FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Trebuie Lacatus Sa Demisioneze?

«16789»
dangeor08.04.2009 09:27

Am ajuns ciuca batailor, si cu Gigi, si fara Gigi:(

Robinson Rufay Zapata08.04.2009 11:38

Si cu Lacatus sau cu altul tot un drac e, nu vad sa mai faca cineva ceva din Steaua de acum , trebuie schimbat tot. De la antrenori , jucatori , cat si conducatorii. Nu vad in acest moment un jucator care ar merita sa joace pentru Steaua , absolut niciunu.

stefan_cel_mare08.04.2009 11:55

Atata timp cat ramane Jiji patron la voi n-o sa aveti decat fie un antrenor care a jucat la Steaua, fie unul pe care nu-l intereseaza decat banii si mai putin performanta. In ambele cazuri nu aveti decat de pierdut, nu cunosc nici un fost jucator de la Steaua si care sa poata fi catalogat antrenor bun ( in activitate), iar in al doilea caz nu cred ca trebuie sa mai argumentez. Prin urmare, scapati intai de oier daca vreti si antrenor cu coloana vertebrala si care sa mai aiba si valoare.

 

sunt cu ochii pe tine prietene !

D4v1dstelist08.04.2009 11:59

Eu zic ca cel mai frumos lucru(si cel mai inposibli in acelasi timp)ar fi pentru Steaua ca Gigi sa io vanda lui Nastase/Tiriac,care Doamne ajuta il pune pe Jenei manager si ii da mana libera la echipa sa faca curatenie de primavara.

weeezer08.04.2009 13:16
[...] trebuie schimbat tot. De la antrenori , jucatori , cat si conducatorii.

 

Cel mai bun prim pas ar fi schimbarea conducerii administrative. De-acolo ni se trage totul. Avem nevoie de un presedinte care sa conduca in adevaratul sens al cuvantului clubul. Un conducator care sa aiba ochi bun deopotriva pentru antrenori si pentru jucatori. Un presedinte care sa-i arate patronului, fie el Gigi sau altul, acolo unde si atunci cand greseste. Imi trece prin minte "un conducator precum Mihai Stoica", dar ma limitez la a spune "in nici un caz un conducator precum Argaseala".

 

Un presedinte capabil va atrage dupa sine un antrenor capabil, jucatori capabili, si-asa mai departe. Asa trebuie sa se intample lucrurile. Asa erau candva, si asa sunt la marile cluburi.

Ronnie08.04.2009 13:20

La Steaua trebuie schimbat totul. De la jegurile din conducere la jegurile de jucatori.

Robinson Rufay Zapata08.04.2009 14:36
"un conducator precum Mihai Stoica", dar ma limitez la a spune "in nici un caz un conducator precum Argaseala".

 

La Mihai Stoica m-am gandit si eu , un alt conducator mai bun in Romania nu cred ca este , dar atata vreme cat patron va continua sa fie Gigi , nu cred ca il vom mai vedea vreodata pe MM in Ghencea , ca si conducator , presedinte sau manager

stelistul10008.04.2009 19:25

Lacatus ar trebui sa isi dea demisia...in ritmul asta o sa-i ceara tribuna demisia si nu as vrea sa se ajunga aici. Dupa meciul cu Bistrita unde am jucat catastrofal, Lacatus a zis ca suntem pe drumul cel bun. Oare acesta e drmul la care se gandea el,0-2 cu o echipa care vrea sa scape de retrogradare? Cu Lacatus nu se vede nici o idee tactica asa cum se vedeau la Protasov,Oalaroiu, Zenga. In plus nu mai suntem buni nici in defensiva ,ne-am pierdut si aceasta abilitate. Lacatus se incapataneaza sa foloseasca acest 4-1-4-1 sistem pe care il folosesc doar echipele cu mijlocasi tehnici care ajung sa finalizeze...da la noi sufletu asemenea jucatori. Lacatus nici macar nu are curajul sa promoveze tineri (i-mi amintesc ca Oli a jucat cu Ochirosii in meciul cu rapid si acesta a inscris in min 90, Hagi juca cu bicfalvi, Laca il prefera pe Semedo... )ca Ionescu,Rusu, Bicfalvi, Ochirosii. Laca vad ca a inceput sa joace cu Litu care la buzau a dat 2 goluri in 3 sezoane. Probabil daca va ramane Lacatus va promova tineri cand vor fi copti pe la 27 de ani asa...Ferguson a bagat un pusti de 17 ani debutant care i-a castigat meciul. Asta inseamna sa fii antrenor iti asumi riscuri...

Joga Bonito08.04.2009 20:37
Lacatus e prastie

 

sunt foarte surprins ca suporterii inca il mai sustin si mai mult ii striga numele pe stadion

 

am zis o etapa, doua etape, 1 an, dar deja sunt 2 ani si niciodata in acest timp n-am facut un meci foarte bun, tot timpul echipa a fost penibila

 

de la meciul cu otopeni 1-1 m-am jurat cat va fi panarama asta antrenor nu mai calc pe stadion, cu asta Steaua nu va juca niciodata fotbal e un antrenor varza

 

Lacatus

- Chiar mai credeți cã Steaua poate ajunge în Champions League?

- Da, mai sînt multe etape și lãsați cã am vãzut și alte jocuri în etapele trecute și știu care este nivelul.

 

mare mizerie de om

 

Tu nu esti papagalul ala de om ce se contra cu toata lumea, acum vreo 2 ani de zile?

bodanelu08.04.2009 20:50

ba da, el e :)

cormoranul09.04.2009 07:23

Cu lotul asta nici Mourinho nu poate face performanta.. Sunt mult prea slabi jucatorii pt a ajunge sa ne dam cu parerea despre antrenor..

Daca ar fi avut la dispozitie un lot valoros si totusi rezultatele ar fi intarziat sa apara, atunci ne puteam gandi si la schimbarea antrenorului.. dar asa.. nu se poate face mai mult..

 

Ce vina are Lacatus ca Ogararu si Stancu nu-s in stare sa dea gol din penalty, sau ca Zapata nu-i in stare sa apere un sut nici din cel mai mic unghi posibil.. sau ca Dayro Moreno nu-i in stare sa bage mingea in poarta de la 3m.. Cred ca in momentul asta Steaua are cel mai slab lot din ultimii 20 de ani...

Prepeleak09.04.2009 09:45

Cu exact acelasi lot un antrenor fara pretentii, Dorinel Munteanu, a reusit sa nu piarda niciun meci in campionat jucand cu Dinamo, Rapid, Urziceni, Craiova, meciuri in care, desi nu a reusit decat o victorie norocoasa, Steaua a fost vioara intai. Haideti sa facem un experiment virtual. Sa presupunem ca ar urma acum pentru noi aceasta serie de meciuri si ca o forta supranaturala va obliga sa pariati toata averea voastra pe numarul de puncte pe care l-ar scoate Steaua. Mai precis: lasand orice urma de subiectivism deoparte, ce ati paria? Eu as paria intre 0 si 2 puncte.

Revenind... avand in vedere ca Steaua lui Dorinel, cu acelasi lot (mai putin Radoi si Arthuro), dadea senzatia unei echipe solide, in fata careia echipele aflate in clasament in fata noastra erau nevoite sa apere remiza, in timp ce Lacatus dusese echipa si in tur (cu tot cu Radoi si Arthuro) in situatia de a face egal cu Otopeniul si Buzaul cine mai indrazneste sa spuna ca Lacatus nu are lot la dispozitie e cel putin simbolul imbecilitatii daca nu chiar imbecil sadea. Are exact acelasi lot ca Dorinel Munteanu care nu a apucat sa demonstreze nicaieri nimic ca antrenor dar perfomantele sunt de cateva ori mai slabe. Prefer un meci crancen in care Dinamo sa se bucure ca a reusit egalarea in minutul 85 sau o victorie cu noroc cu Urziceniul dupa un meci disputat decat sa vad cum suntem acum umiliti de marele atacant Alexandru Piturca, un fel de radical de ordinul 3 din Vali Badea sau Bogdan Stancu.

Dar Lacatus, sigur, e un mare antrenor, nu are nicio vina, mai mult de atat, el e simbolul Stelei. Ca nu a fost capabil sa vada ca in meciul cu Gloria Semedo a avut pe dreapta (in acele putine minute in care a fost jucat acolo) mai multe actiuni reusite decat a avut in restul campionatului pe stanga e un fapt lipsit de importanta. El e antrenor mare pentru ca e stelist, cel mai stelist dintre stelistii adevarati. Si asta il face antrenor mare a priori.

Sa nu uitam sa strigam: La-ca-tus, La-ca-tus!

Lari09.04.2009 09:52

@Prepeleak

E-X-C-E-P-T-I-O-N-A-L!!!

mountytoma09.04.2009 11:40

@Prepeleak

daca nu ziceai ca Dorinel nu a facut nimic pe unde a antrenat, eram incantat de postul tau.

 

Dorinel si-a lasat amprenta peste tot pe unde a antrenat, aducand aerul cupelor europene la niste anonimi din Cluj, Vaslui etc. acolo unde putzea prea tare a prostie (penescu si Becali) nu a avut ce urme sa lase, ca erau cacarezele prea bine impregnate.

 

Lacatus trebuie sa ramana. sa ramana ca mantie de aparare a lui Gigi de scuipaturile binemeritate ale spectatorilor obositi de un joc anost de care numai antrenorul se face vinovat, plus conducerea. aceiasi jucatori ar avea valoare, daca ar fi antrenati si condusi. dar asa, manati ca o turma, ce sa faca? mie mi-e doar mila de jucatori, mai ales ca sunt cotonogiti miseleste de adversari sub ochii ingaduitori sau chiar incantati ai unor arbitri jigniti de Gigi in atatea randuri si ai unor federali fie caini la origine fie lubrifiati bine cu verzisori, sau macar porniti sa i-o traga becakatului cu nasul prea pe sus. oare cand i-o trag aia in puscarie tot cu nasul pe sus e? oare tot asa tantos merge si dupa ce si-a luat-o de la toti magadaii aia de la parnaie? probabil cand va iesi din puscarie va incerca sa invete pe altii cum e cu toleranta fata de poponauti, cu libertatea sexuala, etc. sigur i-au fost deschise larg orizonturile!

 

deci, de ce sa demisioneze Lacatus? nu va e clar ca nu are nici un motiv plauzibil si bine intemeiat? eu am fost platit ca sa scriu postul asta. am fost platit cu atatea si atatea amaraciuni cauzate de egaluri cu echipe care trebuiau sa plece din Ghencea cu o caruta de goluri luate, am fost platit cu infrangeri in fata unor adversari care nici nu indrazneau sa ne atace dar ne bateam noi singuri, am fost platit cu atatea mizerii declarate de conducatorii, pardon ciobanii Stelei!

adrianx2210.04.2009 08:33
Cu lotul asta nici Mourinho nu poate face performanta.. Sunt mult prea slabi jucatorii pt a ajunge sa ne dam cu parerea despre antrenor....................

Ce vina are Lacatus ca Ogararu si Stancu nu-s in stare sa dea gol din penalty, sau ca Zapata nu-i in stare sa apere un sut nici din cel mai mic unghi posibil.. sau ca Dayro Moreno nu-i in stare sa bage mingea in poarta de la 3m.. Cred ca in momentul asta Steaua are cel mai slab lot din ultimii 20 de ani...

 

Deci eu chiar nu va inteleg cum puteti fi asa retardati si sa va luati dupa tot ce scrie in ziare sau din auzite !!! Ti-a dat Prepeleak o mie de motive, am scris si eu o pagina mai in spate de ce trebuie sa plece Lacatus, si tu in prostia ta tot vezi nu stiu ce motive in care Lacatus trebuie iertat !!!!

 

Frateee a fi simbol la Steaua nu iti asigura spatele ca antrenor, mai lasati-ma cu "legenada", "simbolul", uite cum a ajuns sa nu il mai respect deloc pe Lacatus, absolut deloc doar prin simplu fapt, (pt unii) ca de fapt e grav, ca a distrus Steaua, ca a adoptat un sistem de joc foarte prost, nu promoveaza tineri, strica jucatorii cu alte preferinte de posturi pe care le au ei, se tine de scaun ca un amarat, joaca cu distrusul de Nicolita, Lovin, pmarin, opetre, nu are nici o idee tactica, e las nu mai stiu ce sa zic, am atatia nervi pe omu asta pt ca a distrus Steaua !!!!

 

TE URASC Lacatus SI ITI DORESC SA AI SI TU AMAGIREA SI SUPARAREA PE CARE O AM EU ACUM CAND SCRIU ASTA !!!!!!! Te rog lasa-ne sa ne conduca altul care stie ce e ala antrenorat si care e multttt mai destept decat tine !!!!!!!!

 

Si tu asta care dai vina pe jucatori, tu nu ai jucat in viata ta fotbal pe un teren de iarba si cu cel putin 50 de suporteri in tribune, asa ca taci dreaq ca nu sti cu ce se mananca fotbalul, stai acasa si uita-te la TV !!! Nu sti ce inseamna sa fi pus sa joci pe alt post decat cel pe care ai jucat o viata !!! Tu esti unu din aia care DACA, tine minte DACA, ai fi jucat macar pt o echipa de div d, ti-ai fi dat seama ca antrenorul e providential in a face echipa a sti unde sa te puna si a-ti da niste idei tactice !!!

 

Prepeleak, toata stima din partea mea si te mai astept cu alte idei despre aceste "simboluri" care distrug Steaua. RESPECT

bodanelu10.04.2009 08:40
Frateee a fi simbol la Steaua nu iti asigura spatele ca antrenor, mai lasati-ma cu "legenada", "simbolul", uite cum a ajuns sa nu il mai respect deloc pe Lacatus, absolut deloc doar prin simplu fapt, (pt unii) ca de fapt e grav, ca a distrus Steaua, ca a adoptat un sistem de joc foarte prost,

Lacatus a distrus Steaua sau Gigi Becali a distrus Steaua?

1on10.04.2009 09:34

Comparația dintre Mihai Stoica și Argãsealã nu-și are locul. MM se ocupa de problemele sportive (transferuri, relația dintre jucãtori și patron) și cu ieșirile în presã, iar Argãsealã cu partea organizatoricã (hârțogãraie, marketing). Partea de marketing, inexistentã pânã sã vinã MM, s-a dezvoltat mai mult dupã ce a plecat (Cãtãlin Oprișan a spus cã i-a propus inițial lui MM cã vrea sã scrie cartea oficialã, dar acesta a refuzat), când Argãsealã a avut mânã liberi. Dupã ce a plecat MM, pe postul lui Adi Ilie, care, atât timp cât a stat, a reușit sã facã niște transferuri bune (adicã sud-americanii), și, parțial și Hagi (atât cât a stat; Zaharia, Rada, Zapata au fost aduși de el). Acum, de treburile de care se ocupa MM, se ocupã jj sfãtuit de o grãmadã de oameni care habar n-au (verii, nepoții, cumnații, Pițurcã, Hrebenciuc) și Argãsealã cât mai are loc (da' oricum, nici el nu se pricepe).

Ronnie10.04.2009 16:26

Ienei: "Oricine ar fi antrenor la Steaua nu va da randament. Jucãtorii sunt slabi"

Lari10.04.2009 16:28

Laca e copilul Maestrului. Ce-ai vrea sa spuna?

 

Nu ma face sa intreb iar cum dadeau superrandament urmatorii in mandatul lui Oleg: Banel, Lovin, Goian, Ghionea. Asta ca sa nu mai pun la socoteala petardele plecate intre timp.

Drake199010.04.2009 18:59

Hai mei sa fim seriosi acum ,sa lasam la o

parte trecutul de jucator extraordinar a lui Lacatus,el nu este capabil sa o readuca pe Steaua la "viata" ,parerea mea este ca Lacatus este de vina pt ca nu este de doar 5 etape sa zicem ca nu sa acomodat cu echipa ,de cnd a venit un rezultat de doamne ajuta nu am avut doar rezultate chinuite.Inlocuitor?asta e alta problema si anume conducere care este incompetenta pt acest club........sper sa iesim cat mai curand din criza asta !!FORZZA Steaua
Lari10.04.2009 19:44

Eu propun ca Lacatus sa-si prelungeasca intelegerea cu Steaua.

 

N-a avut timp sa faca treaba...

 

Contextul a fost potrivnic...

 

Adversarii si-au dorit mai mereu victoria...

 

Nu, bah! Sunteti magari!

Urli10.04.2009 19:53

cand demisioneaza Laca? :steag_sah_mic:

Cata_The_Don10.04.2009 19:59

da mai, ar fi bine ca Lacatus sa demisioneze, si ar fi mai bine daca l-ar putea aduce pe Dan Petrescu de la Urziceni!! eu cred ca asta ar fi cea mai bune solutie!!

Urli10.04.2009 20:20

"Becali ne lipsește! El critica jucãtorii cu gândul de a-i motiva!" - Lacatus dupa meci

 

 

 

luati-va simbolu :finger:

razvan2810.04.2009 20:29

Lacatus a fost o legenda ca jucator

Ca antrenor e insa doar Marius Lacatus , un om fara istorie

Echipa nu joaca nimic...e clar ca trebuie adus un antrenor nou , eu mi-l doresc mult pe Protasov

«16789»