FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ce n-a mers

«1234»
1uLy4Nn31.07.2008 16:57

nu a mers nimic in jocul asta...a doua repriza am jucat numai la nimereala..poate ne revenim pana la meciul cu Brasovul ca altfel e de rau

il_scorpio31.07.2008 17:36
Cam asta e scenariul de prin 98 -99 incoace....cu mici exceptii 2 titluri la rand prin 2005, 2006 si alea venite asa sa fim seriosi tot pe fondul unui joc neconvingator, cu episoade de blaturi, valize , alergat cu banii dupa jucatori etc.

 

 

amice dar in 2001 cine a luat titlul? Gaz Metan ?

Si o cupa prin 98 cam putin nu?

 

In 98 tot Steaua a luat campionatu. daca habar nu aveti de echipa asta nu mai comentati aiurea. e putin dar e ceva totusi nu poti sa castigi totul la nesfarsit.

Prietene esti iritant. Pierzi din vedere esentialul postului si te cramponezi de amanunte . Vroiai sa-ti fac si o statistic a afiecarui an?? Eventual cu cate suturi in bara pe an avem???

bruno castellano31.07.2008 19:04

ma scuzati pt ca nu am pus in paranteza textul original al colegului de pe foruum.

 

bruno castellano31.07.2008 19:29

"Dayro nu e mijlocas."

 

 

eu unulcred ca la ora actuala este prematur sa vorbim de Dayro ca, nu e mijlocas bun.

eu unul cred ca este printre cei mai buni din campionatul nostru.

zloty31.07.2008 19:53
"Dayro nu e mijlocas."

 

 

eu unulcred ca la ora actuala este prematur sa vorbim de Dayro ca, nu e mijlocas bun.

eu unul cred ca este printre cei mai buni din campionatul nostru.

cel mai bun ca ce? baiatu ala acuma ca i s-a sculat lu Lacatus a inceput sa joace mijlocas ,pana acuma a jucat doar ca varf deci la asta se referea

E.K.8831.07.2008 21:18

Nu trebuie sa fii mare specialist in fotbal sa vezi ca Lacatus nu are calitati de antrenor. Pur si simplu se joaca la intamplare fara nici o idee tactica, fara nici o solutie, iar folosirea unor atacanti pur-sange ca Dayro Moreno sau Bogdan Stancu ca mijlocasi nu lasa loc de comentarii.

Lumea vad ca spune de Banel ca ar fi jucat candva bine pe vremea lui Protasov. E gresit, el nu a fost niciodata un fotbalist mai bun ca acuma, doar ca atunci echipa era bine asezata, fiecare jucator stia ce avea de facut si isi stia bine scopul. Protasov a obtinut maximum din lotul pe care il avea la dispozitie, iar daca ar fi avut solutii mai bune ca Banel, cu siguranta le-ar fi folosit in locul lui. Sa nu uitam ca si pe vremea aia Banel strica multe mingi, se bloca in momentul in care ajungea la finalizare si era la fel de bezmetic, dar pe fondul unui joc colectiv bun, acestea nu ieseau atat de mult in evidenta ca acuma. Banel Nicolita a avut un singur meci bun din toata cariera, cel cu Betis, dar un singur meci nu te face mare fotbalist, asa cum s-a dovedit si cu Cristea, ca un singur meci glorios, cel cu Valencia nu a reusit sa il transforme intr-un mare fotbalist.

bruno castellano31.07.2008 21:42

"Eu nu mai suport sa aud "n-a mers Ov Petre, n-a mers Tiago, n-a mers Arthuro, e prea batran P Marin, n-a mers Banel", etc

 

Pai Lacatus n-a mers, asta n-a mers. Ca el i-a bagat pe P Marin si Nicolita in loc de Nesu si Ochirosii si el ii invata sa nu joace nimic. Ov Petre e cel mai bun INCHIZATOR din tara"

cam aveti dreptate d-le. oricit de mult ne place de Lacatus trebuie sa vedem si parte lui de vina.

Lacatus este un antrnor de campionatulnostru dar, nu face de Steaua.

 

parerea mea este ca, pina nu vor aduce un antrenor cum a fos Protasov nu vor face nimic la echipa asta.

si eu unul m-amsaturat sa aud de antrenorimarioneta cum a fost Oalroiu sau de uniicare nuvad jocul de loc sau il vad cum il jucau ei odata... ma refer aici la Hagi.

Steaua are nevoie de antrenor, cu siguranta. dar, daca il aduce pe Olaroiu inapoi eu cred ca nu face nimic.

din campionatul nostru Dan Petrescu ar putea fi o varianta. pt ca de altu ca Andone, nu ar veni el...

eu asa vad. cred ca Andone este cel mai bun antrenor dupa care urmeaza D. Petrescu. saq ne amintim ce a facut cu Sportu. ce a facut sezonu trecut cu Urziceniu. citi bani a bagat Urziceni in fotbal si cit a bagat ciobanu.

deci, aici se vede diferenta.

DanStan31.07.2008 21:50

Banelu nostru a jucat cat de cat fotbal atunci cand

1. il avea in spate pe Ogararu, care-l dirija la fiecare faza

2. era un necunoscut, nu-l baga nimeni in seama si avea la dispozitie hectare de teren pentru a-si desfasura sprinturile. Acum il stie toata lumea si toti stiu ca daca-i pui un om in carca lu' Banel habar n-are ce sa faca si e imposibil sa nu gafeze

3. primea sarcini simple. Banel nu e genu' de jucator caruia sa-i dai o lista cu sarcini de joc. Nu cred ca le tine minte. Joaca instinctiv si trebuie dirijat tot timpul de cineva*. Imi venea sa rad cand il vedeam pe Oli cum il chinuie, ba mijlocas stanga, ba fundas dreapta, cand el de fapt si-asa de-abia invatase ce trebuie sa faca in calitate de mijlocas dreapta. Invatase e un fel de-a spune, de fapt ii intrase in reflex. S-au dus dracului reflexele alea cand a inceput Oli sa-l plimbe aiurea pe teren.

 

* : asta era valabil pe vremea cand vroia sa faca banu' si era dispus sa faca ce i se spune. Acum e boier de Faurei si favoritu' sefului, nu cred ca ar mai asculta pe oricine, si in nici un caz pe un strain (Golanski), de exemplu.

cristinelly31.07.2008 21:56

Nush care e treaba da un lucru stiu sigur. Mingia aia de la gol a fost deviata de un smoc de iarba sau ceva de genu.. Zapata nare nici o vina fratilor. Poate sunteti si voi de aceeasi parere, dar vroiam sa ma asigur:D

zoloz200501.08.2008 01:32

total offtopic , dar LA MULTI ANI , FC Steaua !! Si la cat mai multi ani pline de realizari..

 

 

(http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/2122 - update :) )

bijoux_bz01.08.2008 06:51

bai amarilor de castellllani si scorpioni nu are rost sa va mai bag in seama de acum incolo pentru ca nu am cu cine discuta. nu am contestat nimic din ce ati zis voi decat urmatoarele lucruri: in 98 si in 2001 Steaua a fost campioana, lucru pe care voi nu il stiati sau nu vi l-ati amintit cand ati scris mesajele. daca nu puteti sa acceptati aceste completari pe care vi le-am facut inseamna ca sunteti destul de limitati. cu parere de rau puteti sa faceti spume nu ma mai intereseaza ce spuneti eu doar o sa va corectez cand gresiti, ca e chiar rusinos sa intre lumea pe forum si sa vada ca unii fani ai Stelei omit niste titluri castigate.

Hagi01.08.2008 11:38
bai amarilor de castellllani si scorpioni nu are rost sa va mai bag in seama de acum incolo pentru ca nu am cu cine discuta. nu am contestat nimic din ce ati zis voi decat urmatoarele lucruri: in 98 si in 2001 Steaua a fost campioana, lucru pe care voi nu il stiati sau nu vi l-ati amintit cand ati scris mesajele. daca nu puteti sa acceptati aceste completari pe care vi le-am facut inseamna ca sunteti destul de limitati. cu parere de rau puteti sa faceti spume nu ma mai intereseaza ce spuneti eu doar o sa va corectez cand gresiti, ca e chiar rusinos sa intre lumea pe forum si sa vada ca unii fani ai Stelei omit niste titluri castigate.

Si stii care e problema, astia sar primii sa injure cand Steaua pierde un meci. Eu nu inteleg de ce se face o tragedie din meciul pierdut cu Vasluiul. Avem jucatori, acum trebuie cladita o echipa. Nu poti sa ai pretentia la un joc constant cand schimbi de la mijloc in sus echipa. Daca sari cu gura mare si il injuri pe Laca de la prima etapa dupa ce ai cazut in limba dupajocul frumos cu AS Roma, nu te numesti suporter. Daca iubesti Steaua, nu o faci doar la victorii. Decat sa injurati mai bine invatati istoria Stelei. Lacatus e un antrenor bun, avem jucatori, ce ne lipseste e constanta in joc si formarea unor automatisme in jocul echipei. Toti va credeti mari antrenori si tacticieni. FORZZA Steaua!!!!

xray_rom01.08.2008 14:52

Am o veste pt voi!:)

Am revazut de 3 ori meciul!

 

Concluzii:

1) Am fost peste Vaslui, atat in faza ofensiva cat si in defensiva.

2) Am avut si ghinion, dar si sansa.

3) Echipa nu a jucat atat de rau pe cat o terfelesc multi pe aici. Nu am exploatat bine multele faze fixe(lovituri libere si cornere) avute in repriza a2a, spre final, in special. Sistemul 4-1-4-1 se pare ca nu aduce in careu suficienti jucatori atat timp cat dezvoltam atacurile de pe flancuri, de aici si senzatia ca Arthuro/Kapetanos nu fac nimic. E si greu,la centrari, 1 izolat intre 3-4 fundasi...

4) Nicolita a jucat bine! Cine sustine altfel, ori nu a vazut meciul ori vrea ca Nicolita sa fie un Messi:)Restul la fel, cu exceptia lui Ov. Petre care se vede ca nu este inca la 100%. Cei mai buni au fost Radoi si Dayro.

5) Nu mai puneti si voi paie pe un foc la care dusmanii atzatza la greu.Trebuie sa-i sustinem!Alta echipa nu mai are cum sa vina si nici alt antrenor. E mult prea tarziu!

 

Forza Steaua!

 

oana todor02.08.2008 15:31
Nush care e treaba da un lucru stiu sigur. Mingia aia de la gol a fost deviata de un smoc de iarba sau ceva de genu.. Zapata nare nici o vina fratilor. Poate sunteti si voi de aceeasi parere, dar vroiam sa ma asigur:D

este posibil si acest lucru,dar si ca Zapata a fost prea sigur ca va prinde mingea,facand exact contrarul.....

«1234»