FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Au fost prea buni

«1234»
Living_Dead_Stripper21.09.2008 05:50
Incredibil cat tupeu poate avea acest sclav imputit de Argaseala! Cica "Bayern nu are fata de Liga Campionilor", pentru ca a fost umilita de Werder pe Allianz. Lasa ca avem noi nea Vali, ca la ce jucam sigur nu luam vreun punct in grupa asta!

 

Uite de asta SPER din tot sufletul ca în seara asta Gazul Metan sã le facã un duș rece acestor panarame de oameni care sufocã precum un hârdãu de materii fecale ceea ce a mai rãmas din spiritul echipei Steaua Bucuresti...

c.ronaldo1721.09.2008 06:37

LDS

 

Nici eu nu suport unele jeguri din conducerea noastra, dar imi este greu sa sustin echipa adversa a Stelei in orice meci.

 

PS: Dar sa nu uitam meciul UTA-Steaua, cand foarte multi "stelisti" au sarit in sus la golul aradenilor.

Piece of Mind21.09.2008 06:53
PS: Dar sa nu uitam meciul UTA-Steaua, cand foarte multi "stelisti" au sarit in sus la golul aradenilor.

 

Pai primul care a facut-o a fost chiar Lacatus, sprint de vreo 50 de metri pe margine!:)))

Living_Dead_Stripper21.09.2008 07:35
LDS

 

Nici eu nu suport unele jeguri din conducerea noastra, dar imi este greu sa sustin echipa adversa a Stelei in orice meci.

 

PS: Dar sa nu uitam meciul UTA-Steaua, cand foarte multi "stelisti" au sarit in sus la golul aradenilor.

 

 

Din când în când mai trebuiește și câte un duș rece sau câte un șoc electric aplicat acestor creiere înfierbântate, care din pãcate reprezintã vocea oficialã a clubului nostru...

sabin130721.09.2008 08:35
Mai radusor, te mai intreb o data. De ce e vina lui Lacatus ca becali a visat sa-i bage pe Toja acolo si pe Semedo? Oare i-o fi dat peste cap tot ce gandise el pentru acst meci? Tu ce zici?

doamne fereste..deci nu e vina lui Lacatus. Foarte bine, e vina lui becali ca a visat gresit, dar nu cumva Lacatus e prostu prostilor daca il asculta pe cioban?Desi Laca mi se pare un antrenor mai bun decat Hagi, macar despre Hagi pot spune ca are coloana vertebrala, nu sta capra pentru cioban.

Eu cred ca stam capra toti pentru becali cand nu-l contestam meci de meci, ocazie de ocazie, ma intelegi? Cu ce te simti tu mai presus decat Lacatus in privinta asta? Toti stelistii in momentul asta stau capra, chit ca-s pe banca, in tribuna, acasa, sau prin birouri in palat. Tu daca te duci la meciul cu Bayern, vezi o Steaua praf ca l-a varat pe Toja fix unde nu trebuia, tu nu stai capra tacand din gura? Acum mai aveti ceva la moda cu ¨statul capra¨. Sfant e trendul asta, nu?

 

Dar mai departe bre? Eu asta te intreb. De ce sta, ma omule, capra Lacatus? Ti-a trecut vreodata prin cap intrebarea asta? Ori ti s-a parut tie ca omul Lacatus a cam stat capra peste tot si e normal s-o faca acum si inertie? Ia zi tu, care-i treaba.

 

Mai bine dau un copy paste de la un post de-al meu mai de sus:

¨Ok radusor, si apoi ajungem la misterul ¨Ce facem dupa Lacatus?¨. Cum se va schimba aceasta situatie la club in vreun fel? Ce rezolvam daca pleaca Lacatus?

Si daca totusi ne referim strict cu acceptatul situatii, tie ce ti se pare mai de apreciat?

- Sa-si vada de orgoliul sau personal, nu cumva sa-si ia din faima, gandindu-se numai la el?

- Sau sa ia simbolul in dinti si sa intre in aceasta mocirla de la club si sa spere ca noi toti ca se va gasi o solutie sa-l vindece pe becali de inspiratii de antrenor, si sa continue aceasta schimbare de stil de joc? (e logic sa te gandesti ca si Lacatus e constient cum va fi mereu cu becali,nu?).¨

 

Raspunde-mi si mie la intrebarile astea. Daca tu nu ti le-ai pus ti le pun si poate ma ajuti si pe mine cu niste raspunsuri.

 

Atat se mai vorbeste de onoare, superioritati.. dar eu cred ca multi de pe aici nu pot percepe aceste notiuni, pur si simplu n-au cum, pentru ca au stat prea mult capra pentru aceasta societate.

 

 

iNsTiGaToR21.09.2008 09:16
Incredibil cat tupeu poate avea acest sclav imputit de Argaseala! Cica "Bayern nu are fata de Liga Campionilor", pentru ca a fost umilita de Werder pe Allianz. Lasa ca avem noi nea Vali, ca la ce jucam sigur nu luam vreun punct in grupa asta!

frate...sunt de acord cu ce zici de Argaseala....dar nu sunt de acord cu ce ai zis mai jos "Lasa ca avem noi nea Vali, ca la ce jucam sigur nu luam vreun punct in grupa asta!" io zic ca putem bate fiorentina si cu Lyon putem sa facem un egal dak nu chiar sa castigam....mai gandestete inainte sa zici ceva

DanStan21.09.2008 09:45

Sigur ca da, putem castiga si Liga Campionilor daca vrem. Interesant e ca Fiorentina e puternica exact acolo unde Bayern era vulnerabila si invers. Frey e mult peste Reizinger, la fel si fundasii centrali. In plus italienii nu se descopera pe flancuri pentru ca n-au nevoie ca lateralii sa urce intotdeauna pentru a sprijini unicul atacant de meserie. In schimb mijlocul lui Bayern pare mai puternic. Oricum, cu nemtii am mai ajuns la poarta. Tare mi-e ca cu italienii nu vom mai avea sansa asta. Dupa parerea mea meciul cu Bayern era cel mai accesibil din grupa, de-aia ma si apuca 1000 de draci ca n-am castigat. Bayern e o echipa 'deschisa', poti gasi culoare in apararea lor, in timp de Fiorentina si Lyon sunt echipe ermetice, iar noi n-avem atacanti care sa marcheze din singura jumatate de ocazie pe care o vom avea. Marea majoritate a fazelor noastre in meciul nu nemtii au plecat de la Dayro si Szekely, dar asta a fost posibil pentru ca nemtii i-au lasat sa controleze mingea si sa dribleze. In meciurile cu italienii si francezii sunt aproape sigur ca Dayro si Szekely vor fi marcati strans, poate si Semedo. De unde va porni pasa decisiva ?

xray_rom21.09.2008 10:12

Marius!

Deja nu mai surprinde pe nimeni stilul tau de a revopsi bicolor in putin alb, cateodata cand gresesti sau numai negru de cele mai multe ori cand vrei sa ne convingi ca roshi-albastrii sunt all blacks:)Tablorile tale par desprinse din "Cei 4 cavaleri ai Apocalipsei". Le expui, dar nu ti le cumpara nimeni pentru ca nu ai invatat inca sa manuiesti pensula obiectivitatii, ci doar sa manaresti "oishtea-n gard" cu talentul lui Gica contra!:")

Marius21.09.2008 10:14

Fac si eu ce pot :rolleyes:

 

Si, metaforic vorbind, tablourile mele sunt acceptate si cumparate de tot mai multi oameni, dupa cum cred ca ai observat si tu.

xray_rom21.09.2008 10:33
Fac si eu ce pot :rolleyes:

 

Si, metaforic vorbind, tablourile mele sunt acceptate si cumparate de tot mai multi oameni, dupa cum cred ca ai observat si tu.

Sunt multi pereti goi care se vor acoperiti si multi amatori de chilipiruri:)Faptul ca am comentat ce ai scris inseamna ca am sa cumparat si eu unul sa-l atarn pe peretele cu "ASA NU!":))

Dar, arta nu inseamna productie de serie!!!E drept ca "la serie" scad si preturile de productie si de...vanzare ca e "ieftin"!!:)) Calitatea are un pret pe care majoritatea nu este dispusa sa-l plateasa si nu pentru ca nu-si doreste calitate, ci ca nu o tine "buzunarul". Asa este si in fotbal!Calitatea si valoarea se atinge si se mentine cu bani grei(de la formare pana la consacrare), nu cu tablouri si lozinci usoare si cu buzunare goale!:))

Ca si tine si jucatorii spun: "fac si eu ce pot"...nu ceea ce visezi sa pot!:)

Marius21.09.2008 10:43

Calitatea nu are caracteristici bine definite, de aceea depinde intotdeauna de "ochiul" cumparatorului. Ceea ce tie ti se pare o mizerie, altuia i se pare ceva extraordinar. De aceea importanta e perspectiva "cumparatorului".

 

Inca ceva, atata timp cat "cumperi" un tablou pentru a-l afisa acasa, chiar si cu un "ASA NU" deasupra lui, inseamna ca te-a marcat. De obicei, cand vezi un lucru de calitate indoielnica in vitrina unui magazin, nu il cumperi pentru a da exemplu de "ASA NU", pur si simplu treci mai departe. Ma gandesc la faptul ca si unele mizerii sunt de calitate ;)

xray_rom21.09.2008 11:06
Calitatea nu are caracteristici bine definite, de aceea depinde intotdeauna de "ochiul" cumparatorului. Ceea ce tie ti se pare o mizerie, altuia i se pare ceva extraordinar. De aceea importanta e perspectiva "cumparatorului".

 

Inca ceva, atata timp cat "cumperi" un tablou pentru a-l afisa acasa, chiar si cu un "ASA NU" deasupra lui, inseamna ca te-a marcat. De obicei, cand vezi un lucru de calitate indoielnica in vitrina unui magazin, nu il cumperi pentru a da exemplu de "ASA NU", pur si simplu treci mai departe. Ma gandesc la faptul ca si unele mizerii sunt de calitate ;)

Calitatea este intrinseca si nu "ochiometrica". Calitatea ti-o da atat "produsul" cat si brand-ul, acreditarea si certificarea producatorului intr-un sistem al calitatii bine definit si procedurat!Calitatea e in piata, dar nu in piata ...barfelor:))

 

Diferenta dintre " o mizerie" si "extraordinar" este anulata de "senzational"!Din pacate, in goana de senzational, cumparam la greu "mizerii ordinare" la pret de "extraordinare", iar mass media ne livreaza marfa la greu, pe masura poftelor noastre:))

 

Se spune ca vorbele dor cel mai tare ... De aceea o mizerie te poate marca, in sens negativ, cu aceeasi intensitate cu care te marcheza, in celalalt sens, ceva extraordinar!

 

In fine, eu nu ti-am catalogat ideeile si impresiile drept "mizerii". E dreptul tau sa spui ceea ce vrei si ceea ce crezi. Remarcam doar tonul tau preponderent cenusiu spre negru intens, ca un pesimist care vede doar baltzile de pe urma ploii.

Dupa 2-5 cu Werder, daca Bayern era Steaua si Klinsmann era Lacatus, vedeam "Fiara" in Piata Universitatzii in tzeapele lui Basescu unse cu catran de tine:)

 

Marius21.09.2008 11:25

Exact, calitatea (unui articol in cazul de fata) este intrinseca. Dar ea este evidentiata de ochiul cititorului. Pentru ca, citind doar anumite portiuni dintr-un articol, pierzi esentialul si astfel ti se pare ca e de o calitate indoielnica. Si aici ajungem din nou la "cumparator". Pana la urma, desi pare (si chiar este intr-o anumita masura) meschin, calitatea este data de aprecierea cumparatorului pentru produs si vanzarile respectivului podus.

 

Este drept ca multe din articolele mele sunt pesimiste, mai ales cand ma refer la antrenor, insa motivele sunt intemeiate.

xray_rom21.09.2008 11:45
Exact, calitatea (unui articol in cazul de fata) este intrinseca. Dar ea este evidentiata de ochiul cititorului. Pentru ca, citind doar anumite portiuni dintr-un articol, pierzi esentialul si astfel ti se pare ca e de o calitate indoielnica. Si aici ajungem din nou la "cumparator". Pana la urma, desi pare (si chiar este intr-o anumita masura) meschin, calitatea este data de aprecierea cumparatorului pentru produs si vanzarile respectivului podus.

 

Este drept ca multe din articolele mele sunt pesimiste, mai ales cand ma refer la antrenor, insa motivele sunt intemeiate.

E ok, prietene!

Pe noi ne uneste ceva mai presus decat articolele tale usor pesimiste si comentariile mele usor malitzioase:) Ne uneste clubul Steaua, pe care amandoi il iubim, desi de pe pozitii usor diferite ca atitudine critica!

 

In rest, sa facem scor cu gazarii:) si sa ai o duminica minunata!!!

bebeto21.09.2008 13:42

citat Marius:,,Mda, din 11 jucatori, 10 ii avem polivalenti. De aceea exista un haos tactic. Toata lumea stie sa dribleze, toti stiu sa dea o pasa de Doamne-ajuta, majoritatea suteaza bine, dar nici unul nu joaca doar pe un anumit post.''

 

Ai pus punctul pe ,,i''.exact aceasi impresie o am si eu.cel putin de la mijloc in sus fiecare jucator,joaca de parca nu ar sti exact care e postul lui si ce are de facut in angrenajul echipei.poate o fi si lipsa de omogenitate,dar tare ma tem ca buba vine de la cuplul de antrenori principali ai Stelei:Becali si Lacatus.

 

Intr-o alta ordine de idei,Goian(ca sa nu zic si Ghionea) s-a plafonat si trebuia vindut.cu cele 4 mil care se puteau incasa pe el puteam lua 2 fundasi destul de buni si mai ales cu pofta de a juca pt Steaua,fiinca sa fim seriosi,fara Radoi...bate vintul in apararea noastra.

MoWeed21.09.2008 16:46

@Adrian

 

Argaseala a comentat si telenovela cartii verzi a bolivianului Ricardo Pedriel Suarez, care inca nu a debutat pentru Steaua, desi a ajuns in Romania in urma cu o luna.

 

"Problema nu este la noi, este la clubul bolivian. Chiar daca ei vor intarzia, noi vom obtine cartea verde provizorie de la FIFA. Este o problema la ei in club, dar am promisiunea ca se va rezolva", a explicat Argaseala.

Nici Argaseala nu e o sursa in care sa am suta la suta incredere, dar parca mai degraba l-as crede pe el decat pe niste ziaristi frustrati ca nu mai au acreditare

«1234»