FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Campanie umanitarã: SAVE ADRIAN MUTU!

«1234»
fcsteaua.ro17.08.2008 10:50

Autorul acestei rubrici n-a putut rãmâne indiferent la campania umanitarã lansatã de domnul Risticã Borcea. Prin urmare publicãm aici,pe situl suporterilor steliști apelul emoționant al patronului dinamovist, dovedind odatã pentru totdeauna cã atunci când vine vorba de un gest nobil, barierele și diferențele dintre noi dispar, totul întru înfãptuirea acestui mãreț ideal: SALVAREA LUI Adrian Mutu!

 

Puteți contribui și voi, cu o sumã oricât de micã, preferabil valutã convertibilã, pe care sã o depuneți în contul meu personal cu numãrul 01234567890987654321 deschis la Banca Legumicultorilor Mici și Mijlocii. Promit cã voi avea grijã ca suma colectatã (care sper din tot sufletul sã fie cât mai mare) va ajunge la acest simbol greu încercat acum de necazuri și nevoi...

 

Iatã și apelul domnului Cristian Borcea:

 

Dragi surori și frați steliști,

Acum toți românii-s triști,

Plânge cerul, nu-i de haz,

Mutu a dat de necaz!

 

Fac un apel disperat:

Mutu TREBUIE SALVAT!

Cã-i un simbol național,

E urgent și e vital!

 

Tribunalul de la FIFA

I-a dat tare rãu cu tifla,

L-a pus la munci și canoane,

Sã plãteascã milioane!

 

Mi-am pus și poster pe hol

Cu Mutu în fundu' gol,

Ca un simbol, ce sã fac?

Omu' e acum sãrac!

 

Când tragea prafuri cu trompa,

În ziare exploda bomba,

Era mediatizat,

Dar acum s-a terminat!

 

A fost un exemplu bun,

Copiilor eu le spun:

Vrei gagicã, vrei mașinã?

Trage pe nas cocainã!

 

Maneliștii îl cântau,

Hit-uri despre el lansau,

Cum e-n Africa Mobutu,

Noi l-am tot cântat pe Mutu!

 

Dar Abramovici, hainul,

Vrea acum sã-și ia tainul,

Îi ia tot: avere, casã,

Chiar și pâinea de pe masã!

 

Consuela-i supãratã,

Tristã, demoralizatã,

Haideți s-o înveselim

Cu bani sã contribuim!

 

Toatã ziua plânge-ntr-una,

ªi-a stricat și manichiura,

Nu mai poate folosi

Machiaje de zeci de mii!

 

Telefoanele galante

Bãtute în diamante,

Au fost scoase la vânzare,

Vã rog, aveți îndurare!

 

El i-a tot iubit pe fani

Chiar când era plin de bani,

Numai la voi se gândea,

Chiar și-n cluburi când era!

 

Când era c-un top-model

El fãcea în așa fel,

Sã aparã în ziar pozat,

Pentru VOI a îndurat!

 

Hai sã strângem leu cu leu

Cã-i pãcat de Dumnezeu,

Adi-al nostru îndatorat

Este demoralizat!

 

Nașul sãu e Nicu Ghearã,

Pe el o sã-l sun disearã,

Ca sã vãd: la greu îl lasã?

Sunt curios dacã-i pasã!

 

L-am sunat pe Mureșan

Sã scoatã și el un ban,

ªi pe Arpad l-am rugat,

Amândoi m-au evitat!

 

M-am dus la frații Becali,

Hahalere și canalii,

Mi-au spus cã vor dona bani

La anu' și la mulți ani!

 

Gigi rãu s-a cãtrãnit

Imediat ce-a auzit,

ªi mi-a zis tot ce fac eu,

Nu-i pe plac lui Dumnezeu!

 

A spus la televizor

Cã și lui îi e dator,

Are la el datorii

De vreo 75 de mii!

 

ªi Miticã Dragomir

Þine banii la chimir,

Nu ar da niciun dolar,

Afurisit și avar!

 

Chiar și cu Marian Iancu

Dupã ce cã e cât tancu',

Zace plin de nepãsare,

ªi se-nfundã cu mâncare!

 

Mircea Sandu mi-a promis

Cã-mi trimite un cec scris,

Mai dã bani și Todd Medina,

ªi Raluca, bat-o vina!

 

Nea Jean m-a mai potolit

ªi mi-a spus cã negreșit,

Totul se va aranja,

Pentru a mã-ncuraja...

 

Condescu mi-a spus din start

Cã el e om cumpãtat,

El nu are banu' lui,

Ci a sindicatului!

 

Pinalti e supãrat,

Iarãși a retrogradat,

Nici nu a vrut ca sã știe,

N-a dat nici mãcar o mie!

 

Copos chiar a râs de mine,

Cârciobar fãrã rușine,

Mi-a cerut ca un mișel

Sã donez eu pentru el!

 

Taher nu dã niciun ban

Cã Mutu nu-i musulman,

Spune c-o sã se gândeascã,

Numai sã se converteascã!

 

Oameni fãrã suflet, cruzi,

La dureri ei rãmân surzi,

N-ar da o micã centimã

Nu au niciun fel de stimã!

 

Îl iubesc pe Adrian

D-aia strâng ban peste ban,

Din vânzãri de butelii,

Am deja vreo zece mii!

 

Hai contribuiți și voi

Dați un euro sau doi,

Salvați-ne un tezaur,

Adrian, copil de aur!

 

Orice mic bãnuț donat

Va fi întrebuințat,

Folosit cu cumpãtare

Pentru reabilitare!

 

Cristian Ionuț

(LDS)

 

DelPiero1017.08.2008 11:02

Pot sa-mi bag respectuos ceva in Adi Mutu? :notangel:

axl17.08.2008 11:04

E major, e responsabil pentru propriile-i greseli.

Ce face Borcea se numeste circ.

AdrianUltras2517.08.2008 11:17

Ma bucur sa vad ca Borcea are idei asa de cool.

Stiti ce se spune despre oamenii cu idei, nu?

 

Pai Borcea are dreptate.

 

Ce sa dam noi bani ca sa ajutam sinistratii aia?

Pai ei au nevoie?

 

NU!!!

 

Dar mu2 are nevoie de bani.

Ca el e bun national.

 

:))

 

Foarte bine i-a facut Chelsea.

Sa ii ia toti banii!

Si lui si lui Borcea.

May they both burn in hell!

adidwu17.08.2008 11:51

Lasa ca are nasul(fostul mare fotbalist N.G.)destui bani.

Se da si Borcea marinimos,l-a cuprins fiorul crestin de la jij.

 

RoughSilk17.08.2008 11:52

ma baiatule pe tine nu te vede nimeni ? :) sincer fa ceva pe planul asta daca nu faci deja ca pe mine ma uimesti de fiecare data.Bravo

danimarcu17.08.2008 11:53

Ma asteptam sa compui ceva si pe tema asta...

Reusita caterinca.

Demersul lui Borcea este ridicol si merita sa fie tratat ca atare.

KolloSal17.08.2008 12:17

Oare lui Mutu i-a pasat de noi dupa ce a ratat acel penalty decisiv cu Italia?

Intrebare retorica bineinteles.

AdrianUltras2517.08.2008 12:23

Da' totusi, mutulica de ce nu poate sa plateasca?

 

E prea ocupat cu blogu' sau de ce?

 

Pai yahtu ala nu face macar 2 milioane?

Masinile?

Ceasurile?

Contu' din banca?

 

 

I.N.Money17.08.2008 12:58

Acum cateva zile Terzian , la emisiunea lui de pe Sport.ro a spus ceva care a cam pus capac acestui circ mass-media & Borcica . Manolo a zis in felul urmator : " Oameni buni ramane la dorinta dvs de a alege daca preferati sa cedati un euro pentru o persoana nevoiasa , pentru sinistrati sau preferati in schimb ca acest euro sa il cedati unui fotbalist ce a consumat cocaina si acum este amendat ".

Daca Borcica e atat de bun samaritean , atunci sa ii plateasca el amenda .

 

PS : Genial LDS :thumbsup:

romgeo17.08.2008 13:02

nu fiti rai :P

 

prea tare articolul :)))

john_8617.08.2008 13:08

nu ii mai plangeti de mila drogatului. oricum parca sucru-sau era miliardar prin america de sud. sa ii plateasca ala datoriile.

Shabalala17.08.2008 13:11

Ce mult timp liber ai, LDS. Si ce putin bun-simt..

mountytoma17.08.2008 13:11
Pot sa-mi bag respectuos ceva in Adi Mutu? :notangel:

 

respectuos nu ai voie. cu simtul raspunderii, da! ma bag si eu!

 

Ce mult timp liber ai, LDS. Si ce putin bun-simt..

 

te intreb, cand Mutu chelfaia in bani, ti-a dat ceva? mie nu, si nici vreunui cunoscut de-al meu. cu 17 milioane de euro se pot face lucruri infinit mai bune decat sa platesti datoriile unui rasfatat pe care il doare in p... de altii! printre altele, se pot planta si aduce la maturitate 1.7 milioane arbori, care ne-ar face aerul mai curat, ca tot e imputit de personaje gen Sandu, Borcea, Dragomir, Mutu, Becali (toti), prunea, lupescu!

crafft17.08.2008 13:19

"Hai contribuiți și voi

Dați un euro sau doi,

Salvați-ne un tezaur,

Adrian, copil de aur!"

 

 

manelaru` asta muyst ne-a iubit pe noi,Stelistii ,mai mult ca pe oricine,gesturile lui din Ghencea sunt recunoscute,bine ,imi trebuie mii de randuri pentru a spune cat rau a facut jegul asta dar nu are rost ,imi e prea scarba de el

reusit pamflet,dar cam realist

Simionesei17.08.2008 13:41

Man excelent articolul ! Felicitari !

b0rcea penibil ca de obicei... ;)

ssilviu_1917.08.2008 14:07
Ce mult timp liber ai, LDS. Si ce putin bun-simt..

asta ti se pare tie lipsa de bun simt!!!???inseamna ca esti total pe langa fenomen!!lipsa de bun simt a avut Mutu aunci cand si-a batut joc de o tara intreaga drogandu-se si facandu-ne pe toti de ras in toata europa!gunoiul acesta nu merita nici macar sa fie scuipat in fata de suporterii nationalei!cat despre LDS pot sa spun ca e absolut fenomenal!poeziile sale sunt extraordinar de reusite

korynna17.08.2008 14:16

Mutu nu mai trage cocaina,acum trebuie s-o vanda :tongue:

Joint17.08.2008 14:24
Ce mult timp liber ai, LDS. Si ce putin bun-simt..

 

Fii tu baiat simtit si intra in "Programul Borcea". Noi, astia de pe aici... niste nesimtiti.

Bravo, LDS

 

fiara717.08.2008 15:20

Strofa cu Iancu e mortala, am ras precum Pacala. eL De eS a cam turbat, cred c-ar trebui legat

MoWeed17.08.2008 15:49

Foarte tare LDS! Ma gandeam eu ca va aparea pe site ceva la adresa demersului cretinoid a lui Borcica....

Hai sa dam bani pentru Mutu ca alte probleme nu mai are tara noastra...

 

@Shabalala

 

Ia du-te tu si da bani pentru Muta daca vrei si lasa-ne pe noi in pace. De ce sa il ajut? Ce l-a furat cineva, l-a drogat prin forta vreun traficant? Si il plus are bani destui nevasta-sa sa plateasca....

gumanito17.08.2008 15:55

Mutule AI FACUT CA*CA*TUL PRAF!!!!! Acum trage-l pe nas!!!!!

 

AdrianUltras2517.08.2008 15:58
Mutu nu mai trage cocaina,acum trebuie s-o vanda :tongue:

 

:))

 

Oare o sa fie dealer autorizat? :))

 

Ce mult timp liber ai, LDS. Si ce putin bun-simt..

 

 

Pai daca ti-e mila de el, da tu bani drogatului sa isi poata cumpara droguri.

korynna17.08.2008 16:28

@Adrian

 

Nu m-ar mira nimic...totusi pentru salvarea eroului national...o sa se modifice si Constitutia si va primi si autorizatie ca fiind singurul dealer legal :laugh:

 

Adrian Mutu trage cocaina

Adrian Mutu trage cocaina

Da-ne si noua

Mutu da-ne si noua! (sa nu se mai cante doar despre Raluca Sandu) :clap:

 

laurentiu196917.08.2008 16:29

Saracia asta de Mutu joca bine numai pentru italieni. Ne-a privat de o satisfactie istorica: sa trimitem acasa de la un turneu final mizeria care se cheama Italia, numai ca el a gandit practic, stie de unde ii vin banii. Sa fac cheta in Italia, sa se angajeze part-time in programul de amprentari!

«1234»