Pacat ca la noi conteaza suprata, forma.
Nu s-a autointitulat el simbol. Nu se recomanda pe unde se duce ¨D-l Simbol¨. Prin ce a facut ani la rand si-a castigat acest titlu.
Si noi, si ceilalti, si toata lumea l-au recunoscut drept simbolul Stelei. Nu l-a interesat imaginea niciodata, ce cred ceilalti, ce vorbeste lumea. Nu a avut un plan de marketing pentru aceasta imagine. Nu e in campanie electorala sau de alt gen. Nu se pretinde sfant, exemplu de conduita sociala. A facut si a spus cum a simtit, cum a crezut, cum a vrut. Nu s-a batut cu pumnul in piept pt fiecare gest caritabil facut. Etcetera.
Tot nu inteleg de ce nu s-a pus problema asta pana acum, daca e simbol sau nu. Poate ma lamureste cineva de aceasta coincidenta frapanta.
