FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga I In Fifa09

«1234»
fcs_soldier24.08.2008 09:07

Se pare ca in aceasta varianta de joc a Fifa09 cei de la EA Sports se gandesc serios sa introduca si Liga I, datorita performantelor, in primul rand al echipelor de club, si echipei nationale care se situeaza la ora actuala pe locul 12 in lume.

 

http://www.fifa2009news.com/fifa-09-what-n...shouldnt-be-in/

 

s0r1n11124.08.2008 12:05

Pai ar cam fi si cazul pentru ca la 08 sunt campionate sub noi valoric (Austria,Elvetia,Norvegia...)

SuperstaR1824.08.2008 13:09
Pai ar cam fi si cazul pentru ca la 08 sunt campionate sub noi valoric (Austria,Elvetia,Norvegia...)

 

pai da... dar aceste campionate apartin unor tari mai dezvolvatate dpdv financiar decat Romania ; implicit va fi un "consum" mai mare de Fifa acolo (oficial) pt ca pe aia de la EA Sports nu ii intereseaza decat banii; desigur... ei stiu ca la noi 90% din CD-urile cu jocuri sunt piratate.

Enquist24.08.2008 15:07

da...dak facem campionat cu echipele romanesti...as dori si eu sa rezerv Buzaul sau Medias

pda24.08.2008 15:24
Pai ar cam fi si cazul pentru ca la 08 sunt campionate sub noi valoric (Austria,Elvetia,Norvegia...)

 

pai da... dar aceste campionate apartin unor tari mai dezvolvatate dpdv financiar decat Romania ; implicit va fi un "consum" mai mare de Fifa acolo (oficial) pt ca pe aia de la EA Sports nu ii intereseaza decat banii; desigur... ei stiu ca la noi 90% din CD-urile cu jocuri sunt piratate.

 

Ai dreptate, la noi e problema pirateriei. Plus de asta sunt si problemele licentelor. Ai vazut ca la ultimul UCL, Steaua era practic o echipa no name pentru ca EA nu a primit licenta de a folosi simbolurile si jucatorii clubului.

klaus_e8924.08.2008 15:45

parerea mea este ca 90% nu vor baga Liga I ... si daca o vor face nu vor avea licentele luate, ceea ce ar fi foarte urat ( vezi Mutu - MURGU ) ...

Sergyu1624.08.2008 16:12

Daca baga Liga I , cu siguranta vor avea licentele...Nu si-ar permite sa o bage si sa fie toate numele ireale...

Paradise_Lost26.08.2008 21:39
parerea mea este ca 90% nu vor baga Liga I ... si daca o vor face nu vor avea licentele luate, ceea ce ar fi foarte urat ( vezi Mutu - MURGU ) ...

Pe Mutu l-au numit MURGU pt ca Ea-games are o politica serioasa impotriva consumului de droguri si incurajeaza fair play-ul . daca era asa cum spui, nu exista nici Radoi si altii, sa nu mai spun de echipa nationala. Mutu isi merita soarta si sa zica ms ca macar prin abilitati se afla in lotul fiorentinei.

Cat despre Liga 1. O asteptam, si poate o sa jucam sio noi fifa cu echipele de club din Romania.... sa vedem cine isi alege Dinamo :bananadance:

blindica27.08.2008 05:02

Sa vedem cine se incumeta sa ia orice echipa din Romania si sa nu vrea sa retrogradeze...oricum nu o sa fie Liga 1.

steaua_gloria27.08.2008 10:17

Hai cu Liga I in fifa 2009 :proud: .

CatalinBerceni03.09.2008 09:33

Sa dea Dumnezeu, k m-am saturat sa construiesc eu echipa jumatate de sezon apoi sa apara kit-ul pt divizia a pe fifa Romania.....mi se pare cam idioata faza asta

cRiss4Steaua03.09.2008 11:25

mda e bine dar parca vad ca CFR, Dinamo si Rapid si alte echipe vor avea jucatori cu skiluri mai bune ca si jucatorii nostri, pe aia nu ii intereseaza care is cei mai buni, fac doar asa .. sa fie Liga I acolo ... sa vedem .. daca vor fii toti jucatorii, daca se vor acorda skilluri corespunzatoare jucatorilor si stele coresp. echipelor. Daca vad ca CFR are 4 stele si Steaua 3 si daca Culio are skill mai mare ca Radoi imi tai capu'

DannY_103.09.2008 12:49

Daca are CFR 4 stele nici nu mai iau jocul de pe torrente.Maxim 3 stele,iar Steaua maxim 3 stele jumatate;).

cRiss4Steaua03.09.2008 12:52

maxim 3 stele jumate ?

Steaua merita 4 pe deplin, joaca an de an in CL si are jucatori de calitate.

Daca alte echipe din nu stiu ce campionate au 4 stele, si Steaua merita ..

Si Steaua ar trebui sa aiba ceva mai mari skilluri la jucatori

 

DannY_103.09.2008 13:34

Esti subiectiv...Arsenal are 4 stele la 08 ;).

cRiss4Steaua03.09.2008 14:46

da.. scuzele mele :) am exagerat cu 4 .. am avut impresia ca galata si panatinaikos au 4 stele ..

3 stele jumate eu zic ca e real ..

CFR, Rapid si Dinamo 2 jumate sau 3 maxim ..

john_8603.09.2008 15:07

pana nu e sigura treaba, nu cred ca va fi Liga 1 in fifa 09. sper din toata inima

bubutza03.09.2008 16:04

nici eu nu cred ca o sa avem Liga 1. daca o sa o avem , stiti ce va asteapta baieti in A:))

i0nutz8303.09.2008 18:06

99% Liga I nu va fi in fifa 09. Poate doar CFR, si asta in 'rest of world'.

c.ronaldo1710.09.2008 15:51

Se pare ca Liga 1 va fi in Fifa 2009.

 

LE: Adica nu.

EMPORiO10.09.2008 18:57

Pe 11 septembrie apare demo-ul ...:D

psr10.09.2008 20:26
Sergyu1611.09.2008 07:38

Ba baieti nu stiti de ce la mine se vad jucatorii asaca niste avioane...Adica stau cu mainile intinse orizintal..Si nu se misca deloc..Adica pot sa joc dar jucatorii stau tot timpul asa...

Uite aici... Nu stiu cat de bine se vede..

GOD11.09.2008 08:44

Ai luat alta versiune mi s-a intamplat si mie prima oara,ia versiunea de pe linkul asta:

 

Aici Download

steaua_gloria11.09.2008 08:45

@Sergiu

 

Fac balet :))

 

 

PS: serios vorbind , la mine se vede normal si nu asa ca la tine.

«1234»