FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

O familie cu 31 de membri

«123414»
ultras_SS_985502.09.2008 21:08

Cu tot respectul pentru tine Mihai acum ai scris un articol de 2 bani;e genul de articol "Antena 3" :orice ar face Basescu nu e bine.

1.Daca lasa 3 portari pe lista UEFA in mod sigur spuneai ca nu e bine ..ca de ce sa nu pastram un loc pentru alt jucator si punem pe lista un portar care joaca saptamanal in Liga a treia cu "vestitele" Petrolul Videle sau Unirea Tarlungeni.

2.Daca nu aveam 31 de jucatori spuneai ca nu am invatatat din greselile trecutului-cand aveam un lot "subtire " si nu ne puteam bate pe trei planuri Europa,Liga 1 si Cupa Romaniei

3.Prefer un meci urat castigat cu sufletul decat un meci in care iti demonstrezi superioritatea prin fotbal circ sau jucatori care tin mingea de 10 ori pe calcai(jucatorii foca care iti fac un meci bun si pe urma 15 proaste)

4.Te rog Mihai(invitatia e valabila si pentru leoc980) ,daca esti asa atotstiutor propune tu un antrenor care crezi ca ar fi potrivit acum la Steaua

AdrianUltras2502.09.2008 21:10
Atunci hai jucam cu alde` Bostina, care sta si fumeaza iarba la antrenament. La ce salarii au, mi se pare foarte normal sa traga la orice antrenament.

Si stai tu linisitit, sunt echipe mari care au 25-30 de jucatori in lot.

 

Ar trebui sa iti fie rusine pt fraza aia.

 

 

Prietene, din aia 25-30 de jucatori din lotul echipelor mari, 5-10 sunt tineri sub 21 de ani.

 

comparatie.JPG

 

Ia comparati ma, sa vedeti cum stau treburile la astia mari.

 

4.Te rog Mihai(invitatia e valabila si pentru leoc980) ,daca esti asa atotstiutor propune tu un antrenor care crezi ca ar fi potrivit acum la Steaua

 

Daca imi permiti si mie....Protasov!

Double Jay02.09.2008 21:12

"Cate ocazii am avut pana la golul lui Nicolita? Eu am numarat 1(una) si aia venita pe o faza personala a lui Arturo, nicidecum ca rezultat a unei combinatii repetate la antrenamente "

 

Eu m-am oprit aici. Autorul ori nu s-a uitat la meci ori are un IQ sub 80. Revezi (sau poate ca il vezi pt prima data) meciul si apoi spune cate ocazii am avut pana la gol.

c.ronaldo1702.09.2008 21:12

@Adrian

 

Stai ca mi se rupe mi`e acum de ce i`am zis lui Bostina. Te asigur eu ca Bostina a bagat in vene la viata lui, dar asta nu are importanta acum.

 

Evitati sa comparati Steaua cu Barcelona!!! De ce nu comparati Steaua cu Bordeaux, Fiorentina sau Basel?!?!?!

mirceaor02.09.2008 21:14

Mie mi se pare bun lotul. Dublura pe fiecare post,a sa cum e si normal la orice turneu. Sau Adi tu vroiai sa fie trecut pe lista sa zicem Mustata , care oricum n-ar fi jucat niciiun minut? Si fii sigur ca nici Burgos ala sau ceilalti juniori ai Barcei n-o sa prinda niciun minut..

 

@ D Jay: bara lui Arthuro nu se pune la ocazii.. :biggrin:

dragos_drlsteaua02.09.2008 21:14

Omul are niste nelamuriri, hai sa incercam sa-l luminam un pic...

 

''Cate ocazii am avut pana la golul lui Nicolita? Eu am numarat 1(una) si aia venita pe o faza personala a lui Arturo, nicidecum ca rezultat a unei combinatii repetate la antrenamente''

 

E adevarat, numai 1. Dar noi am adoptat tactica apararii, in timp ce Galata era obligata a atace. Cate ocazii a avut Galata? Iti spun eu, una singura, bara din min 5. Deci sa zicem ca noi ne-am indeplinit obiectuv, nu?

 

''Cat de sus se apara Steaua dupa ce a marcat? Mie mi s-a parut ca ne aparam pe 16 metri ca la handbal, exact ca in curtea scolii, tactica sinucigasa in compania lui Toni, Mutu sau Benzema''

 

Nu stiu daca ai fost pe stadion sau nu, dar mie, din unghiul in care ma aflam, mi se parea ca turcii nu au nici cea mai mica sansa sa inscrie din centrari, pentru ca ei numai asta faceau: centrau! Lacatus a observat asta si a actionat in consecinta: 3 fundasi! Cat despre Toni, Mutu sau Benzema, nu stiu ce sa zic, iti respect opinia...

 

''Cate sprinturi a bagat Dayro intre aparare si atac si cat de lucid a fost in aceste conditii? Mie mi s-a parut ca a alergat ca un maratonist si ca a ramas fara suflu pentru a mai finaliza dupa ce a alergat 10 km. Oare asa face si Messi? hmmm''

 

Pana acum, Dayro nu era apreciat ca nu se daruia si acum il acuzam ca fuge ca disperatu'? Hai sa fim seriosi, nu cred ca era asa de epuizat incat sa nu mai stie unde sa o dea...Si daca ii pui si asta in carca lui Lacatus atunci...

 

''Cum se face ca daca Olaroiu scoate un mijlocas si baga un fundas central il numim antrenor "defensiv" dar cand o face Lacatus, o numim o miscare "de geniu"?''

 

Aici sunt de acord cu tine! Ca lui Olaroiu nu i-a iesit, e o cu totul alta discutie. Cine stie, daca Balan nu gresea o pasa de 3 m, acum poate vorbeam de ''geniul'' Oli!

 

''Cine il desemneaza pe Banel Nicolita, care este incapabil sa faca o preluare, sa bata toate fazele fixe? ''

 

Trist sau nu, Banel e cel mai bun executant la antrenamente! Doar nu crezi ca vine cu spaga la Laca sa il lase sa centreze, nu?

 

''Cine decide ca golgeterul echipei, Bogdan Stancu, sa fie rezerva? ''

 

Antrenorul! Daca intra in teren si nu facea nimic, sunt convins ca te auzeam spunand ca ''deh domne, l-a bagat Jiji in teren...''

 

''Cine a acceptat ca Steaua sa fie singura echipa din Champions League care are un lot de 31 de jucatori?''

 

Aici va trebui sa ma ajuti, ca nu prea te inteleg. Steaua are un lot de 22 de jucatori pentru Champions League.

 

''Cati jucatori aveau in lot Oleg Protasov si Walter Zenga, cand au reusit sa califice Steaua in primavara europeana?''

 

Probabil tot 22....si stai calm, ca e inca toamna ;)

 

''Cum se face ca Steaua este singura echipa care a inscris pe lista UEFA doar doi portari?''

 

Stai linistit, pentru ca in cazul in care se accidenteaza amandoi, nu va trebui sa joace cu Banel in poarta, ci va lua portarul de pe lista B. Deci pana la urma e o miscare foarte inteligenta!

 

''Cine a decis ca Steaua vrea sa creasca jucatori, dar joaca doar 3-10 minute pe meci si sunt interzisi din Europa?''

 

Vesnica nemultumire legata de Ochirosii...ce pot sa zic, si eu mi-as dori sa il vad in teren mai mult, dar deocamdata trebuie sa acceptam ca nu are loc.

 

''Cum se face ca Steaua este singura echipa care are 2-3 jucatori pe post, iar "anonimul" de Mourinho cauta jucatori polivalenti?''

 

Asta e o intrebare pusa doar sa iasa mai multe la numar acolo, asa ca refuz sa iti mai raspund...

 

In fine, sper ca ti-am satisfacut curiozitatile. Daca mai apare ceva, te rugam sa ne spui.

Numai bine!

MoWeed02.09.2008 21:14
Mo,

 

De diversitatea opiniilor ai auzit vreodata? Faptul ca unele articole par a fi scrise de un dinamovist sau rapidist nu inseamna ca asa si este si in niciun caz nu iti da dreptul sa jignesti un om. Dar totul tine de educatie.

Am auzit de diversitatea opiniilor. De altfel am mai si zis ca nu neaparat eu am dreptate. Dar cei care scriu asemenea articole ma jignesc si pe mine ca stelist cand vad atata ura indreptata impotriva lui Lacatus. Inteleg ca fiecare are o parere personala si ca orice articol va fi mai mult sau mai putin obiectiv, dar asta nu inseamna ca accept ca Lacatus sa fie facut cu ou si cu otet pentru ca i-se pare unui mare antrenor de Manager ca el e mai destept si stie el mai bine cum trebuie facut primul 11.

1on02.09.2008 21:15
Prietene, din aia 25-30 de jucatori din lotul echipelor mari, 5-10 sunt tineri sub 21 de ani.

comparatie.JPG

ªI SUNT PE LISTA B

Acel lot al Stelei nu e cel trimis la UEFA (chiar dacã e de pe site-ul lor), atât timp cât în el figureazã Rada, Ochiroșii, Neaga, iar Argãsealã a spus foarte clar cã acești jucãtori nu sunt în lotul pentru UCL.

 

Uitați aici regulamentul de desfãșurare al UEFA Champions League (cã multora le e lene sã caute pe UEFA.com), în care scrie foarte clar care-i treaba cu lista A și lista B:

UEFA_Champions_League_2008_2009.pdf

AdrianUltras2502.09.2008 21:16
Te asigur eu ca Bostina a bagat in vene la viata lui,

 

De unde stii?

Ma asiguri.Atunci zi de unde stii.

 

Cat despre faza cu nu mai compara Steaua cu Barcelona, nu era o comparatie valorica.

Era doar o comparatie a modului de gandire.

 

Ai auzit de Ledesma ala?Dar' de Mata?(ma refer la jucatorii de pe lista aia, nu de jucatorii mai cunoscuti cu acelasi nume)Jefren?Burgos?

Ce cauta aia in lotul Barcei?

 

 

Neaga6902.09.2008 21:17

Bah baiatule, nu stiu cine ti-a pus tie tastatura sub palme da a facut o mare greseala. bah tu esti sanatos? cu ganduri d-astea cred ca mai bine ti-ar sta scriind pe Dinamo mania sau Rapid fans, sau cum dracu le zice la siturile alea. nu cred ca am fost vreodata mai scandalizat de un articol cum sunt de asta. poate doar de alea in care era atacata echipa ca nu joaca, erau atacati jucatori gen Ov Petre, Lovin si Nicolita si se primeau raspunsuri de genu: nu avem lot, nu are cine sa joace. poftim, acum are cu cine sa joace si tu faci "arogante". sa mori tu ca l-a luat pe Semedo pe postul lui Nicolita, Szekely, Neaga si altii. pai bah pustiule, faptul ca Nicolita si Szekely pot juca pe ambele laturi nu are nici o importanta, fi macar cinstit si nu ii scrie pe amandoi. in alta ordine de idei, asa ai gandit-o tu p-asta, ca Moreno e mai bun ca Plesan? asa te-ai gandit tu. ca Plesan e accidentat. ia gandeste-te tu mai bine mah. Plesan nu a avut o accidentare musculara sau ceva de genu, nu e chiar firav, a stat accidentat atata vreme ca i-a rupt Semedo picioru, din nou esti praf.

"Cand eram mic, ma faleam cu lozinca aceea, "Intotdeauna superiori", pentru ca ma gandeam ca palmaresul nostru ne da puterea sa fim intotdeauna superiori din punct de vedere mental. Se vede treaba ca superioritatea de care vorbim tine doar de cantitatea de jucatori din vestiar si de faptul ca ne mandrim cu faptul ca nu ne deranjeaza incompetenta, atata vreme cat o face cel mai drag fiu al nostru." fi atent aici, inainte sa scrii ca Lacatus e incompetent te duci la baie, iti dai 2 peste cap, te speli pe mainile alea cu care scrii, te pui in genunchi in fata pozei lui si dupa aia iti ceri scuze pentru gandu asta bah. pacat ca are Lacatus lot de 31 de jucatori, mare pacat, trebuia un singur 11 si 5 rezerve cum se facea in Premierleague, nu ne trebuie concurenta, e o prostie asta ... ma doare mintea cand ma gandesc la ce debitezi pe aici

alexblaja02.09.2008 21:17

Nu mai are rost sa scriu un contraeditorial, cum am facut la articolul lui Marius in care il desfiinta pe Lacatus dupa scorul de "numai" 2-2 inregistrat in deplasare la Galata.

 

Nu stiu daca Mihai Somanescu era unul dintre cei care se vaita ca nu exista concurenta pe posturi, ca jucatorii care nu au concurenta nu dau randament, ca de ce nu se aduc jucatori mai multi. Opinia asta exista insa pe forum la un moment dat si eu eram de aceeasi parere: lipsa concurentei pe post dauneaza grav randamentului titularului care nu are o rezerva capabila. Ia sa vedem: a venit Szekely, si-a revenit si Banel. A venit Tiago, Lovin a inceput sa dea goluri. Sa-ti amintesc, Mihai, de meciurile cu Ceahlaul sau Craiova din sezoanele trecute, meciuri care veneau imediat dupa confruntarile europene si in care nu am reusit decat egaluri?

 

"Stau si eu si pun aici niste intrebari, la care as vrea niste raspunsuri, de la "specialistii' care il motivau pe antrenor cu amintiri din cariera de fotbalist..."

 

Asta cu "STAU si pun intrebari" sau "STAU si gandesc" exista NUMAI in limba romana. Oare de ce?

 

Revenind, banuiesc ca te referi la Vochin cand spui "specialistii", nu cred ca ai imprima o tenta ironica prin care sa-ti bati joc de userii acestui forum care nu sunt de parerea ta. Jucatorii Zenga sau Protasov reprezinta, pentru suporterii stelisti, exact VAX. Lacatus, in schimb, este SIMBOLUL. Nu eu am adus in discutie comparatia asta inrre jucatori si antrenori. In legatura cu articolul lui Vochin, eu unul ma bucur ca l-a scris si ca el a fost citit de Laca! Nu spuneam toti pana acuma ca presa e o nenorocita, ca niciodata nu scrie nimic bun despre Steaua? Acuma, cad un ziarist scrie un editorial de incurajare pentru Lacatus, sugerandu-i sa transmita jucatorilor, din postura de antrenor, SPIRITUL STELIST, nu e bine!

 

Acuma intrebarile:

 

Dar Galata, in afara de acea bara, cate ocazii a avut?

 

Nu am jucat cu Toni, Mutu sau Benzema, ci cu Shabani Nonda si Arda. Hai sa asteptam meciurile cu Mutu, Toni sau Benzema si sa vorbim dupa de Mutu, Toni sau Benzema!

 

Deci nu e vina lui Dayro ca a ratat acele ocazii, e vina lui Lacatus ca l-a pus sa alerge? Hmmm??

 

Banuiesc ca te referi la meciul cu Boro, unde Olaroiu a jucat cu cinci aparatori, la fel cum Laca a jucat pe finalul meciului cu Galata. Diferenta e ca Olaroiu a pierdut meciul, in timp ce Lacatus l-a castigat!

 

Din cate stiu eu, poate ma insel, Pedrazzini e responsabil cu fazele fixe?.

 

Oleg Protasov sau Walter Zenga au calificat Steaua in primavara europeana din Cupa UEFA, nu in grupele Champions League! E o mica-mare diferenta!

 

Al treilea portar ar fi fost Vatca, nu? Pai mai bine frate un jucator de camp decat un asemenea portar!

 

La ultima intrebare am raspuns in debutul acestui lung mesaj. Pana acum putin timp ne plangeam in pumni ca nu este concurenta pe posturi, acuma nu e bine ca e concurenta pe posturi!

 

?Stau si ma intreb, cum mai poti vorbi de unitate de grup de colectiv, cand fiecare jucator trebuie sa traga ca disperatul la antrenamente sa mai prinda un loc in lot?! Unde in lume s-a mai pomenit asa ceva?!?

 

S i ce-ar trebui, ma rog dumneavoastra, sa faca un jucator la antrenamente? Sa traga pe nas ca Mutu?

 

PS. Bine ca scrii numele carpei de Oli si al drogatului de Mutu, dar pe cel al lui Lacatus nu il scrii in tot cuprinsul articolului.

Joga Bonito02.09.2008 21:19
Nu mai are rost sa scriu un contraeditorial, cum am facut la articolul lui Marius in care il desfiinta pe Lacatus dupa scorul de "numai" 2-2 inregistrat in deplasare la Galata.

 

Ce?

AdrianUltras2502.09.2008 21:20

Ioane...

 

Si noi de ce nu putem pune jucatori pe lista b?

Noi de ce nu dam credit celor tineri?

 

De ce jucatori ca Ochirosii, Bicfalvi, Lazar, Rusu, Iacob,Prunescu, Mihai, Mustata,etc trebuie sa isi rupa picioarele ba la echipa slabe de Liga 1 ba in Liga a 3a?

Ei de ce nu merita o sansa?

 

De ce l-au transferat pe Andrei Ionescu cand Alexandru Lazar e la noi in curte?

Rusu oare nu merita o sansa?

Sa fie oare Kapetanos atat de bun incat nimeni sa nu ii poata lua locul de pe banca de rezerve?

mirceaor02.09.2008 21:23

La partea cu tinerii jucatori sunt de acord cu Adrian. Il prefer oricand in lot pe Bicfalvi in locul lui Moreno si chiar pe Simion in locul lui kapetanos..

1on02.09.2008 21:25

Adrian:

 

Eu cred cã au fost puși jucãtori pe lista B, dar lista aceea nu e cea realã cã, am mai zis o datã, în ea apar Rada, Ochiroșii și Neaga.

 

Restul întrebãrilor mi le pun și eu... dar asta nu înseamnã cã îl vreau pe Lãcãtuș plecat.

Marius02.09.2008 21:26
... dar asta nu inseamna ca accept ca Lacatus sa fie facut cu ou si cu otet pentru ca i-se pare unui mare antrenor de Manager ca el e mai destept si stie el mai bine cum trebuie facut primul 11.

 

Si singurul mod in care nu poti accepta asta este prin interjectii demne de filmul Tarzan?

 

P.S. Faza cu antrenorii de manager e valabila si in cazul tau si al userilor care critica articolul.

Hassan02.09.2008 21:26

Trist...foarte trist...de ani buni ne plangem (nu eu, nu tu, dar TOATA LUMEA) ca nu avem un lot valoros, acum cand in sfarsit avem un lot de doamne ajuta cu jucatori de fotbal nu loaze care se pot inlocui unul pe altul apare articolul asta....TOATE echipele mari din UCL au loturi extinse de 30+ jucatori pentru ca preseaza SI PE CAMPIONAT.

Si sincer mi se pare de-a dreptul penibil ca in acest articol sa fie reprosate lucruri de tactica din meciul cu Galatasaray, de la care a trecut o saptamana (nu mai tine minte multa lume, ce-ai vrea acum sa se apuce toata lumea sa dea search pe google video cate cornere nu a batut Banel?). Ce am vazut eu, spre deosebire de autor, a fost o echipa Steaua care a DOMINAT meciul le-a ascuns mingea turcilor a avut o siguranta fantastica in aparare (datorita in mare parte lui Mirel Radoi) si a iesit pe contraatac pe flancuri prin combinatii rapide, pe jos. Vedeai asa ceva in vremea altor antrenori? Se vorbeste de lipsa de ocazii....pai "chiflele" interminabile (a se citi ratarile imense facute cu seninatate) ale lui Dayro moreno din repr a 2-a de tipam de nebun in peluza ca il omor daca nu termina cu smecheriile, alea ce sunt? Baloane de sapun? Bara lui Arthuro dinaintea golului chiar nu se pune? (se noteaza clar ca inainte de gol am avut o singura ocazie, desi doar din memoria mea ciuruita au fost minim 3-4, 2 cu Arthuro +bara si una cu Petre Marin cand a aparat portarul turc). Zapata iarasi a fost fenomenal de sigur intre buturi, ceea ce nu vedeai pe vremuri...

Iar se zice de Protasov Protasov Protasov....poate vine la Cluj si apuca toti fanboy-ii lui Protasov sa ii pupe picioarele cand jucam in Ghencea....sincer nu stiu ce sa zic, intre un om care a plecat la prima oferta consistenta si care a ratat si supercupa si calificare in UCL contra unor desculti (a se nota, inainte si dupa Protasov Steaua nu s-a patat NICIODATA de o asemenea eliminare rusinoasa cum au continuat sa faca dinam0 cu elfsborg, CFR cu anorthosis si crrapid cu 4 meciuri de 0-0 in grupele UEFA) un simbol care arata din ce in ce mai mult ca un antrenor....eu il aleg pe al 2-lea....

Aveam ceva respect pentru autor inaintea acestui articol....acum...a mai scazut...

 

NOTA: Nu zic ca Lacatus este antrenor (inca). Dupa cum am spus in diferite ocazii pe forum el acum ajunge acolo, parcurge acei pasi eminamente necesari ai experientei, ai lucrului sub presiunea rezultatelor, ai tintirii celor mai mari obiective posibile. Sa ai rabdare sau nu cu el, e una, dar sa scrii o asemenea mizerie de articol la adresa lui...este cu totul alta...auzi tu sa nu-i zici nici macar numele....doamne fereste....plec cu o singura dedicatie arhi-cunoscuta

 

INIMA Stelei BATE DE 7 ORI

 

L A C A T U S :steag_cruce_invers:fularsteaua2fular-campionii:steagcruce:

Mihai Somanescu02.09.2008 21:27

Oameni buni, multi dintre voi nu au niciun argument cand imi raspund, ma injurati degeaba. Nicio echipa mare din fotbalul asta mare nu are un lot de 28 30 de jucatori care aspira la titularizare. Nu mai bateti campii, interesati-va. Niciunde nu exista asa ceva, ca la noi. Daca se accidenteaza Zapata pe cine punem rezerva? Joaca Emeghara ca e polivalent? Voi nu8 vedeti cum am dat golurile cu galata? Unul ca i-a degajat portarul in spate lui Arturo, unul din aut si unul din offside.Asta e progresul unui antrenor intr-un an de zile?

 

Un antrenor cu capul pe umeri nu ar accepta in veci atatia jucatori in lot, la voi la servici cum v-ar conveni daca pe postul vostru ar mai lucra inca 2? Ba mai mult, v=ar roti seful pe fiecare ca sa vada ce randament dati? Cum ar functiona echipa voastra?

 

@ultras_SS_9855

Nu as fi zis niciodata ca de ce a pus trei portari. Este ceva comun. Toate echipele fac asta. De ce la Euro si la Mondiale se inscriu cate 3 portari?

Omule, Inter a jucat anul trecut pe trei fonturi cu 25 de jucatori!!! NU 31! Barcelona la fel.

 

Sunt curios cum se va impaca Golanski sau Ogararu cu banca de rezerve... Numai unul poate juca, amandoi sunt de nationala...

Korado02.09.2008 21:28

In articollul acesta ai spus nite intebari foarte interesante !! da gandeste`te tu ce a facut Barcelona lui Messi in ultima etapa de campionat ... ca a facut anu trecut ? poate ar trebuie si Messi sa puna mana sa alerge nu sa astepti pasa pe linia portii si sa da`u un gol si sa mai zici ca esti un mare atacant ! Pararea mea era in articolul scris de Andrei Vochin-pur si simplu ia dat aripi-. Stai si tu si te gandeste la celelate rivale mai au un om asa cum il avem noi pe Lacatus ? au ei o Legenda ca a noastra ? NU

 

Pe vremea lui Zenga erau jucatorii romani. Acuma au venit si cei straini.

Pe vreamea lui Protasov era echipa formata din ce a lasat Victor Piturca , munca lui Zenga .... finalizata de Oleg!

 

Sa nu uitam cum Steaua a adus acele puncte memorabile prin care ne permite sa ne uitam martea si miercurea si sa ziceam uite ba si o echipa Romaneasca in primiele 32!

Nu va grabiti sa judecati sa acuzati sa taiati inite sa aveti toporul in mana!

 

Eu unul il respect pe Marius Lacatus ... pentu cariera sa la Steaua .. pentu munca sa la Steaua prentu tot ce face .. Nu uit ca a luat echipa Steau de pe locul 6 si a ajus la1 punct de campionat , atunci cand aveam sanse 0 ! Respect

 

 

mirceaor02.09.2008 21:29
[

 

P.S. Faza cu antrenorii de manager e valabila si in cazul tau si al userilor care critica articolul.

 

 

hai ca asta e chiar buna..deci cine critica articolu e antrenor de manager..cine v-o fi pus ma pe voi sa scrieti pe site-u asta..

AdrianUltras2502.09.2008 21:30

Ioane,

 

Alea sunt listele cu jucatorii inregistrati pt preliminarii.

Nu sunt listele actualizate.

Daca va uitati bine veti vedea ca ultima actualizare a lor a avut loc pe data de 28 august.

Sunt listele vechi.

 

Eu vorbeam doar de lipsa listei b.

Si deci de lipsa sanselor pt tineri.

 

Pe lista b poti trece cati jucatori vrei tu cu 2 conditii.

Sa fie nascuti dupa 1 ianuarie 1987 si sa aibe o vechime de cel putin 2 ani la club.Adica sa fie legitimati de cel putin 2 ani la club.

Iar jucatorii sub 17 ani pot fi trecuti chiar daca nu au vechimea aia.

 

Noua ne-a lipsit lista b acum 2 ani.

Ne-a lipsit anul trecut.

Ne va lipsi sigur si anul asta.

 

Pt ca Steaua prefera sa achizitioneze jucatori de 29 de ani, nu sa dea credit tinerilor.

regele universului02.09.2008 21:30

buna... sunt un mare fan al Stelei, si ca poate multi altii nu agreez pe nimeni din conducerea echipei, insa sunt total impotriva acestui articol... nimeni nu a spus ca Lacatus e un antrenor mare, insa la meciul cu galata a fost mai mare decat ancelotti... si sa o luam cu inceputul... si as pune si eu cateva intrebari ca sa raspund in acelasi mod articolului:

1. cate ocazii a avut galata in meciul din tur in afara de cele 2 goluri?

2. cate ocazii a avut galata in Ghencea in afara de bara din primele minute?

3. mai concret cate suturi pe spatiul portii a avut galata in Ghencea?

in legatura cu lista UEFA... daca abel moreno e un fel de kapetanos? inca nu si-a demonstrat valoarea, iar antrenorul isi asuma riscurile ...

.... si inca ceva...... in momentul in care il compari pe Dayro cu Messi... inseamna ca deja scriem carti sf... jucatori ca Messi se nasc unul la 100 de ani... sa nu comparam apoi ca Messi joaca la Barcelona care are un buget cat toata europa de est.. exagerez putin... iar Messi castiga un salariu de 20 de ori mai mare decat Dayro... credeti ca daca Dayro era Messi mai era la Steaua? chestia la noi e ca nu ne putem bate cu marile forte ale europei, si asta in primul rand din punct de vedere financiar... dar, prin daruinta baietilor, munca si seriozitate,,,, speram sa ajungem si noi cat mai sus... FORZA Steaua !!!

MoWeed02.09.2008 21:32
Si singurul mod in care nu poti accepta asta este prin interjectii demne de filmul Tarzan?

 

P.S. Faza cu antrenorii de manager e valabila si in cazul tau si al userilor care critica articolul.

Cand o sa vad un articol coerent, cu argumente valabile(nu trase de par; mai stii cum te plangeau de utilizarea lui Golanski dupa turul cu Galata?) nu o sa folosesc nici un fel de interjectie demna de filmul Tarzan. Despre articol pot sa-mi dau cu parerea si daca mi-se pare infect nu voi ezita sa o spun.

Pana una alta eu nu-l fac cu ou si cu otet pe antrenorul Marius Lacatus.Nu eu ma plang dupa ce am eliminat fara drept de apel o echipa mult mai puternica financiara decat noi...

AdrianUltras2502.09.2008 21:34
Cand o sa vad un articol coerent, cu argumente valabile(nu trase de par;

 

MoWeed, lasa articolele.Si asta e valabil pt toti.

Mai bine va uitati la meciurile Stelei din campionat.

Alea au fost toate foarte trase de par.

FOARTE!

 

 

alexblaja02.09.2008 21:35

@joga bonito

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/5340 - articolul lui Marius despre Lacatus, dupa meciul tur cu Galata

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/5342 - articolul meu despre Lacatus, dupa meciul tur cu Galata

«123414»