FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

[amical] Steaua București - Swindon Town 2 - 2

«1234»
AdrianUltras2510.07.2008 20:13

Si stai sa iti zic si de ce e amuzant.

 

Laca a fost adus la Steaua doar pt nume.Deci omul isi face treaba perfect!!!

unuspecial10.07.2008 20:15

bai baieti haideti sa nu mai dramatizam totul si sa facem afirmatii inconstiente pe seama unui antrenament nereusit.Va plangeti ca niste fetite ca a plecat A.Ilie ba ca Lacatus nu e antrenor , ca n-avem echipa etc.Pot sa zic ca in meciul cu Red Bull(e na nume de echipa) am jucat prost , am practicat un joc haotic fara nici o scuza. Dar cine a vazut meciul din seara asta , in sinea sa stie ca a fost 2-0 la pauza NU fiindca am jucat noi slab sau adversarii bine , ci mai degraba pe seama unor greseli copilaresti care li se poate intampla oricui, asta ca sa nu invoc ghinionul.In a 2 a repriza am fost peste ei , am avut mai multe ocazii pe care le-am ratat cu seninatate , ba chiar puteam castiga pe final. Nu ne putem lauda cu asa ceva ,,, dar cand esti condus cu 2-0 la pauza si joci fara atacanti (ca Badea nu e atacant , e marioneta) ca sa egalezi inseamna ca totusi am practicat un fotbal cat de cat si am pus presiune.Pentru ca parerea mea, daca jucam cu echipa de baza (Zapata ,Goian,Radoi,Ov P etc) altul era scorul. Asteptati sa ii vedem la joc si pe Arturo , Kapetanos .... mai sunt 3 meciuri , nu mai trageti concluzii aiurea ! Daca in urmatorul meci vor intra Arturo sau Kapetanos si vom castiga clar sa va vad ce mai ziceti. Si incetati cu mesajele la incitare vis-a-vis de protestele anti Becali ca nu rezolvati nimic,,, s-a mai incercat.

AdrianUltras2510.07.2008 20:20

Prietene Unuspecial

 

Dar daca doar greselile individuale au fost problema, de ce nu a dat Steaua 6 goluri in prima repriza?

 

Am jucat totusi cu o echipa de Liga a 3a fie ea si engleza.

noname_fu10.07.2008 20:25
Cine tipa? :blink:

 

Eu deja observ traseele "pasa-pasa-plop". Executii tehnice incredibile, indelung exersate la antrenamente. Evident ca aici se vede mana tehnicianului.

 

Ce legatura are , Mourinho din coceni, faptul ca unii baieti au pacalit fotbalul (adica finantatorul, cand i-a vazut pe DVD) cu "mana tehnicianului"? Sunt sigur ca Lacatus stie cum se loveste mingea corect si poate centra si acum, dupa ce a facut burtica, din alergare dar nu e antrenor la juniori ca sa invete marfuri de sute de mii de euro sa faca asta.

 

c.ronaldo1710.07.2008 20:27
Nu numai ca isi asociaza numele cu cel al ciobanului.

 

Lacatus incepe sa faca marea gresala de a intra in cercul de prieteni apropiati ai lui becalii.

 

 

 

 

Prietene Ronaldo...

 

Cu ce a ajutat Lacatus echipa sa ajunga pe 2?

 

Cu numele?

Doar cu numele?

 

:))

E amuzant ce zici...

 

Nu lasa ura ta fata de Lacatus sa iti controleze si gandirea frate. Eram pe 5, si ne`a adus Lacatus pe 2 cu mari sanse de campionat. Si cu cine? Cu Nicolita, Lovin sau Vali Badea.

 

AdrianUltras2510.07.2008 20:28

Mai oamenilor, IGNORANTA UCIDE!!!

 

Voi nu vedeti ca si Laca e la fel de vinovat?

Ganditi-va la echipa ma, nu la fosti jucatori!!!

 

Daca Laca e mana in mana cu becalii, nu e el la fel de vinovat?

 

 

Bai Ronaldo, tu stii sa citesti?

 

Raspunde la intrebare bai!!!

 

Nu ma lua cu ura si cu alte cacareze din astea.Astea-s prostii.

NU am nici o ura fata de Lacatus.

 

Raspunde odata la intrebarea aia.

 

Cu ce a ajutat Lacatus echipa?

unuspecial10.07.2008 20:29
Prietene Unuspecial

 

Dar daca doar greselile individuale au fost problema, de ce nu a dat Steaua 6 goluri in prima repriza?

 

Am jucat totusi cu o echipa de Liga a 3a fie ea si engleza.

Daca citesti inca o data ce am scris eu iti vei da seama. am spus ca nu a fost un antrenament prea stralucit mai ales in prima repriza cand au fost acele greseli impardonabile dar care i se pot intampla oricui,iar in repriza a doua am revenit. Iar mare diferenta intre Liga 2 si Liga 3 din Anglia nu este. Sa nu uitam , cum spunea si comentatorul partidei , acesti englezi pe care tu ii subestimezi , au ajuns in Semifinalele Cupei Angliei acum 2 ani daca nu ma insel. Tu cred ca vrei sa batem numai cu 6-0 la pauza insa asa ceva era posibil daca era si o miza la mijloc iar noi jucand cu garnitura de baza... desi nici asa nu prea cred.

noname_fu10.07.2008 20:30

Si ca sa fiu si mai on-topic, mie mi-a placut prestatia lui Stancu si de asemenea mi-a placut rolul de volante al lui Dayro, n-am mai avut un asemenea post acoperit veritabil la echipa de mult timp. Ocazii ne-am creat cu duiumul ,insa "M-a deranjat atitudinea anumitor jucãtori, lipsa efortului depus pe teren și felul cum nu au respectat sarcinile de joc, dar asta voi vorbi eu cu ei în vestiar. Am irosit cu seninãtate ocazii, dar eu urmãresc ca de la joc la joc echipa sã creascã calitativ și tactic" (M.Lacatus).

AdrianUltras2510.07.2008 20:33

UnuSpecial

 

Noi am batut echipele englezesti pe unde le-am prins.

Si am facut de cele mai multe ori meciuri foarte bune cu ele.

 

Imi aduc aminte cum am jucat cu Liverpool.Si Liverpool e mult mai echipa ca Swindon Town.

 

Sa fim seriosi!

 

Nu is aia in Liga a 3a degeaba.

Marius10.07.2008 20:33

@ nnf

 

citeste inca o data ce am scris. apoi inca o data. si inca o data. nu dezarma, intr-un final o sa intelegi, chiar si tu.

 

semnat,

 

mourinho din coceni ;)

c.ronaldo1710.07.2008 20:35
Cu ce a ajutat Lacatus echipa?

 

A ajutat cu jocul prost, rau, bun, nebun cu care am reusit atatea victorii. Poate ca daca era altul in locul lui, Vali Badea nu mai reusea golul cu UTA, Habibou nu mai dadea Unirii gol, Plesan dadea pe langa in meciul cu Otelul samd.

 

Cu ce a ajutat, cu ce nu a ajutat, Steaua a ajuns cu Lacatus pe 2, a fost echipa returului de campionat.

AdrianUltras2510.07.2008 20:37

Sau poate daca nu era el, si era altul, mai de nivelul Stelei, luam titlul fara sa fim umiliti in groapa de o echipa de rahat condusa de cel mai slab tehnician din Liga.

 

 

c.ronaldo1710.07.2008 20:39
Sau poate daca nu era el, si era altul, mai de nivelul Stelei, luam titlul fara sa fim umiliti in groapa de o echipa de rahat condusa de cel mai slab tehnician din Liga.

 

Poate daca era altul luam si Liga Campionilor.

Poate daca era altul luam si Cupa Romaniei.

Poate daca era altul acum Dica era balonul de aur.

Poate poate...

 

Romanul are mereu un "poate" si se foloseste de el pentru a`si critica vecinul.

AdrianUltras2510.07.2008 20:42

incredibil...

 

ma rog, ignoranta e o binecuvantare.

 

o sa fac si eu ca voi.

 

o sa ma doara in cot de echipa de acum inainte si o sa privesc calm fiecare umilinta care va veni.

MoWeed10.07.2008 20:42
Sau poate daca nu era el, si era altul, mai de nivelul Stelei, luam titlul fara sa fim umiliti in groapa de o echipa de rahat condusa de cel mai slab tehnician din Liga.

Poate ca daca nu era Becali acum aveam o echipa adevarata.

Asta este situatia si cum poate daca era alt antrenor luam titlul la fel de bine poate eram in locul Vasluiului in Intertoto.

Faptele conteaza nu vorbele....

Si Lacatus are totusi rezultatele lui oricat de mult l-ai contesta.....

noname_fu10.07.2008 20:42

Bai Adi, banuiesc ca ai plans cand a plecat Dica nu? Mare stelist, mare caracter!

 

-Marius, nu stiam ca esti yo_marius- daca stiam nu te mai bagam in seama :kisstogether:. Degeaba ti-ai schimbat numele.

AdrianUltras2510.07.2008 20:43
Faptele conteaza nu vorbele....

 

Tocmai de aia ar trebui Laca sa plece!

 

 

No Name Fu

 

eu nu plang pt un jucator.plang pt echipa asta.

ca sunt suporter stelist.

nu suporter al lui Dica, Lacatus, Goian, etc!

Marius10.07.2008 20:43

ai lav iu tu ;)

AdrianUltras2510.07.2008 20:50

Bai Ronaldo zi si mie odata cu ce a venit Laca nou la echipa!!!

 

Ce tactica a adus?

Ce schimbare in joc?

 

Zi-mi odata!

 

Sa stiu, sa nu il mai urasc!

c.ronaldo1710.07.2008 20:56

Ce vrei ma tu nou? Schimbarea pe care a adus`o Lacatus la Steaua este vazuta in clasament. Asta isi propune orice antrenor, sa fie cat mai sus. Tu chiar nu observi ca nu mai exista echipe in lume care sa joace spectaculos? Nu observi ca diferentele se fac din ce in ce mai mult dpdv tactic?

 

Pe langa asta, e vorba ca Lacatus e in Ghencea, e langa noi. Datoria noastra e sa il sustinem. Daca nici noi nu il sustinem pe Laca, atunci cine? Argaseala, Becali?

Joga Bonito10.07.2008 21:05
-Marius, nu stiam ca esti yo_marius- daca stiam nu te mai bagam in seama :kisstogether:. Degeaba ti-ai schimbat numele.

 

hahaha ... touche!

 

Grupul stelistilor din Congo saluta Steaua si cu aceasta ocazie dorim sa ne manifestam sustinerea neconditionata fata de antrenorul Lacatus si de ceilalti jucatori ce compun lotul stelist. (inclusiv Surdu & Nicloita)

 

semnat,

 

singurul supravietuitor: Joga Bonito.

AdrianUltras2510.07.2008 21:05

:))

 

Ce glume bune ai azi in repertoriu.

 

Bai prietene, ia fii atent:

 

Zenga a venit si a adus pragmatism si defensiva solida.

 

Protasov a venit dupa Zenga si a adus spectacolul si viteza si mai ales jocul din prima.

 

Olaroiu a venit si a bagat la echipa sistemul de fratiori.(si de asta nu a putut Hagi nimic)

 

Laca ce a adus?

Laca a adus doar pe Laca.Atat.

David_Steaua200710.07.2008 21:23

Toate ca toate,dar daca vreti sa va mai descretiti fruntile cititi prima pagina de la topicele meciurilor Red Bull-Steaua si Swindon-Steaua (concentrati-va pe pronosticurile colegilor de forum) si apoi reactiile, pornind de la pagina 2 incolo!!E chiar hilar :)))))))

 

Acum sa revenim la meci,slab tareee!!Sa joci cu echipe de pe locul 13 din Liga a 3-a din Anglia si sa egalezi in aproape ultima faza e destule de....naspa(ca s0a nu zic altfel)

Stiu,stiu,nu seamana meciurile intre ele dar totusi,nu ar trebui sa avem asteptari prea mari de la sezonul asta ca sa nu fie nici dezamagirile pe masura!!

 

Cu Steaua pana la moarte!!

DelPiero1010.07.2008 21:24

N-am vazut meciul,fiind plecat la fotbal!Cum s-a jucat?Cum a jucat Steaua,de fapt?A dat gol Nicolita!!! :wacko:

AdrianUltras2510.07.2008 21:29

Del Piero

 

Bine ca ai fost la fotbal!

 

Probabil tu ai jucat.

 

Nu ca altii...

«1234»