FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Brigazi

«1234»
andyro13.10.2008 18:09

L-au afisat doar o data, in camera la el, cand a iesit hartia din imprimanta.

punkboy13.10.2008 18:15

uita te mai bn pe inregistrarea meciului Steaua-Galatasaray si wezi pe unde a fost ,ok?

 

Pai ne mai gandim unde sa ne facem Cuibul ....N sau S nu conteaza ,Vom Fi sub Aceelasi Culori undeva pe Stadion....tre sa ne strangem mai muti ,deocamdata suntem cam putini !!

Stanici13.10.2008 18:26

Esti fenomenal... si nu ca Ronaldo.

ultra_ss13.10.2008 18:31
uita te mai bn pe inregistrarea meciului Steaua-Galatasaray si wezi pe unde a fost ,ok?

 

Pai ne mai gandim unde sa ne facem Cuibul ....N sau S nu conteaza ,Vom Fi sunt Aceelasi Culori undeva pe Stadion....tre sa ne strangem mai muti ,deocamdata suntem cam putini !!

 

cu singuranta veti ajunge cel putin daca nu lafel ca AU :laugh: :ce_oameni:

punkboy13.10.2008 18:43

AU?

 

mai tre sa mancam mamaliga .....

bodanelu13.10.2008 19:03

@punkboy care e numele brigazii tale? ca mi-a scapat.

Si chiar sunt curios unde o sa puneti steagul de gard. imi poti raspunde?

puyol13.10.2008 19:12

@ punkboy

 

dreapta,stanga,apolitici,democratici?

GOD14.10.2008 06:27
@punkboy care e numele brigazii tale? ca mi-a scapat.

Si chiar sunt curios unde o sa puneti steagul de gard. imi poti raspunde?

 

Pe gardu din fata blocului . :ce_oameni:

dbd13.01.2009 20:50
care brigazi sunt cele mai tari de la Nord si Sud

asta mi-a placut...daca faci o lista dupa Strengh: Agility: Health: si altele sa-mi dai si mie pe privat te rog

si cam de cand esti tu stelist, razvanel??? de prin august 2008 cand ti-ai facut id pe fcsteaua? fii serios

haide ma omule ce naiba esti asa? razvane bafta atata zic

ce se intampla cu Stil Ostil?si au luat vacanta prelungita?

ei bine asta trebuia sa se vorbeasca pe aici?

fredysteaua14.01.2009 15:13

daca oamenii vor sa faca ceva dc tre sa fiti rautaciosi .. toate brigazile au un inceput ..

poate oamenii o sa fie o brigada supertare ! nu avem de unde sa stim :D

multa bafta punkboy!

:ce_oameni::finger:

lucvald-190214.01.2009 15:55

si poti sa te inspiri de la brigada TFS de la dinamu si sa-ti pui coregrafiile de PASTE / REVELION / CUMETRII / NUNTI (mai putin peluza).....pe marele youtube :D

 

=))

Recoba14.01.2009 17:00

doamne...nu se dezmint bajetii...ai de viata mea ce suferinta proasta...

@lucvald cum draq ai gasit chestia asta pe youtube ? :))

Azzido15.01.2009 06:52

This video is not available in your country.

poate ne povestiti si noua despre ce e vorba.....

lucvald-190215.01.2009 10:34
doamne...nu se dezmint bajetii...ai de viata mea ce suferinta proasta...

@lucvald cum draq ai gasit chestia asta pe youtube ? :))

 

@Recoba

Intru frecvent pe un forum/server de CS si la una dintre sectiuni , cineva care sta in Militari (am aflat dupa) , exact vis-a-vis de mine . a postat un filmulet de pe youtube , care probabil a fost scos cand au remarcat gafa !

 

In filmulet erau prezenti mai mult coinaci de 19-20 de ani , culmea , ei au avut la cabana respectiva unde sarbatoreau revelionul si steagul de gard ! =))

 

ce jenant !

 

Javrele_de_la_TFS_de_revelion.JPG

valentin2day15.01.2009 15:41

http://evadefilters.com/index.php/1010110A...778807a33415140

aici puteti sa vedeti acelasi video folosind proxy

ce sa zic foarte sentimentali baietii :D

Recoba15.01.2009 19:05

desi nu prea merita mentionati...za boys from za tfs sufera de revelion in grup...plus steag de gard....penibilitatea situatiei o da prezenta unui grup de fete mai numeros decat al "ultrasilor" :))))si au mai si postat pe youtube...:))) a da si cu o melodie de fundal demna de un film de oscar...ironia e ca multi dintre noi stim ce fel de oameni sunt aia de la tfs...:) asta face mai amuzant filmuletul ..nici acum nu ma pot opri din ras =))

LeGenD11.06.2009 21:28

Ca sa nu creez alt topic postez si eu aici. As dori sa stiu daca un copil de 15 ani ar fi bine-primit in peluza (despre sud este vorba) cu un steag sau sp2b propriu.Adica eu am vazut multe steaguri si sp2b ce apartineau gruparilor (asta inainte de protestul asta) si f. rar steaguri personale.

dragos_ghinea11.06.2009 21:31

cred ca daca este cat de cat decent (aici ma refer la realizarea lui) da. si poate sa stea undeva pe la mijlocul peluzei, in in randurile din fata...

lbj11.06.2009 22:02

ar fi bine daca toata lumea ar gandi ca tine si ar veni de acasa cu un steag pe 2 bete :)

ady_ultras12.06.2009 09:02
Chestia aia mi-se pare ciudata,adica... nu vad cum s-ar duce cineva la un necunoscut si ar incepe sa ii spuna despre el... etc. si daca are nevoie de ajutor. Ms pt sfaturi baieti , osa caut sa fac c ce a ti spus . :steag_cruce_invers:

nu e usor... nu te duci si te bagi in vorba nu e asa :)) dupa cum au postat mai multi,varsta nu constituie o problema, ci libertatea care ti-o dau parintii la varsta asta si conditia financiara,daca poti suporta cheltuielile pentru deplasari,coregrafii sau alte materiale, la 15-16 ani cam greu de crezut, de pe la 18 in sus, important e sa fii acolo mereu, sa sustii echipa cat poti tu, cat te tin puterile.

am vazut mai sus se vorbea despre viata de ultras si de scandaluri, pai da.. e greu sa gasesti ultrasi adevarati in ziua de astazi, si cei care sunt, sunt veteranii.. scandaluri apar din orice, de la un clinci cu o galerie adversa pana la un glas mai ridicat al unu gabor su un pahar de cola in peluza, pentru k exista incidente si in peluza. n-am idee ce "experienta" ai tu prin bataie scandaluri si rahaturi d-astea, poate k sa intamplat sa iei o palma , 2, 3 un pumn , dar cand se intampla sa iei o bataie calumea sa fii desfigurat vreo 2 sapt , sa ai okii cat cartofii , arcade sparte si iti raman semne intervine panica, asa cum fiecare din noi am avut oarecum un soc cand am incasat primul pumn, mai ai un soc cand iei si prima bataie ca la carte, aici nu e vorba de smardoiala, nu te bati k sa arati ceva, daca o faci o faci cu un motiv, o faci pentru grup, o faci sa ajuti pe cineva sau sa te ajuti pe tine, mie mi s-a intamplat iarna trecuta sa merg in fiecare dimineata la serivici , in acelasi autobuz cu un rapidist,si eu si el purtant fulare cu Steaua respectiv rapid, si asa tare imi venea sa il calc in picioare, mereu ne aruncam priviri urate si eram tensionati.. dar pentru ce ? la fel cum eu iubesc Steaua iubeste si ala rapidul,poate daca ma jignea intr-un fel, pe mine sau pe Steaua iesea scanda, cu toate k am o ura imensa pentru rapidisti, dupa ce inainte de meciul cu bate borisov din tr3 preliminar al ligii, acum 2 veri, am incasat o bataie calumea pe la crangasi ..

revenind la topicul tau,mergi la meciuri, indiferent de peluza, stai pe langa brigazi / brigada din care vrei sa faci parte, in timp usor usor o sa ajungi sa cunosti membrii , asta daca nu esti mutulica,nu exista vreo regula pentru a intra intr-o brigada, de tine depinde,

bafta

ady_ultras12.06.2009 09:13
zi mi cate prezente la meciurile de aks ai+deplasari pun pariu ca ai mai putine dekat mn ,plus de asta ca nu am 15 ani :) nu vb fara sa sti !iar celui care a zis ca-i place tribuna foarte bn parerea lui,asa e la SUD mai mereu nu prea poti vedea faze de meci ca flutura aia pe gard Steagurile dar Atmosfera iti spun ca e SUPER :steagcruce:

amice, tu cate prezente aveai la 15 ani ?? mergeai cumva doar la meciurile care se terminau pana in 9 seara ? nu il mai judeca frate , ce e in capul vostru ??

tind sa cred k u mergi la sud pentru atmosfera si k e marfa asa cum zici u ??? intr-o peluza te duci doar daca simti, de ce gandesti, de mentalitatea care o ai si mentalitatea care o exprima peluza, dar u cred k mergi pentru k "asa e cool "

si el este un pustan dornic sa se afirme asa cum eram si noi la 15 ani,

tu ai dat vre-odata un ton si in urmatoarele secunde o peluza de 5, 6, 7 mii de oameni sa cante ceea ce tu ai inceput ? daca ai dat inseaman k stii senzatia aia de a face ceva util in peluza, de a porni cateva mii de plamani sa isi sustina echipa

nu ii mai criticati fratilor pentru ca sunt mici, si noi am fost, si nu vom fi vesnic in peluza, ei sunt cei care peste ani vor duce mai departe blazonul galeriei steliste!

 

bodanelu12.06.2009 09:22

cum plm raspunzi unui post de acum un an?

andyro12.06.2009 09:45

2 postari de acum un an

ady_ultras12.06.2009 09:50

atata timp cat topicul este deschis nu vad de ce nu ne putem spune paririle...

noname_fu12.06.2009 10:57

Lasati-l ma sa posteze ca e amuzant :D ,

«1234»