FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Sportul Studentesc 2 - 0 (0 - 0)

«1234»
Virgil26.09.2008 10:45

In 16-imile Cupei Romaniei, Steaua va avea adversar pe Sportul Studentesc din Liga secunda. Calificarea se va juca intr-o singura runda pe terenul echipei de Liga inferioara.

 

Dorim mai mult de cat oricand ca echipa noastra sa se califice in urma unui joc frumos si a unui scor care sa sublinieze superioritatea echipei aflata in Liga 1, Steaua Bucuresti.

 

Pronostic Sportul - Steaua: 2

 

Iata celelalte meciuri:

 

Dinamo București - FCM Târgu Mureș

 

Unirea Urziceni - Minerul Lupeni

 

CFR Cluj - U Cluj

 

Rapid București - Petrolul Ploiești

 

FC Timișoara - CFR Cluj 2

 

FC Argeș - Internațional Curtea de Argeș

 

Oțelul Galați - Tricolorul Breaza

 

Gaz Metan Mediaș - Dunãrea Galați

 

Universitatea Craiova - CSM Ploiești

 

Gloria Bistrița - CFR Timișoara

 

Gloria Buzãu - FC Cetate Suceava

 

CS Otopeni - FCM Râmnicu Vâlcea

 

Pandurii Tg Jiu - FCM Bacãu

 

Farul Constanța - FC Brașov

 

FC Vaslui - Poli Iași

 

 

Melku26.09.2008 10:50

Sunt foarte mici sansele de a avea vreo surpriza, castigam fara probleme.

Sportul in prezent ocupa locul 6 in Liga 2, Seria I.

1on26.09.2008 11:01

Eu cred cã Argãsealã și GSPTV vor propune sã se joace pe Ghencea, în nocturnã.

 

LE:

Conform http://www.FRF.ro/stiri/249/procedura-trag...-2008--2009.htm , IV. Jocurile din șaisprezecimile de finalã vor avea loc pe 15 și 16 octombrie 2008, cu începere de la ora 14:30, cu excepția jocurilor televizate. Pentru jocurile televizate în direct, dacã cluburile organizatoare nu dispun de stadioane dotate cu instalație de nocturnã, FRF stabilește stadioanele pe care vor avea loc meciurile, data și ora de desfãșurare fiind stabilite, de asemenea, de FRF pe baza propunerilor fãcute de postul TV Antena 1.

Deci, mai mult ca sigur se va juca în nocturnã și, cel mai probabil, pe Ghencea.

MoWeed26.09.2008 11:09

Ar fi prea de tot sa nu trecem de o echipa din Liga a 2-a

DelPiero1026.09.2008 12:01

Noi am avut probleme si cu echipele secunde ale unor echipe...deci nu m-ar mira nimic.

_yang26.09.2008 13:09

De cand ne chinuim sa luam si noi cupa... Tare mi-e frica de meciul asta si de neprofesionalismul unor jucatori care vor intra "pentru a demonstra ca nu sunt degeaba la Steaua".

Virgil26.09.2008 14:58

Finanțatorul Sportului Studențesc, Vasile ªiman, nu este impresionat de viitorul adversar din Cupa României, Steaua București.

 

"Ce dacã jucãm cu Steaua?O sã-i batem și pe ei! Toate echipele erau grele, nu doar Steaua. Dacã îi cheamã Steaua, asta înseamnã cã trebuie sã nu ne mai prezentãm la meci?Nu, o sã jucãm și o sã încercãm sã-i batem, la fel cum am fi fãcut cu orice echipã".

 

Nu ti-e rusine ma? Sunteti pe locul 8 in Seria B1.

 

sirFlorin01.10.2008 08:43

ma daca pe Jiji nu il intereseaza cupa macar jucatorii sa o castige pentru noi... :hooray: imi e dor sa il mai vad p Radoi cum ridica cupa voua???

Raduccio02.10.2008 16:29

Pe astia trebuie sa-i batem si cu Steaua II! Fara surprize!!! Ar trebui facuta o echipa formata din 3-4-5 jucatori de baza si restu de umplutura si aproape sigur facem scor.

Robinson Rufay Zapata02.10.2008 17:21

nu garantez ca vom castiga , se stie , de 10 ani Steaua nu mai conteaza in cupa Romaniei

LARI03.10.2008 00:45

Meciul dintre Sportul Studentesc si Steaua, din "16"-imile Cupei Romaniei, se va disputa pe data de 15 octombrie, de la ora 20:30, pe arena "Cotroceni". In direct pe Antena 1.

tibya03.10.2008 07:14

nu cred ca o sa avem probleme

eu zic ca o sa castigam fara probleme

sper sa faca si niste spectacol baietii

fularsteaua2

4_ever_steaua05.10.2008 09:20

mda..ar trebui sa ii batem...dar dupa meciu de aseara cu otopeniul m`as cam abtine...sper sa luam si noi ceva anul asta...macar cupa...de campionat ma abtin...

Lance05.10.2008 09:39

trebuie sa si revina din punct de vedere psihic si totul o sa fie ok.....sper ca ii vine cartea verde lui Pedriel sa l vedem la lucru...si sper ca, Kapetanos va fi titular

SRamos05.10.2008 16:00
Sunt foarte mici sansele de a avea vreo surpriza, castigam fara probleme.

Sportul in prezent ocupa locul 6 in Liga 2, Seria I.

Asa sa zis si cu Otopeni :oops:

Sper sa castigam...

MyLove4R205.10.2008 19:16

Eu zic ca dupa meciul cu otopeni Steaua numaidecit o sa-si revina si o sa avem mai mult succes cu sportul. FORZA Steaua!!! :steag_sah_mic:

Bogdan4Steaua05.10.2008 19:17

Stati linistiti, nici anul acesta nu avem drept obiectiv castigarea Cupei.

 

Jucatorii sunt obositi, nu exista miza... in Cupa nu e nimeni de la Real sa il monitorizeze pe Lovin.

 

Ce rost are sa traga baietii daca patronul nu le ofera nimic?

.Ax3L.05.10.2008 19:46

inainte de meciu cu otopeni credeam cai spulberam pe sportu acum vreau doar sai batem

Robinson Rufay Zapata05.10.2008 20:00

in sfarsit v'ati dat seama ca optimismul debordant strica , eu am zis ca daca o sa le dam maxim 2 goluri celor de la otopeni si iata ca nici 2 , Steaua de acum se multumeste cu putin

spider7106.10.2008 10:31
Meciul dintre Sportul Studentesc si Steaua, din "16"-imile Cupei Romaniei, se va disputa pe data de 15 octombrie, de la ora 20:30, pe arena "Cotroceni". In direct pe Antena 1.

 

 

 

se pare ca se va juca la Urziceni

RBK06.10.2008 10:52

de unde pana unde sa se joaca in satul ala de urzici ?:) o sa se joaca ori in Cotroceni ori pe Ghencea :):X

Ic3MaN06.10.2008 15:18

Eu cred ca Laca va incepe meciul cu Vatca,Golanski.Baciu,Rada,Marin(Eme),Tiago,Neaga,Abel,Szekely,Kapetanos,Pedriel.

Mai joaca Ochirosii,Arthuro.

Robinson Rufay Zapata06.10.2008 16:31
de unde pana unde sa se joaca in satul ala de urzici ?:) o sa se joaca ori in Cotroceni ori pe Ghencea :):X

 

am citit si eu si cica se joaca la Urziceni

.Ax3L.06.10.2008 17:16

aiurea mai bine pe cotroceni

Robinson Rufay Zapata06.10.2008 17:19

sa joace unde vor numai sa castige , ca altfel iar urmeaza discursul lui Jiji ca pe el nu il intereseaza cupa desi sunt sigur ca inima i se zbate de nervi ca a fost batut de niste juniori

«1234»