FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Andrei Ionescu

«1234»
gio_stgloria31.07.2009 08:33
In momentul de fata , baiatul asta e inca la nivel de promisiune, Toja ii da clasa la orice ora !

e o promisiune, da toja n-are ce lectie sa-i dea ..toja mi se pare pur si simplu slab.e prea lent pentru Steaua.

Stryker31.07.2009 12:33

Toja face si faza defensiva, e mai combinativ , mai puternic si mai tehnic ... este el cateodata mai lent si are doar piciorul stang insa, sa nu uitam ca este un jucator care a trecut si pe la River

 

1uLy4Nn01.08.2009 11:21

promite mult acest jucator.sper sa il vedem in cat mai multe meciuri

D4v1dstelist01.08.2009 11:25
Toja face si faza defensiva, e mai combinativ , mai puternic si mai tehnic ... este el cateodata mai lent si are doar piciorul stang insa, sa nu uitam ca este un jucator care a trecut si pe la River

 

 

La River Plate le-a mers mult mai rau decat noua sezonul trecut.E ca si cum ai zice de Lovin ca "sa nu uitam ca a jucat 3 ani la rand in UCL"

Daniel-Ionut10.08.2009 17:41

S-L-A-B, foarte slab... cu Caile Ferate Romane...

Trebuie sa mai manance... e foarte firav... daca intra un "Gattuso" putin mai tare la el, nu mai joaca 6 luni...

Pacat, pentru ca mie imi place foarte mult acest jucator, si sper sa confirme...

DelPiero1010.08.2009 19:23

Jucator tipic roman,fara forta,tehnic,insa o tehnica pe loc...daca nu se pune la punct fizic,n-o sa ajunga niciodata mare.Pacat,aveam incredere in el.Eu cred ca el trebuie sa joace undeva in spatele varfurilor,nu la mijlocul terenului,unde forta fizica este determinanta.

bodanelu10.08.2009 20:10

cica baiatul asta e emotiv tare. Ca l-a salvat Gigi de la saracie si se emotioneaza cand il contestam pe cioban.

Si saracul Andrei nu mai poate sa joace...

Marius10.08.2009 20:50

sunteti niste tolomaci !!!

Daniel-Ionut12.08.2009 08:18
sunteti niste tolomaci !!!

 

Propun sa facem un FAN CLUB :naughty:

D4v1dstelist12.08.2009 10:03

Asta sa merite numarul 10?Penibil!

bodanelu12.08.2009 10:08

Deci, ce mi-a zis unul din Craiova:

 

mititelu i-a luat tot lui si lu tacso. Bani, avere etc.

Becali i-a dat bani si l-a salvat de la saracie. Acum, noi, peluzarii, il injuram pe Gigi. Si baiatul e emotiv si cand e injurat Gigi joaca prost. Doar l-a salvat de la saracie...

mircea_1012.08.2009 12:06

in returul cu Motherwell nu a fost injurat Jiji si a jucat ca o ridiche degerata...

Bodanel12.08.2009 12:15

Marius eu zic sa ne lasi cu Ionescu. Sunt curios cate meciuri bune mai face pana la sfarsitul turului.

MoWeed12.08.2009 12:41

@Marius

 

Eu tot astept evolutiile alea senzationale care ni le promiti de vreun an incoace. Sper sa le vad pana la urma...

Marius12.08.2009 15:34

o sa vina mah si evolutiile alea... pana una-alta, astia care sunteti asa de dezamagiti de el ca nu recupereaza (deh, nu oricine poate fi ca Banel) trebuie sa recunoasteti ca doar el si poate Stancu si grzelak stapanesc driblingul, au o viziune a jocului, stiu unde sa paseze atunci cand suntem in ofensiva etc.

 

e drept, Ionescu nu e Onicas, nu paseaza in lateral sau la fundasi, dar de unde dezamagirea asta crunta?

DelPiero1012.08.2009 15:49
o sa vina mah si evolutiile alea... pana una-alta, astia care sunteti asa de dezamagiti de el ca nu recupereaza (deh, nu oricine poate fi ca Banel) trebuie sa recunoasteti ca doar el si poate Stancu si grzelak stapanesc driblingul, au o viziune a jocului, stiu unde sa paseze atunci cand suntem in ofensiva etc.

 

e drept, Ionescu nu e Onicas, nu paseaza in lateral sau la fundasi, dar de unde dezamagirea asta crunta?

Stie mah sa dribleze,dar asa cum Onicas paseaza lateral,asa si Ionescu dribleaza,tot lateral...dar e mai bun ca Onicas,n-am ce spune.

Vlad Bogdan12.08.2009 19:38

E prea firav , tot timpu e pe jos.

Poate ca eu nu mai vad bine dar asta nu stie dribla decat inapoi :ce_oameni:

 

Toja rullz :thumbup:

Daniel-Ionut30.11.2009 07:58

La multi ani Andrei Ionescu!

 

A jucat bine ieri in prima repriza pentru Steaua 2, chiar foarte bine... :thumbsup:

gio_stgloria30.11.2009 08:13

La multi ani !

mountytoma01.12.2009 13:15

nu inteleg de ce nu joaca a ionescu la mijloc cu o Petre... baiatul asta incepuse excelent sezonul, era o placere sa il vezi jucand.

sabin130701.12.2009 13:18

Eu l-am vazut prima repriza cu Farul si nu prea mi-a placut. Na, la club mai trebuie si antrenori, conducere, organizare, profesionalism etc. Deocamdata e doar Becali.

red&blue_boy01.12.2009 13:57
nu inteleg de ce nu joaca a ionescu la mijloc cu o Petre... baiatul asta incepuse excelent sezonul, era o placere sa il vezi jucand.

 

 

Nu mai e in gratiile marelui Jiji...Plus ca Bergodi nu mai e la Steaua...

Lari10.02.2010 15:09

FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorul Andrei Ionescu a fost imprumutat, pana la sfarsitul acestui sezon, la echipa de prima divizie Politehnica Iasi. Acolo, el i se va alatura lui Mihai Onicas, imprumutat, de asemenea, la echipa condusa de Petre Grigoras.

 

Andrei Ionescu este un mijlocas tanar de perspectiva, format la clubul Universitatea Craiova. Acesta a cochetat, in urma cu cativa ani, cu PSV Eindhoven, insa transferul sau nu a fost acceptat de conducerea clubului craiovean. A venit la Steaua in toamna anului 2008, insa mai multe accidentari l-au tinut departe de teren pana in vara anului trecut. El a fost folosit mai mult in startul acestui sezon, insa, pe parcurs, a pierdut contactul cu echipa de baza.

 

FC Steaua Bucuresti II MULTUMESTE LUI Andrei PENTRU CONTRIBUTIA ADUSA LA REZULTATELE DIN ACEST SEZON SI II UREAZA MULT SUCCES ALATURI DE NOUA SA ECHIPA!

 

SteauaFC.com

 

"Am fost in cele din urmă de acord cu imprumtul lui Ionescu la Poli Iasi, dar vreau să spun că el m-a dezamagit crunt. La cat l-am tinut eu in brate cand era la Craiova trebuia să aibă o altă gandire față de Universitatea Craiova si olteni. Îmi pare sincer rau că l-am sunat după acea discutie avută cu Gigi Becali să-l intreb dacă vine la Craiova. Nici nu mă interesează dacă o să joace impotriva Știintei, in partida cu Poli Iasi, ce poate să ne facă Andrei Ionescu? Cosmin Gangioveanu e cu 10 clase peste el, ca fotbalist. Pai are vreodată Ionescu viteza de executiea a lui Gangioveanu? Mai este si Jackie Nicolaie, un alt copil talentat, de care o să auziti in viitorul apropiat. Dacă o să-i fie teamă lui Ionescu de suporterii olteni? Pai nici nu-l interesează! E ca un tonomat, pompezi bani in el, joacă oriunde", a spus Adrian Mititelu pentru ProSport.

Astristul10.02.2010 17:05

Pacat ... dar sper sa-i fie mai bine la Iasi si sa joace bine in returul asta de campionat.

red&blue_boy11.02.2010 06:17

Dar pe Banel nu-l putem imprumuta la Iasi??? :D Ca tot e la moda...Sper sa joace cat mai mult Ionescu la Iasi,daca la noi nu prea a avut sanse.

 

 

«1234»