FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Adrian Ilie a demisionat!

«1234»
DoTT09.07.2008 22:37
Numai bine, Adi !

 

Respect si din partea noastra !

 

De-ar pleca toti, sa-l lase pe fecali singurel..

 

 

 

Pai asta e in stare sa se concedieze pe el insusi...

danimarcu09.07.2008 22:37

Eu nu regret ca a plecat unul care avea rol de carpa.Regret ca Adi si-a alaturat numele de a lui Becali,desi stia ce poama este.Mai este unul singur in clubul asta la care tin:Marius Lacatus(cu specificatia ca nici el nu trebuia sa faca greseala de a veni la Steaua,mai ales dupa circul cu Hagi).Restul sunt veri impostori,carpe si alte specimene pe placul patronului.

Nu il compatimesc pe Ilie,pt ca a facut jocul ciobanului timp de un an de zile.Si pt ca nu spune ca a plecat pt ca si-a dat seama ca e inutil,si ca nu se poate lucra sub tirania nebunului.Macar acum,in ultimul moment putea sa dea dovada de caracter,dar nu a facut-o.Prefera sa ne faca sa credem ca a plecat fara motiv...

hypno09.07.2008 23:25

NU l-as numi carpa pe Ilie ... cred ca Stancu si Szekely au fost adusi de el, nu de cioban. Foarte bine a facut ca a plecat ... de s-ar cara si jucatorii sau pur si simplu sa nu mai intre in teren, bine ar fi. Ciobanu' si-a bagat tot clanul in Steaua ... o sa ajungem exact ca si echipele in care erau bagati Netoiu si "Giovani". Eu nush dar chiar nu are nimeni tupeul sa-i deie la ciobanu asta una cu un sniper? Sunt snipere care trag de la 1 mila distanta ... ce dzeu va rog io una intre ochi si am terminat balciul. E prea prea prea de tot deja...

 

Forza Steaua !!!!

maye10.07.2008 00:08

inca un conducator adevarat pleaca...de fapt singurul

...sa te vad mort ciobane

w3bmaster10.07.2008 01:58

Respect Iliei

 

Moarte ciobanului ...

 

Atat am de zis ...

 

udaradu10.07.2008 04:32

era de asteptat....cred ca de aici incolo Steaua va apune.Boul va vinde tot ce e de valoare iar pe cei tineri ii va strica .....si eu care credeam ca anul asta facem o echipa adevarata.Bunul d-zeu pe care tu-l invoci de cite ori ai ocazia ,sa te pedepseasca ciobane(vad ca altcineva nu are cine).

eduardo_stelist10.07.2008 05:44
Daca e sa o spunem pe aia dreapta,Adrian Ilie a plecat pentru ca si-a dat seama ca locul sau nu e la Steaua lui Becali. Scuza asta a lui Becali ca Adi a plecat din cauza unor declaratii ale lui MM e hilara,desi e posibil ca Adi sa se fi folosit de scuza asta ca sa plece.

 

Adi Ilie nu are cum sa plece de la Steaua pentru ca el nu a existat ca manager la aceasta echipa. Becali facea majoritatea transferurilor prin verii sai interlopi,iar lui Ilie i se dadea probabil 1-2 transferuri mai de umplutura. A fost pus in fata,exact cum si Lacatus e pus in fata,iar in spatele lor Becali isi continua mica dictatura. Cobra a plecat pentru ca si-a dat seama ca e de umplutura(vezi ultimul transfer al grecului astuia),de transferuri nu se ocupa,si mai mult era un psiholog pentru jucatori decat un manager adevarat. Dar criteriul decisiv pentru plecarea sa cred ca a fost faptul ca el urma sa fie singurul responsabil pentru sezonul dezastruos ce va urma,si cred ca multi dintre noi ne dam seama ca nu va fi un sezon grozav. Premize prea mari nu sunt pentru asa ceva.

 

Toate oalele s-ar fi spart in capul sau. Lacatus nu va fi contestat pentru ca multi kinderi confunda Lacatus antrenorul cu Lacatus jucatorul,Becali nu ar fi fost injurat din mai multe motive cum ar fi frica de bodyguarzii sai sau din cauza ca sunt multi sclavi in tribune(ii stiti voi,aia cu "nea Jiji') care n-au tupeu. Asa toti l-ar fi injurat pe Adi Ilie,care e tinta perfecta. N-are atributii,dar are responsabilitati. Se pot lega de episodul in care ne-a dat goluri in Ghencea si injuraturile ar fi curs garla.

 

La plecare,MM a zis o fraza care din pacate descrie Steaua de acum,atunci cand a zis ca nu vrea sa asiste la distrugerea acesteia. Desi Adi nu o spune,sunt sigur ca e aceeasi situatie. Steaua isi va continua ciclul de incompetenta din ultimii ani,cu jucatori luati doar pentru ca sunt ieftini nu neaparat pentru a acoperi un post,cu un antrenor fara experienta,dar mai ales cu un clan de bisnitari interlopi la carma,pe numele lor Becali.

 

Odata cu plecarea lui Adrian Ilie,au ramas numai sclavi pe langa Becali. Va dau doar declaratia hilara a sclavului Argaseala: "L-am urmarit pe kapetanos de un an jumatate". Bai Argaseala,tu esti prost sau te prefaci? Ce sa urmaresti cand ala a jucat 63 de minute? L-ai urmarit la antrenamente,sau cand scuipa seminte pe banca? Inteleg ca poate omul a avut probleme la aek atena dar sa spui ca "l-ai urmarit" cand el era pe banca 90% din timp,inseamna ca vorbesti fara sa gandesti.

 

Vai de Steaua noastra.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

mda... foarte bun comentariul.. nici nu mai am prea multe de adaugat...

 

parerea mea e ca Adrian Ilie s-a saturat pur si simplu de stilul lui Becali.... si declaratia aia legata de faptul ca fotbalistii ar trebui de acum inainte sa nu mai comenteze nimic, cred ca a umplut paharul... nimeni nu vrea sa-si asocieze imaginea unei persoane de genul lui Becali.. doar slugile de gen Argaseala sau Lacatus nu au probleme

 

 

endorama, spune ce vrei tu, dar sa spui ca Lacatus e sclav e prea de tot, las-o moarta cu afirmatii de astea. Lacatus e constient ca daca ar fi sa iasa din vorbele ciobanului, ar pleca si la echipa ar veni unul care ar avea aceeasi soarta.

 

Cand mama naibii o sa intelegeti toti cei anti_LACATUS ca nu Laca e de vina, oricine ar veni la Steaua cu oieru` la conducere ar avea parte de acelasi tratament??

 

Cat timp de acum incolo o sa-l mai jigniti si atacati?

 

Va provoc ca la primu meci pe Ghencea, la meciu` cu AS ROMA sa va adunati toti intr-un colt de peluza(tribuna) si sa strigati demisia, ar fi mai clar decat sa`l tot huliti pe site`ul asta.

 

 

@predatorpulse

 

Cred ca ai si u vreo 50 de ani, maturule, ca ne vorbesti noua de kinderi. Nu cred ca mai face nimeni greseala de pe site`ul asta sa confunde antrenorul Lacatus cu jucatorul Lacatus. Ca jucator a fost mare, ca antrenor are timp sa ajunga.

O sa sariti repede ca nu avem timp de asteptat, ca suntem Steaua si nu concepem sa nu castigam ceva an de an, dar alt antrenor mai bun ca Lacatus nu vom pupa prea curand

 

 

FoRzA Steaua!!!

InToTdEaUnA sUpErIoRi

steaua-no110.07.2008 05:57
"Adi Ilie a plecat pentru ca era suparat ca Mihai Stoica analizeaza jucatorii Stelei si lui nu-i place scandalul", a spus Gigi Becali. "Nu mai exista cale de intoarcere", ne-a spus Adi Ilie.

Adi Ilie se saturase ca munca sa sa fie comparata cu a lui Mihai Stoica mai ales ca el nu a beneficiat ce aceleasi favoruri ca si "Meme". Nemultumit ca Gigi Becali s-a amestecat in transferurile echipei, "Cobra" s-a destainuit unor prieteni ca este tot mai deranjat de atitudinea patronului, care e de acord cu transferurile propuse de fostul international doar atunci cand sunt gratis. Singura exceptie: brazilianul Arthuro, pe care Gigi Becali a acceptat sa-l transfere la rugamintile repetate ale managerului din Ghencea. "L-am luat pe Kapetanos fiindca e gratis", a tunat latifundiarul luni seara, grecul jucand doar 63 de minute in sezonul trecut incheiat, argumentul forte fiind faptul ca e ieftin nu ca ar avea intr-adevar valoare. De asemenea, Becali, in virtutea unor relatii din Liga I sau a unor afaceri cu patronii unor fomatii autohtone, a ajuns sa-i aduca in Ghencea pe Szekely, Stancu, Ionescu, Tatarusanu si Neagoe. Treceri la Steaua la care Adrian Ilie n-a avut niciun cuvant de spus, dar care au costat clubul, in total, 3,5 milioane de euro. Spre deosebire, "Cobra" a avut de cheltuit doar un milion de euro pe transferuri, lui aprobandu-i-se doar trei mutari, dintre care una gratis (Kapetanos) si alta sub forma de imprumut (Tiago Gomes).

 

http://www.cancan.ro/2008-07-10/Adrian-Ili...sit-Steaua.html

 

ce imputit, pervers si mincinos e ciobanu, a dat vina repede pe MM ca sa nu cada el de OAIE !

 

 

 

 

e grav daca ai inceput sa citesti cacaturi din astea.

belu10.07.2008 06:02

pacat de Adi,probabil a auzit el niste barfe cum ca nu se pricepe si mai mult de cat atat transferul lui sapunaru a pus capac la toate,ca sa nu mai zic si declaratiile avortonului de Meme-u cum ca stie el suma de transfer a lui Dica

 

bijoux_bz10.07.2008 06:35

sper sa plece si Lacatus sa raman ciobanu singur.

ciopartel10.07.2008 08:01

:hai_steaua::steagcruce:

 

 

o sa s aleaga prafu de Steaua .......na mai ramas nici unu sanatos la cap.........cioban imputit esti m-ai prost decat prevede legea.....pleaka tu de la echipa si o sa vezi ca vin toti inapoi ......fortzaaaaaa stttteeeeaaauuuaaaa ........fortaaaaaaaa steauuuaa[/ :steag_sah_mic: b]

Mihai Somanescu10.07.2008 08:27

@eduardo_stelistu

 

Citez: "dar sa spui ca Lacatus e sclav e prea de tot, las-o moarta cu afirmatii de astea. Lacatus e constient ca daca ar fi sa iasa din vorbele ciobanului, ar pleca si la echipa ar veni unul care ar avea aceeasi soarta".

 

Mai baiatule tu realizezi ce spui? Daca n-ar fi de plans, ar fi de ras. Unul care face tot ce i se spune de catre cineva superior lui, indiferent daca e bine sau rau, umilitor sau nu, cum se numeste?Eu cred ca se numeste exact cum e actualul antrenor al Stelei: fost mare atacant, acum de meserie SCLAV!

 

Daca ar fi prieten cu Ilie asa cum se lauda, ar pleca si el, dar nu, se va agata de scaun pana in ultima clipa. Rusine Laca!

 

Pentru eduardo stelistul si restul care considera ca Lacatus nu e sclav, ci doar unul care asculta ordinele patronului ca sa nu plece, iata definitia sclavului in DEX:

 

SCLAV, -Ã, sclavi, -e, s.m. și f. Fig. Persoanã care satisface orbește și servil voința altuia

andyro10.07.2008 08:28

Respect Adrian Ilie, e exact ceea ce trebuia sa faca un profesionist.

 

Am zis-o de cand a venit la echipa - Adrian Ilie trebuie sa isi faca treaba (sa fie lasat sa isi faca treaba), iar daca nu se intampla acest lucru, trebuie sa aiba coloana vertebrala sa isi dea demisia. Asa cum s-a intamplat cu MM, asa cum s-a intamplat cu Hagi. Si ma bucur ca a avut-o.

MIREL6RADOI10.07.2008 08:39

Cu cei 2 becaloti,se va alege praful de echipa.... valutistul i-a terminat si pe Dinamo(nu ca ar fi un club de terminati)Mai tineti minte imaginea cu butelie,turcul si valutistul cum bateau palma!Asta ne asteapta...o "fratie" machedona!Am incurcat-o...Trebuie facut ceva...nu stiu ce,dar trebuie!

DT10.07.2008 08:46

nu stiu ce jucatori a adus, sau nu adus Adrian Ilie. cert e ca inca o valoare a noastra pleaca. si sunt sigur ca exista decat o singura explicatie, Becali! alta nu vad. care alta? nu-i mai place in Ghencea? s-a plafonat? nu-i mai plac culorile deodata? daca era vorba sa isi doreasca o schimbare in cariera spunea lucrul asta, asa in schimb lasa de inteles ca Becali e de vina, ca de obicei. cat despre toti cei off-topic anti Lacatus, sunteti niste indobitociti. vedeti voi, cu totii ne-am pierdut putin increderea in Lacatus, chiar si eu, care il venerez. totusi, o sa il sustin in continuare neconditionat. bai sa mor eu, n-am vazut asa ceva, cum baga baietii astia un articol, orice articol, cu sau fara legatura cu Lacatus, apar comentarii, aaa pai Lacatus n-are fata de Steaua, sau Lacatus e un prost, sunteti incredibili jur! asa o sa ajunga Becali sa il dea afara, dar asta vreti de fapt! merci.

satessa10.07.2008 08:47
Daca e sa o spunem pe aia dreapta,Adrian Ilie a plecat pentru ca si-a dat seama ca locul sau nu e la Steaua lui Becali. Scuza asta a lui Becali ca Adi a plecat din cauza unor declaratii ale lui MM e hilara,desi e posibil ca Adi sa se fi folosit de scuza asta ca sa plece.

 

Adi Ilie nu are cum sa plece de la Steaua pentru ca el nu a existat ca manager la aceasta echipa. Becali facea majoritatea transferurilor prin verii sai interlopi,iar lui Ilie i se dadea probabil 1-2 transferuri mai de umplutura. A fost pus in fata,exact cum si Lacatus e pus in fata,iar in spatele lor Becali isi continua mica dictatura. Cobra a plecat pentru ca si-a dat seama ca e de umplutura(vezi ultimul transfer al grecului astuia),de transferuri nu se ocupa,si mai mult era un psiholog pentru jucatori decat un manager adevarat. Dar criteriul decisiv pentru plecarea sa cred ca a fost faptul ca el urma sa fie singurul responsabil pentru sezonul dezastruos ce va urma,si cred ca multi dintre noi ne dam seama ca nu va fi un sezon grozav. Premize prea mari nu sunt pentru asa ceva.

 

Toate oalele s-ar fi spart in capul sau. Lacatus nu va fi contestat pentru ca multi kinderi confunda Lacatus antrenorul cu Lacatus jucatorul,Becali nu ar fi fost injurat din mai multe motive cum ar fi frica de bodyguarzii sai sau din cauza ca sunt multi sclavi in tribune(ii stiti voi,aia cu "nea Jiji') care n-au tupeu. Asa toti l-ar fi injurat pe Adi Ilie,care e tinta perfecta. N-are atributii,dar are responsabilitati. Se pot lega de episodul in care ne-a dat goluri in Ghencea si injuraturile ar fi curs garla.

 

La plecare,MM a zis o fraza care din pacate descrie Steaua de acum,atunci cand a zis ca nu vrea sa asiste la distrugerea acesteia. Desi Adi nu o spune,sunt sigur ca e aceeasi situatie. Steaua isi va continua ciclul de incompetenta din ultimii ani,cu jucatori luati doar pentru ca sunt ieftini nu neaparat pentru a acoperi un post,cu un antrenor fara experienta,dar mai ales cu un clan de bisnitari interlopi la carma,pe numele lor Becali.

 

Odata cu plecarea lui Adrian Ilie,au ramas numai sclavi pe langa Becali. Va dau doar declaratia hilara a sclavului Argaseala: "L-am urmarit pe kapetanos de un an jumatate". Bai Argaseala,tu esti prost sau te prefaci? Ce sa urmaresti cand ala a jucat 63 de minute? L-ai urmarit la antrenamente,sau cand scuipa seminte pe banca? Inteleg ca poate omul a avut probleme la aek atena dar sa spui ca "l-ai urmarit" cand el era pe banca 90% din timp,inseamna ca vorbesti fara sa gandesti.

 

Vai de Steaua noastra.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

mda... foarte bun comentariul.. nici nu mai am prea multe de adaugat...

 

parerea mea e ca Adrian Ilie s-a saturat pur si simplu de stilul lui Becali.... si declaratia aia legata de faptul ca fotbalistii ar trebui de acum inainte sa nu mai comenteze nimic, cred ca a umplut paharul... nimeni nu vrea sa-si asocieze imaginea unei persoane de genul lui Becali.. doar slugile de gen Argaseala sau Lacatus nu au probleme

 

 

endorama, spune ce vrei tu, dar sa spui ca Lacatus e sclav e prea de tot, las-o moarta cu afirmatii de astea. Lacatus e constient ca daca ar fi sa iasa din vorbele ciobanului, ar pleca si la echipa ar veni unul care ar avea aceeasi soarta.

 

Cand mama naibii o sa intelegeti toti cei anti_LACATUS ca nu Laca e de vina, oricine ar veni la Steaua cu oieru` la conducere ar avea parte de acelasi tratament??

 

Cat timp de acum incolo o sa-l mai jigniti si atacati?

 

Va provoc ca la primu meci pe Ghencea, la meciu` cu AS ROMA sa va adunati toti intr-un colt de peluza(tribuna) si sa strigati demisia, ar fi mai clar decat sa`l tot huliti pe site`ul asta.

 

 

@predatorpulse

 

Cred ca ai si u vreo 50 de ani, maturule, ca ne vorbesti noua de kinderi. Nu cred ca mai face nimeni greseala de pe site`ul asta sa confunde antrenorul Lacatus cu jucatorul Lacatus. Ca jucator a fost mare, ca antrenor are timp sa ajunga.

O sa sariti repede ca nu avem timp de asteptat, ca suntem Steaua si nu concepem sa nu castigam ceva an de an, dar alt antrenor mai bun ca Lacatus nu vom pupa prea curand

 

 

FoRzA Steaua!!!

InToTdEaUnA sUpErIoRi

E adevarat ce ai zis...si nu prea cred ca are cineva curaju sa strige demisia:)) Cine vrea ca Lacatus sa demisioneze sa isi dea o palma si sa se mai gandeasca inca 1 data :steagcruce:

eduardo_stelist10.07.2008 08:51
@eduardo_stelistu

 

Citez: "dar sa spui ca Lacatus e sclav e prea de tot, las-o moarta cu afirmatii de astea. Lacatus e constient ca daca ar fi sa iasa din vorbele ciobanului, ar pleca si la echipa ar veni unul care ar avea aceeasi soarta".

 

Mai baiatule tu realizezi ce spui? Daca n-ar fi de plans, ar fi de ras. Unul care face tot ce i se spune de catre cineva superior lui, indiferent daca e bine sau rau, umilitor sau nu, cum se numeste?Eu cred ca se numeste exact cum e actualul antrenor al Stelei: fost mare atacant, acum de meserie SCLAV!

 

Daca ar fi prieten cu Ilie asa cum se lauda, ar pleca si el, dar nu, se va agata de scaun pana in ultima clipa. Rusine Laca!

 

Pentru eduardo stelistul si restul care considera ca Lacatus nu e sclav, ci doar unul care asculta ordinele patronului ca sa nu plece, iata definitia sclavului in DEX:

 

SCLAV, -Ã, sclavi, -e, s.m. și f. Fig. Persoanã care satisface orbește și servil voința altuia

 

Lacatus iubeste prea mult acest club si tot ce inseamna Steaua ca sa renunte. Pt ce sa plece? Pt ca asa vreti voi, marii antrenori si ziaristi?

O echipa(normala, nu condusa de un oier), ca sa aiba rezultate, are nevoie de continuitate.

Pesemne ca va place modelul spurcatilor, cat mai multi antrenoir pe sezon, daca si Steaua ar ajunge aici, cred ca ati fi fericiti.

Nu v-a ajuns sezonul trecut cu 3 antrenori in 19 etape?

Maxim respect pt OMUL Lacatus, pentru FOTBALISTUL Lacatus si pumni stransi si urari de bafta pentru ANTRENORUL Lacatus. Sa dea Dumnezeu ca Laca sa aiba rezultate in CHL si Liga 1 si sa nu va aud(SOMANESCU, ENDORAMA, Marius s.a.) laudandu-l...ati fi patetici: 10 luni de critici si 1 seara de laude.

Dar la cum va vad zi de zi pe FcSteaua.Ro.....nici o sansa sa ajungeti vreodata la sentimente bune fata de Laca.

 

O zi buna "baiatule" Mihai Somanescu!!!!

dudu_specialistu10.07.2008 09:05
@eduardo_stelistu

 

Citez: "dar sa spui ca Lacatus e sclav e prea de tot, las-o moarta cu afirmatii de astea. Lacatus e constient ca daca ar fi sa iasa din vorbele ciobanului, ar pleca si la echipa ar veni unul care ar avea aceeasi soarta".

 

Mai baiatule tu realizezi ce spui? Daca n-ar fi de plans, ar fi de ras. Unul care face tot ce i se spune de catre cineva superior lui, indiferent daca e bine sau rau, umilitor sau nu, cum se numeste?Eu cred ca se numeste exact cum e actualul antrenor al Stelei: fost mare atacant, acum de meserie SCLAV!

 

Daca ar fi prieten cu Ilie asa cum se lauda, ar pleca si el, dar nu, se va agata de scaun pana in ultima clipa. Rusine Laca!

 

Pentru eduardo stelistul si restul care considera ca Lacatus nu e sclav, ci doar unul care asculta ordinele patronului ca sa nu plece, iata definitia sclavului in DEX:

 

SCLAV, -Ã, sclavi, -e, s.m. și f. Fig. Persoanã care satisface orbește și servil voința altuia

 

Lacatus iubeste prea mult acest club si tot ce inseamna Steaua ca sa renunte. Pt ce sa plece? Pt ca asa vreti voi, marii antrenori si ziaristi?

O echipa(normala, nu condusa de un oier), ca sa aiba rezultate, are nevoie de continuitate.

Pesemne ca va place modelul spurcatilor, cat mai multi antrenoir pe sezon, daca si Steaua ar ajunge aici, cred ca ati fi fericiti.

Nu v-a ajuns sezonul trecut cu 3 antrenori in 19 etape?

Maxim respect pt OMUL Lacatus, pentru FOTBALISTUL Lacatus si pumni stransi si urari de bafta pentru ANTRENORUL Lacatus. Sa dea Dumnezeu ca Laca sa aiba rezultate in CHL si Liga 1 si sa nu va aud(SOMANESCU, ENDORAMA, Marius s.a.) laudandu-l...ati fi patetici: 10 luni de critici si 1 seara de laude.

Dar la cum va vad zi de zi pe FcSteaua.Ro.....nici o sansa sa ajungeti vreodata la sentimente bune fata de Laca.

 

O zi buna "baiatule" Mihai Somanescu!!!!

 

dute si te culca ca aberezi grav. Toata lumea are maxim respect pentru omul Lacatus si pentru simbolul Lacatus, insa nu si pentru antrenorul Lacatus. Este un zero barat care se complace in mocirla existenta in acest club in momentul de fata .

Daca ar avea putina demnitate in el ar face si el ce a facut predecesorii lui ( Protasov, Zenga, Hagi si nu in ultimul rand Ilie ). Este clar ca in acest club nu se poate face nimic atata timp cat este acest nebun la conducere .

predatorpulse710.07.2008 09:09
Daca e sa o spunem pe aia dreapta,Adrian Ilie a plecat pentru ca si-a dat seama ca locul sau nu e la Steaua lui Becali. Scuza asta a lui Becali ca Adi a plecat din cauza unor declaratii ale lui MM e hilara,desi e posibil ca Adi sa se fi folosit de scuza asta ca sa plece.

 

Adi Ilie nu are cum sa plece de la Steaua pentru ca el nu a existat ca manager la aceasta echipa. Becali facea majoritatea transferurilor prin verii sai interlopi,iar lui Ilie i se dadea probabil 1-2 transferuri mai de umplutura. A fost pus in fata,exact cum si Lacatus e pus in fata,iar in spatele lor Becali isi continua mica dictatura. Cobra a plecat pentru ca si-a dat seama ca e de umplutura(vezi ultimul transfer al grecului astuia),de transferuri nu se ocupa,si mai mult era un psiholog pentru jucatori decat un manager adevarat. Dar criteriul decisiv pentru plecarea sa cred ca a fost faptul ca el urma sa fie singurul responsabil pentru sezonul dezastruos ce va urma,si cred ca multi dintre noi ne dam seama ca nu va fi un sezon grozav. Premize prea mari nu sunt pentru asa ceva.

 

Toate oalele s-ar fi spart in capul sau. Lacatus nu va fi contestat pentru ca multi kinderi confunda Lacatus antrenorul cu Lacatus jucatorul,Becali nu ar fi fost injurat din mai multe motive cum ar fi frica de bodyguarzii sai sau din cauza ca sunt multi sclavi in tribune(ii stiti voi,aia cu "nea Jiji') care n-au tupeu. Asa toti l-ar fi injurat pe Adi Ilie,care e tinta perfecta. N-are atributii,dar are responsabilitati. Se pot lega de episodul in care ne-a dat goluri in Ghencea si injuraturile ar fi curs garla.

 

La plecare,MM a zis o fraza care din pacate descrie Steaua de acum,atunci cand a zis ca nu vrea sa asiste la distrugerea acesteia. Desi Adi nu o spune,sunt sigur ca e aceeasi situatie. Steaua isi va continua ciclul de incompetenta din ultimii ani,cu jucatori luati doar pentru ca sunt ieftini nu neaparat pentru a acoperi un post,cu un antrenor fara experienta,dar mai ales cu un clan de bisnitari interlopi la carma,pe numele lor Becali.

 

Odata cu plecarea lui Adrian Ilie,au ramas numai sclavi pe langa Becali. Va dau doar declaratia hilara a sclavului Argaseala: "L-am urmarit pe kapetanos de un an jumatate". Bai Argaseala,tu esti prost sau te prefaci? Ce sa urmaresti cand ala a jucat 63 de minute? L-ai urmarit la antrenamente,sau cand scuipa seminte pe banca? Inteleg ca poate omul a avut probleme la aek atena dar sa spui ca "l-ai urmarit" cand el era pe banca 90% din timp,inseamna ca vorbesti fara sa gandesti.

 

Vai de Steaua noastra.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

mda... foarte bun comentariul.. nici nu mai am prea multe de adaugat...

 

parerea mea e ca Adrian Ilie s-a saturat pur si simplu de stilul lui Becali.... si declaratia aia legata de faptul ca fotbalistii ar trebui de acum inainte sa nu mai comenteze nimic, cred ca a umplut paharul... nimeni nu vrea sa-si asocieze imaginea unei persoane de genul lui Becali.. doar slugile de gen Argaseala sau Lacatus nu au probleme

 

 

endorama, spune ce vrei tu, dar sa spui ca Lacatus e sclav e prea de tot, las-o moarta cu afirmatii de astea. Lacatus e constient ca daca ar fi sa iasa din vorbele ciobanului, ar pleca si la echipa ar veni unul care ar avea aceeasi soarta.

 

Cand mama naibii o sa intelegeti toti cei anti_LACATUS ca nu Laca e de vina, oricine ar veni la Steaua cu oieru` la conducere ar avea parte de acelasi tratament??

 

Cat timp de acum incolo o sa-l mai jigniti si atacati?

 

Va provoc ca la primu meci pe Ghencea, la meciu` cu AS ROMA sa va adunati toti intr-un colt de peluza(tribuna) si sa strigati demisia, ar fi mai clar decat sa`l tot huliti pe site`ul asta.

 

 

@predatorpulse

 

Cred ca ai si u vreo 50 de ani, maturule, ca ne vorbesti noua de kinderi. Nu cred ca mai face nimeni greseala de pe site`ul asta sa confunde antrenorul Lacatus cu jucatorul Lacatus. Ca jucator a fost mare, ca antrenor are timp sa ajunga.

O sa sariti repede ca nu avem timp de asteptat, ca suntem Steaua si nu concepem sa nu castigam ceva an de an, dar alt antrenor mai bun ca Lacatus nu vom pupa prea curand

 

 

FoRzA Steaua!!!

InToTdEaUnA sUpErIoRi

 

 

Prietene am 22 de ani dar diferenta e ca eu stiu sa fac diferenta intre cele 2 persoane,Lacatus magnificul jucator si Lacatus antrenorul incepator. Cred ca n-ai citit prea bine ce am scris,eu n-am zis sa-l contestati pe Lacatus,ci doar am pus intrebarea: daca Steaua va merge in gol pentru o lunga perioada de vreme,daca jocul va scartai,ce vom face? Daca Lacatus face echipa(si sper sincer sa nu o faca ciobanel),el va trebui sa raspunda in fata fanilor.

 

Lacatus a acceptat acest post de antrenor pentru ca iubeste Steaua nu pentru ca ar avea experienta necesara pentru a prelua o echipa cu pretentii cum e Steaua. Ideea din spatele post-ului meu era ca sper sincer sa nu se ajunga in situatia ca Lacatus sa fie injurat in Ghencea doar pentru ca acest club nu are strategie de management si pentru ca a fost acceptat intr-un post in care nu stim daca poate face fata. Iar daca toate aceste lucruri negative se vor intampla,stadionul isi va indrepta furia ori catre un jucator mediocru care e din teren nu din vina sa,ori catre Lacatus,pentru ca Becali scapa mereu,din varii motive. Iar Adi Ilie nu mai e,pentru ca el ar fi fost prima tinta a injuraturilor.

 

Sper sa nu fie cum am scris mai sus,insa trebuie sa ne dam seama ca la Steaua nu mai e timp pentru experimente,fie pe banca tehnica,fie in teren. Avem nevoie de certitudini. Au trecut 2 ani peste noi in care n-am luat trofee,am inghitit scandaluri dupa scandaluri provocate de fecali si am fost nevoiti sa suportam un joc infect mai mereu. Urmeaza anul 3 iar in acest an Lacatus va arata daca este antrenor sau nu,insa are foarte multi factori impotriva sa,cum ar fi propria-i experienta,lotul,care e deficitar pe anumite posturi si mai ales faptul ca Becali ii va sta mereu in spate si credeti-ma ca daca lucrurile nu vor merge bine,va exista un moment zero si pentru Lacatus,exact cum a fost meciul de la Cluj pentru Hagi. Singurul atu al lui Laca e relatia cu fanii. Atat.

 

Sa speram ca va reusi si ca nu vom repeta perioada Piturca.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

zloty10.07.2008 09:23
nu stiu ce jucatori a adus, sau nu adus Adrian Ilie. cert e ca inca o valoare a noastra pleaca. si sunt sigur ca exista decat o singura explicatie, Becali! alta nu vad. care alta? nu-i mai place in Ghencea? s-a plafonat? nu-i mai plac culorile deodata? daca era vorba sa isi doreasca o schimbare in cariera spunea lucrul asta, asa in schimb lasa de inteles ca Becali e de vina, ca de obicei. cat despre toti cei off-topic anti Lacatus, sunteti niste indobitociti. vedeti voi, cu totii ne-am pierdut putin increderea in Lacatus, chiar si eu, care il venerez. totusi, o sa il sustin in continuare neconditionat. bai sa mor eu, n-am vazut asa ceva, cum baga baietii astia un articol, orice articol, cu sau fara legatura cu Lacatus, apar comentarii, aaa pai Lacatus n-are fata de Steaua, sau Lacatus e un prost, sunteti incredibili jur! asa o sa ajunga Becali sa il dea afara, dar asta vreti de fapt! merci.

pentru . ce a fost adus Laca la Steaua?? pentru capacitatile lui de antrenor?? nu ! a fost adus pentru a impaca suporterii si chiar ia reusit ciobanului aceasta miscare, acuma cand echipa nu va mai merge (din ce se vede nu va dura mult timp pana se va intampla asta )pe cine va huidui lumea ?? e atunci Laca va pleca sau va fi demis .Personal nu stiu de ce se agata atata de locul lui?? cand pe nimeni nu a lasat ciobanul sa isi faca treaba de ce a trebuit sa se bage in mocirla aia plina de sclavi si Laca ???

Joga Bonito10.07.2008 10:08
dute si te culca ca aberezi grav. Toata lumea are maxim respect pentru omul Lacatus si pentru simbolul Lacatus, insa nu si pentru antrenorul Lacatus. Este un zero barat care se complace in mocirla existenta in acest club in momentul de fata .

Daca ar avea putina demnitate in el ar face si el ce a facut predecesorii lui ( Protasov, Zenga, Hagi si nu in ultimul rand Ilie ). Este clar ca in acest club nu se poate face nimic atata timp cat este acest nebun la conducere .

 

Dam toti antrenorii afara domnu' specialist! Pe ce criterii? Colaborare cu vechea Securitate, droguri, incompetenta si servilism. Pe cine aducem in locul lui Laca? V-ati pus macar vreodata intrebarea asta inainte sa debitati tot felul de atacuri?

Atacam pe Lacatus furibund, care s-a sacrificat intr-un moment critic Stelei si a venit si ne-a purtat spre C.L. si uitam cu desavarsire de raul fundamental.

dudu_specialistu10.07.2008 11:01
dute si te culca ca aberezi grav. Toata lumea are maxim respect pentru omul Lacatus si pentru simbolul Lacatus, insa nu si pentru antrenorul Lacatus. Este un zero barat care se complace in mocirla existenta in acest club in momentul de fata .

Daca ar avea putina demnitate in el ar face si el ce a facut predecesorii lui ( Protasov, Zenga, Hagi si nu in ultimul rand Ilie ). Este clar ca in acest club nu se poate face nimic atata timp cat este acest nebun la conducere .

 

Dam toti antrenorii afara domnu' specialist! Pe ce criterii? Colaborare cu vechea Securitate, droguri, incompetenta si servilism. Pe cine aducem in locul lui Laca? V-ati pus macar vreodata intrebarea asta inainte sa debitati tot felul de atacuri?

Atacam pe Lacatus furibund, care s-a sacrificat intr-un moment critic Stelei si a venit si ne-a purtat spre C.L. si uitam cu desavarsire de raul fundamental.

 

Sacrificat ? Purtat spre Ch.L ? Te rog, raul fundamental ne-a purtat spre TURUL III PRELIMINAR ( nu CH.L) in nici un caz Lacatus . Poate daca aveam un antrenor mai de doamne ajuta, poate nu se mai baga "raul fundamental" peste el .

Am mai spus-o si o mai spun, nimeni nu o sa faca performanta la Steaua cu ciobanul in conducere cu atat mai putin Lacatus care se complace intr-o situatie nedemna de renumele lui .

dr.adrian910.07.2008 11:51

vineri (11.7), ora 16, piata universitatii: mars contra Becali. veniti cu totii! stelistilor uniti-va!

 

 

suntem pana acuma vreo 100-150 de insi

 

dati mesajul mai departe, massuri pe mess, scrieti la comentarii pe paginile online de sport.

ne vedem maine la ora 4, cati mai multi posibili

eduardo_stelist10.07.2008 11:54

 

@dudule specialistule????

 

La ce esti specialist?? care toata lumea??? cu cata lume ai vorbit u ca sa iti dai seama ca lumea nu are respect fata de antrenorul Lacatus?? NU SE POATE LUCRA CU OIERUL, ORICINE AR VENI AR AVEA ACELASI TRATAMENT, daca ar avea rezultate, ghiolbanu` s-ar sparge in fata camerelor ca el a dat idei despre cine sa joace si cum sa joace, daca jocul nu ar merge, ar arunca cu noroi imediat si ar cauta altu` mai bun.

 

Romania TREZESTE-TE!!!!! In Ghencea nu se poate face performanta cata vreme Becali nu isi schimba conceptia despre fotbal.

 

Hai sa iti analizez situatia "predecesorilor" enumerati de tine:

1. Protasov - un antrenor de care ne e tuturor dor, un antrenor bun, dar un mercenar. La prima oferta consistenta venita a FUGIT. Nu uita o ratare a CHL contra unei echipe mai slab cotate noua.

 

2. Zenga - nu a plecat de bunavoie, a fost demis; nu a dat dovada de nici un fel de demnitate: ne-a tradat pt spurcati.

 

3. Hagi - coloana vertebrala, multa demnitate.

 

4. Ilie - nimeni nu stie cauza plecarii lui, a declarat sa nu faca nimeni supozitii.

 

Asa ca, cu cea mai mare placere iti cedez locul din pat si iti ofer cu "dragoste" si o plapuma. SOMN USOR

 

Nu mai cita tot postul anterior - e deajuns sa faci referire direct la persoana caruia ii raspunzi.

Levente8210.07.2008 13:28

PLEACA Becali PLEACA!!!RUSINE ESTI O CIUMA...GATA NE-AM SATURAT!!!

«1234»