FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CS Otopeni 1 - 1 (0 - 0)

«1235»
Virgil26.09.2008 21:30

In etapa a 10 a ligii 1 de fotbal, Steaua va intalni pe teren propriu lanterna campionatului, CS Otopeni.

 

Partida va avea loc sambata 04 octombrie 2008, de la ora 20:00 si va fi transmis pe postul TV Antena 1.

 

La prima participare in campionatul primei ligi, CS Otopeni nu prea reuseste sa obtina puncte, in ciuda unui joc placut ochiului. Singurul punct obtinut in primele 8 etape a fost realizat la Tg Jiu in fata Pndurilor. Scor 1-1.

 

La orizont un nou meci in care Steaua ar trebui sa realizeze un scor fluviu.

 

Pronostic: 1

 

In aceasta etapa, Dinamo va juca in Stefan cel Mare cu Farul. In mod normal va trebui sa castige si astfel va ramane in continuare lider.

 

Timisoara, cu victorii in ultimele 6 meciuri, una dintre pretendentele serioase la titlu, va juca pe Dan Paltinisanu impotriva Gloriei Bistrita. Nu ma indoiesc ca va castiga. Cele 3 puncte obtinute nu ne vor periclita locul 3.

 

CFR se va deplasa la Galati unde va intalni Otelul, unde speram sa piarda sau sa castige cel mult un punct.

 

Unirea va intalni la Urziceni pe Poli Iasi si e cat se poate de normal sa bata si sa ramana pana etapa viitoare vicelider.

 

Clasament Liga 1 dupa 9 etape:

 

1 Dinamo 9 7 1 1 17-8 9 22

2 Unirea Urz. 9 7 0 2 21-9 12 21

3 Steaua 9 6 2 1 18-6 12 20

4 FC Timisoara 9 7 1 1 19-10 9 16

5 CFR 9 4 3 2 14-6 8 15

6 FC Brasov 9 4 3 2 8-4 4 15

7 FC Vaslui 9 5 0 4 10-10 0 15

8 Otelul 9 4 2 3 12-9 3 14

9 FC Arges 9 4 2 3 13-12 1 14

10 U Craiova 9 4 2 3 10-10 0 14

11 Rapid 9 4 1 4 11-9 2 13

12 Farul 8 3 1 4 8-14 -6 10

13 Pandurii 9 2 2 5 9-16 -7 8

14 Gaz Metan 9 2 2 5 9-17 -8 8

15 Gloria Bta 9 2 1 6 10-14 -4 7

16 CS Otopeni 9 1 1 7 9-20 -11 4

17 Poli Is 8 1 1 6 4-15 -11 4

18 Gloria Bz 9 0 1 8 4-17 -13 1

 

FC Timisoara - 6 puncte penalizare

cRiss4Steaua26.09.2008 21:41

4-0 scurt :laugh:

Wally27.09.2008 09:41

Ar trebui sa incercam sa facem si noi scorul campionatului...

MoWeed27.09.2008 10:31

Astora tre sa le dam de la 4 in sus

s0r1n11127.09.2008 10:38

Din nou intalnim o echipa usoara dupa un meci de CL si asta e foarte bine.

Nu avem cum sa ne impiedicam de Otopeni,clar!

 

Pronostic:1

c.ronaldo1727.09.2008 10:42

Sper sa vedem primul hattrick al lui Pedriel in tricoul Stelei. :)

Fan FC Steaua27.09.2008 18:42

Sper sa dea si Zapata cu un gol cu astia... poate prin nu stiu ce minune, cand va incerca toja sa dribleze si va cadea din nou in cur, va lovi mingea in asa fel incat sa se duca exact in poarta... m-as bucura nespus de mult

 

Eu zic ca se va termina 3 -1 .. (gol Lovin din foarfeca, zapata din penalty si toja fara sa vrea) Pentru otopeni va inscrie Nicolita de la jumatea terenului

Verssace27.09.2008 19:00

Au spus Virgil si cRiss tot ce era de zis :) Nu cred cã mai e ceva de mentionat .

c.ronaldo1727.09.2008 21:08

Poate dam si noi o boaba de la mijlocul terenului, ca tot e la moda.

Lance28.09.2008 08:49

batem 2-0 lejer gol Semedo si Goian(ca nu a mai dat demult) :))

.Ax3L.28.09.2008 19:08

o sa fie in data de 4 le dam 4

_yang29.09.2008 12:45

Dupa episoadele U Cluj si Poli Iasi trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant pentru ca altfel ne asteapta o infrangere rusinoasa acasa in fata unei alte echipe care nu a acumulat nici o victorie in Liga I pana la meciul cu noi...

MoWeed29.09.2008 13:14

@_yang

 

Otopeni au batut ieri pe Gaz Metan, deci au deja o victorie

Hassan29.09.2008 14:09

 

Mare, zic din nou MARE!!!! Atentie la meciul cu CS Otopeni!

Sa le fie invatatura de minte celor care acum glumesc cu "de la 4 in sus, sa dea si zapata si toja din cur etc" ce am patit anul trecut, cand am pierdut TITLUL din cauza unui egal cu Gl. Buzau, unei infrangeri cu U.Cluj si unui rezultat de egalitate in deplasare cu UTA. Va rog uitati-va ce face dinam0 anul acesta (si de ani buni de altfel) la otopeni, la Bistrita, la Iasi, etc, sau ce a facut CFR-ul cand gafaia in ultimele etape ale campionatului trecut. Parerea mea e ca CEA MAI MARE atentie trebuie data acestor partide cu echipele f.f. mici, care chiar daca vor retrograda cel mai probabil, pot sa ne strice socotelile serios de tot si sa nu isi dea silinta de loc cu contracandidatele noastre. Zic din nou, MARE atentie, poate sa fie si 1-0 din autogol, atata timp cat sunt 3 PUNCTE! Ne-am saturat de locul 2 VREM TITLUL! VREM SA FIM CAMPIONI! forzateauafular-campionii:hai_steaua:

OZZY29.09.2008 16:31
Poate dam si noi o boaba de la mijlocul terenului, ca tot e la moda.

si c-am cine s-o dea. in afara de Lovin nu prea trage nimeni de la distanta!!!!!!!!!!

castigam 4-1.

stelistul stelist29.09.2008 16:34
Poate dam si noi o boaba de la mijlocul terenului, ca tot e la moda.

si c-am cine s-o dea. in afara de Lovin nu prea trage nimeni de la distanta!!!!!!!!!!

castigam 4-1.

 

si Lovin nimereste primul mall din cale sau macar un termopan de la blocurile din preajma stadionului

dragos0830.09.2008 08:07
Mare, zic din nou MARE!!!! Atentie la meciul cu CS Otopeni!

Sa le fie invatatura de minte celor care acum glumesc cu "de la 4 in sus, sa dea si zapata si toja din cur etc" ce am patit anul trecut, cand am pierdut TITLUL din cauza unui egal cu Gl. Buzau, unei infrangeri cu U.Cluj si unui rezultat de egalitate in deplasare cu UTA. Va rog uitati-va ce face dinam0 anul acesta (si de ani buni de altfel) la otopeni, la Bistrita, la Iasi, etc, sau ce a facut CFR-ul cand gafaia in ultimele etape ale campionatului trecut. Parerea mea e ca CEA MAI MARE atentie trebuie data acestor partide cu echipele f.f. mici, care chiar daca vor retrograda cel mai probabil, pot sa ne strice socotelile serios de tot si sa nu isi dea silinta de loc cu contracandidatele noastre. Zic din nou, MARE atentie, poate sa fie si 1-0 din autogol, atata timp cat sunt 3 PUNCTE! Ne-am saturat de locul 2 VREM TITLUL! VREM SA FIM CAMPIONI! forzateauafular-campionii:hai_steaua:

 

EXACT.Daca vrem sa fim campioni,trebuie sa nu pierdem nici macar un punct cu echipele mici.....meciurile derby (asa cum ati vazut si la Cluj) vor fi tratate in general cu mare prudenta... :steag_cruce_invers:

sirFlorin01.10.2008 06:13
Mare, zic din nou MARE!!!! Atentie la meciul cu CS Otopeni!

pronostic 1 insa cum a zis si hassan ...atentie mare

spider7101.10.2008 10:07
Poate dam si noi o boaba de la mijlocul terenului, ca tot e la moda.

si c-am cine s-o dea. in afara de Lovin nu prea trage nimeni de la distanta!!!!!!!!!!

castigam 4-1.

 

si Lovin nimereste primul mall din cale sau macar un termopan de la blocurile din preajma stadionului

 

 

 

daca o sa suteze cu latu' nu o sa ajunga nici pana la sinele lu' 41 .cel mult sa loveasca casele de bilete

fular-campionii

 

poate acum il vedem la lucru si pe Pedriel

vlad7501.10.2008 10:18

3 puncte pentru Steaua.

Forza Steaua!

Spoonman01.10.2008 11:10

Batem clar :steag_sah_mic:

 

Mi-as mai dori...Kapetanos, Tiago si Szekely titulari

 

sirFlorin01.10.2008 11:18
Batem clar :steag_sah_mic:

 

Mi-as mai dori...Kapetanos, Tiago si Szekely titulari

Si pedriel sa nu il uitam pe el...totusi cartea verde ce se mai aude cu ea stiti? :noexpression:

Verssace01.10.2008 12:34

mãcar 10 min sã il bage si pe Pedriel . Oricum avem deja prea multi strãini .

4_ever_steaua01.10.2008 15:22

suna interesant meciul:))...cred intr`o victorie a Stelei..nu victorie lejera..dar o victorie..FORZA Steaua fular-campionii

dica_4_ever01.10.2008 16:31

batem lejer d tot.pronosticul meu: Steaua-cs otopeni: 5-0.goluri: Banel x2, toja, Dayro moreno si Goian.

«1235»