FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CS Otopeni 1 - 1 (0 - 0)

«1345»
Melku05.10.2008 22:16

Un amanunt interesant este ca noi ne-am chinuit cu cea mai slaba aparare din Liga I (Otopeni cu 21 de goluri primite) dar am reusit sa dam jumatate din golurile primite de cea mai buna aparare - FC Brasov, 4 goluri primite dintre care 2 de la noi; Gloria Bistrita din 4 goluri marcate in campionatul asta...doua au fost in poarta noastra. Ce sa mai intelegem? :)

 

Robinson Rufay Zapata06.10.2008 06:22

ca suntem cea mai "buna" echipa din Liga 1 , am intrecut'o pe Bistrita

Hassan06.10.2008 11:40

 

Imi pare sincer rau ca am avut dreptate....dar nu au fost atenti, si au platit. Au tratat meciul cu o extrema lejeritate, la fel ca multi care au postat in acest topic (se explica de ce in I repr nu am avut nici o ocazie si nici nu i-am inghesuit cum am facut intr-a II-a) si au platit pretul. Doua puncte imense, la fel cum zice cineva de mai sus, care conteaza enorm intr-un campionat in care dinam0 nu va comite, mai mult ca sigur, asemenea greseli. Reamintesc, CS Otopeni era nu numai de batut, era CIUCA batailor, fiind altoiti si de Unirea si de dinam0, si de mai toata lumea...

Cat despre cei care sustin ca Lacatus nu a mai gresit, va rog sa va mai uitati o data la meci si sa-mi raspundeti la intrebarile :

1) De ce B.Stancu, care a demonstrat in cateva meciuri pana acum ca nu poate fi varf impins, a jucat iarasi varf impins. Sincer, nu ma intereseaza ca l-a cerut lumea pe acest forum, ci daca i se parea cuiva ca el a dat vreodata randament ca varf impins.

2) De ce singurul varf impins (Kapetanos) a fost introdus f. tarziu, si nu macar la pauza?

3) Aceeasi intrebare pentru schimbarea Toja-Semedo, facuta tarziu. Cand un jucator de banda evoleaza atat de infect cum a facut-o Toja (nici o patrundere printre fundasi, nici un sprint in banda, nici o centrare utilizabila), il scoti indiferent de minut, nu stai cu "mana moarta" pe teren 60 de minute sau cat a stat. O mentiune in plus aici: Semedo a fost proaspat accidentat, si evoluase cu Fiorentina, deci era obosit. De ce, in campionat, in conditiile lotului indestulator, nu s-a apelat la Ochirosii?

4) Doi inchizatori de meserie, OK, fara toja pe centru! Doi inchizatori de meserie cu CS Otopeni, NOT OK! Aceiasi 2 inchizatori care au jucat si cu Fiorentina (posibilitati de oboseala, accidentare din cauza suprasolicitarii - vezi Radoi), NOT OK! Abel Moreno, Plesan (daca tot era apt de joc), Ad. Ionescu, Neaga......jucatori (mijlocasi centrali de profil/atacant retras Neaga) odihniti numai buni pt Liga lui mitica

 

CONCLUZII : Avem un lot de 30 de jucatori pe care nu-l folosim decat ca alibi. Avem un atrenor-simbol al carei singura constanta pare a fi persistenta in greseala, cel putin in acest inceput de sezon.....Nu stiu sincer ce vom face la Galati in aceste conditii. Poate vine cartea verde a lui Pedriel sau i sa da in sfarsit credit lui Kapetanos, ca sa jucam si noi macar cu un varf impins din start in teren...nu indraznesc sa sper la doua varfuri. Si sper sa-si revina CAPITANUL

_yang06.10.2008 11:55

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...ii-Campionilor/

 

 

Asta e adevarata problema... Jucatorii nu reusesc sa se concentreze dupa meciurile din UCL...

mountytoma07.10.2008 06:11

ca dupa meciurile de Liga campionilot jucatorii nu se mai pot concentra la Liga I si cupa Romaniei nu e o surpriza, e chiar logic sa fie asa. ia sa petreci o noapte cu claudia schiffer, a doua zi iti mai bagi in seama nevasta?

Lacatus ori a uitat asta, ori el chiar vrea sa faca o noua Steaua cum a fost cea din 1986: aceiasi titulari meci de meci, aceleasi rezerve care intra in teren...

cum insa in 2008 situatia e cu totul alta (in primul rand jucatorii nu se pot compara inca dar si datorita arbitrilor) ar trebui ca Lacatus sa joace in Liga I cu mai multi jucatori care in mod normal nu sunt titulari. s-a vazut si la euro ca echipa de rezerve a olandei a snopit Romania, caci ambitia rezervelor lor era de doua ori mai mare decat a titularilor, si nici automultumire nu exista!

eu ma bucur ca Radoi si Nicolita nu joaca pentru nationala acum.

_yang16.10.2008 12:52

Asta era si opinia mea inainte de meciul cu Sportul...

«1345»