FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galatasaray Istanbul - FC Steaua București

«15678»
kozwin13.08.2008 20:34

Slab de tot jocul Stelei de cat sa mearga in Champion League numa sa aduca bani voievodului mai bine sa stea dracu acasa sa-i bata Iasul si Vasluiul ca poate totusi nu ne vede toata lumea ce antrenor si ce jocatori(Banel,arthuro,Lovin,toja) avem.RUSINOS :no:

White_R13.08.2008 20:35
da si Lacatus nu e mare branza dar chiar de era murinho tot cu stangu in dreptu dadeau tzaranoi astia cu 8 clase ajunsi la Steaua...tot 2-2 ar fi fost si daca intra Stancu deci Lacatus oricat de prost ar fi nu depaseste incompetenta tzaranoilor

daca era antrenor mourinho sau un oricare alt antrenor iar fi dat afara pe acei "tzaranoi" cum le zici tu

da asa e dar becaliotu conduce si cand a incercat Lacatus cu mintea lui asa prostutz cum e, sa il dea afara pe Lovin nu a reusit

Alex88pl13.08.2008 20:35

mda..pacat ca se mizeaza pe niste terminati ca Lovin.si mai ales arthuro.mai bun era Cernea in atatc.dar e bine.rezultatul e bun.acum trebuie sa le aratam turcilor ce inseamna public.sa ne calificam din nou in Liga.Forza Steaua

zloty13.08.2008 20:36

frate ma uit la Meme si nu inteleg cum de il pupa in fund atata pa Banel ,auzi tu la golul 2 era vina lu golansky nu a lu Banel care a jucat ca un kkt

ingerasul_elena13.08.2008 20:36

Daca ati fi suporteri adevarati,ati fi alaturi de echipa in orice moment!Nu mai criticati atat,nu sunteti mai bun cu nimic!

A fost un joc bun si s-a vazut ca se poate!Bravo baieti!Bravo Laca!Bravo Steaua!

Cine este suporter adevarat,nu trebuie sa critice!Trebuie sa fie alaturi!

 

Stelista pana la moarte!Alaturi de echipa intotdeauna!

 

 

kosm1n13.08.2008 20:37

Lacatus e antrenor defensiv! Asta e marele lui defect! Si dupa cate am vazut e si fricos! E prima data cand il critic dar in seara asta nu mi-a placut atitudinea defensiva! Sper sa recapaciteze in retur si sa atace 90 din 90minute! Atunci si daca pierdem nu mi-e ciuda!

zloty13.08.2008 20:37
da asa e dar becaliotu conduce si cand a incercat Lacatus cu mintea lui asa prostutz cum e, sa il dea afara pe Lovin nu a reusit

asea e dar ca om cu o reputatie de fiara chiar nu poti sa ii zici ca ori el ori eu?? cred ca daca ar fi fost cazul asea lar fi dat afara pa Lovin in secunda 2

White_R13.08.2008 20:38
multumesc Lacatus ca esti un simbol si un simulacru de antrenor!!!!

pleaca odata ca ne faci varza

 

da si Lacatus nu e mare branza dar chiar de era murinho tot cu stangu in dreptu dadeau tzaranoi astia cu 8 clase ajunsi la Steaua...tot 2-2 ar fi fost si daca intra Stancu deci Lacatus oricat de prost ar fi nu depaseste incompetenta tzaranoilor

 

conteaza sa ai cojones,conteaza sa arati ca ai tupeu,ca ai stofa dar Lacatus habar nu are de aceste lucruri indispensabile unui antrenor care vrea la Steaua. e rusinos sa te asunzi sub numele de fiara si tu de fapt sa faci jocul ciobanului. ii mai aud pe unii spunand ca e simbol si trebuie sa ramana...sunt nebuni si inconstienti. nu avem voie sa ne culcam pe o ureche doar de dragul unui "simbol".

astept masuri urgente altfel suntem pe nicaieri.

 

facem pariu daca vrei ca orice antrenor aduci mai mult de 30% nu poate aduce in jocul Stelei si tot o echipa de tzaranoi va fi eventual mai eficienta. baza tot jucatori sunt antrenorul e pe locul doi

 

AlexV13.08.2008 20:38

Dayro-Radoi-Goian-zapata.

restul praf.

mNiosu13.08.2008 20:39

Un scor bun totusi.Sper sa facem un 1-0 acasa desi ne calificam si cu 0-0. Raman la veceha mea obsesie : Ce plm cauta Lovin in teren ??? :cursing: L-au adus fuga din C.Acolo era de el mama lui de petarda....

A si Toja slab rau azi :unsure: .Sper sa-si revina si sa ajunga la nivelul lui Dayro sau Sekely macar.Imi pare rau sa o spun dar Nicolita a jucat mult ,mult mai bine decat el (bine Banel a jucat bine comparabil cu jocul lui din ultimul an).Asta e.ne multumim si cu atat,avand in vedere presiunea publicului la cre am fost supusi.

Ideea e sa facem si noi o atmosfera la fel de ostila daca nu mai ostila la meciul din Ghencea!!!!!!

 

FORZA Steaua!!! Calificati 75% zic eu.... :steag_sah_mic:

valentin2day13.08.2008 20:40

doi jucatori trbuiesc mentionati:Dayro si Radoi

Banel e arma secreta a tuturor adversarelor noastre

desi nu sunt multumit de joc si de tactica inca nu il critic p Lacatus

merita mai multa incredere

White_R13.08.2008 20:40
da asa e dar becaliotu conduce si cand a incercat Lacatus cu mintea lui asa prostutz cum e, sa il dea afara pe Lovin nu a reusit

asea e dar ca om cu o reputatie de fiara chiar nu poti sa ii zici ca ori el ori eu?? cred ca daca ar fi fost cazul asea lar fi dat afara pa Lovin in secunda 2

 

da poate nu e asa fiara ... nu stiu cum e treaba intre el si cioban si nu pot sa zic aiureli fara date...are el motivu lui de ce e mai supus...oricum Lacatus sa fie singura problema a Stelei si voi fi fericit

 

DanStan13.08.2008 20:40

Recapitulare :

 

Preliminariile CL, tur 3, meci tur :

 

1996-1997 : Bruges Club - Steaua 2 - 2, calificare Steaua

2006-2007 : Standard Liege - Steaua 2 - 2, calificare Steaua

2007-2008 : BATE Borisov - Steaua 2 - 2, calificare Steaua

2008-2009 : Galatasaray - Steaua 2 - 2, ?

 

Apropo de BATE Borisov : dupa 2-1 si 2-2 cu Anderlecht in turul 2 le-au tras-o si bulgarilor de la Levski : 1 - 0 la Sofia pentru bielorusi. Pare-se ca nu orice echipa de doi bani ii poate elimina pe astia.

 

Am impresia ca foarte multi domni suporteri isi inchipuie ca Steaua ar fi vreo superforta a fotbalului continental. Din pacate Steaua e, la ora actuala, o echipa de mana a 3-a pe plan european iar rezultatul obtinut la Istanbul e remarcabil. Tinand seama de situatia de la club, de lipsa de valoare a unor titulari si de naivitatile lui Lacatus s-ar zice ca Steaua si-a depasit conditia. Returul insa va fi cel putin la fel de dificil, daca nu chiar mai dificil fiindca acum turcii vor lua meciul mult mai in serios.

 

A, inca ceva, in ceea ce-l priveste pe Toja : ma intreb cine mama dreaq i-a invatat pe toti specialistii lu' peste sa dea intr-un jucator dupa primul meci jucat la Steaua, si asta in conditiile in care si-a cunoscut colegii doar de cateva zile, n-are reflexele formate si nici nu stie macar cele cateva cuvinte necesare in romana. Sau credeti ca Petre Marin il striga pe teren in spaniola sau engleza ?

MD_4Steaua13.08.2008 20:41

Ma, toate le inteleg, dar pe asta nu.

 

1. Petre nerefacut a fost schimbat cu Ghionea, nici un repros lui Lacatus, dar daca e sa ciupim, putem spune ca Petre nici nu trebuia bagat in lot, si sa inceapa meciul cu Radoi la centru.

2. A fost bagat Nesu in locul lui Golanski. Mai treaca mearga, dupa cite am inteles, Golanski se accidentase. (Iesea schiopatind de pe teren)

3. Iata aici, pe naiba, ca nu inteleg. A jucat Toja nu bine... ca sa nu zic, rau, e si normal, tinind cont de perioada mica de acomodare. De ce insa a fost bagat Tiago? mijlocal defensiv o_0??? Pai Stancu e oare jucator de frecat banca de rezerve oare?

Catalyn0713.08.2008 20:42
A si Toja slab rau azi :unsure: .Sper sa-si revina si sa ajunga la nivelul lui Dayro sau Sekely macar.Imi pare rau sa o spun dar Nicolita a jucat mult ,mult mai bine decat el (bine Banel a jucat bine comparabil cu jocul lui din ultimul an).

 

FORZA Steaua!!! Calificati 75% zic eu.... :steag_sah_mic:

 

Ce vrei de la un jucator care a venit nici de o saptamana...Era dezorientat. Peste o luna o sa-i vezi pe Toja si Dayro, vedetele Stelei. Bag mana in foc

 

zloty13.08.2008 20:43
da poate nu e asa fiara ... nu stiu cum e treaba intre el si cioban si nu pot sa zic aiureli fara date...are el motivu lui de ce e mai supus...oricum Lacatus sa fie singura problema a Stelei si voi fi fericit

nu e doamne fereste nam spus asta zic doar ca din postura de antrenor poate rezolva o multime din problemele Stelei

 

de ex. daca ii scoate din echipa pa Lovin si Banel si aduce niste copii de la Steaua 2 nush parerea mea e ca si daca aia nu sunt extraordinari tot vor fi peste ciorel si lovinho

White_R13.08.2008 20:44
Ma, toate le inteleg, dar pe asta nu.

 

1. Petre nerefacut a fost schimbat cu Ghionea, nici un repros lui Lacatus, dar daca e sa ciupim, putem spune ca Petre nici nu trebuia bagat in lot, si sa inceapa meciul cu Radoi la centru.

2. A fost bagat Nesu in locul lui Golanski. Mai treaca mearga, dupa cite am inteles, Golanski se accidentase. (Iesea schiopatind de pe teren)

3. Iata aici, pe naiba, ca nu inteleg. A jucat Toja nu bine... ca sa nu zic, rau, e si normal, tinind cont de perioada mica de acomodare. De ce insa a fost bagat Tiago? mijlocal defensiv o_0??? Pai Stancu e oare jucator de frecat banca de rezerve oare?

 

da nu ai ce sa intelegi, e evident ca Lacatus nu e cel mai destept antrenor ... dar si cu Stancu si cu oricine ar fi bagat Lovin tot dadea cu calcaiul in faza de gol, Nicolita tot retardat ramanea, toja tot la el pe pajiste se credea si tot o trupa de tzaranoi erau.

AdrianUltras2513.08.2008 20:45

2-2 in deplasare e un rezultat bun!

 

Dar am jucat foarte prost.

Toate au fost de partea noastra, ca in vremurile bune.

Raul, ramul, gazonul, portarul lor, arbitrul...

 

Si nu am profitat pt ca am jucat foarte prost.

 

Punctul slab al turcilor a fost si este apararea lor.Fundasii centrali mai ales.Desi si fundasii lor laterali au fost foarte slabi.Nu ma asteptam la asta.

 

Pacat ca nu am profitat la maxim de acest lucru.

 

Pe fata lui Servet se citea spaima de fiecare data cand avea in fata un adversar cu mingea la picior.Fie el Arthuro sau Dayro.

 

Problema a fost jocul Stelei.

Puteam sa le dam 4 la 0 usor, ca in vremurile vechi.

Dar nu am profitat.

 

Am jucat prost de la inceput.Am avut in teren 3 maini moarte: Toja(foarte slab), Petre Marin(varza-cel mai slab de pe teren probabil!) si Banel Nicolita(chiar daca a dat gol).

 

Banel Nicolita are foarte mari probleme cu acest sport.

Nu o sa inteleg niciodata de ce si-a pierdut viteza de altadata.

Nu o sa inteleg de ce a ales sa loveasca mingea cu exteriorul in a 2a repriza cand a scapat din lateral singur spre poarta iar in fata portii se afla un jucator stelist LIBER!

Nu o sa inteleg cum a putut sa faca preluarea aia foarte buna din finalul meciului!(oacat ca a tras ca o cizma, ca aia era ocazie clara de gol!)

 

Am intalnit un adversar accesibil.

Pacat ca nu am profitat de asta.

 

Trebuia sa jucam mai mult pe contraatac si Stancu trebuia neaparat introdus.

 

Daca la 2 la 0 echipa nu se baga cu fundul in poarta, calificarea era rezolvata de pe acum.

 

 

P.S.

 

Zapata, Radoi, Dayro si Arthuro au jucat superb!

S-au batut pt fiecare minge si au facut jocuri aproape perfecte!

ros-albastru4ever13.08.2008 20:45

eeeeeee incredibil ce se intampla ... berbecali:"Banel a fost cel mai bun de pe teren"...stupefianta declaratie :|

White_R13.08.2008 20:47
da poate nu e asa fiara ... nu stiu cum e treaba intre el si cioban si nu pot sa zic aiureli fara date...are el motivu lui de ce e mai supus...oricum Lacatus sa fie singura problema a Stelei si voi fi fericit

nu e doamne fereste nam spus asta zic doar ca din postura de antrenor poate rezolva o multime din problemele Stelei

 

de ex. daca ii scoate din echipa pa Lovin si Banel si aduce niste copii de la Steaua 2 nush parerea mea e ca si daca aia nu sunt extraordinari tot vor fi peste ciorel si lovinho

 

da poate chiar nu poate..Becali imediat baga placa lui cum sa dea afara jucatori daca lui ii plac si asta e...eu nu cred ca Lacatus l-a dat afara pe mendoza de exemplu

 

xDaJACKALx13.08.2008 20:47

Cu mentalitatea asta nu o sa putem spera niciodata sa facem ceva in grupele UCL.Din pacate o sa-l vedem iar pe Banel 2 ani in primul 11 datorinta acestui gol fabulos si meci "memorabil" facut de el.La noi jucatorilor valorosi li se contorizeaza ficeare greseala sau defect(vezi Zapata,Dayro,Toja,Elton,Golanski etc)in timp ce non-valorilor li se acorda credit infinit, ca deh sunt de-ai nostri.

Heart_For_Steaua13.08.2008 20:48

I-am avut pe turci la picioarele noastre , dupa cele doua goluri credeam ca nu ne vom opri pana la 5, dar m-am inselat amarnic... Nu imi vine sa cred in cehal am putut sa jucam dupa golul 2 , ne-am aparat exact ca la Boro , numai ca turcii n-au reusit sa inscrie...

Ce sa mai zici dupa un asemenea meci , nu stii daca sa te bucuri ca ai inscris de 2 ori in deplasare sau sa fi trist ca ai fost egalat dupa ce aveai sansa sa castigi la 2 goluri diferenta...

Sper sa facem un joc mai bun in retur si sa castigam.

Forza Steaua!!!

alexmk1713.08.2008 20:49

Eu va spun de acum ca vom pierde calificarea! Asa simt! Nu avem antrenor si dobitocul analfabet spune acum ca Banel a fost cel mai bun de pe teren! Deci, Banel din zona caruia s-au dat centrarile de gol si a gresit toate mingiile (chiar si la gol, el a vrut sa de-a in tribuna!!)!

 

Desi voi fi in Ghencea la retur, cred ca vom pierde! O sa vedem!

 

Laca, lasa-ne daca tii la Steaua! Nu le ai! Nu stii! Te pricepi la fotbal la fel de bine ca analfabetul dobitoc care te tine in functie! Adica deloc! Si s-a trezit si marele Michele "MM" sa ne spuna ce mult s-a daruit Banel si ce praf e Golanski care a urcat la golul doi! Memica, uita-te la faza golului si o sa vezi ca Golanski e in spate si Banel se uita la ala care centreaza de la 3 metri din fata lui!

 

Lacatus = fiara in teren, varza pe banca! Laca, ne demonstrezi ca esti doar tare in gura si nu tare in "BIIIIIIP"! Fricos, nepriceput, depasit complet, varza totala = Antrenorul Lacatus!

 

Wenger baga pusti de 16 ani titulari si noi ii tinem pe Ochi, Stancu, Bicfalvi (da-l ba la Buzau ca nu are loc la Steaua)! Romania nu are antrenori! De aia vin Napoi, Uirini si Peseisti care nu au treaba cu fotbalul, dar se pricep mult mai bine ca japitzele noastre de antrenori!

 

Galata cade fizic total si Lacatus baga numai aparatori!

 

Imi doresc doar atat: Sa se intample orice ca Lacatus sa nu mai fie antrenor la Steaua si ca Banel sa aiba parte de o dubla fractura de tibie si peroneu si sa ne lase vreo 8 luni, ca vad ca antrenorii il tot baga! Sau Banele, daca tot esti sufletist si te daruiesti, poate un accident de masina! Orice, dar nu-l mai suport pe Banel! Daca nu vor antrenorii sa-l scoata de buna voie si nu il transfera nimeni, macar sa i se intample ceva grav!

 

Stiu, vai ce rau! Sa-mi fie rusine! Fie, dar macar sa ramana si Banel cu oasele rupte! Am ajuns sa doresc raul unui jucator care de 2 ani nu joaca NIMIC si este bagat mereu!

Ba nu! Banele, de fapt sa nu ti se intample nimic din astea! Mai bine sa fie egal in retur si tu sa dai autogol in minutul 93 si sa pierdem calificare! SA vezi distractie atunci! Nu mai scapi viu din Ghencea Banelinho!

Sa vedem daca te mai facem capitan la urmatorul joc din Ghencea!!!

 

Laca, vezi sa nu ne retrogradezi, ca de la titlu si locul 2, ne-am luat gandul! Dar lasa, ca esti simbol ma! Stai pe banca! Asa ne trebuie, ca suntem prosti!

aurelultras13.08.2008 20:50

Steaua FOREVER ! MEREU CAMPIONI ! CEA MAI MARE ECHIPA DIN Romania DIN TOTDEAUNA ! **** tuturor frustatilor care ne ling la **** de luni de zile, **** cartianu, **** antena 1, bine v-a facut Jiji, **** gazeta sporturilor, **** Dinamo si Rapid ca v-ati pus capra la unguri. Steaua A FOST, ESTE SI VA FI FOTBALUL ROMANESC ! Era o strigare de pe vremea lui Jean: "Dinamo uita-te, ziua ta s-apropie !". muistilor, puneti-va pampersii, venim.......

Pacat ca nu i-am descaltat pe turci, pe final erau grogy....strangeau de dinti sa alerge.

Nu-i nimic, ii descaltam la Bucuresti. 1-0 frumos si mergem din nou unde ne e locul: Liga Campionilor.

Baieti, Laca, nu mai bagati pe nimeni in seama, voi sunteti Steaua acum si sunteti Nr. 1.

Am dovedit inca o data ca suntem MAGICA Steaua !

SANGE ROS - ALBASTRU IN VENE !

zloty13.08.2008 20:53
da poate chiar nu poate..Becali imediat baga placa lui cum sa dea afara jucatori daca lui ii plac si asta e...eu nu cred ca Lacatus l-a dat afara pe mendoza de exemplu

da sti mai dovedesti si tu CCA ai coloana vertebrala ,ca doar nu e gluga de coceni acolo ,sti fa ca tine riscate si daca iti iese nare ce sa iti suga ,daca nu cel putin iesi cu capul sus nu??

«15678»