FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sportul - Steaua 2 - 0

«12311»
fcsteaua.ro14.10.2008 14:45

Steaua: Vâtcã - Golanski, Rada, Baciu, Filip - A. Ionescu, Pedriel, Tiago, Pleșan - Neaga, Stancu

 

Rezerve: Cernea, Strãtilã, Ochiroșii, Ghionea, A. Moreno, V. Rusu, Onicaș

 

Antrenor: Marius Lacatus

 

Competitia: 16-mile Cupei Romaniei

 

La inceputul meciului galeria Stelei a raspuns conducerii Stelei care an de an isi bat joc de Cupa Romaniei prin mesajele:

 

"Cupa este o chestiune de onoare!" si "Vrem Cupa!"

 

Prima repriza se incheie scor alb (0 - 0). Steaua a dominat usor, insa nu a reusit sa ameninte serios poarta adversa.

 

Sportul Studentesc deschide scorul prin Curelea in minutul 67 dupa o faza scoala a studentilor.

 

In minutul 85 Varga profita de greseala lui Ghionea si majoreaza scorul pentru Sportul.

 

Lari14.10.2008 14:46

O prima repriza penibila! Se vede ca astia joaca pentru prima data impreuna, dar tot mi se pare penibil ca o echipa a Stelei sa joace asa...

il_scorpio14.10.2008 14:49

Suntem sifon! :wall:

Marius14.10.2008 14:49

Frate, cat a slabit Ionescu! Foarte tare. Si se observa ca e cel mai bun de pe teren :cool:

 

Apropo, oare ce sistem jucam?

 

Mijlocasi centrali par a fi Plesan, Tiago si Ionescu, pe dreapta Neaga si pe stanga... nimeni?

SzabiStelistu14.10.2008 14:56

haideti baieti,sa castigam si noi macar o cupa :D<:-P fularsteaua2 nu stiu de ce nu joaca Rada in campionat.....mi se pare un stopper foarte bun .......dar cred ca nu-i place lu becali :-w

DelPiero1014.10.2008 15:01
Frate, cat a slabit Ionescu! Foarte tare. Si se observa ca e cel mai bun de pe teren :cool:

 

Apropo, oare ce sistem jucam?

 

Mijlocasi centrali par a fi Plesan, Tiago si Ionescu, pe dreapta Neaga si pe stanga... nimeni?

Cel mai bun de pe teren?La ce?La franat jocul?Jucam jenibil.Nu ma mir.Noi nu vrem Cupa...de fapt nici campionatul,ci doar locul 2 al acestuia...

Lari14.10.2008 15:02
Apropo, oare ce sistem jucam?

 

Mijlocasi centrali par a fi Plesan, Tiago si Ionescu, pe dreapta Neaga si pe stanga... nimeni?

 

Si mie mi se pare un haos general: Neaga in multe momente parea fundas dreapta, iar Pawel mijlocas dreapta. La pauza a iesit Pawel si a intra... Ghionea... :wacko:

 

LE: Ia uite, bai, nene.... Bine ca l-a scos pe Pawel de partea aia!!!! :wall: Macar sa.l bage in MM pe Vlad Rusu in locul lui Stancu. E varza Bogdan al nostru in meciu' asta!

c.ronaldo1714.10.2008 15:19

1-0 Sportul!!!

fiara714.10.2008 15:19

Gooooollll Curelea.

Bravo baieti!

Acum ne putem concentra asupra locului 2 in campionat

ros-albastru4ever14.10.2008 15:21

iar ne facem de ras in Cupa...

Piece of Mind14.10.2008 15:21

Lacatus e pe punctul de a atinge o noua culme a rusinii ca antrenor, dupa ce anul trecut a fost scos cu UTA din Cupa de Sanatatea Dej...

bodanelu14.10.2008 15:23
Lacatus e pe punctul de a atinge o noua culme a rusinii ca antrenor, dupa ce anul trecut a fost scos cu UTA din Cupa de Sanatatea Dej...

Si Protasov s-a facut de rusine cand l-a scos rapid 2?

nemilosul14.10.2008 15:24

1-0

 

pentru ce am tras ca disperatu azi la munca ca sa pot pleca mai devreme,sa vad inca un meci in care tandemu becali/Lacatus isi arata maiestria

 

daca cu sportu nu esti in stare sa creezi macar 1 faza periculoasa e clar ca antrenorul e redus rau

SzabiStelistu14.10.2008 15:26

off doamne ce ratare :-s

Lari14.10.2008 15:26

Nu inteleg de ce MM nu e scos Plesan. A fost o petarda cu explozie continua meciu' asta!

Marius14.10.2008 15:27
Nu inteleg de ce MM nu e scos Plesan. A fost o petarda cu explozie continua meciu' asta!

 

Asta ma intrebam si io... Ionescu, lent cum e el, a scos 4-5 lov. libere din preajma careului, a centrat f bine, a pasat destul de bine... oricum peste Neaga, Tiago sau terminatul de Plesan...

fsoica14.10.2008 15:29

tineti voi cu Steaua...

 

mi-e mi-a ajuns...

c.ronaldo1714.10.2008 15:30

Pedrieeeleeee!!! Mai bine sutezi din unghi decat sa i-o dai lui Plesan singur cu portarul.

Marius14.10.2008 15:32
tineti voi cu Steaua...

 

mi-e mi-a ajuns...

 

La revedere!

SzabiStelistu14.10.2008 15:32

da.....ne facem de ras iarasi....asta e...mai sunt 7 minute si aventura in cupa Romaniei a luat sfarsit.......

Lari14.10.2008 15:33

Iese Plesan, intra Rusu. Cam tarziu. Plesan trebuia scos din secunda 30 si inlocuit cu oricine de pe stadionu' ala, spectator sau fotbalist.

 

Sper ca lui Abel Moreno sa-i fi placut campurile dintre Bucuresti si Urziceni, ca excursia sa fi fost una frumoasa.

SzabiStelistu14.10.2008 15:34

iarasi ratare....off doamne....ce rusine mi :-s

florin_b_*14.10.2008 15:34

Eu nu inteleg ce dracu face Lacatus !!!! Cum dracu nu dai gol unei echipe de 2 lei??????

bodanelu14.10.2008 15:36

ca sa vedeti si voi ce jucatori buni avem... cel mai bun lot.. cei mai buni juniori...etc etc...

c.ronaldo1714.10.2008 15:36

2-0!!! S-a terminat!

«12311»