FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Andrei Ionescu

«1234»
SteauaToronto04.09.2008 19:22

thumb_19_ionescu_2010.jpg

 

Data nasterii: 29 martie 1988

Locul nasterii: Craiova

Inaltime: 172 cm

Greutate: 70 kg

Post: mijlocas ofensiv

Numar pe tricou: 19

 

Andrei Ionescu este un mijlocas tanar de perspectiva, format la clubul Universitatea Craiova. Acesta a cochetat, in urma cu cativa ani, cu PSV Eindhoven, insa transferul sau nu a fost acceptat de conducerea clubului craiovean. A strans 55 de meciuri in Liga 1 si a marcat 4 goluri. (SteauaFC.com)

Marius04.09.2008 19:26

Foarte bun!

 

:cool:

danimarcu04.09.2008 19:52

Stai sa-l vedem prima oara!... :hmmm:

Virgil04.09.2008 19:55

Bine ai venit printre ros-albastri. Sper sa ai sansa sa arati ce poti.

steaua_gloria04.09.2008 22:00

Ce freaza de Don Juan are :))

SRamos06.09.2008 16:18

Un transfer de viitor! foarte bun, sper sa NU se intample si cu el cum a fost cu Bicfalvi, Ninu... si sa il imprumute la Buzau :cursing:

Marius20.09.2008 08:15

Cu Cosmin Vatca, Razvan Ochirosii si Andrei Ionescu Steaua II a batut CS Eforie, scor 3-1.

 

Ionescu a pasat la primul gol al echipei Steaua II. "Trebuie sa recuperez pregatirea pierduta prin antrenamente intense si meciuri la echipa a doua. Ma pregatesc foarte bine si vreau sa fiu apt de joc pentru Steaua cat mai curand. Sunt constient de sansa pe care Steaua mi-a acordat-o si sper sa nu dezamagesc. Ma bucur foarte mult ca am ajuns aici si ma simt excelent", a spus Andrei Ionescu.

 

Antrenorul echipei Steaua II, Leo Strizu, a afirmat ca asteapta mai mult de la Ionescu si Ochirosii. "Ma asteptam la mai mult de la Ochirosii si Ionescu, pe care-i consider certitudini, dar care inca nu se ridica la nivelul lui Bogdan Stancu. Cred ca dupa pregatirea de iarna Andrei Ionescu va arata cu adevarat ce poate si va incanta publicul din Ghencea", a comentat Strizu.

 

 

:hooray:

DelPiero1020.09.2008 11:48

Iti dai seama cine a zis asta,Strizu,marele antrenor... :cool:

Marius20.09.2008 11:56

Andrei Ionescu is the shit!

 

So to speak :photo:

stelistul stelist20.09.2008 14:11

daca se va face si cu el cum s'o facut cu ceilalti tineri jucatori de la echipa mare se va pierde si el mai mult ca sigur si cica vor sa infiinteze academie de fotbal...

 

DelPiero1020.09.2008 15:23
Andrei Ionescu is the shit!

 

So to speak :photo:

Trebuie sa arate ca este 'the shit'!Sper sa i se dea sansa,insa cu antrenorul Lacatus orice e posibil...

Marius20.09.2008 15:25

Deocamdata mai are de tras la echipa lui Strizu. Probabil ca pe Ionescu o sa-l vedem la prima echipa in amicalele din iarna :)

MoWeed20.09.2008 17:12
Trebuie sa arate ca este 'the shit'!Sper sa i se dea sansa,insa cu antrenorul Lacatus orice e posibil...

L-a adus Becali la Steaua. Intr-un fel sau altul va avea o sansa...

SteauaB14.10.2008 16:26

Asta are valoare........de Gloria Buzau, sa fim seriosi akuma. Ok, a lipist mult, dar totusi - cand est "poreclit" un mare talent - si cand est intra-devar talentat - atunci, din prima atingere trebuie sa vorbesti cu mingea, Ionescu din pacate, s-a certat cu mingea..Ca si Stancu si Ochirosii(90% din juniorii romanii), Ionescu n-are nici ABC:ul fotbalul. Deci si el este din pacate un talent ratat lansat din Romania.

 

se7en14.10.2008 17:03

da, clar n-are ABC-ul fotbalului. poate de la D incolo.

 

:rolleyes:

mountytoma16.10.2008 02:44

abc-ul il are, dar are asa o jena la alergat si transpirat de numa-numa! vedeta lu' peshte se adauga la lista preferatilor lui Gigi, adica la balastul care sta in calea performantei. poate ca in timp ii va veni mintea la cap si va juca si fotbal, daca va mai sti!

Dany's02.12.2008 17:57

Este cel tehnic jucator de la Steaua,daca ar fi promovat in continuare si nu trimis pe la alte echipe si i-ar disparea din aerele de oltean-vedeta cred ca ar putea fi un fotbalist util clubului.

steaua_gloria02.12.2008 18:14

hai c-a dat si el o pasa si v-ati aprins toti ..

redondo02.12.2008 18:19

Cand ii auzeam pe comentatori..."a limpezit jocul"...ce naiba a limpezit? Rufele? E un jucator tehnic intr-adevar si fata de altii cred ca are fata de Steaua dar asta nu inseamna ca a facut ieri ceva.Ieri am vazut aceeasi Steaua din ultimii 2 ani doar cu mai mult noroc.

Guardian02.12.2008 18:24
Deocamdata mai are de tras la echipa lui Strizu. Probabil ca pe Ionescu o sa-l vedem la prima echipa in amicalele din iarna :)

cã bine ziceai Mariuse..

Anca_stelista4ever18.12.2008 17:36

chiar imi place baiatul asta :) are ambitie, talent....mai trebuie sa munceasca si eu cred ca va deveni un mare jucator :)

gby1023.07.2009 09:43

Tot asa Andrei...dar ...intra cu mai mult tupeu

Stryker30.07.2009 21:16

In momentul de fata , baiatul asta e inca la nivel de promisiune, Toja ii da clasa la orice ora !

ady_ultras30.07.2009 21:48

se misca bine, dar uneori vrea prea mult si o balbaie

bogdanstancu2831.07.2009 08:29

A facut un meci super bun in Steaua-Motherwell(3-0)..A driblat a dat niste pase excelente.E tanar si are foarte multa experienta.Va deveni un jucator de calibru in strainatate si in nationala Romaniei.Un jucator de perspectiva.Bravo Ionescu!!!

 

lionel_messi_wallpapers_08.jpg

«1234»