FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR - Steaua 1 - 1

«12346»
syro_stelist_4_life26.09.2008 20:46
ba tu esti prost?! Steaua a jucat bine azi, tu crek te-ai uitat la alt meci. Bine ca dai cu pietre in echipa dah la sf zici FORZZA Steaua! :| esti prost cu P mare ma baiatule.. nu stau sa-ti despic acum comentariul ca ai scris un roman intreg.. dah iti zic o singura chestie: Dayro e mijlocas de meserie bha firfizonule nu atacant.

 

Am jucat bine, am scos un punct, puteam mai mult, n-a fost seara noastra, CFR-istii au avut bulan (si la scor si la cartonase). Punct.

 

 

HAI BAIETII! FORZZA Steaua! MEREU Superiori!

bah tu esti cu capu?? Dayro mijlocas de meserie??? pana sa vina la Steaua a jucat atacant si a facuto chiar foarte bine din moment ce a impresionat si a ajuns aicea

 

 

Lãcãtuș: "Ne doream o victorie, dar am fãcut greșeli la mijloc"

Pai Laca cand toja se face de ras cu bayern tu il bagi si in meciu de azi la mijloc???

 

 

frate e mijlocas ofensiv tu esti nebun la cap?!? uitete chiar si pe site-ul asta, club - jucatori si ai sa vezi si-acolo.

giovanutz26.09.2008 20:49

::

dupa parerea mea 2 mari greseli ale lui Lacatus:

1-introducerea lui toja pe postul de mijlocas defensiv post de pe care s-a facut de ras in meciu cu bayern si din nou in aceasta seara

2-titularizarea lui Semedo care doar ce venise de la Cluj care a jucat crispat fiind deposedat aproape de fiecare data de minge

 

toja a jucat bine. Semedo a fost mana moarta

:gathering: frate cred ca te-ai uitat la alt meci daca zici ca Toja a jucat bine fularultras

predatorpulse726.09.2008 20:50

@syro,Dayro a fost facut mijlocas cand a venit la Steaua pentru k atunci aveam nevoie urgenta de mijlocasi si atacanti aveam destui,insa el este atacant sau in cel mai rau caz,joaca in spatele lor,cam cum juca Dica(si ghici ce,si pe el l-am folosit aiurea la mijloc).

 

Nu e vina baiatului ca antrenorul il pune sa joace acolo. Daca joaca asa la centru gandeste-te cum ar face-o in avanposturi.

blood_2_hot26.09.2008 20:50

Doamne cat de incompetent este ANTRENORUL Marius Lacatus.

Pe cat il iubesc ca jucator si il apreciez ca om, il consider nul ca antrenor.

Si asta deoarece nu gandeste.

 

Intre minutele 20-70 ale meciului, el a fost SINGURUL OM din lume care nu a inteles ca echipa e varza facuta si suntem dominati categoric la mijlocul terenului si pe partea dreapta a Clujului (Dubarbier-P.Marin).

 

Trebuia ca in minutul 25 sa-si recunoasca greselile in alcatuirea echipei, si anume:

- Toja mijlocas central, si lasat mediocrul Lovin singur contra mult mai valorosilor mijlocasi clujeni

- Semedo mijlocas stanga; nu are ce cauta acolo - el e jucator de banda dreapta, mai mult atacant

si in special de contraatac.

- Arturo in teren

 

Si dupa ce si-a recunoscut greselile - date de lipsa elementara de intelegere a jocului asta - trebuia sa ia singura masura logica:

INLOCUIRE ARTURO CU TIAGO si TRECERE Semedo IN ATAC ( pe contraatac) si TOJA PE STANGA.

Dupa aceasta manevre, cred ca puteam castiga meciul.

 

Dar nu, de-abia in minutul 70 echilibreaza mijlocul terenului... si asta complet aiurea, lasandu-l pe slabul Arturo in teren.....

Innebunesc de nervi. Cat de incompetenti pot fi unii oamenii. INCREDIBIL.

 

 

sabin130726.09.2008 20:54

Mai oameni buni cu Dayro asta. Cum vreti sa joace varf? Ca Arthuro cu devierile lui? Cum draq sa-l tii acolo pe Dayro, cand el da randament foarte bun (mai ales daca nu e alergat aiurea in aparare) ca mijloc ofensiv central. El poate veni de la 15 metri din spatele varfului pana-n poarta cu mingea la picior (e tehnic, are dribling) de unde iti si finalizeaza, poate intra in combinatii rapide cu benzile, vede jocul, da pase de geniu. In loc sa dea un gol ca varf ¨la asteptare¨ in gura portii iti poate da golul ala, vreo 2 pase de gol si sa-ti faca si jocul. E un conducator de joc foarte bun.

Pastrand iar proportiile e ca si cum i-ai cere lui Diego de la Werder sa joace in fata portii pentru ca are o finalize execelenta, cand e mai util acolo-n fata, dar nu la devieri, la dueluri aeriene cu fundasii adversi, ¨la asteptare¨.

Verssace26.09.2008 20:55

Asta e am luat un punct acum sã ne gandim la meciul cu Fiorentina care va fii la fel de greu ..

 

mie mi s-a pãrut cam suspect Semedo inafarã de un dribling altceva nu am vãzut de la el .

xray_rom26.09.2008 20:57

Lucrurile sunt ok!

Am luat 1 punct de la campioana tarii, o echipa pe val psihologic dupa acel 2-1 cu Roma si nu am pierdut 2 puncte la o echipa de pluton.

Suntem in grafic fara sa riscam folosirea unor jucatori decisivi, dar nerefacuti 100%(Mirel, Ovidiu, etc) cu care cred ca am fi inclinat balanta in favoarea noastra. Ca se putea mai mult si fara ei, este corect, dar tardiv!:))

Greul abia de la acest meci a inceput si de cum vom termina depinde si de pragmatism si dozarea efortului.

E clar ca ideal ar fii numai victorii, dar din pacate punctele nu se obtin numai prin vorbe si lozinci!

Pana si Stiucan vad ca spune ca a fost un meci f frumos, desi mie nu mi s-a parut chiar asa:), dar parerea mea mai putin conteaza:)

DanStan26.09.2008 20:57

Aveti o manie cu contraatacul. Mai uitati-va odata la meci. N-au iesit aia din aparare nici de-ai dreaq. Cred ca si-n vestiar la pauza ii freca grija ca nu cumva sa ramana vreun fundas nedublat. Probabil se-ntrebau unu' pe altu' : bah, vrei sa te dublez cand te duci sa te pi*i ?

 

Cat despre Semedo ... ii trebuie spatii, nu-i genul de jucator care sa care cate doi in spate si sa mai vina si-n sprijinul apararii dupa sedinta de haltere. N-a avut noroc de spatii in seara asta.

dr.adrian926.09.2008 21:00

il vreau pe Dan Petrescu. m-am saturat de jocul asta de-a fotbalu`. nu vad nici un progres in jocul Stelei. doar niste mingi jucate de-am *****, asa numa.

adio titlu si anul asta. incredibil.

uitati-va ce a facut Dan Petrescu din Urziceni, un lot de naspeti. si la ce lot are Steaua acum ar trebui sa defileze prin campionat si sa castige si meciuri din Liga.

pacat Lacatus pacat. dar timpul ti-a expirat

Fear26.09.2008 21:02

bai frate io ma minunez ce vad pe forumu asta1! chiar asa nu gandeste nimeni? ce draq acu o sapt cand eram pe 1 loc eram deja campioni acu ca am facut egal adio titlu .. ce dracu ma frate? reviniti`va si voi la realitate :ce_oameni:

maye26.09.2008 21:04

Pedriel cand intra?

predatorpulse726.09.2008 21:04

@sabin1307,lumea doar zicea k Dayro da randament si acolo in fata pentru k a jucat asa si in Columbia. El a fost pastrat mijlocas la Steaua pentru k a dat cat de cat randament insa in conditiile in care stai intr-un singur atacant adevarat,Bogdan Stancu(pentru k arthuro e 0 si lui kapetanos nu i se da incredere) poti sa-i dai o sansa si lui Dayro moreno. Degeaba avem coordonator daca n-are cui sa-i dea mingea,desi si reciproca e valabila,cand ai prea multi atacanti si nu exista coordonator de joc.

 

Vazand cum joaca Steaua(mult prea defensiv,cu un singur varf) parca as juca cu o formula mai ofensiva:

zapata

Ogararu-Goian-Ghionea-p.Marin

szekely(Semedo)-Radoi(ov Petre)-thiago(Lovin)-toja

Dayro-Stancu(sau alti 2 atacanti,unul de careu si altul de viteza).

 

Steaua are lot insa prea incercam sa facem jucatori polivalenti in loc sa avem specialisti. Ok,e bine sa putem folosi un jucator pe mai multe posturi(cum e Mirel sau unii dintre fundasii laterali care pot juca si pe dreapta si pe stanga),insa de la mijloc in sus ar trebui sa le respectam pozitiile in teren. Daca e dreptaci nu-l pune stanga(szekely si Semedo azi). Daca e mijlocas stanga nu-l pune sa joaca in centru(toja azi.). Si exemplele pot continua.

 

Eu ma retrag. Noapte buna.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

 

zloty26.09.2008 21:05
Pastrand iar proportiile e ca si cum i-ai cere lui Diego de la Werder sa joace in fata portii pentru ca are o finalize execelenta, cand e mai util acolo-n fata, dar nu la devieri, la dueluri aeriene cu fundasii adversi, ¨la asteptare¨.

sabin da cum iai cere lui tevez sa faca faza de constructie? sal folosesti mijlocas ofensiv? Dayro a jucat f bine ca varf poate nu ca unic varf dar tot atacant se numeste ,a dat 16 goluri in 17 meciuri(parca atatea) ,a inscris contra argentinei ,eu unu cred ca din pozitia asta de mijlocas ofensiv baiatu nu poate arata tot ce stie ,el trebuie sa fie acolo mereu in preajma portii sa faca un dribling scurt si sa traga la poarta

 

apropo cu pedriel ce se mai intampla?? joaca in vreo telenovela?? o sal vedem naiba la otv cu viza aia

w3bmaster26.09.2008 21:16

Mdea sunt dezamagit de meci :( dupa ce am inscris "au lasat-o moale" Toja clar nare ce cauta central

 

Si in rest nuj ce drac de nu avem constanta poa facem ceva cu fiorentina desi ma indoiesc :(

 

Forza Steaua

DanStan26.09.2008 21:16

E clar c-am pierdut campionatu', si-asta-i un motiv numai bun sa ma fac manga. Da' poate n-o sa ma supar ca l-am pierdut daca scoatem o victorie in Liga si 10 puncte din meciurile cu potaile si porumbeii.

sabin130726.09.2008 21:24
Pastrand iar proportiile e ca si cum i-ai cere lui Diego de la Werder sa joace in fata portii pentru ca are o finalize execelenta, cand e mai util acolo-n fata, dar nu la devieri, la dueluri aeriene cu fundasii adversi, ¨la asteptare¨.

sabin da cum iai cere lui tevez sa faca faza de constructie? sal folosesti mijlocas ofensiv? Dayro a jucat f bine ca varf poate nu ca unic varf dar tot atacant se numeste ,a dat 16 goluri in 17 meciuri ,a inscris contra argentinei ,eu unu cred ca din pozitia asta de mijlocas ofensiv baiatu nu poate arata tot ce stie ,el trebuie sa fie acolo mereu in preajma portii sa faca un dribling scurt si sa traga la poarta

 

apropo pedriel ala ce dracu face?? joaca in vreo telenovela?? o sal vedem naiba la otv cu viza aia

Mai acesta, ideea e ca la lotul Stelei de acum Dayro e singurul care da randament bun ca mijlocas central ofensiv, care sa-ti faca si jocul si sa-ti dea si goluri, TOCMAI PENTRU CA ARE TOATE CALITATILE PENTRU ASA CEVA: dribling, pasa, centrare, capu´ sus = viziunea jocului, finalizare, explozie, si astfel iti face si jocul si iti poate da si goluri. Tocmai spunea predatorpulse7, daca il tii langa Arthuro, cine draq sa-i dea pasele? Lovin? Toja este fortat gresit acolo, se incearca un mijlocas care sa recupereze dar sa si atace. A recuperat cateva mingi bune la inceput, dar el nu are voie sa dribleze acolo si sa dea pase riscante pe jos, acolo trebuie gasita solutia cea mai rapida si mai sigura, DAR IN FATA.

Manchester au cel putin 5 jucatori care joaca foarte bine ce vrei tu de la mijloc in sus. Rooney construieste mai bine decat 90% din conducatorii de joc de la noi. Dar aia n-or fi imbecili sa-l foloseasca mij.cen. cand au atatia mijlocasi care sa le faca jocul si cand profita la Rooney de sangele lui rece la finalize, de forta, plasament, providentialitate.

 

Aoleooooooooo, am pierdut campionatul. Unde draq l-am pierdut?

 

@zloty, daca vrei le spunem la toti fundasi si atacanti, ca sa nu ne mai complicam atat.

maye26.09.2008 21:27

Care face pariu cu mine ca marti Toja joaca mijlocas central?

sabin130726.09.2008 21:27

Daca vrei si Goian putea folosit in anii trecuti varf, ca era imperial la cap si oricum jucam la plezneala pe sus.

dr.adrian926.09.2008 21:27

ce ma enerveaza mai mult e jucatul asta de a filozoful. cica la Lacatus, neam dorit victoria dar e bine si un egal.

imi vine sa innebunesc, nesimtitu

 

apropo Semedo ce p+++da masii tot declara de CFR. la ce draq echipa joaca ? la Cluj sau la Steaua

Marius26.09.2008 21:29

:)

 

Doamne

 

:)

Adrian26.09.2008 21:31

Bai....

 

Nu o sa zic nimic rau de joc, ca sunt foarte fericit de atmosfera de la meci.

Iar i-am dominat pe ceferisti la ei acasa din punct de vedere al galeriei.

 

Dar totusi...

 

Parca nu ar fi fost rau daca mai stateam in atac in prima repriza si nu ne retrageam asa repede.

 

Lacatus mai are de invatat multe.In primul rand trebuie sa invete ca Steaua nu e o echipa de provincie.

Cand Steaua are 1-0, indiferent de echipa cu care joaca, Steaua trebuie sa traga de 2-0, nu sa tina rezultatul.

 

 

Eu cred ca daca nu ne-am fi retras asa repede, le-am mai fi dat macar inca un gol si sigur nu am fi pierdut 2 puncte in acest meci.

aandreea26.09.2008 21:32

Toja ma enerveaza de nu mai pot...nu face fata deloc.Cred ca observa si Lacatus asta,dar se pare ca Gigi il simpatizeaza si "fiarei"ii este practic imposibil sa se impotriveasca.De asemenea cred ca Stancu ar merita un loc printre titulari,a deminstrat-o !Radoi cand revine?!Avem nevoie de el.Pacat ca se poate,dar nu vor sa se ambitioneze mai mult...Forza Steaua ! :steagcruce:

Bafta tuturor suporterilor !

Marius26.09.2008 21:32

Bafta si tie andreea :)

milovan djilas26.09.2008 21:33

Asta este! A fost o mare prapastie intre primele 20 de minute si restul.

DelPiero1026.09.2008 21:37

Toja ma enerveaza de nu mai pot...nu face fata deloc.Cred ca observa si Lacatus asta,dar se pare ca Gigi il simpatizeaza si "fiarei"ii este practic imposibil sa se impotriveasca.De asemenea cred ca Stancu ar merita un loc printre titulari,a deminstrat-o !Radoi cand revine?!Avem nevoie de el.Pacat ca se poate,dar nu vor sa se ambitioneze mai mult...Forza Steaua ! :steagcruce:

Bafta tuturor suporterilor !

Fiara nu mai e fiara de mult...

«12346»