FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Juan Carlos Toja

«12312»
I.N.Money02.08.2008 17:47

tojabiouv0.th.jpg

 

Nume : Juan Carlos Toja Vega

Locul Nasterii : Bogota , Columbia

Inaltime : 1,85

Greutate : 80 kg

Pozitie : mijlocas central , stanga

 

A mai jucat la : 2003-2005 - Independiente Santa Fe

2005-2006- - River Plate

2006-2008 - FC Dallas

2008 - Steaua Bucuresti

 

 

FC Steaua anunta pe cale oficiala achizitionarea mijlocasului columbian Juan Carlos Toja Vega , de la gruparea americana FC Dallas, dupa ce Major League Soccer (MLS) a confirmat faptul ca fotbalistul a semnat acordul de transfer definitiv. Jucatorul este asteptat sa se alature lotului ros-albastru la inceputul saptamanii viitoare, dupa ce va finaliza procedurile legale de obtinere a vizei de sedere in Romania. ( www.steauafc.com )

AmuntBoy02.08.2008 18:45

bafta toja

 

sper sa nu-l mai vad pe Nicolita pe teren de la meciul cu Iasi incolo

axl02.08.2008 18:47

Aduce un pic cu tipul ala nebun din "Academia de politie".

Sper sa ne confirme marile asteptari.

Khalid02.08.2008 18:52

Sper sa prinda dubla cu Galata si sa ii ametim de cap pe turcii cu tripleta Toja-Dayro-Szekely. Bine ai venit!

s0r1n11102.08.2008 19:04

Multa bafta,Toja!

 

Sper ca alaturi de Dayro si Szekely sa obtii cat mai multe victorii pentru Steaua.

Wally02.08.2008 20:58

Multa bafta! Vei avea nevoie...

MoWeed02.08.2008 22:28

Bafta la Steaua Toja.....

Sper sa nu traiesti frustrarea de a-i fi rezerva lui Banel...

.Ax3L.03.08.2008 12:43

hmm sa vedem daca se va ridica la nivelul asteptarilor lu nea Jiji

punkboy03.08.2008 15:37

nu facem sms si mirc aici

WhiteSnake03.08.2008 15:56

Baieti, cica la stiri un reportaj pe GSP TV: "Toja vine sa bata Galata!"

mountytoma04.08.2008 07:15

daca vine, v-as propune sa nu ne entuziasmam inainte de primele lui 10 goluri marcate si pase decisive de gol. nu de alta, dar sa nu fim dezamagiti asteptand miracole de la un singur jucator!

ULTRASSICK04.08.2008 09:12

Multa BAFTA Toja...sper sa iti castigi repede locul de titular ...

IONUTZ-CIPRIAN04.08.2008 17:25

Eu sper sa nu dezamageasaca,vine cu surle si trambite,dar o sa faca fata,asa au mai venit si KAPETANOS sau ARTURO si?Au rupt gura targului?NU, pe mine doar m-au exasperat!

b0RMA05.08.2008 12:25
Eu sper sa nu dezamageasaca,vine cu surle si trambite,dar o sa faca fata,asa au mai venit si KAPETANOS sau ARTURO si?Au rupt gura targului?NU, pe mine doar m-au exasperat!

Ionutz,nu cred ca Toja ne va dezamagi cum au facut-o Kapetanos sau Arthuro.Toja are valuare superioara acestora si eu zic ca va face fata cu brio alaturi de Dayro si szekely

Fc Alin05.08.2008 15:25

nushiu de ce la mai adus pe toja, dar eu ii urez succes! forzateaua

Virgil05.08.2008 18:34

Baiat dragut Juan Carlos. Le va inebuni pe gagici. :)

LARI05.08.2008 18:55

Declaratiile lui Toja pentru saitul oficial al Stelei:

Cum te simti in Romania si ce reprezinta pentru tine sosirea la Steaua?

 

Ma bucur ca am ajuns in Romania si ma simt foarte fericit ca am sansa de a fi aici, la Steaua. Maine voi face vizita medicala, dupa care va urma prezentarea oficiala. Abia astept sa treaca, fiindca vreau sa ma apuc de treaba cat mai repede si sa-mi cunosc noii colegi.

Ce obiective personale ti-ai propus in acest sezon?

 

In primul rand, am acelasi obiectiv pe care il are toata echipa. Sa facem un sezon cat mai bun in cupele europene si sa castigam campionatul. In ceea ce ma priveste pe mine, vreau sa joc cat mai bine si sa ajut echipa sa-si atinga obiectivele.

Urmeaza intrebarea clasica. Ce stiai despre Steaua pana acum?

O sa credeti ca o spun din complezenta, dar chiar stiam dinainte ca este cel mai mare club din Romania si ca intotdeauna joaca in competitiile europene. Stiu destul de multe lucruri despre Steaua, fiindca am tot urmarit-o la televizor in ultimii ani, atat in Cupa UEFA, cat si in UEFA Champions League.

 

Care este primul mesaj pe care doresti sa-l transmiti suporterilor Stelei?

 

Le pot spune doar ca voi munci cat mai mult si voi face ceea ce stiu sa fac, adica sa joc fotbal. Ma voi stradui sa dau tot ce am mai bun si sa le dovedesc faptul ca sunt un profesionist desavarsit.

DelPiero1005.08.2008 19:51
Baiat dragut Juan Carlos. Le va inebuni pe gagici. :)

Da,iata ca Steaua are un Don Juan!Sper sa ne innebuneasca si pe noi,baietii,si nu doar pe cei gay...

AmuntBoy05.08.2008 20:43
nushiu de ce la mai adus pe toja, dar eu ii urez succes! forzateaua

 

 

pt ca inca mai avem oameni ca Banel sau Badea in echipa

cat de rau poate sa fie ......

MoWeed05.08.2008 22:33

Tare mi-e frica sa nu joace Toja in primele 2-3 meciuri prost. Apoi ii voi vedea pe toti cei care acum il vad salvatorul Stelei cum il injura....

MALDINI06.08.2008 06:32

Sper sa nu ne dezamageasca si sa fie un super jucator :D

Virgil06.08.2008 06:33

Tare imi e teama ca Toja va juca foarte bine si il va determina pe Gigi sa aduca numai jucatori de valoarea sa. Iar pe cei mai slabi decat el sa-i matraseasca.

Dupa parerea mea, Toja trebuie sa fie la fel de bun ca Dayro. Cel putin la fel de bun. Asa cum nu ne-am inselat cu Dayro, nu ne vom insela nici cu Juan Carlos. Mai ales Ca Zapata si Dayro au garantat pentru el.

Toja.jpg

MIREL6RADOI06.08.2008 08:49

Conform sport.ro,prezentarea va avea loc azi de la 14:00, urmand a fi transmisa de sport.ro.

LARI06.08.2008 09:20

Va veti da seama imediat cine este autorul: "Eu nu iau jucãtori dupã DVD-uri, eu l-am vãzut pe Toja pe casete"

 

:king:

 

Am pus ghilimele pt ca am luat citatul de pe "excelentul site" prosport.ro! Bineinteles ca trebuia scris DE PE dvd-uri, nu DUPA.

 

Asa citat, asa "jurnalisti"!

bijoux_bz06.08.2008 10:30
nushiu de ce la mai adus pe toja, dar eu ii urez succes! forzateaua

 

 

pentru ca nu avem mijlocas stanga....

«12312»