FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Juan Carlos Toja

«1101112»
Maye21.07.2010 22:20

O sa ne fie dor de tine!

DelPiero1021.07.2010 23:03

Bine ai plecat Toja.;) The girls will miss you.

strezahuzum22.07.2010 10:54

Bye-bye senor Toja. Du-te si invarte-te ca o gaina beata pe la greci. Ai o intreaga lume de explorat, atatea cluburi de fite de vazut, atatea crasme de vizitat ...

RobYnho22.07.2010 10:59

@ Streza

 

Scoate articolul ala de la naftalina despre Toja. :))

strezahuzum22.07.2010 16:28

Lasa, a ras lumea destul atunci :D

RobYnho23.07.2010 10:12
Fostul mijlocaș al Stelei, Juan Carlos Toja, l-a impresionat deja pe Hector Raul Cuper, care are de gind să il folosească din primul minut in partida din turul 3 al Europa League contra polonezilor de la Jagellonia.

 

Toja s-a numarat printre cei mai activi oameni la antrenamentul de ieri si s-a remarcat la jocul-școală cerut de Cuper in finalul sedintei, unde a marcat 3 goluri.

 

"sunt pregatit atit din punct de vedere mental, cit si fizic, pentru a juca. Cuper mă poate folosi atunci cind vrea! Joc pe orice post in linia de mijloc, alerg mult si imi place să primesc de cit mai multe ori mingea", a spus Toja.

 

Columbianul s-a intilnit la Aris cu unul dintre fostii sai coechipieri de la FC Dallas, Carlos Ruiz, alaturi de care iși petrece majoritatea timpului liber. Toja va purta la Aris acelasi numar pe care il lasase liber la Steaua, 8.

 

gesepe

RobYnho09.09.2010 16:53

Toja suspina dupa vremurile bune: "Imi este dor de fetele din Bucuresti"

 

Dupa o luna si jumatate de cand a plecat din Romania, Juan Toja spune ca s-a acomodat atat cu noua sa echipa, cat si cu stilul de viata, insa ii lipsesc cu desavarsire fetitele dulci din Bucuresti.

PE VAL. Juan Toja este foarte apreciat de catre antrenorul sau de la Aris Salonic, Hector Raul Cuper

La sfarsitul lunii iulie, Toja nu mai era dorit de Piturca in Ghencea si se transfera la Aris Salonic. De atunci, columbianul in varsta de 25 de ani se confeseaza apropiatilor de la Steaua ca, de cand a plecat din Romania, a iesit soarele pe strada sa. In ultima perioada petrecuta in tricoul "ros-albastru", Juan devenise un tip inchis, nu mai vorbea cu nimeni: presa, colegii de vestiar, persoanele din stafful tehnic. In Grecia, sud-americanul spune ca si-a gasit linistea, iar fanii lui Aris au fost primii care l-au impresionat. "Sunt exact ca in Argentina sau in Brazilia, este ceva incredibil", a marturisit Toja. Mijlocasul si-a facut repede prieteni, iar in timpul liber este nedespartit de colegii sai de echipa, spaniolii Koke si Javito. Fostul numar 14 din Ghencea si-a luat cu el in Grecia si pisica, pe care o lasase o perioada in grija unei "amice" romance. Columbianul nu ascunde insa faptul ca ii lipseste totusi ceva, de care s-a atasat in perioada in care a evoluat in Ghencea. "Recunosc ca mi-e dor de fetele din Bucuresti, cand voi avea timp liber voi veni in tara, la prietenii mei de acolo", spune fostul stelist.

A vrut sa-l transfere pe Zapata

Toja este la curent cu tot ce se intampla la Steaua. "Stiu tot, am vazut ca a plecat Piturca si ca Steaua este pe primul loc. Ma bucur ca au venit jucatorii de la Urziceni, iar acum fosta mea echipa are prima sansa la titlu. Regret ca in Romania nu am luat niciun trofeu", a incheiat sud-americanul. Altfel, mijlocasul a incercat sa-l ajute si pe bunul sau prieten, Robinson Zapata, sa treaca peste problemele de care se loveste in Ghencea, dar nu a reusit: "Era bine sa vina si Zapata, dar aici sunt deja trei portari, iar titularul joaca si in nationala Greciei".

 

cancan

red&blue_boy09.09.2010 18:45
Toja suspina dupa vremurile bune: "Imi este dor de fetele din Bucuresti"

Stiam ca de astea ii e dor...Bine ca a plecat...

RobYnho10.09.2010 10:20
Stiam ca de astea ii e dor...Bine ca a plecat...

 

Macar nu e ipocrit. Recunoaste.

Korado06.02.2011 16:40

cel mai prost jucator de fotbal care a calcat in Ghencea dupa parerea mea.

«1101112»