FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Topicul Beuturii(si Al Beuterilor)

«1272829»
Lari24.10.2012 15:52

Șoferii prinsi la volan in stare de ebrietate in Belarus vor fi insemnati cu o vopsea specială si li se va confisca masina, potrivit unei initiative legislative ce urmează să fie discutată in parlamentul de la Minsk.

 

Masura propusa ce apartine Partidului Liberal-Democrat din această fostă republică sovietica are drept scop prevenirea infractiunilor legate de conducerea unui vehicul sub influenta alcoolului sau a unor substante psihotrope.

 

Potrivit initiativei liberal-democratilor belarusi, conducatorul auto gasit din nou in stare de ebrietate după ce anterior i s-a aplicat o sanctiune administrativă pentru aceeasi infractiune, va fi insemnat pe mană cu o vopsea specială care nu dispare la spalat. În plus, unui astfel de conducator i se va aplica o stampilă specială pe actul de identitate si i se va confisca vehiculul.

 

Inspectoratul de Politie din Belarus sustine aceste masuri si respinge criticile unora precum că acestea ar fi prea drastice, dand exemplul mai multor țări unde sunt aplicate astfel de sanctiuni, precum Estonia, unde pe masina unui sofer gasit beat la volan se pune un semn special 'Betiv la volan', sau Danemarca, unde masina unui conducator auto ce a condus in stare de ebrietate este confiscata

 

Propunerea liberal-democratilor belarusi a fost trimisă deja Parlamentului, Ministerului de Interne si Procuraturii Generale.

torontocanada31.10.2012 03:47

Mi-am amintit acuma de o intamplare :)) ... eram in Iasi acum 3-4 ani la o deplasare...m-am intalnit cu Catalian Asavoaiei (Il Soldatino) omul mai scrie la site din cand in cand...eram beat si i s-a facut omului mila sa ma duca in apartamentul lu sora-sa (era gol ca era in renovare) sa dorm acolo si dimineata sa iau trenul inapoi...normal ca dupa ce a plecat m-am dus la magazin am baut vreo 3 beri dar cand m-am intors uitasem care era usa si am incercat cu cheia la alta usa si am stricat yala la o vecina a lui...a doua zi era valva acolo fixau aia usa :)))))

terente31.10.2012 13:24

Bine ca nu i-a luat tigrul lui Mike Tyson.

drvladyk01.11.2012 03:31
Mi-am amintit acuma de o intamplare :)) ... eram in Iasi acum 3-4 ani la o deplasare...m-am intalnit cu Catalian Asavoaiei (Il Soldatino) omul mai scrie la site din cand in cand...eram beat si i s-a facut omului mila sa ma duca in apartamentul lu sora-sa (era gol ca era in renovare) sa dorm acolo si dimineata sa iau trenul inapoi...normal ca dupa ce a plecat m-am dus la magazin am baut vreo 3 beri dar cand m-am intors uitasem care era usa si am incercat cu cheia la alta usa si am stricat yala la o vecina a lui...a doua zi era valva acolo fixau aia usa :)) )))

 

fa ba o pauza:)):))

terente01.11.2012 05:47
Bine ca nu i-a luat tigrul lui Mike Tyson.

 

Dupa ce mi-a fost editat postul , adica i s-a sters parerea lui kellerman , s-a rupt legatura cu patania lui toronto. Multe i se intampla lui la bautura. Ma face sa cred Marea Mahmureala s-a turnat dupa viata lui.

gio_stgloria06.11.2012 22:33

nu mai beti

drvladyk06.11.2012 22:47

da ce vrei sa fac? is singur in hull....am cunoscut o cioara misto si imi fac curaj, ce e rau in asta? hai cu smirnoff-u... acus ii fac iar poezii lu xray

MoWeed06.11.2012 22:49

Ma gandeam sa te intreb de ce o cioara insa am ajuns la concluzia ca tot e mai bine decat o oaie...

drvladyk06.11.2012 23:01
Ma gandeam sa te intreb de ce o cioara insa am ajuns la concluzia ca tot e mai bine decat o oaie...

 

nu fi, e din nigeria si a auzit de Hagi. si are unghiile rosii, e ca si cum as asculta rosu si negru. cica vrea sa bea bailey's ca smirnoff ii sta in gat. am trimis-o la tesco ca mie mi-e lene. sa vedem dupa ce se imbata... sper sa nu-mi faca voodo

 

Ps poate ma transforma in oaie sa behai de maine pe aici ca arhimede ca m-as caca pe mine de ras

Lays07.11.2012 00:10
Ma gandeam sa te intreb de ce o cioara insa am ajuns la concluzia ca tot e mai bine decat o oaie...

Pussy is pussy. Blue balls is blue balls.

gio_stgloria07.11.2012 01:30

Doctorul a facut ravagii. M-am razgandit, puteti sa beti. Noroc si sanatate.

 

TIMISOREANA%202L.jpg

drvladyk31.05.2013 16:33

Mi-a soptit zana cea verde sa va salut pe toti:

295679_661819237178322_467950782_n.jpg

drvladyk31.05.2013 17:00

Nu o stiu, dar are fata de om bun la suflet...toate sunt de treaba de la 40 in sus :))

drvladyk31.05.2013 17:18
Eu il am de 1 an jumate...i

 

la mine nu tine nimic atata..felicitari

clausblaus31.05.2013 17:37
Eu il am de 1 an jumate...iar dumnealui e imbuteliat acum 9 ani!!!!

Ii dau cep cat de curand....

 

Daca nu acum,atunci cand?!:)))

«1272829»