FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Andrei Ionescu

«1234»
mountytoma19.02.2010 11:09

cu un antrenor adevarat ca Grigoras, sunt sigur ca Andrei Ionescu va juca foarte bine la Iasi. chiar imi doresc sa il vad la echipa nationala ca jucator al lui Poli Iasi. ar fi o muhhe in plus data bovinei de la loja si "superantrenorului" scarpincurist!

 

RobYnho04.06.2010 14:59
Andrei Ionescu a plecat, in aceasta saptamana, in Turcia, unde ar urma sa semneze un contract pentru a juca sub forma de imprumut la Mersin Idmanyurdu, antrenata de fostul preparator fizic al Stelei, Yuksel Yesilova.

Potrivit site-ului mersinidmanyurdu.org, presedintele clubului turc, Ali Kahramanli, a declarat ca a ajuns la un acord de principiu cu Ionescu si ca fotbalistul roman a ajuns la Mersin, marti seara. Kahramanli a precizat ca Ionescu va semna un contract, saptamana viitoare.

ionel_9404.06.2010 15:27

bine ca pleaca si asta sasi faca un viitor ca la Steaua nui posibil mult succes ;)

TURKU04.06.2010 15:30

Baietasul este bunicel,daca nu are loc la noi,bravo lui bine ca se duce in alta parte!!!

Bogdan04.06.2010 20:12

inca o dovada ca nu vine Piturca la Steaua

Lari04.06.2010 23:07

Inca o dovada ca antrenorii din Ghencea sunt vai mama lor...

f234567k04.06.2010 23:46
inca o dovada ca nu vine Piturca

Nu cred ca il place foarte mult Piti pe Andrei Ionescu. Imi aduc aminte de un meci de pe la finalul lui 2008 cu Urziceni(ala cand a dat gol Kapetanos cu fundul), Ionescu a intrat, a schimbat cursul jocului total, toti l-au laudat, doar Piturca a avut critici la adresa lui.

Bogdan05.06.2010 16:43

da, dar Piturca, fata de alti antrenori, se mai joaca si cu tinerii.

Ronnie07.06.2010 12:03

Si mai ales cu jucatori de mica inaltime.

cRiss4Steaua22.08.2010 23:25

de jucatoru' asta ce se mai stie ? parca in era Piturca era prin echipa .. acuma ?

blindica23.08.2010 08:16

A fost pe banca de rezerve impotriva lui Sporting Club Vaslui.

mountytoma24.08.2010 16:08
A fost pe banca de rezerve impotriva lui Sporting Club Vaslui.

 

si ce am mai sperat sa il vad in teren!

gio_stgloria24.08.2010 18:42

O sa-l mai vedem probabil in Cupa Romaniei, a avut cateva meciuri la Steaua, dar n-a reusit sa confirme, desi inca am incredere in el.

ebonyc31.08.2010 11:06

Avea ocazia la schimbarea fireasca Ionescu in locul lui Radut accidentat, dar nu pricep de ce nu l-a bagat Ilie.

mountytoma03.09.2010 14:53
Avea ocazia la schimbarea fireasca Ionescu in locul lui Radut accidentat, dar nu pricep de ce nu l-a bagat Ilie.

 

cineva vrea ca Andrei ionescu sa NU joace la Steaua. acel cineva cred ca este maimuta de la loja. Andrei ionescu pe vremea lui bergodi juca meserias!

bogdinho_AISS05.09.2010 13:19

oricum nu are loc...mai bine sa mearga la Unirea si sa joace un sezon acolo...la fel ca si onicas...dupa va reveni cu pofta de joc...

butcher_6904.12.2010 17:50

Mai stie cineva informatii proaspete despre acest jucator?A fost rezerva de curind,insa rar cind cineva isi mai aduce aminte de a spune doua cuvinte despre el.Intentionat sau nu, se pare ca observam pierderea acestui talent.Dupa ce ca greu gasim un mijlocas bun,de valoare,pe deasupra mai e si tinar,hai sa-i dam cu piciorul...nu?Poate ma-nsel,cineva care stie,il vede la antrenamente...sa-mi explice si mie citeva cuvinte despre el...ce se intimpla cu el,a venit la Steaua doar ca sa-si ia salariu sau,care e problema cu acest jucator.Eu cred ca ar fi foarte util ca mijlocas ofensiv...si,sa traga tare la antrenamente,fiindca starea fizica,forma fizica reprezinta atuul pentru a prinde un post(si echipa unita).Sper la revenirea lui in teren.

Maye04.12.2010 18:09

Joaca etapa de etapa la echipa secunda.

red&blue_boy04.12.2010 21:44
Joaca etapa de etapa la echipa secunda.

Pacat...

mountytoma06.12.2010 07:28

intr-adevar, pacat ca nu joaca. probabil pentru ca lui Lacatus ii este teama sa joace cu cei tineri (vrea rezultate Lacatus, sa ramana antrenor mai mult timp, sa poata fi umilit ca lumea). evident exceptie face bicfalvi, care nu stiu a cui iubita este ca a ajuns tituilar desi este mai slab decat toate rezervele la mai toate capitolele.

 

Andrei ionescu este unul din cei cativa mijlocasi din tara care stiu sa conduca jocul, care stiu sa dea o pasa inteligenta, care stiu sa gandeasca jocul folosind si ceva imaginatie. daca eu as fi antrenor, nu ar lipsi din echipa. inclusiv din echipa nationala, care si ea sufera pentru ca nu are la mijloc decat jucatori care dau sa scape de minge...

 

ii doresc lui Andrei ionescu sa aiba rabdare, sa se pregateasca cu ambitie, pentru ca va veni si ziua lui. sunt convins. chiar daca acea zi va insemna chiar si terminarea contractului cu Steaua si plecarea liber de contract la echipa lui bergodi! cu italianul antrenor, a jucat excelent baiatul asta!

DelPiero1006.12.2010 08:27

Ionescu are 3 clase peste Bicfalvi,nu inteleg cum poate juca in fata lui Eric.Anghelov,Ionescu,Gomes,in ordinea asta,sunt cei mai buni mijlocasi din lot.Ah,am uitat naibii de Radut,si el e peste Beepfalvi.

ebonyc09.12.2010 08:41

Nu e bun ma pentru Steaua. Pai ce, vrei sa se simta rusinat Banel ca stie sa dea in minge mai bine ca el? Daca nu ai bolovani in loc de picioare nu esti de Steaua.

mountytoma04.01.2011 07:38

Andrei ionescu ne dovedeste ca nu se pricepe doar la fotbal, ci are si caracter. sper sa se tina tare in continuare, e tanar si are viitorul in fata. chiar daca dobitocul incearca sa il distruga, pentru singura vina ca a acceptat un salariu mare propus tocmai de prostul universului.

 

pentru stelistii adevarati, va puteti imagina ce fotbal am vedea cu un mijloc de genul matei - a ionescu - anghelov - szekely?

 

dar pentru asa ceva ne trebuie un antrenor cu ochi pentru fotbalisti tineri si curaj sa infrunte prostia omeneasca in infinitatea ei.

gio_stgloria16.01.2011 18:33

"Andrei Ionescu e figurant! Nu a vrut să vină la Lankaran, că are prea multe figuri", a declarat Rednic din cantonamentul din Antalya

 

De ce e figurant rahatule , pentru ca a ales sa nu vina dupa bani intr-o tara necunoscuta ?

chester12325.01.2011 11:51

Nu sunt la curent cu toate informatiile, si imi cer scuze, dar in opinia mea este un jucator cu un nivel al tehnicii peste media campionatului/echipei/whatever.

Totusi, stau si ma intreb...Ce-a facut rau Ionescu la prima echipa de au inceput sa se comporte asa cu el ? E greu de inteles.

Oricum, il apreciez pentru taria de caracter pe care o arata : el primeste banii, dar e vina lui ca nu joaca ? Sau e vina antrenorilor ca asculta de ordine de prin alte parti ? Omul isi face treaba, se antreneaza, nu urla prin presa...

«1234»