incredibil ce scriu unii de Marius Lacatus p site-ul asta
"respect pentru jucatorul Lacatus dar ca antrenor e varza"
eu stiu doar un Lacatus,si el e Steaua
cei care il criticati sunteti varza,va stiti
incredibil ce scriu unii de Marius Lacatus p site-ul asta
"respect pentru jucatorul Lacatus dar ca antrenor e varza"
eu stiu doar un Lacatus,si el e Steaua
cei care il criticati sunteti varza,va stiti
Sincer, regret plecarea lui, prin prezenta lui Adi Ilie la Steaua se crease un aer de normalitate si de bun simt la nivel de echipa!
Adi Ilie nu este o victima, asa cum incearca multi sa-l prezinte. ci doar un baiat bun, cam cenusiu insa si destul de plicticos pentru gustul meu, care temporar s-a jucat de-a managerul general la Steaua. a fost o mutare fortata a lui Becali si dupa parerea mea gresita, pentru ca Ilie nu avea experienta si nici dorinta de a reusi intr-un astfel de post, care cere dedicatie, daruire si mult timp pierdut in activitati birocratice. am mai spus-o: cand ai 15 mln.E avere, nu prea te trage inima sa ramai mult timp angajat cu salariu, chiar daca acesta era de 150mii E. Adrian Ilie are afaceri personale, este impresar de jucatori, prezenta lui la Steaua fiind doar un aranjament temporar, un moft si un capriciu.
daca judecam la rece mandatul lui ca manager general trebuie sa admitem ca nu a rupt gura targului! el a parut mai tot timpul in urma evenimentelor, ascunzandu-se dupa Becali, o vesnica umbrela de vreme rea. pana la urma s-a intors acolo de unde a venit: in lumea afacerilor, caci din tranzactionarea jucatorilor se castiga oricum mult mai bine si cu mai putina bataie de cap!
sincer pe mine ma deranjeaza nota de amatorism care exista la nivelul conducerii Stelei. noua ne trebuie un manager general puternic si agresiv, suficient de experimentat si capabil sa dialogheze nu doar cu becalii, dar si cu omologii lui de la alte cluburi, sa "cunoasca" problemele din arbitraj si sa fie conectat cat de cat si pe la comisii. in plus daca nu stapanesti mass-media ajungi repede in gura lumii si esti pierdut. anul acesta Steaua a pierdut practic razboiul mediatic si vina ii apartine in cea mai mare masura lui Ilie.
amatorismul de la nivelul conducerii se transmite si catre banca tehnica si catre lotul de jucatori. eu nu inteleg de ce trebuie Becali sa anunte unii jucatori ca nu mai fac parte din echipa. restructurarea lotului se face de antrenor si de managerul general, carora nu trebuie sa le fie frica de impopularitatea unor decizii.
la fel, managerul general are si responsabilitatea situatiei bancii tehnice. dupa un esec rasunator ca cel din meciul cu Dinamo a nu lua nici o masura este o crima pentru Steaua. multi se intreaba pe aici de ce se complace Lacatus in situatia actuala si ca ar trebui sa demisioneze, daca cererile lui de jucatori nu au fost indeplinite. va spun ca sunteti naivi: daca antrenorul Lacatus nu a demisionat dupa 4 mai 2008, cand situatia chiar impunea un astfel de gest de onoare, cum sa plece el acum? va ramane in post pana in ultima clipa, sperand intr-un noroc nemaivazut si-n clementa patronatului, agatandu-se de simpatia publicului pentru jucatorul Lacatus! este evident insa ca dupa ratarea campionatului Lacatus si-a epuizat creditul profesional in fata patronului! si uite asa din "profesionist" a devenit "sluga", iar cand "stapanul" a simtit asta esti pierdut, caci nu te va mai lua niciodata in serios ca specialist! azi platforma de discutie a antrenorului Lacatus in fata lui Gigi este foarte subreda, caci patronul nu mai are incredere ca eventualele investitii in jucatori noi ii garanteaza succesul (de altfel Lacatus evita sa-si asume vreun obiectiv pe care sa-l lege de un posibil transfer pe care sa-l solicite in mod expres)?!
inchei spunand ca plecarea lui Ilie s-a facut in acelasi fel ca si numirea lui: intr-un mod neclar si fara o motivatie cat de cat logica! a venit ca o umbra si ne-a parasit la fel!
Masoara de zece ori si taie o singura data...zice o vorba!Asta ar fi trebuit sa faca Hagi,Adi si Lacatus.Se vede de la o posta ca atata tip cat Becali va fi prezent in viata Stelei nimeni,dar absolut nimeni,oricat ar iubi Steaua si oricat ar fi de iubit la Steaua,nu va putea sa-si desfasoare activitatea la potentialul maxim!Interesant ca toti cei ce vor sa faca treaba la Steaua pleaca,mai devreme sau mai tarziu,insa Becali si toata sleahta de lingai continua sa-si rada in barba si sa faca bani buni pe durerea altora.Nu vad nici un alt stelist,adevarat,venind,cu inima deschisa,la Steaua atata timp cat clanul Becali nu-si va lua talpasita.Adi nu vrea sa comenteze,dar suntem siguri ca nu a plecat de prost.Nu este el omul care sa lase o treaba neterminata.Se va afla cu siguranta motivul!
Masoara de zece ori si taie o singura data...zice o vorba!Asta ar fi trebuit sa faca Hagi,Adi si Lacatus.Se vede de la o posta ca atata tip cat Becali va fi prezent in viata Stelei nimeni,dar absolut nimeni,oricat ar iubi Steaua si oricat ar fi de iubit la Steaua,nu va putea sa-si desfasoare activitatea la potentialul maxim!Interesant ca toti cei ce vor sa faca treaba la Steaua pleaca,mai devreme sau mai tarziu,insa Becali si toata sleahta de lingai continua sa-si rada in barba si sa faca bani buni pe durerea altora.Nu vad nici un alt stelist,adevarat,venind,cu inima deschisa,la Steaua atata timp cat clanul Becali nu-si va lua talpasita.Adi nu vrea sa comenteze,dar suntem siguri ca nu a plecat de prost.Nu este el omul care sa lase o treaba neterminata.Se va afla cu siguranta motivul!
e mai bine asa ![]()
![]()
azi platforma de discutie a antrenorului Lacatus in fata lui Gigi este foarte subreda, caci patronul nu mai are incredere ca eventualele investitii in jucatori noi ii garanteaza succesul (de altfel Lacatus evita sa-si asume vreun obiectiv pe care sa-l lege de un posibil transfer pe care sa-l solicite in mod expres)?!
Mda, aici sunt de acord. Laca ar trebui sa plece acum. Toti ciracii oierului sunt disperati si cauta cu lumanarea persoane carora sa le puna in carca propria incompetenta. Laca ar trebui sa inteleaga ca ciracii oierului il urasc pentru ca el are ceea ce ei n-au (bani castigati si altfel decat prin lingerea bucilor ciobanului + un prestigiu imens). Daca nu va pleca nu va face altceva decat sa protejeze niste jigodii care deja au inceput sa-l muste de c** sperand ca va prelua asupra lui toata vinovatia (inclusiv a lor) in cazul unui esec. Laca, pleaca naibii de-acolo ! Lasa-i pe dobitoci sa-si demonstreze prostia si incompetenta. Nu esti un mare antrenor, dar esti un simbol al Stelei si n-ai ce cauta in haita aia de lingai de buci ! Lsa-l pe oier sa-si rupa gatul, sal numeasca pe Giovani manager si sa-l aduca inapoi pe Oli ca antrenor. De-abia atunci va putea vedea toata lumea ca antrenorul Lacatus n-avea nici o vina si ca era totusi un bun antrenor.
azi platforma de discutie a antrenorului Lacatus in fata lui Gigi este foarte subreda, caci patronul nu mai are incredere ca eventualele investitii in jucatori noi ii garanteaza succesul (de altfel Lacatus evita sa-si asume vreun obiectiv pe care sa-l lege de un posibil transfer pe care sa-l solicite in mod expres)?!
Mda, aici sunt de acord. Laca ar trebui sa plece acum. Toti ciracii oierului sunt disperati si cauta cu lumanarea persoane carora sa le puna in carca propria incompetenta. Laca ar trebui sa inteleaga ca ciracii oierului il urasc pentru ca el are ceea ce ei n-au (bani castigati si altfel decat prin lingerea bucilor ciobanului + un prestigiu imens). Daca nu va pleca nu va face altceva decat sa protejeze niste jigodii care deja au inceput sa-l muste de c** sperand ca va prelua asupra lui toata vinovatia (inclusiv a lor) in cazul unui esec. Laca, pleaca naibii de-acolo ! Lasa-i pe dobitoci sa-si demonstreze prostia si incompetenta. Nu esti un mare antrenor, dar esti un simbol al Stelei si n-ai ce cauta in haita aia de lingai de buci ! Lsa-l pe oier sa-si rupa gatul, sal numeasca pe Giovani manager si sa-l aduca inapoi pe Oli ca antrenor. De-abia atunci va putea vedea toata lumea ca antrenorul Lacatus n-avea nici o vina si ca era totusi un bun antrenor.
omu' daca tot vorbim serios de prostie si incompetenta, totusi Lacatus chiar iti pare o victima? are el competenta si pregatirea necesara sa conduca Steaua? sigur pot admite comentariile tale legate de anturajul lui Becali, dar pana la urma Lacatus ARE VALOARE SA ANTRENEZE Steaua? asta e de fapt intrebarea. restul sunt doar vorbe si povesti spuse pe la colturi! e greu de spus ca Gigi nu -a purtat frumos cu Laca. as zice dintre toti antrenorii Stelei din ultimii ani, foarte putine vorbe rele a spus Becali despre Lacatus. asa ca maestrul nu trebuie victimizat, avand in vedere si 4 mai 2008!
personal eu cred ca Steaua este o palarie mult prea mare pentru Marius. el trebuie sa plece nu neaparat pentru ca atmosfera la club este nemultumitoare, sau pentru ca cei din jurul lui sunt dobitoci si cretini, el trebuie sa plece pentru ca AZI nu e capabil sa conduca Steaua ca antrenor! cand ratezi campionatul cum a facut-o el anul trecut demisia nu este o problema de onoare, ci o chestie legata de profesionalism! superlativul nu coexista cu mediocritatea!
personal insa nu cred ca Lacatus isi va da demisia. traieste intr-o lume paralela, in care isi inchipuie ca face un serviciu Stelei prin prezenta lui pe banca tehnica si ca acest fapt i se cuvine! sa fie sanatos, dar se afla intr-o mare greseala!
asta e!