pentru k antrenorul e in loja(chiar si Laca a spus k nu a reusit sa-i motiveze la acest meci desi a avut timp berechet)
2)unii jucatori stiau k nu au nici o sansa sa revina in prima echipa indiferent cat de bine ar fi jucat(vezi cazul rada,neaga etc)
3)jucatorii stiau k nu e o tragedie daca pierd meciul
S-a bagat in teren o formula de renegati,de pusti necopti si de nou-veniti cu omogenitate 0,au jucat in mod logic absolut penibil iar noi am ramas fara vinovati si eliminati din cupa,exact cum vrea jijel. Ce mai vreti? Ati vazut k jucatorii care nu au jucat pana acum sunt varza nu-i asa bai prostime? Nu conteaza k astia nu au mai jucat impreuna intr-un sistem,k nu au avut nici o motivatie,acum jijel are scuza perfecta sa scape de multi dintre ei. Chiar ma mir k n-a jucat abel moreno k sa poata sa scape si de asta folosindu-se de acest meci.
Ciobanul asta imputit ne-a adus la cel mai jos nivel din istorie din punct de vedere al mentalitatii. Nu mai mira pe nimeni k suntem eliminati 9 ani la rand din Cupa Romaniei si asta e foarte grav. Si adversarii isi permit sa ne ia la misto,ieri un jucator al sportului declara k nu e o mare performanta k au batut Steaua,pai cred si eu pentru k Steaua de astazi nu mai are spirit,joaca doar cand e vorba de bani(vezi cat de motivati au fost in dubla cu galata).
Tatal meu e stelist din anii 70' dar mi-a zis k nici nu poate sa se uite la meciurile noastre pentru k nu jucam fotbal. Steaua din anii 80' si 90' aveau mai multe faze de poarta intr-o repriza decat au astia de azi in 3 meciuri iar la spirit si mentalitate nici nu se poate face comparatie. Pana si suporterii au fost afectati de cancerul becali. Au fost becalizati din greu si s-au creat 2 categorii noi: suporterii lui becali(care vin la stadion sa-i cerseasca bani si care dau vina pe oricine numai pe becali nu) si suporterii vrajiti de plasarea simbolurilor pe banca(Hagi si Lacatus). Astfel ciobanul a fraierit foarte multi suporteri.
Din fericire mai exista suporteri stelisti adevarati care stiu k Steaua Bucuresti inseamna spirit de lupta,joc frumos si in viteza si trofee castigate. Din nefericire acestia sunt din ce in ce mai putini,noua generatie nestiind ce insemna Steaua pe vremuri. Putem sa spunem orice despre frustratii din ghiulesti si groapa insa aia reactioneaza cumva cand e vorba de echipa lor(bine-rau,dar reactioneaza),noi in schimb vegetam si jucam cartea rabdarii. Au trecut 2 ani jumatate si din 6 trofee interne posibile Steaua a ratat deja 5,si ne va fi extrem de greu sa luam campionatul acest an.
Da Doamne sa scapam cumva de ciobanul asta care sufoca acest mare club prin prostia lui(ultima imbecilitate: "Matei si Rusu vor valora 50 de milioane in 5-6 ani").
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.