intr-adevar, pacat ca nu joaca. probabil pentru ca lui Lacatus ii este teama sa joace cu cei tineri (vrea rezultate Lacatus, sa ramana antrenor mai mult timp, sa poata fi umilit ca lumea). evident exceptie face bicfalvi, care nu stiu a cui iubita este ca a ajuns tituilar desi este mai slab decat toate rezervele la mai toate capitolele.
Andrei ionescu este unul din cei cativa mijlocasi din tara care stiu sa conduca jocul, care stiu sa dea o pasa inteligenta, care stiu sa gandeasca jocul folosind si ceva imaginatie. daca eu as fi antrenor, nu ar lipsi din echipa. inclusiv din echipa nationala, care si ea sufera pentru ca nu are la mijloc decat jucatori care dau sa scape de minge...
ii doresc lui Andrei ionescu sa aiba rabdare, sa se pregateasca cu ambitie, pentru ca va veni si ziua lui. sunt convins. chiar daca acea zi va insemna chiar si terminarea contractului cu Steaua si plecarea liber de contract la echipa lui bergodi! cu italianul antrenor, a jucat excelent baiatul asta!