Ceea ce ma dezamageste la Lacatus nu este neaparat faptul ca nu reuseste sa creeze o echipa care sa joace ceva fotbal,dar mai ales atitudinea sa de cand este antrenor la Steaua. Nu pricep cum un om atat de "infierbantat" in teren este atat de docil pe banca si mai ales docil fata de "special request"-urile ciobanului.
Da,stim ca Neaga nu joaca mai nimic de ceva vreme. Stim ca Nicolita e doar un atlet. Stim ca rada si banciu au prins 2 meciuri in 7 luni de zile si mai ales stim ca nu mai au motivatie(fiecare din diferite motive). Stim ca arthuro nu a reusit sa faca mai nimic in aceste 4 etape.
Pentru mine aceste lucruri sunt certitudini si cred ca si pentru majoritatea supoterilor stelisti si totusi,toti acesti jucatori au fost titulari astazi. Lacatus a zis ca a decis sa joace cu rezervele dupa ce a "discutat" cu Jiji. Pai daca tot nu conta acest meci de ce sa nu incepi cu un Ochirosii? Sau in locul lui Baciu si rada cu un pusti de la juniori ca vorba aia,ce conta rezultatul astazi?
Astazi Steaua a jucat cu juma de echipa franta iar Lacatus a incercat sa repare pe parcurs introducandu-i pe Radoi si Dayro insa nu i-a iesit pasenta. Cineva mai sus spunea ca Steaua n-a jucat rau pana la golul bistritei pentru ca statea bine in teren si bistritenii nu au avut pana atunci nici o faza de gol. Gresit. Trebuie sa vedem de ce nu am avut noi pana atunci faze de gol pentru ca noi ne numim Steaua Bucuresti si sunt alte asteptari de la noi. In toata prima repriza Steaua a avut un 3 faze importante(in afara golului inventat de Stancu):un sut din unghi al lui toja,un sut pe centru al lui thiago si capul lui Neaga putin peste bara).
Ciobanul a declarat deja ca nu e nici o problema ca am facut egal si ca mai e timp sa luam campionatul. Poate,insa eu stiu ca daca noi castigam azi treceam pe primul loc cu 12 pc iar rivalii nostri aveau meciuri grele,Rapid-Dinamo si CFR-Vaslui. Orice scuza pentru rezultatul de azi este in van,bisnita era o echipa de batut astazi si doar incompetenta din clubul nostru ne-a rapit victoria astazi. Noroc cu Stancu,altfel luam bataie de la sclavii lui Dinamo cum am luat si de la Iasi.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.