FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FC Arges 2 - 0

«12345»
karas_ultras16.08.2008 22:32

Dupa exasperantele mesaje anti-Banel, iata ca multi isi fac mea culpa!... OK

Numai ca am impresia ca se pregatesc altele pentru Arthuro... Pripit!...

Chiar si laudele la adresa lui Toja sunt timpurii! Vor veni batalii adevarate in care ne putem edifica!...

Un meci bunicel, totusi, cu o nou promovata! Punct.

MoWeed16.08.2008 22:32

Notele sunt partinitoare; multi nu sunt capabili de o analiza obiectiva...

Eu il detest pe Banel ca jucator al Stelei dar sunt capabil sa recunosc ca azi a fost jucatorul meciului, mult peste Dayro sau Toja

dr.adrian916.08.2008 22:42

ce cometarii vezi pe aici, parca toti ati fi caini ca sa nu va zic javre.

cred ca am sa imi mai iau o pauza mai lunga de pe acest forum. majoritatea ori sunt copii de 15-17 ani ori nu au habar de fotbal. ba chiar am vazut comentarii in care Ienei, Hagi Lacatus Petrescu nu sunt stelisti.!!!!

 

apropo stiu ca imi va fi sters comentariu...

1on16.08.2008 22:42

Lovin e un jucãtor foarte bun pentru ceea ce i se cere: sã distrugã atacurile adverse. Doar cã, pentru Steaua, nu e suficient, mai trebuie și sã știi sã pornești tu altele, nu doar pase la fundași sau în lateral.

danimarcu16.08.2008 22:45
Notele sunt partinitoare; multi nu sunt capabili de o analiza obiectiva...

Asa-i ,multi voteaza aiurea,dupa ureche si de multe ori fara sa fi vazut meciul.Notele depind mult si de etalonul de apreciere al fiecaruia.Poate amandoi l-am vazut pe Banel jucatorul meciului,dar eu i-am dat 9 iar tu 10...Altul nu da niciodata note mai mari de 8.Sau pt Zapata,care nu a avut mai nimic de aparat ce nota sa-i dai?Nu-i poti da 9,ca aia e nota lui Banel,dar nici prea mica,ca nu e vina lui ca nu a avut ce apara...

Ma rog,eu i-am dat azi nota 9 lui Nicolita,ca merita.Cea mai mica i-am dat-o lui Lovin,sa se invete minte..))

AmuntBoy16.08.2008 23:09

eu spun si acum ca vreau sa fie vandut Nicolita

nu este un jucator de Steaua punct

 

PS: si da , a fost omul meciului azi, dar asta nu schimba nimik

alex_lef16.08.2008 23:14

Omorati-ma! Pt mine Banel ramane unul dintre cei mai prosti fotbalisti din istoria Stelei, in ciuda meciului de azi.

DelPiero1016.08.2008 23:29
Omorati-ma! Pt mine Banel ramane unul dintre cei mai prosti fotbalisti din istoria Stelei, in ciuda meciului de azi.

De acord.

sabin130716.08.2008 23:35

Parerea mea este ca suflarea stelista nu mai are rabdare (cumva pe buna dreptate) sa astepte o constructie sanatoasa, dar care cere timp, a unei echipe de ¨vitezisti¨. Daca la aceasta ora Ferguson, Wenger si Mourinho aveau sa zicem 6 luni de antrenorat la Steaua, ¨unindu-si fortele¨ nu am fi putut garanta ca azi am fi castigat cu 7-0. Normal sa gadim ca ar fi aratat mai bine jocul. O echipa cere timp pentru a fi construita, chiar si la un club care nu are acest timp, prin traditie trebuie sa fie mereu pe locul 1. Sigur, asta nu scuza hibele de mentalitate si de viziune a jocului, de care inca Lacatus nu a scapat (sa speram ca o va face curand).

S-au adunat prea multe dezamagiri in ultimul timp, dezamagiri care pot fi vindecate doar prin multe meciuri spectaculoase materializate in scoruri pe masura. De aici cred si nemultumirea ca nu le-am dat scor de tenis argesului azi sau ca nu i-am umilit pe turcila ei acasa.

Un pic de rabdare, fratilor, cu ¨ghinionistul de serviciu¨, cum spunea cineva pe aici.

xray_rom16.08.2008 23:47
@xray_rom

 

Nu este prima data cand Lovinel trateaza publicul cu lipsa de respect. Hai sa ne amintim cum anul trecut tragea de coechipierii lui care vroiau sa salute publicul(nu-mi mai aduc aminte exact ce meci) sau cum juca pe Emirates nu pentru club sau fani, ci pentru impresarii din tribune.

Lovin este un inchizator slab, Radoi si Ov Petre fiind mult peste el. De altfel si daca te uiti peste cifre e cam a 10-lea inchizator din tara la procentul de recuperari. Cam slab pentru Steaua nu-i asa?

1) Pentru ca multi au uitat ca Steaua a facut performanta in UEFA si campionat cu Lovin si l-au tratat lipsiti de respect(injuraturi, grosolanii), la fel cum au facut-o si cu Dica. Unora nu le poti raspunde decat cu aceeasi moneda, altfel nu pripep pt nu sunt obisnuiri cu limbajul urban.

 

2) Ce te faci cand Radoi e obligat sa fie central si Ov. Petre nu poate sa joace cum a fost cazul de azi?

Pe cine sa puna inchizator?Pe Becali??:))

Vezi bine ca in absenta altui inchizator de valoare, Lovin este util. Daca o sa revezi meciul sunt sigur ca nu o sa-l vezi atat de 'negru":)

In meciul cu Galata a recuperat mult mai multe mingi decat Ov.Petre(nerefacut 100%)

Apoi topicul este meciul de azi si nu soarta lui Lovin in lotul Stelei.

Hai sa nu dam cu pietre si atunci cand echipa joaca bine, doar de dragul de a-l "injura" aici, daca nu am fost pe stadion sa-l in direct!

 

eu spun si acum ca vreau sa fie vandut Nicolita

nu este un jucator de Steaua punct

 

PS: si da , a fost omul meciului azi, dar asta nu schimba nimik

Si cine crezi ca te va asculta si va face asa?:)))Punct!:)

xray_rom16.08.2008 23:58
Lovin e un jucãtor foarte bun pentru ceea ce i se cere: sã distrugã atacurile adverse. Doar cã, pentru Steaua, nu e suficient, mai trebuie și sã știi sã pornești tu altele, nu doar pase la fundași sau în lateral.

Asa este, dar pt asta sunt ceilalti mijlocasi...sa construiasca:)

Evident ca si eu as vrea sa avem in lot, pe langa Ov. Petre, un alt inchizator mai bun decat Lovin. Din ceea ce a venit acum nu e nici unul si nici Abel nu cred ca va fi.

Ramane doar varianta Ov. Petre, Radoi si ...Lovin:)

Toti s-au plans ca nu avem mijlocasi ofensivi buni. Acum se pare ca vom avea prea multi, dar nici un inchizator nou de talia lui Radoi sau Ov. Petre.

 

Oricum, cred ca vom avea un lot mai puternic decat cel din retur(asa sper!)

xray_rom17.08.2008 00:08
Omorati-ma! Pt mine Banel ramane unul dintre cei mai prosti fotbalisti din istoria Stelei, in ciuda meciului de azi.

Mai ramane sa ne povestesti cum stai cu nota la istoria Stelei?

Nu ne spune ca o sa ne omori tu pe noi ... de ras:)

Probabil ca si tu ai pretentii sa te respecte Banel!

Norocul tau este ca Banel are prea mult bun simt si respecta pe oricine, chiar si pe un nea caisa:)

Bogdanos17.08.2008 00:29

Joc exact ! Pase combinative reusite ! Un Toja minicar , placut publicului ! Un Lovin anti-fotbal , anti-talent care trebuie sa plece cat mai repede de la echipa ! Forza Steaua !

threat17.08.2008 01:18

Incep prin a-mi cere scuze ca ma bag si eu in seama din nou , o data la 3 luni . As incerca sa iau lucrurile care ma deranjeaza punctual , dar cum nu stiu daca o sa-mi iasa , o sa spun ce am pe suflet :

De multe ori Steaua joaca in 9 sau 10 oameni din start - Arthuro e departe de ce prezentau dvd-urile trucate , e ca tampoanele alea de la un capat de linie de cale ferata ( scuzati analogia cu purtatorii culorilor alb-visiniu , combinatie de culori mai scarboasa in sine decat alb-maro , nu stiu de ce dar parca astia care poarta combinatia asta sunt surprinsi intotdeauna nepregatiti de ciclul menstrual) . Banel , nu pot sa uit cat de dobitoc a fost cand a cautat finalizarea aia cu exteriorul , la mishto , din unghi , atunci cand vreo trei oameni erau liberi in careul lui Galata . Ovidiu Petre - ah unde esti Paraschive ! Lovin - A venit la pachet cu Baciu , care nu prinde nici macar lotul , cu toate ca a fost solutia de avarie pentru cel putin doua posturi din angrenajul Stelei - nu uitati a facut pana si pe fundasul lateral .

 

Damn , acum imi dau seama ca jucam cu vreo 3-4 oameni mai putin :))

 

Inchei prin a va intreba de ce nu ar fi o solutie viabila un cuplu Radoi - Baciu la mijloc , cu Radoi intr-un rol mai ofensiv si cu Baciu un ramasseur , daca tot vrem ca Ghionea sa joace indiferent de forma in care se afla si Rada sa fie considerat bun doar cand se accidenteaza acelasi Ghionea . Cu toate ca pe Rada nu il voi uita niciodata de cand a fost primul care i-a rupt genunchiul lui Mirel . Isi mai aminteste cineva ?

 

Ok imi cer scuze din nou pentru stilul meu haotic - cine stie , poate o sa-l dezvolt candva ca vad ca e la moda :))

 

drlv8517.08.2008 01:47

"Dupa un astfel de joc, mai marii fotbalului romanesc ar trebui sa adopte masuri radicale pentru a stopa aceasta tactica parsiva a presedintilor si finantatorilor de a pune presiune pe arbitrul unui meci, prin acuzatii referitoare la o presupusa partinire in favoarea unei echipe."

 

kestia asta au zis`o comentatorii in timpul meciului, si-a fost adoptata ? .. sau tsi se pare foarte reala de ai scos`o in evidenta .. NU NE INTERESEAZA ARBITRII!!! .. kiar dak FAC SAU NU (aici se intelege si subintelege TOT) parte din joc .. pe noi ar trebui sa ne doara doar atitudinea din teren a jucatorilor (si nu fotbalul pe care`l joaca - pt ca de aia avem antrenor) .. iar pt meciul de azi .. un + (pt atitudinea de dinainte) si atat [.]

Tupac Amaru17.08.2008 05:33
Omorati-ma! Pt mine Banel ramane unul dintre cei mai prosti fotbalisti din istoria Stelei, in ciuda meciului de azi.

De acord.

 

De acord cu toti cei care au fost de acord inainte.

Nicolita este cel mai rudimentar fotbalist din ce am vazut eu la Steaua, de cand sunt.

Desi Steaua a avut mari fotbalisti de etnie tziganeasca - Marcel Raducanu si Lacatus sunt doar doi dintre ei (asta ca se se vada ca n-am nimic cu etnia in cauza).

Dar a ne teroriza meci de meci cu acest bezmetic este, pentru mine, prea mult.

Ieri i-a iesit - zbaterile sale absolut naucitoare incearca sa acopere nulitatea sa pe partea tehnica, dar a ajunge sa faci echipa pornind de la el mi se pare cel putin neprofesionist. I-a iesit pentru ca Argesul n-a inteles pentru moment ca a promovat in prima Liga.

Cataline, nu te supara, dar meciul de aseara nu poate fi un reper! Argesul nu ne-a pus nici o clipa probleme (spre deosebire de meciul cu Brasovul).

Raman la parerea ca avem a doua sansa in meciul cu Galatasaray, dar ne putem califica daca vom constientiza acest lucru.

Eu unul am luat plasa dupa meciul cu Roma, cand am inceput sa ii laud pe stelisti si am constatat ulterior ca nu suntem cu nimic mai buni ca anul trecut!

Toate cele bune!

Marius17.08.2008 06:20

Nu pot sa nu remarc un lucru la Nicolita. Dupa ce la Istanbul s-a facut de ras cu "exteriorul" ala (banuiesc ca a tras cu ochii inchisi, n-a vazut nici poarta si nici faptul ca avea coechipieri demarcati), aseara, intr-o situatie relativ similara, nu s-a mai precipitat, si-a ridicat privirea din pamant si la gasit excelent pe Stancu.

 

Poate ca totusi poti sa inveti un caine batran trucuri noi...

Raulredblue17.08.2008 06:22

puneti si voi meciu` plss

MoWeed17.08.2008 07:43
1) Pentru ca multi au uitat ca Steaua a facut performanta in UEFA si campionat cu Lovin si l-au tratat lipsiti de respect(injuraturi, grosolanii), la fel cum au facut-o si cu Dica. Unora nu le poti raspunde decat cu aceeasi moneda, altfel nu pripep pt nu sunt obisnuiri cu limbajul urban.

 

2) Ce te faci cand Radoi e obligat sa fie central si Ov. Petre nu poate sa joace cum a fost cazul de azi?

Pe cine sa puna inchizator?Pe Becali??:))

Vezi bine ca in absenta altui inchizator de valoare, Lovin este util. Daca o sa revezi meciul sunt sigur ca nu o sa-l vezi atat de 'negru":)

In meciul cu Galata a recuperat mult mai multe mingi decat Ov.Petre(nerefacut 100%)

Apoi topicul este meciul de azi si nu soarta lui Lovin in lotul Stelei.

Hai sa nu dam cu pietre si atunci cand echipa joaca bine, doar de dragul de a-l "injura" aici, daca nu am fost pe stadion sa-l in direct!

In momentele in care nici unul din cei 2 nu poate juca la inchidere(desi mai era varianta si cu Ghionea-rada fundasi) am putea sa-l folosim pe tanarul Alexandru Iacob. Acum 2 ani a vrut sa-l ia Inter Milano deci talentat este. Din pacate il tinem in Liga a 3-a ca sa-i facem loc unui jucator limitat ca Lovin care este clar ca in ultimii 2 ani nu a progresat cu nimic.

Am facut candva performanta in campionat si in UEFA cu Lovinel, dar pe atunci titular era Paraschiv in locul lui Lovin. Plus ca la Steaua nu se joaca din amintiri si nu se joaca inchis pentru a fi uitil un inchizator cu o tehnica rudimentara....

alex_lef17.08.2008 07:53
Omorati-ma! Pt mine Banel ramane unul dintre cei mai prosti fotbalisti din istoria Stelei, in ciuda meciului de azi.

Mai ramane sa ne povestesti cum stai cu nota la istoria Stelei?

Nu ne spune ca o sa ne omori tu pe noi ... de ras:)

Probabil ca si tu ai pretentii sa te respecte Banel!

Norocul tau este ca Banel are prea mult bun simt si respecta pe oricine, chiar si pe un nea caisa:)

 

nea caisa, in primul rand Nicolita trebuie sa invete sa respecte mingea si in general fotbalul.Respectul jucatorului de fotbal Banel Nicolita ar fi ultimul lucru pe lumea asta pe care mi-l doresc. Trebuie sa fi naiv sa crezi in "revenirea"(desi el a fost terminat mai tot timpul, iar cu Arges a jucat totusi bine, deci nu inteleg de ce apelam la cuvantul "revenire") marelui fotbalist din Faurei doar dupa un meci cu Arges (omul a avut cele mai importante realizari de pe teren, recunosc) si dupa meciul cu Galata cand a fost penibil in majoritatea momentelor. Nu trebuie sa fi luat parte la toata istoria Stelei sa iti faci o idee, gandeste-te doar ce fotbalisti a avut Steaua pana acum. Nu ma arunc la colosi, dau un exemplu mai recent care intamplator juca si pe acelasi post cu Nicolita. Floretin Dumitru, nu era mare scula de jucator dar dupa parerea mea e diferenta de cel putin o clasa intre ei doi, in favoarea piticului. Si cu acest exemplu cred am lasat stacheta destul de jos.

xray_rom17.08.2008 08:34
Omorati-ma! Pt mine Banel ramane unul dintre cei mai prosti fotbalisti din istoria Stelei, in ciuda meciului de azi.

Mai ramane sa ne povestesti cum stai cu nota la istoria Stelei?

Nu ne spune ca o sa ne omori tu pe noi ... de ras:)

Probabil ca si tu ai pretentii sa te respecte Banel!

Norocul tau este ca Banel are prea mult bun simt si respecta pe oricine, chiar si pe un nea caisa:)

 

nea caisa, in primul rand Nicolita trebuie sa invete sa respecte mingea si in general fotbalul.Respectul jucatorului de fotbal Banel Nicolita ar fi ultimul lucru pe lumea asta pe care mi-l doresc. Trebuie sa fi naiv sa crezi in "revenirea"(desi nu inteleg la ce a revenit) marelui fotbalist din Faurei doar dupa un meci cu Arges (omul a avut cele mai importante realizari de pe teren, recunosc) si dupa meciul cu Galata cand a fost penibil in majoritatea momentelor. Nu trebuie sa fi luat parte la toata istoria Stelei sa iti faci o idee, gandeste-te doar ce fotbalisti a avut Steaua pana acum. Nu ma arunc la colosi, dau un exemplu mai recent care intamplator juca si pe acelasi post cu Nicolita. Floretin Dumitru, nu era mare scula de jucator dar dupa parerea mea e diferenta de cel putin o clasa intre ei doi, in favoarea piticului. Si cu acest exemplu cred am lasat stacheta destul de jos.

In primul rand, o apreciere si o critica se poate face si fara jigniri. Vorbesti de un jucator pe care multi stelisti(si nu numai stelisti) il admira si respecta atat prin ceea ce face cat si prin ce a fost si ce a ajuns, om care niciodata nu si-a dat aere de vedeta nici cand toata tara era la picioarele lui. Inclusiv tu(asta daca acum 2-3 ani erai nascut sau erai si stelist!).

Ceea ce ai spus despre el este o jignire si la adresa lor.

Esti viteazul tristei figuri ascuns sub fusta virtualului, care sub protectia anonimatului isi permite jigniri, judecati de valoare prin comparatii filtrate la "stacheta destul de joasa" a sistemului propriu de valori. Asta e o dovada de infantilism dornic sa iasa in evidenta cu orice pret.

E dreptul tau sa nu-ti placa Nicolita, dar asta nu iti da dreptul sa-l jignesti cu nerusinare, chiar in ziua in care a fost unul dintre cei mai buni de pe teren.

Culmea tupeului este ca o faci chiar in fieful stelistilor, care cuprinsi de remuscari vad ca raman inerti.

axl17.08.2008 08:37

Mie mi-a placut si de meciul asta.

xray_rom17.08.2008 08:48

Cataline,

Prins in "alte meciuri" am uitat sa comentez ce ai scris:)

Analiza si notarea mi-a parut ca a descris exact ceea ce am vazut si eu pe teren.

Exceptandu-l pe Stancu, caruia sunt sigur ca i-ai dat 8 pt incurajare:), ai fost obiectiv, inclusiv cu Nicolita, desi l-ai criticat si contestat ori de cate ori a fost cazul.

Prin asta se dovedeste ca esti un exemplu de obiectivitate si stii sa dai Cesarului ce e al Cezarului atunci cand merita si nu ramai ancorat in shabloane depreciative si pareri preconcepute.

Felicitari!

il_capitano17.08.2008 08:51

Se pare ca in proportie de 80% am avut dreptate in privinta lui Nicolita, imediat dupa meciul de la Istanbul atunci am spus clar, ESTE UTIL ! Aseara s-a depasit ! A fost prima data dupa mult timp cand in templu s-a strigat : Nicolita ! Nicolita ! Nicolita !

Matteo17.08.2008 09:12

cu un meci bun la 3 ani si 200 proaste nu se face primavara ;)

«12345»