Eu nu stiu de unde ai scos ca Steaua are ca obiectiv castigarea CL.
Steaua are ca obiectiv un parcurs cat mai lung in CL. Sa ajunga cat de departe e posibil, si pentru asta e nevoie sa sacrificam unele meciuri din campionat. Mi se pare foarte normal. Fiecare echipa isi menajeaza jucatorii cand importanti inaintea un meci greu. Nu e Steaua nici prima echipa de pe planeta care face asta, nici ultima.
Pai si daca e asa de greu in CL, de ce nu se concentreaza pe campionat?
Atunci vom ajunge un campionat ca cel din Malta sau Insulele Feroe, unde echipele vor doar sa castige campionatul si in Europa nu intereseaza pe nimeni ce fac. Sunt nuli.
Nici acum 3 ani Steaua nu a avut ca obiectiv castigarea Cupei UEFA, si am fost foarte aproape de a o face.
Campionatul trebuie sa fie pe primul loc!Apoi Cupa.
Apoi CL!
Campionatul si CL pe primul loc, Cupa pe 3.
PS: Nu mai compara demiterea lui Mancini de la INTER. A fost cea mai mare tampenie a conducatorilor lui INTER sa il de`a afara si sa il aduca pe Murinho. Se va vedea pe parcurs. Deja INTER a clacat.
Sa ai o noapte buna, ma trezesc maine de dimineata! ![]()
